» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
59 / 60
»»

Mato989 ::

In katerih 3/4 podatkov manjka?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Manjkajo podatki, ki ne govorijo njemu v prid. :P

nokken ::

Kaj pa vem... poglej tabelo, pa poskusaj ugotoviti kaj manjka. Samo namig, polovica polj ima ?. Vprasaj zame ni podatek.

Mato989 ::

nokken je izjavil:

Kaj pa vem... poglej tabelo, pa poskusaj ugotoviti kaj manjka. Samo namig, polovica polj ima ?. Vprasaj zame ni podatek.



Važen podatek je št. prebivalcev in št. zaposlenih na državni RTV...

Ampak to je sekundarno, PRIMARNO pa je vprašanje kaj točno prinese vseh 2k zaposlenih državi SLO tako koristnega da jih hočemo še naprej plačevati če jih nihče ne gleda... ali skoraj nihče...

Obdržimo potem samo en oddelek ki sinhronizira risanke in par novinarjev pa je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nokken ::

Mato989 je izjavil:

Važen podatek je št. prebivalcev in št. zaposlenih na državni RTV...

Sem ti ze napisal (vsaj dvakrat), pa vidim da si na zalost premalo inteligenten da bi razumel, zakaj stevilo zaposlenih na stevilo prebivalcev pri taksnih stvareh NI relevanten, niti pomemeben, podatek. Saj ce bi mi bilo do tega, bi ti narisal, da bi mogoce razumel, ker me pa zares ne briga prav prevec ali razumes najbolj osnovne stvari ali ne, pa bom raje nehal. Dolocene stvari nekaterim pac niso dane.... jebiga.

Mato989 ::

nokken je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Važen podatek je št. prebivalcev in št. zaposlenih na državni RTV...

Sem ti ze napisal (vsaj dvakrat), pa vidim da si na zalost premalo inteligenten da bi razumel, zakaj stevilo zaposlenih na stevilo prebivalcev pri taksnih stvareh NI relevanten, niti pomemeben, podatek. Saj ce bi mi bilo do tega, bi ti narisal, da bi mogoce razumel, ker me pa zares ne briga prav prevec ali razumes najbolj osnovne stvari ali ne, pa bom raje nehal. Dolocene stvari nekaterim pac niso dane.... jebiga.


Seveda ni najbolj pomemben podatek...

Najbolj pomemben podatek je ali državljani RS resnično menimo da za nas vložen denar in obvezne prispevke dobimo PRIMERLJIVO to kar bi dobili drugje ali če bi raje porabili denar za karkoli drugega

In to bi lahko povedal referendum.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nokken ::

To vemo da si malo "poseben" pa vseeno... referendum v stilu "ste pripravljeni placati za XY?" Kaj mislis kaksen bo rezultat, ne glede na to kaksno je vprasanje oz. kaksen je razlog za to placilo. Se kaksen se bolj butast predlog?
Saj bi ti napisal da s temi 12eur ne placuje samo rtv programa pac pa se vse kaj drugega, ampak je bilo napisano ze 1000x v tej temi, pa ti do danes kljub temu se ni potegnilo, tako da je brez veze pisati se enkrat, ker ne bo nobene spremembe.
PS: Vecina evropskih drzav ima obvezno narocnino na nacionalno rtv in pri veliki vecini je precej visja kot pri nas (tudi v razmerju proti placi, da ne govorim sele o skupnem znesku, ki ga tisti RTV-ji dobijo, pri 10, 20 ali 30x vecjem stevilu narocnikov). Sicer je irelevanten podatek, ampak ko bos premisljeval o izselitvi iz te zahojene Slovenije mogoce upostevaj tudi to, da bos tudi drugje placeval vsa ta sranja, ki ti gredo v Sloveniji tako zelo na zivce ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Mato989 ::

nokken je izjavil:

To vemo da si malo "poseben" pa vseeno... referendum v stilu "ste pripravljeni placati za XY?" Kaj mislis kaksen bo rezultat, ne glede na to kaksno je vprasanje oz. kaksen je razlog za to placilo. Se kaksen se bolj butast predlog?
Saj bi ti napisal da s temi 12eur ne placuje samo rtv programa pac pa se vse kaj drugega, ampak je bilo napisano ze 1000x v tej temi, pa ti do danes kljub temu se ni potegnilo, tako da je brez veze pisati se enkrat, ker ne bo nobene spremembe.
PS: Vecina evropskih drzav ima obvezno narocnino na nacionalno rtv in pri veliki vecini je precej visja kot pri nas (tudi v razmerju proti placi, da ne govorim sele o skupnem znesku, ki ga tisti RTV-ji dobijo, pri 10, 20 ali 30x vecjem stevilu narocnikov). Sicer je irelevanten podatek, ampak ko bos premisljeval o izselitvi iz te zahojene Slovenije mogoce upostevaj tudi to, da bos tudi drugje placeval vsa ta sranja, ki ti gredo v Sloveniji tako zelo na zivce ;)



Vsak ki meni da dobi več za 12 EUR bo hotel to obdržati... torej cilj RTVja je da delajo take stvari da bo folk hotel plačevati naprej...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Litva ima 2,88 prebivalcev in zaposlenih na LRT je cca 600 ljudi. Budget imajo cca 47 milijonov. Od tega gre 32 % za plače. 62 % za produkcijo. Cca 16 € na prebivalca na leto. Če sem prav videl, so še brez reklam.
Koliko gre za plače pri nas? 57 % budgeta za redno zaposlene (2106 zaposlenih v letu 2022). Slabih 79 milijonov € za redno zaposlene v letu 2022. Gledano od obveznega prispeveka (100 milijonov €) bi to bilo 80 %. Še več, če vključimo honorarce.

Dva ? demistificirana.

nokken ::

In kaj RTV Litve dela? Zgolj program? Je samo TV ali tudi radio? Skrbi poleg produkcije programa se za mrezo oddajnikov? Ne vem, predvidevam da ti tudi ne, ampak te stvari precej vplivajo tako na ceno kot kolicino zaposlenih in ce primerjas, je fino vedeti kaj primerjas.

Wrop ::

Za radio in oddajnike rabiš še dodatnih 1500 ljudi in dodatnih 90 milijonov. :))

ripmork ::

@a_borlak: Torej se strinjaš, da gre preveč denarja v nacionalno radio-televizijo?

a_borlak je izjavil:

Hočem ti samo povedati, da ti drugi, ki se jim toži po RTV in so zaposlovali še več kadrov niso nič boljši, kvečjemu slabši. Eni razumete, drugi ne. Raje imam rusofila kot lažnjivca, pri prvem vsaj vem, kje sem.

Kritike trenutne RTV ni hkrati hvaljenje slednje pod prejšnjo vladno garnituro, problem je precej bolj obsežen in dlje trajajoč.

Rusofilska propaganda na RTV - postavljanje Rusiji bolj naklonjenih novic v ospredje, pogosto slikcevanje na nedokazane teorije in subjektivno mnenje Rusiji naklonjenih oseb, zelo pristransko in selektivno (krivično) moderiranje MMC portala, kjer se dobesedno briše tudi kulturne komentarje, če so vsaj malce rusko kritični... se prav lepo stika z laganjem in popačenim prikazovanjem realnosti. Glede na to, da je en temeljev nacionalne televizije objektivno in verodostojno poročanje, je to pač zelo slabo.

ripmork ::

nokken je izjavil:

ripmork je izjavil:

@a_borlak: bo kak komentar na to, da imamo v primerjavi z drugimi državami na nacionalni radioteleviziji bistveno več zaposlenih (per capita)?

To je dalec najbolj kretenski argument v celi razpravi. Ja normalno da ima drzava z 2 miljona prebivalcev precej vec zaposlenih v javni (ali pa magari komercialni) RTV, kot drzava s 50 miljoni prebivalcev. Dolocene stvari pac rabijo doloceno stevilo zaposlenih da stvar sploh dela in razlika pri tem ali je zadaj 2 miljona strank ali pa 50 miljonov ni prav velika ko se gre za stevilo ljudi, ki furajo doloceno stvar. Ne pravim da RTVSlo nima prevec zaposlenih, ampak primerjati stevilo zaposlenih na stevilo prebivalcev je pa preprosto povedano bolano.

Prav nič kretenskega ali bolanega v takšni direktni primerjavi. Jasno je, da se stvari ne morejo popolnoma linearno povečevat, a tu so odstopanja precejšnja.

marS ::

nokken je izjavil:

In kaj RTV Litve dela? Zgolj program? Je samo TV ali tudi radio? Skrbi poleg produkcije programa se za mrezo oddajnikov? Ne vem, predvidevam da ti tudi ne, ampak te stvari precej vplivajo tako na ceno kot kolicino zaposlenih in ce primerjas, je fino vedeti kaj primerjas.


Evo, ena od možnih rešitev - ločiti oz. izločiti - lahko tudi podržaviti - Oddajniki in zveze iz javne TV, če se ne motim obstaja celo ena evropska direktiva o tem (no lahko da se motim, ne bom preverjal zdaj), ampak o tem se očitno ne razpravlja ...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

a_borlak ::

Mato989 je izjavil:



Seveda ni najbolj pomemben podatek...

Najbolj pomemben podatek je ali državljani RS resnično menimo da za nas vložen denar in obvezne prispevke dobimo PRIMERLJIVO to kar bi dobili drugje ali če bi raje porabili denar za karkoli drugega

In to bi lahko povedal referendum.


Saj ta isti referendum bi povedal, da ne rabiš knjižnic, univerz, CSDjev, invalidom odvzel pravice, itd. Skratka, pol sociale bi tak referendum vrgel stran, ker ti meniš, da tega ti ne rabiš. In ker ti ne rabiš, tudi ostali ne rabijo, logično. Stvari so res čisto enostavne, črnobele, še posebej, ko začnejo ljudje mahat s številkami, ki na koncu ne povedo ničesar pametnega. Kje je tisti višek na RTVju, tega nihče ne zna povedat razen za levi za par desnih novinarjev in desni za par levih novinarjev, to je na koncu 5 ljudi. Od 2000.

primoz4p ::

marS je izjavil:

nokken je izjavil:

In kaj RTV Litve dela? Zgolj program? Je samo TV ali tudi radio? Skrbi poleg produkcije programa se za mrezo oddajnikov? Ne vem, predvidevam da ti tudi ne, ampak te stvari precej vplivajo tako na ceno kot kolicino zaposlenih in ce primerjas, je fino vedeti kaj primerjas.


Evo, ena od možnih rešitev - ločiti oz. izločiti - lahko tudi podržaviti - Oddajniki in zveze iz javne TV, če se ne motim obstaja celo ena evropska direktiva o tem (no lahko da se motim, ne bom preverjal zdaj), ampak o tem se očitno ne razpravlja ...

Najprej je potrebno pogledati obstoječe stanje
Vzemimo letno poročilo za 2022

Izločil sem nekaj prtsc slik:

* št. zaposlenih po enotah



* sestavo prihodkov in odhodkov




* sestavo prihodkov in odhodkov za Odajnike in zveze




* komu je to namenjeno



ps:
Opažam, da struktura gledalcev sovpada s strukturo volilcev JJ, starejši slabo izobraženi prebivalci :P)

marS ::

primoz4p je izjavil:

marS je izjavil:

nokken je izjavil:

In kaj RTV Litve dela? Zgolj program? Je samo TV ali tudi radio? Skrbi poleg produkcije programa se za mrezo oddajnikov? Ne vem, predvidevam da ti tudi ne, ampak te stvari precej vplivajo tako na ceno kot kolicino zaposlenih in ce primerjas, je fino vedeti kaj primerjas.


Evo, ena od možnih rešitev - ločiti oz. izločiti - lahko tudi podržaviti - Oddajniki in zveze iz javne TV, če se ne motim obstaja celo ena evropska direktiva o tem (no lahko da se motim, ne bom preverjal zdaj), ampak o tem se očitno ne razpravlja ...

Najprej je potrebno pogledati obstoječe stanje
Vzemimo letno poročilo za 2022

Izločil sem nekaj prtsc slik:

* št. zaposlenih po enotah



* sestavo prihodkov in odhodkov




* sestavo prihodkov in odhodkov za Odajnike in zveze




* komu je to namenjeno



ps:
Opažam, da struktura gledalcev sovpada s strukturo volilcev JJ, starejši slabo izobraženi prebivalci :P)


odhodki RTV - material, energija 7,2%
odhodki Odd.in zvez - elektrika 44,9%

---------

Prvi cut -> odrezati Oddajnike in zveze iz javne RTV in jih narediti za službo posebnega državnega pomena in tu povečati komercialne storitve, zaposlenih 78 (21% odhodkov gre za njihove plače),
ampak... WTF sem jaz da bi to reševal ...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

ripmork ::

a_borlak je izjavil:

Kje je tisti višek na RTVju, tega nihče ne zna povedat razen za levi za par desnih novinarjev in desni za par levih novinarjev, to je na koncu 5 ljudi. Od 2000.

Če je za en Val 202 treba 80 folka da ga sfurajo, koliko predimenzionirano je verjetno šele vse ostalo? Če jih je per capita 2 - 5x več kot drugod, gotovo precej več kot 5, vredno ene zunanje analize. Molkova je bila lep primer nekoga, ki je zgolj zaradi svojega statusa za malo dela vlekla konkretno plačo. Koliko takih pijavk je še tam?
“Prihajala je v službo in ni praktično nič delala ter prejemala plačo z dodatki v višini 4800 evrov. Prejemala je celo dodatek za nočno delo (čeprav ponoči ni imela dela),“


Sicer pa lahko za mnenje vprašamo nekdanjega člana uprave:



najvišja povprečna starost zaposlenih; najvišji odstotek zaposlenih za nedoločen čas, največje število zaposlenih na vodilnih delovnih mestih (167), največje število zaposlenih na uredniških delovnih mestih (387)

5 preveč? More like 500.

Daniel je izjavil:

Učinkovitost očitno res ni neka beseda, ki bi se pogosto slišala v državnih službah.

Točno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

primoz4p ::

marS je izjavil:

primoz4p je izjavil:

marS je izjavil:

nokken je izjavil:

In kaj RTV Litve dela? Zgolj program? Je samo TV ali tudi radio? Skrbi poleg produkcije programa se za mrezo oddajnikov? Ne vem, predvidevam da ti tudi ne, ampak te stvari precej vplivajo tako na ceno kot kolicino zaposlenih in ce primerjas, je fino vedeti kaj primerjas.


Evo, ena od možnih rešitev - ločiti oz. izločiti - lahko tudi podržaviti - Oddajniki in zveze iz javne TV, če se ne motim obstaja celo ena evropska direktiva o tem (no lahko da se motim, ne bom preverjal zdaj), ampak o tem se očitno ne razpravlja ...

Najprej je potrebno pogledati obstoječe stanje
Vzemimo letno poročilo za 2022

Izločil sem nekaj prtsc slik:

* št. zaposlenih po enotah



* sestavo prihodkov in odhodkov




* sestavo prihodkov in odhodkov za Odajnike in zveze




* komu je to namenjeno



ps:
Opažam, da struktura gledalcev sovpada s strukturo volilcev JJ, starejši slabo izobraženi prebivalci :P)


odhodki RTV - material, energija 7,2%
odhodki Odd.in zvez - elektrika 44,9%

---------

Prvi cut -> odrezati Oddajnike in zveze iz javne RTV in jih narediti za službo posebnega državnega pomena in tu povečati komercialne storitve, zaposlenih 78 (21% odhodkov gre za njihove plače),
ampak... WTF sem jaz da bi to reševal ...

... kdo WTF si ti, da bi to reševal ...
Predpostavljam, da si plačnik RTV prispevka, ki mu ni mar, kam odteka njegov denar. :P)

marS ::

primoz4p
... kdo WTF si ti, da bi to reševal ...
Predpostavljam, da si plačnik RTV prispevka, ki mu ni mar, kam odteka njegov denar. :P)


v bistvu imaš prav :)
ampak, saj sem nekaj začel, pa ni nihče nadaljeval...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

primoz4p ::

Pogosto se omenjajo reklame...
Pa poglejmo, kaj o tem piše v Letnem poročilu 2022

FireSnake ::

Negotove gospodarske razmere?
Zakaj golobu ne izkljujejo oči? On gospodarstvo duši in vodi v propad. Hočejo zdaj reči, da je industrija vseeno pomembna, če se hočejo napajati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

primoz4p ::

FireSnake je izjavil:

Negotove gospodarske razmere?
Zakaj golobu ne izkljujejo oči? On gospodarstvo duši in vodi v propad. Hočejo zdaj reči, da je industrija vseeno pomembna, če se hočejo napajati?

Leto 2022
Volilno leto - dodaten zaslužek od volilnih kampanj ali subvencioniranje? "čas ustrahovanja in sajenja rožic?"
Golob od 1. junij 2022 do takrat Janša

a_borlak ::

ripmork je izjavil:


Če je za en Val 202 treba 80 folka da ga sfurajo, koliko predimenzionirano je verjetno šele vse ostalo?


Če bi bral, bi videl, da sem pred časom napisal, da Radio 1 dela cca 150 zaposlenih. Glede na to, koliko ur produkcije naredi Val 202 napram Radiu 1 je 80 ljudi hudo malo. Ampak enim se pač ne da dopovedat in še kar rinejo z glavo skozi zid, čeprav se na zadeve nič ne spoznajo. Ampak taka je večina Slovenije.

ripmork ::

a_borlak je izjavil:

ripmork je izjavil:


Če je za en Val 202 treba 80 folka da ga sfurajo, koliko predimenzionirano je verjetno šele vse ostalo?


Če bi bral, bi videl, da sem pred časom napisal, da Radio 1 dela cca 150 zaposlenih.

In še danes čakamo, iz kje si ta podatek privlekel.

Takole piše na Biziju:


Kot sem že enkrat napisal: gotovo so tu še honorarci, ipd... močno pa dvomim, da gre številka do 150.

Daniel ::

Pozabil si omeniti da teh 150 ljudi predstavlja tudi vse lokalne radijske postaje ki so pod okriljem Radia 1 (iskanje v googlu vrže marsikaj ven), torej to ni več zgolj Radio 1 ampak še kup dodatnih lokalnih postaj, vsaka s svojimi novicami in svojim radijskim sporedom. Verjamem pa, da je fajn za zavajanje takega tipa, sploh po tem, ko je naša lokalna radijska postaja šla pod okrilje neke druge in 6 ur sporeda na dan za vse kupljene postaje proizvaja zgolj ena postaja z dvema voditeljema. Saj veš, optimizacija pa to... Aja, ne, ne veš...

mtosev ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/hekersk...

Hekerski napad na spletno stran RTV Slovenija
S hitrim ukrepanjem preprečili morebitno širšo škodo
Včeraj v poznih popoldanskih urah je RTV Slovenija zaznala t. i. DDOS-napad na spletno mesto rtvslo.si, incident je vrhunec dosegel med 22.45 in 24.00.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PovemVfaco ::

Rusi ns hočejo s specialno operacijo osvobodit nepravičnega RTV prispevka. Al de ni bla clo kaka klet od kire domače politične stranke. RTV ma vlk sovražnikov.

ripmork ::

PovemVfaco je izjavil:

Rusi ns hočejo s specialno operacijo osvobodit nepravičnega RTV prispevka.

:D Kar ironično tole, glede na rusofilsko usmerjenost RTV-ja. Mogoče sta pa Vasev in Sajovicka ruskim hekerjem kako pomagala >:D

PovemVfaco ::

K se ti zazdi, d rusi svoje propagandiste napadajo, j najbolj verjetn broken detektor objektivnosti oz. brezglavo papagiranje besede "rusofilija" za dobro jutro

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Sem v zadnjih dveh letih Ruske ofenzive nad Ukrajino na RTV portalu prebral dovolj, da vem, kako izgleda rusofilija.

Še Smetnjak ve, kaj mislim 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

PovemVfaco ::

nism ravno mislu, d videvanje "rusofilije" v belem kruhu ni razširjeno.

PovemVfaco ::

Najnovejši rusofili so SDSovci, poroča bojda rusofilska RTV.

fur80 ::

Če koga zanima kako je z avstrijskim ORF-om. Se mi zdi, da plačujejo Avstrijci nekaj čez 20EUR.

Website https://orf.at
Revenue $2.32 billion
Employees 1,225 (897 on RocketReach)


To je letni prihodek samo za ORF, z besedo več kot dve miljardi dolarjev! Je pa res, da se njihova spletna stran www.orf.at ne more primerjati z našo www.rtvslo.si
What is the annual revenue of ORF?
The annual revenue of ORF was $2.32 billion in 2024!


https://rocketreach.co/orf-profile_b5c4...

https://rocketreach.co/answers/what-is-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fur80 ::

Samo za primerjavo slovenski RTV pobere okoli 100 miljonov $$$ prispevka na leto.

Ali kot bi rekla naša ministrica, učinkovito, transparentno,.... ... če se primerjamo z Makedonijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Wrop ::

PovemVfaco je izjavil:

Najnovejši rusofili so SDSovci, poroča bojda rusofilska RTV.


Totalitarci si morajo celo take zaključke izmišljevati. :)) Nič novega, nič kaj nepričakovanega. Totalitarijo še naprej. :))

Kot je razvidno s spletne strani SDS-a, so intervjuje za omenjeni portal v preteklosti podali predsednik stranke Janez Janša, nekdanji vodja njegovega kabineta Peter Šuhel in evropski poslanec Milan Zver. Pogovor z zadnjim je bil na strani, ki ni več dostopna, objavljen konec januarja. V stranki so ob tem poudarili, da so njihovi predstavniki za Voice of Europe izpostavili svoja proukrajinska stališča.


Še tega ne znajo preveriti. Z googlom je članek takoj dostopen, z waybackmachine pa se da priti do originalnega članka. So pa res šalabajzerji. Verjetno celo načrtno, kar je še slabše :))

BuDi79 ::

fur80 je izjavil:

To je letni prihodek samo za ORF, z besedo več kot dve miljardi dolarjev!
škoda da imajo avstrijci Evre (pa da gre resnici za več besed, pa da je vir bullshit in da je letnin prihodek ORF v resnici "samo" okoli milijarde evrov in stane gospodinjstva "samo" 15,30EUR mesečno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

PovemVfaco ::

Wrop je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

Najnovejši rusofili so SDSovci, poroča bojda rusofilska RTV.


Totalitarci si morajo celo take zaključke izmišljevati. :)) Nič novega, nič kaj nepričakovanega. Totalitarijo še naprej. :))

Kot je razvidno s spletne strani SDS-a, so intervjuje za omenjeni portal v preteklosti podali predsednik stranke Janez Janša, nekdanji vodja njegovega kabineta Peter Šuhel in evropski poslanec Milan Zver. Pogovor z zadnjim je bil na strani, ki ni več dostopna, objavljen konec januarja. V stranki so ob tem poudarili, da so njihovi predstavniki za Voice of Europe izpostavili svoja proukrajinska stališča.


Še tega ne znajo preveriti. Z googlom je članek takoj dostopen, z waybackmachine pa se da priti do originalnega članka. So pa res šalabajzerji. Verjetno celo načrtno, kar je še slabše :))


Ne vem, kako se bodo oprali greha sodelovanja z rusofilskim portalom, celo rusofilska RTV problematizira to.

Zgodovina sprememb…

lynxslo5 ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/rtv-si-...

RTV dosegel novo dno. Zdaj bodo uvedli kvote katerega spola morajo biti gosti v oddajah. Ker imajo zanič program, ki ga nihče ne gleda, se sedaj ukvarjajo s spolnimi kvotami.

Sprašujem pa se, če niso s tem posredno priznali, da ne obstaja 150 spolov ampak samo dva spola.

kriptobog ::

In potem se nekateri sprašujejo zakaj ne plačujem rtv prispevka...

Hypathia ::

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/rtv-si-...

RTV dosegel novo dno. Zdaj bodo uvedli kvote katerega spola morajo biti gosti v oddajah. Ker imajo zanič program, ki ga nihče ne gleda, se sedaj ukvarjajo s spolnimi kvotami.

Sprašujem pa se, če niso s tem posredno priznali, da ne obstaja 150 spolov ampak samo dva spola.


To ni nobeno dno, povsem pravilno, da se da priložnost tudi ženskam ker sem že sita aboniranih, vedno istih, večinoma moških komentatorjev, ki že leta prodajajo ena in ista jajca. Večji problem je, da bodo tudi ženske gostje izbirali po istih "depolitiziranih" kriterijih.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

lynxslo5 ::

Hypathia je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/rtv-si-...

RTV dosegel novo dno. Zdaj bodo uvedli kvote katerega spola morajo biti gosti v oddajah. Ker imajo zanič program, ki ga nihče ne gleda, se sedaj ukvarjajo s spolnimi kvotami.

Sprašujem pa se, če niso s tem posredno priznali, da ne obstaja 150 spolov ampak samo dva spola.


To ni nobeno dno, povsem pravilno, da se da priložnost tudi ženskam ker sem že sita aboniranih, vedno istih, večinoma moških komentatorjev, ki že leta prodajajo ena in ista jajca. Večji problem je, da bodo tudi ženske gostje izbirali po istih "depolitiziranih" kriterijih.


Na RTV je več voditeljic oddaj kot voditeljev. Zakaj pa je takšna diskriminacija moških sprejemljiva. Tebe in Marto Kos to ne moti.

Marta Kos naj gre pa najprej odpravit diskriminacijo žensk pri gradnji drugega tira. Tam ne najdeš nobene ženske. Samo moški.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Sorry lynx po nesreči kliknil kanto.

Najboljša izjava v članku:
Delovanje na področju enakosti spolov samo po sebi pove, da enakosti še nimamo.


Samo po sebi se ustanovi društvo, ki ustvari problem, ki ga prej ni bilo, da ga reši.

Eno vprašanje zate Hypathia: Katere zakonske pravice so kratene ženskam v Sloveniji? Prosim če navedeš zakon, ki daje prednost moškim. Glede na to da je to patriarhalen sistem s tem pač ne boš imela težav.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ripmork ::

offtopic but ontopic:
Zakaj se pa nikoli ne govori o kvotah na sodiščih? Kje je tle enakopravnost?

Bistveno večji delež žensk kot moških. Pravosodje v Sloveniji pa vemo, da slabo deluje. Če bi bil zloben, bi iz te korelacije še kako vzročno povezavo ven potegnil >:D (pa mogoče tudi ne bi mimo usekal).

Also: zakaj se nikoli ne debatira o kvotah v gradbeništvu? Tam tut prevladuje moški spol, očitno to nikogar (nobene) ne moti?

Hypathia ::

ripmork je izjavil:

offtopic but ontopic:
Zakaj se pa nikoli ne govori o kvotah na sodiščih? Kje je tle enakopravnost?

Bistveno večji delež žensk kot moških. Pravosodje v Sloveniji pa vemo, da slabo deluje. Če bi bil zloben, bi iz te korelacije še kako vzročno povezavo ven potegnil >:D (pa mogoče tudi ne bi mimo usekal).

Jaz tudi ne bom zlobna, le dejstva bom navedla. Pravosodje deluje na podlagi zakonov in večino zakonov te države so spisali ter sprejeli moški, vključno z ustavo, zdaj ko ste zavozili, bi pa seveda radi krivdo zvalili na ženske.

ripmork je izjavil:


Also: zakaj se nikoli ne debatira o kvotah v gradbeništvu? Tam tut prevladuje moški spol, očitno to nikogar (nobene) ne moti?

Zato ker kvote v gradbeništvu niso potrebne, kakor tudi v nobeni drugi panogi, predlagane so zgolj za ozek nabor funkcij kjer se sprejemajo najpomembnejše odločitve, zato ker ženske predstavljajo polovico človeštva in imajo pravico, da se upoštevajo tudi njihovi interesi. A ti je zdaj kaj bolj jasno?

111111111111 je izjavil:



Eno vprašanje zate Hypathia: Katere zakonske pravice so kratene ženskam v Sloveniji? Prosim če navedeš zakon, ki daje prednost moškim. Glede na to da je to patriarhalen sistem s tem pač ne boš imela težav.

Eno vprašanje zate: Katere zakonske pravice so kršene zdravnikom v Sloveniji? Prosim, če navedeš zakon, ki krši pravice zdravnikov. Glede na to, da živimo v pravni, socialni državi, vsaj tako piše v ustavi, ga boš težko našel. Zakaj torej zdravniki stavkajo?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Hypathia ::

lynxslo5 je izjavil:


Marta Kos naj gre pa najprej odpravit diskriminacijo žensk pri gradnji drugega tira. Tam ne najdeš nobene ženske. Samo moški.

Lahko citiraš primer ustrezno usposobljene ženske, ki so ji zavrnili zaposlitev pri gradnji drugega tira?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

ripmork ::

Hypathia je izjavil:

Jaz tudi ne bom zlobna, le dejstva bom navedla. Pravosodje deluje na podlagi zakonov in večino zakonov te države so spisali ter sprejeli moški, vključno z ustavo, zdaj ko ste zavozili, bi pa seveda radi krivdo zvalili na ženske.
Seveda, se mi zdi zelo verjetno, moških tudi nikjer ne opravičujem. Zakonodaja je velik del problema, še zdaleč pa ne vse.

Hypathia je izjavil:

Zato ker kvote v gradbeništvu niso potrebne, kakor tudi v nobeni drugi panogi, predlagane so zgolj za ozek nabor funkcij kjer se sprejemajo najpomembnejše odločitve, zato ker ženske predstavljajo polovico človeštva in imajo pravico, da se upoštevajo tudi njihovi interesi. A ti je zdaj kaj bolj jasno?

Seveda, važne so pomembne funkcije. Tako kot npr. sodniške funkcije, kjer je 3.5 krat več žensk kot moških. Se ti to zdi pošteno? Meni kot zagovorniku enakopravnosti niti najmanj. Če je že debata o enakovrednejši reprezentativnosti spolov na pomembnih fukcijah, potem so sodišča eno prvih področij, ki očitno rabi prevetritev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Hypathia ::

ripmork je izjavil:


Seveda, važne so pomembne funkcije. Tako kot npr. sodniške funkcije, kjer je 3.5 krat več žensk kot moških. Se ti to zdi pošteno? Meni kot zagovorniku enakopravnosti niti najmanj. Če je že debata o enakovrednejši reprezentativnosti spolov na pomembnih fukcijah, potem so sodišča eno prvih področij, ki očitno rabi prevetritev.

Tudi v sodstvu obstaja hierarhija in na vrhu, kjer je največ moči in vpliva, so še vedno večinoma moški. Podobno je v šolstvu, večina učiteljic žensk, ravnatelji moški... in tako dalje, tako da je potem jokcanje o nekakšni diskriminaciji moških naravnost degutantno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

ripmork ::

Vprašal sem te sam, ali se ti zdi pošteno, da je na veliki večini slovenskih sodišč od 3 do 5x več sodnic kot sodnikov. Če si zagovornica enakovrednosti in omenjaš kvote, bi te to moralo zmotit.
Razen, če maš dvojna merila :)

Daniel ::

Pri nas imamo že leta ravnateljico na OŠ, tako, da ta argument pade.

Sicer pa zanimivo, da se te kvote tako zelo zagovarjajo povsod, kjer ni treba fizično delati, ostalih poklicev pa se sploh ne omenja, kot, da ne obstajajo. Zagotovo bi delavci na gradbiščih bili veseli 50% ženske kvote.
««
59 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440946 (12293) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56668613 (58522) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122609 (19519) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734076 (29459) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327862 (22457) St235

Več podobnih tem