» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
58 / 60
»»

AgJ1 ::

matobeli je izjavil:

Ne samo to, še NVOjem gre gnar, recimo tistim ki prepričujejo mlade fantke da si lulčke režejo stran. Kot klenega pripadnika RKC te mora biti še posebej groza.
Samo jajčka bi še razumel, včasih je to treba... pa še jajek je lahko samo en.

Ma teslo stereotipno, NVOjem gre denar ja, smo videli, mama in prijateljice od ministrice. Tema ni važna, dokler se črpa, ane parazit?
RKC? Oni so usklajeni z vami, Putin brown nosi in levajz sektaši.
Ampak veš kaj, sam nimam prav nič proti LGBTQ, mi je pa zanimivo, da se noben politik iz levajz scene ne deklarira kot takšen. Kako to? Nestrpni much levajzarji?
Aja, saj vem, idol Putin tudi ne mara tega, de?

BuDi79 ::

 okrogla obletnica

okrogla obletnica

a_borlak ::

Daniel je izjavil:

In pri vseh razen RTV zaposlijo kadra kolikor ga nujno potrebujejo. In ta kader ima 8 ur kaj početi.

Še zmeraj pa čakam na pojasnilo kaj 80 ljudi počne na eni radijski postaji, ker dan ima zgolj 24 ur, dejanskega oddajanja pa je še precej manj.

Ščitenje privilegijev za vsako ceno. Če jih postaviš na trg naslednji teden propadejo.


Radio 1 ustvarja 150 ljudi, kot sem rekel, 80 je malo. Ampak ti že veš ... lahko pa se sam pozanimaš, če ne verjameš.

ripmork ::

Zvezdana, na eks! :))

Daniel je izjavil:

Delovna učinkovitost očitno ni ravno nek poznan termin na hodnikih RTVja.
To je srž problema. RTV ima 2000+ zaposlenih za 2 milijona prebivalcev. S tem, da so na eni strani honorarci, na drugi imaš pa kup posvečenih, ki imajo visoke plače, minus ure se jim brišejo, dopuste si za nazaj pišejo (afera Zemira Pečovnik), delajo pa minimalno. Molkova nazadnje ni hotela niti 10 intervjujev v celem letu naredit:

“Prihajala je v službo in ni praktično nič delala ter prejemala plačo z dodatki v višini 4800 evrov. Prejemala je celo dodatek za nočno delo (čeprav ponoči ni imela dela),“

To je ta vrhunski državni servis, ki je baje po pomembnosti tam nekje med policijo pa gasilci.
Ajd, Miša je odletela, sam bohve koliko takih še tam futramo.

Dokler mamo na nacionalnem mediju 2 do 5x več zaposlenih per capita v primerjavi z drugimi državami, sta edina racionalni spremembi optimizacija in krčenje zaposlenih, ne pa zviševanje prispevka (že iz principa). Sploh, dokler nimajo standardov in se s tem financira tudi pristranske "novinarje" ala Vasev / Sajovic. Kdor je mnenja da si zaslužijo več, lahko pa komot donira.

Daniel ::

In najbrž imajo svoje novinarske ekipe, kar jih val 202 ne rabi. Pa tudi studijev mislim, da imajo več oziroma imajo 12 uredništev po celi državi. Ni to ravno primerljiva zadeva, se ti ne zdi? Potemtakem bi s tako logiko imel VAL202 z 12 uredništvi po državi 960 zaposlenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

D3m ::

BuDi79 je izjavil:

 okrogla obletnica

okrogla obletnica



|HP EliteBook|R5 6650U|

a_borlak ::

Daniel je izjavil:

In najbrž imajo svoje novinarske ekipe, kar jih val 202 ne rabi. Pa tudi studijev mislim, da imajo več oziroma imajo 12 uredništev po celi državi. Ni to ravno primerljiva zadeva, se ti ne zdi? Potemtakem bi s tako logiko imel VAL202 z 12 uredništvi po državi 960 zaposlenih.


Je primerljiva zadeva, poglej njihovo količino lastnega programa in tisto kar dela Val 202, potem pa primerjaj, kaj dela 80 in kaj 150 ljudi. Pa recimo da dodaš še 12 uredništev, je to 100 ljudi za Val 202. Kajpazdaj? Pa tistih 10 novinarjev, saj jih več ne rabiš, zakaj za vraga ima potem komercialna radijska postaja več ljudi? Iz čisto preprostega razloga, ker se ne spoznaš na zadeve.

Daniel ::

A lahko s kakšnim dokumentom potrdiš navedbo, da ima Radio1 150 zaposlenih po celi državi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Ti bom prilepil eno navedbo iz vašega portala, ki se tiče Radia City, ki je bil svojčas tudi kar precej poslušan:

Radio City je v času največje slave celo kaki mesec imel 52-odstotni tržni delež in takrat je na radiu delalo 35 ljudi, od tega večina, 24, na programu. Danes na programu delamo štirje, na celotnem radiu pa nas je enajst. Izziv je torej, kako s tako majhno ekipo upravičiti zaupanje poslušalcev. Čas bo pokazal, ali lahko radio s tako stanjšano zasedbo ostane pri vrhu.

Očitno se da tudi z majhno zasedbo. Seveda pa ni potrebno, če sredstva vsak mesec redno sedejo na račun. Potem se pač ne sekiraš, če bo drugi mesec za plače.

roCkY ::

Izdajatelj radia ena ima cca. miljon prometa zadnja leta. ... kolk ljudi lahko to plača in seveda stroške.?

https://www.stop-neplacniki.si/radio-pr...

ripmork ::

Bizi pravi takole (20 do 49 zaposlenih). Ne vem pa podatka, koliko je še honorarnih, ipd... dvomim, da gre cifra do 150, me pa tudi zanima vir za to.



@a_borlak: bo kak komentar na to, da imamo v primerjavi z drugimi državami na nacionalni radioteleviziji bistveno več zaposlenih (per capita)?
Tako izstopanje je kar lep kazalec neefektivnosti. Po povprečnem strošku na prebivalca smo pa tudi precej visoko (samo Anglija pred nami v tej tabeli)

BuDi79 ::

Kaj bi mi brez RTV Slovenija...vimamo Herto, imamo kristale...

 izobraževalni program RTV Slovenija

izobraževalni program RTV Slovenija

AgJ1 ::

a_borlak je izjavil:

Daniel je izjavil:

In pri vseh razen RTV zaposlijo kadra kolikor ga nujno potrebujejo. In ta kader ima 8 ur kaj početi.

Še zmeraj pa čakam na pojasnilo kaj 80 ljudi počne na eni radijski postaji, ker dan ima zgolj 24 ur, dejanskega oddajanja pa je še precej manj.

Ščitenje privilegijev za vsako ceno. Če jih postaviš na trg naslednji teden propadejo.


Radio 1 ustvarja 150 ljudi, kot sem rekel, 80 je malo. Ampak ti že veš ... lahko pa se sam pozanimaš, če ne verjameš.

Radio 1 ima lahko 5000 ljudi, če hoče. Mi ga ni treba financirat in ga tudi ne poslušam.

FireSnake ::

Sami sebe ukinjajo:
https://siol.net/novice/slovenija/svet-...
dajmo to sranje zapečatiti do konca!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Horas ::

moralo bi biti tako, da tisti, ki noče plačevat se mu naj zatemni vse tv rtv kanale in radio rtv kanale pa čao!!! kaj se majo za zgovarjat če mamo v lasti radio, tv, radio v avtu itd... koji jim kurac!!!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Wrop ::

Politka nastavila svoj prog. svet, ker so prejšnji harali in niso upoštevali mnjenja uredništev. Tokrat so obljubili, da bodo mnenja uredništev upoštevali, če se bodo skladala z mnenji novega prog. sveta.



Kadunc o "odhodih v pokoj".




Še eden, ki ne bo odšel dokler se RTV ne postavi na nove ali pa dokler mu ne ponudijo 10 bruto plač.

Marjan Lah je decembra 2022 javno naslavljal, da ne gre v pokoj, dokler se @RTV_Slovenija
ne postavi na noge.
Zdaj, danes, ko je taista "nacionalna RTV" že skoraj povsem na tleh, pa se tip razglasi za tehnološki višek, pobaše 10 bruto plač in čao ...

RedDrake ::

Zdajle sedim pri kosilu na gorski kmetiji pri tašči. V jedilnici je TV. Lovi itak samo rtv-jevih 5 kanalov.
Izbiram lahko med Biostile na 1., oljem 10 na 2., parlamentom na 3., in nekimi random intervjuji na koper in maribor.
Sobota popoldan.
Sploh ne vem kaj naj rečem ...

Z drugimi besedami, niso sposobni ponudit nič drugega kot reklame in intervjuje. To uspešno ponuja tudi Vaš kanal recimo, samo da je tam cca 500x manj zaposlenih ...

Edit: internet je čist v riti tu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

chrush ::

Cudno, da mene se niso obsodili za posilstvo, ker nosim orodje za posiljevanje vedno zraven. -> logika rtv.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Horas ::

chrush je izjavil:

Cudno, da mene se niso obsodili za posilstvo, ker nosim orodje za posiljevanje vedno zraven. -> logika rtv.


haha dobra.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

BlaY0 ::

RedDrake je izjavil:

Zdajle sedim pri kosilu na gorski kmetiji pri tašči. V jedilnici je TV. Lovi itak samo rtv-jevih 5 kanalov...

...in ti si se odločil, da boš malo na slotek pisal ker ti je bilo dolgcajt? A kakšen speedtest si stisnil pa to, ko ravno ni bilo kaj drugega za počet?

RedDrake ::

Jep. Ker sem imel na voljo odličen RTV spored na eni strani in edge internet na drugi, mi je bilo rahlo dolgčas. In sem si vzel tistih 5 minut da sem naložil S-T, spisal post, ga oddal in popravil (5x, because internet iz leta 2001). Vse to potem ko sem cca 7 ur obrezoval sadovnjak, ki da dovolj sadja da mi ni treba niti enkrat v trgovino po jabka, hruške ali češnje. In potem sem podobno počel še v nedeljo, s tem da sem bil razočaran nad dejstvom da moji soforumaši uporabljajo S-T samo na delovnem mestu. Ziher vas večina tu dela na RTV. Drugega si ne znam razlagati. 4k bruto plače za par deset ur mesečno dela. My tax money hard at work.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

miha98 ::

primoz4p je izjavil:

Daniel je izjavil:

Gasilci okrog nas so vsi PGD, torej samo kolikor dobijo za intervencije + razpisi + vsako leto pridejo po prispevek oziroma celo železo. Policija je zadnje čase bolj ali manj samo sama sebi namen in za postavljanje radarjev, nad njimi sem kar malce razočaran, glede na to kar se dogaja zadnje čase (čisto tako iz spomina, rom zabode nekoga v trgovini v dobovi, policija pa nič oz. oškodovanci so brez kakršnihkoli informacij o postopku), radio pa večinoma poslušam tuj. Prispevek sicer plačam ampak se mi zdi, da ne bi nikogar ubilo, če se namesto jamranja, da RTVju manjka milijone za obstanek naredi reorganizacija pri zaposlitvah. Seveda pa se s tem ne bo strinjal nihče, ki je posredno ali neposredno vezan na RTV. Še zmeraj pa vse to ne bo spremenilo mojega mnenja, da je 26 delovnih ur za 1 uro efektive krepko zapravljanje davkoplačevalskega denarja.

Policija pa že dobro dela. Še sodišče prekine stavko, ko je potrebno obsoditi okorelega kriminalca


Dijakinja je na avtobusu LPP ugotovila, da je pozabila urbano, kontrolorji pa so zaradi protipravno pridobljene koristi v višini 1,30 evra proti njej začeli postopek. Zadeva je bila v 14 dneh predana sodišču, kamor so na zaslišanje povabili njeno mamo. Če se ne bo odzvala, ji grozijo s prisilno privedbo. Tako hitro ni obravnavan niti mladoletnik z Dolenjskega zaradi nošenja pištole, privilegiranim v tej državi odpisujejo večmilijonske dolgove, le redkokateri gospodarski kriminal doživi obsodilno sodbo. Mama 17-letnice se zato sprašuje, zakaj njenega otroka obravnavajo kot kriminalca.
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Ali res potrebujemo TAKO policijo?


A so ji nadeli lisice gor?

D3m ::

Ne. Nima lisic.

Lahko pa manipuliraš sedaj s tako sliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PovemVfaco ::

RedDrake je izjavil:

My tax money hard at work.


Malo se lahk tud na taščo pizdiš, cena RTV je tud malo pogojena s tem, da se HD video šopa v neke vukojebine, kjer preko druge infrastrukture še forumi štekajo. Pa če ti je škoda ttih 12 evrov, glasujte z denarnico, tašči prodaj TV, izpolni odjavo, internet pa tk ne vleče dost za TV in ne bo nič za plačat, pa še mlaka za parazite se bo malo izsušila. Sm mam feeling, da stara ne b bila najbolj za to, če si že ti tk butl, da ne štekaš, da je zrad tega bolj zaposlena in ji je manj dolgcajt tam med kravami zvečer, posledično maš več miru pred njo. Faking avtisti bi raj za 12 evričev meli taščo na fonu 300 % bolj dolg

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ja, to je res grozno, da Slovenija ne obsega samo ljubljanskega obroča in HD šopamo vse do julijskih alp. V končni fazi bi si ljudje na teh območjih lahko enostavno posojali VHS kasete s posnetki Herte in plačali RTV naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

BlaY0 ::

RedDrake je izjavil:

Jep. Ker sem imel na voljo odličen RTV spored na eni strani in edge internet na drugi, mi je bilo rahlo dolgčas. In sem si vzel tistih 5 minut da sem naložil S-T, spisal post, ga oddal in popravil (5x, because internet iz leta 2001). Vse to potem ko sem cca 7 ur obrezoval sadovnjak, ki da dovolj sadja da mi ni treba niti enkrat v trgovino po jabka, hruške ali češnje. In potem sem podobno počel še v nedeljo, s tem da sem bil razočaran nad dejstvom da moji soforumaši uporabljajo S-T samo na delovnem mestu. Ziher vas večina tu dela na RTV. Drugega si ne znam razlagati. 4k bruto plače za par deset ur mesečno dela. My tax money hard at work.

Ne večina, vsi razen tebe delamo na RTV in imamo 4k bruto plače in 4K televizorje ki lovijo vse živo. Samo si ti še vedno v prednosti, ker si preskrbljen z jabolki in hruškami, tako da ne vem kaj se buniš.

Bellator ::

Daniel je izjavil:

Ja, to je res grozno, da Slovenija ne obsega samo ljubljanskega obroča in HD šopamo vse do julijskih alp. V končni fazi bi si ljudje na teh območjih lahko enostavno posojali VHS kasete s posnetki Herte in plačali RTV naročnino.


Najbolj pošteno bi bilo, da se zgledujemo po Krimu in naredimo referendume, kjer se bodo prebivalci pokrajin odločili, če se želijo priključiti Avstriji, Italiji oz Madžarski.

PovemVfaco ::

Daniel je izjavil:

Ja, to je res grozno, da Slovenija ne obsega samo ljubljanskega obroča in HD šopamo vse do julijskih alp. V končni fazi bi si ljudje na teh območjih lahko enostavno posojali VHS kasete s posnetki Herte in plačali RTV naročnino.


To j treba povedat unim, k jamrajo nad 12 evri, ker tako nerentabilno preseravanje pač stane, ravno alpske herte majo največ od tega. Mestni majo programov kolk češ tud brez RTV.

Bellator ::

12 evrov je preveč, saj lahko gledamo predvsem reklame za zvarke, ki jih zeliščarji in mazači prodajo na RTV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

PovemVfaco ::

A zj boš še reku, da starih kmečkih bab tud zelišča ne zanimajo poleg prenosa maš pa fosilov pri možini?

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

Ker niso depolitizirani...

https://n1info.si/novice/svet/hrt-bo-zm...

Daniel ::

Torej ob kar nekaj več prebivalcih imajo manj zaposlenih na HRT, pa še te bojo zmanjšali za 750. Še sreča, da je pri nas polno denarja, da lahko vzdržujemo vso to maso ljudi, da jim pač mine tistih 8 ur.

nejc_nejc ::

Horas ::

ne vem men je zprn pa tečn, mi je ališiča pri f1 blo bolš poslušat
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

PovemVfaco ::

ališič je mel top zvočne efekte, mu je pa po 10 min dirke postalo dolgcajt pa je začel razlagat, ktir dirkač ktiro manekenko švasa. Jaz že itk mam preveč kvasa z manekenkami v vsakdanu, tk da mi to ni blo zanimivo.

primoz4p ::

miha98 je izjavil:

primoz4p je izjavil:

Daniel je izjavil:

Gasilci okrog nas so vsi PGD, torej samo kolikor dobijo za intervencije + razpisi + vsako leto pridejo po prispevek oziroma celo železo. Policija je zadnje čase bolj ali manj samo sama sebi namen in za postavljanje radarjev, nad njimi sem kar malce razočaran, glede na to kar se dogaja zadnje čase (čisto tako iz spomina, rom zabode nekoga v trgovini v dobovi, policija pa nič oz. oškodovanci so brez kakršnihkoli informacij o postopku), radio pa večinoma poslušam tuj. Prispevek sicer plačam ampak se mi zdi, da ne bi nikogar ubilo, če se namesto jamranja, da RTVju manjka milijone za obstanek naredi reorganizacija pri zaposlitvah. Seveda pa se s tem ne bo strinjal nihče, ki je posredno ali neposredno vezan na RTV. Še zmeraj pa vse to ne bo spremenilo mojega mnenja, da je 26 delovnih ur za 1 uro efektive krepko zapravljanje davkoplačevalskega denarja.

Policija pa že dobro dela. Še sodišče prekine stavko, ko je potrebno obsoditi okorelega kriminalca


Dijakinja je na avtobusu LPP ugotovila, da je pozabila urbano, kontrolorji pa so zaradi protipravno pridobljene koristi v višini 1,30 evra proti njej začeli postopek. Zadeva je bila v 14 dneh predana sodišču, kamor so na zaslišanje povabili njeno mamo. Če se ne bo odzvala, ji grozijo s prisilno privedbo. Tako hitro ni obravnavan niti mladoletnik z Dolenjskega zaradi nošenja pištole, privilegiranim v tej državi odpisujejo večmilijonske dolgove, le redkokateri gospodarski kriminal doživi obsodilno sodbo. Mama 17-letnice se zato sprašuje, zakaj njenega otroka obravnavajo kot kriminalca.
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Ali res potrebujemo TAKO policijo?


A so ji nadeli lisice gor?

D3m je izjavil:

Ne. Nima lisic.

Lahko pa manipuliraš sedaj s tako sliko.

Kdaj gre za manipulacijo in kdaj za "slika je simbolična"?
En karakterističen primer iz RTV:
Kupnino za Janševo zemljišče mora kupec še plačati (slika je simbolična). Foto: BoBo

FireSnake ::

To, da ima pupa zelo dobre kavbojke nihče ne opazi?

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

miha98 ::

FireSnake je izjavil:

To, da ima pupa zelo dobre kavbojke nihče ne opazi?



a bi ji rad pokazal svojega pitona v hlačah?? :D

PovemVfaco ::

Dude, tta še ni zrela, še boki se ji niso začeli širit. K bi ga plavci peljali, bi ga prekrstili iz firesnake v snake mistake.

primoz4p je izjavil:


En karakterističen primer iz RTV:
Kupnino za Janševo zemljišče mora kupec še plačati (slika je simbolična). Foto: BoBo



Fejk njuz, to zih ni prava parcela, sladoljed/burek štanta ne vidim nikjer

Zgodovina sprememb…

primoz4p ::

PovemVfaco je izjavil:

Dude, tta še ni zrela, še boki se ji niso začeli širit. K bi ga plavci peljali, bi ga prekrstili iz firesnake v snake mistake.

primoz4p je izjavil:


En karakterističen primer iz RTV:
Kupnino za Janševo zemljišče mora kupec še plačati (slika je simbolična). Foto: BoBo



Fejk njuz, to zih ni prava parcela, sladoljed/burek štanta ne vidim nikjer

Fejk njuz na portalu RTV?!

hendriks ::



Odličen pogovor o tem kako fucked up je RTV Slo. 100 mio letno našega denarja...

a_borlak ::

To je ta Karin, ki že pred volitvami deli pamflete z reklamo zase za EU poslanko in s tem krši vse zakone okoli tega? Res so mi všeč taki ljudje, ki potem s prstom kažejo na druge glej, oni počnejo še "hujše" stvari ...

ripmork ::

@a_borlak: bo kak komentar na to, da imamo v primerjavi z drugimi državami na nacionalni radioteleviziji bistveno več zaposlenih (per capita)?
Tako izstopanje je kar lep kazalec neefektivnosti. Po povprečnem strošku na prebivalca smo pa tudi precej visoko (samo Anglija pred nami v tej tabeli)



RTV je en požrešen, drag mastodont. Povrhu pa še poln (rusofilske) propagande. Sajovicko pa Vaseva je moralo fizično bolet, ko so objavili novico o razkritju cele mreže "študentov" in odstranitvi ruskega diplomata.

Ob vsem denarju ki ga prejemajo, prenosa tekme Slovenija : Barcelona ne uspejo zrihtat. Televizijski program gledam glih kako uro na mesec vse skupaj, za fuzbal mi ni dosti mar, tole sem pa vseeno mislil iz firbca vsaj mal za občutek pogledat: nič od prenosa. Se pa vsak vikend Herta par ur vrti na zaslonu in prodaja zvarke, to je pa tut nekaj vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

a_borlak ::

Hočem ti samo povedati, da ti drugi, ki se jim toži po RTV in so zaposlovali še več kadrov niso nič boljši, kvečjemu slabši. Eni razumete, drugi ne. Raje imam rusofila kot lažnjivca, pri prvem vsaj vem, kje sem.

Wrop ::

Srednješolca so le umaknili iz (v.d.) uredniškega mesta. So le ugotovili, da kršijo zakonodajo in lastne predpise. Baje še vedno iščejo možnosti, da bi srednješolskemu protestniku dali enako visoko plačo, kot jo je prejemal do sedaj.
Še vedno za naše iščejo obvode in totalitarijo še naprej.

FireSnake ::

hendriks je izjavil:



Odličen pogovor o tem kako fucked up je RTV Slo. 100 mio letno našega denarja...


Baba ne zna utihnit.
3 minute prazne slame preden sploh kdo začne govoriti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nokken ::

ripmork je izjavil:

@a_borlak: bo kak komentar na to, da imamo v primerjavi z drugimi državami na nacionalni radioteleviziji bistveno več zaposlenih (per capita)?

To je dalec najbolj kretenski argument v celi razpravi. Ja normalno da ima drzava z 2 miljona prebivalcev precej vec zaposlenih v javni (ali pa magari komercialni) RTV, kot drzava s 50 miljoni prebivalcev. Dolocene stvari pac rabijo doloceno stevilo zaposlenih da stvar sploh dela in razlika pri tem ali je zadaj 2 miljona strank ali pa 50 miljonov ni prav velika ko se gre za stevilo ljudi, ki furajo doloceno stvar. Ne pravim da RTVSlo nima prevec zaposlenih, ampak primerjati stevilo zaposlenih na stevilo prebivalcev je pa preprosto povedano bolano.

Daniel ::

Država s 50 miljoni prebivalcev ima tudi neprimerno večjo površino in rabi tudi več delavcev za oddajnike in zveze ter lokalna uredništva.

Torej se ti strinjaš, da rabi Val202 80 zaposlenih? Če bi jih bilo 40 bi lahko oddajali samo 12 ur na dan?
Ker itak za 24 urni program (sploh oddajajo 24ur?) rabiš 10 napovedovalcev, 10 tonskih tehnikov, 25 pripravljalcev podcastov, 10 ljudi, da prepisujejo novice in 25 komadov, da pripravijo še kakšno oddajo. Optimizirano v nulo.

Učinkovitost očitno res ni neka beseda, ki bi se pogosto slišala v državnih službah.

Mato989 ::

nokken je izjavil:

ripmork je izjavil:

@a_borlak: bo kak komentar na to, da imamo v primerjavi z drugimi državami na nacionalni radioteleviziji bistveno več zaposlenih (per capita)?

To je dalec najbolj kretenski argument v celi razpravi. Ja normalno da ima drzava z 2 miljona prebivalcev precej vec zaposlenih v javni (ali pa magari komercialni) RTV, kot drzava s 50 miljoni prebivalcev. Dolocene stvari pac rabijo doloceno stevilo zaposlenih da stvar sploh dela in razlika pri tem ali je zadaj 2 miljona strank ali pa 50 miljonov ni prav velika ko se gre za stevilo ljudi, ki furajo doloceno stvar. Ne pravim da RTVSlo nima prevec zaposlenih, ampak primerjati stevilo zaposlenih na stevilo prebivalcev je pa preprosto povedano bolano.



Problem je da tudi ko primerjamo podobno velike države kot je naša (tam +/- 100%) imajo njihovi RTVji manj zaposlenih kot naši... tudi v absolutnih številkah.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nokken ::

Daniel je izjavil:

Država s 50 miljoni prebivalcev ima tudi neprimerno večjo površino in rabi tudi več delavcev za oddajnike in zveze ter lokalna uredništva.

Se strinjam, samo ne rabi 25x vec delavcev, da pokrijejo to. Rabi mogoce 2x vec ne pa 25x in potem razne primerjave "per capita" padejo. Kot sem napisal, definitivno je na RTVSlo prevec zaposlenih in razmetavajo z denarjem, ker ga pac dobijo na lahek nacin. Ampak primerjave "per capita" so v taksnih stvareh popolnoma kretenske primerjave.
@Mato no primerjaj s primerljivimi drzavama pa povej stevilke... realne stevilke ne kaj ti mislis da imajo. In ce bos dal za primer tisto tabelo zgoraj, si jo nekam vtakni. Tabela kjer manjka 3/4 podatkov je totalno brez pomena.
««
58 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440946 (12293) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56668613 (58522) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122609 (19519) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734076 (29459) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327862 (22457) St235

Več podobnih tem