» »

Nakup superg ali kako se prebiti skozi goste izločke oddelka za marketing

Nakup superg ali kako se prebiti skozi goste izločke oddelka za marketing

KimJanJanša ::

Moram se izpovedat, čeprav vem kakšna bo reakcija. Rabim superge za tek za mokro zimsko vreme. Torej nekaj tipa gore-tex. Imel sem vedno Adidas, torej gledam Adidas, v Hervisu so recimo ravno ene znižane. Ampak rad bi malo primerjal s cenami drugod. Obiščem drugo trgovino, ni tega modela, je pa nek drug Adidasov Gore-tex. Gledam tretjo trgovino, spet nek tretji model od Adidasa. Cen sploh ne morem primerjat, toliko je modelov in vsak ima na zalogi svojega. Ok. Rad bi vedel, kaj je razlika med vsemi temi modeli, kaj je razlika med Supernova serijo pa Trail serijo. Grem na stran od Adidasa, še poln optimizma. Fašem 100 modelov copatov, levo desno neke marketinške oznake, slogani, vse se bliska in sveti, na bruhanje mi gre. Zasovražim Adidas, malo da ne zabrišem stran še teh, ki jih mam. Vprašam se a je sploh možno, da ti posiljevalci znajo nardit čevelj, ki ga imam rad. Grem razočarano pogledat Asics, čeprav sem do zdaj imel vedno Adidas. Grem na njihovo stran. Vidim shoe advisor, mislim si o super, končno. Izpolnim formo, svojo težo moram izpolnit v "stones" kljub temu, da sem na slo strani. Ampak forma ne deluje. Ok, grem brskat po copatih, spet isto kot adidas, marketinški orgazem, vse je super, d best, še teči ti ni treba. O. MOJ. BOG. Sprašujem se, a so FDVjevci res popolnoma zavladal planetu in vse skupaj spremenili v neko prodajno-oglaševalsko onaniranje. Pa saj normalen človek sploh ne more več do informacij, padeš v to oglaševalsko močvirje in se samo še pogrezaš. In potem rabiš enormno količino energije, da sploh prideš do zanesljive informacije. A se še komu to dogaja?

black ice ::

Every single day.
Najhujše se mi zdi to, da malokateri prodajalec ve svetovati kaj več kot pa piše v brošuri oz. na škatli artikla. Ja pismo, saj smo vsi več ali manj pismeni.

Edit: Zato preferiram naročila preko spleta, ker nesposobnih "old school" trgovcev res ne rabimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

francek1 ::

Če ne vem, kaj izbrat, vprašam nekoga, ki tisto uporablja vsakodnevno ali profesionalno.

black ice je izjavil:

Every single day.
Najhujše se mi zdi to, da malokateri prodajalec ve svetovati kaj več kot pa piše v brošuri oz. na škatli artikla. Ja pismo, saj smo vsi več ali manj pismeni.

Edit: Zato preferiram naročila preko spleta, ker nesposobnih "old school" trgovcev res ne rabimo.

Malo nerodno si se izrazil; old school trgovci so imeli blagoznanje v mezincu, mladi, ki jih izbirajo po izgledu, so pa katastrofa.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

fantasycamp ::

pri teh naročal in sem dobil cifro ki jo pri nas redko

http://www.cortexpower.de/herrenschuhe/...

KimJanJanša ::

Poštnina res ni draga, 10€. A ti si potem šel poskusit copat v trgovino in potem naročil ali si kar "na blef"?

black ice ::

francek1 je izjavil:


Malo nerodno si se izrazil; old school trgovci so imeli blagoznanje v mezincu, mladi, ki jih izbirajo po izgledu, so pa katastrofa.

Mja, prav imaš. Pod old school sem mislil na način prodaje - fizične trgovine.

Apofis ::

francek1 je izjavil:

Če ne vem, kaj izbrat, vprašam nekoga, ki tisto uporablja vsakodnevno ali profesionalno.

black ice je izjavil:

Every single day.
Najhujše se mi zdi to, da malokateri prodajalec ve svetovati kaj več kot pa piše v brošuri oz. na škatli artikla. Ja pismo, saj smo vsi več ali manj pismeni.

Edit: Zato preferiram naročila preko spleta, ker nesposobnih "old school" trgovcev res ne rabimo.

Malo nerodno si se izrazil; old school trgovci so imeli blagoznanje v mezincu, mladi, ki jih izbirajo po izgledu, so pa katastrofa.

Jah, tisti ki trenira kakrŠenkol tek in aktivno tekmuje bo itak predlagu minimalno blažen, lahek odziven copat...rekreativcu pa ponavadi to ni vredu...

LeQuack ::

Žalostno je tudi, da ne glede na to koliko stotakov evrov boš zmetal za te športne čevlje priznanih znamk, bodo še vedno made in Asia. Se pravi tudi če se hočeš stegnit in nabavit kvalitetne čevlje jih ne moreš.
Quack !

fantasycamp ::

KimJanJanša je izjavil:

Poštnina res ni draga, 10€. A ti si potem šel poskusit copat v trgovino in potem naročil ali si kar "na blef"?


vem kok je moja cifra za adidas!

Probaš v naših trgovinah nike in adidas pa veš pol pa tam naročiš!

Apofis ::

LeQuack je izjavil:

Žalostno je tudi, da ne glede na to koliko stotakov evrov boš zmetal za te športne čevlje priznanih znamk, bodo še vedno made in Asia. Se pravi tudi če se hočeš stegnit in nabavit kvalitetne čevlje jih ne moreš.

kaj pa pomeni "kvalitetno" pr tekaŠkih copatih? Če jih dost nucaŠ se itak pena zbije un pač ratajo trŠi, če pa hočeŠ, da so zračni pa itak mora bit tanka mrežica in ta pa ne more bit neki hudo trpežna...važn da ti na nogo sedejo...to je pa to

KimJanJanša ::

LeQuack je izjavil:

Žalostno je tudi, da ne glede na to koliko stotakov evrov boš zmetal za te športne čevlje priznanih znamk, bodo še vedno made in Asia. Se pravi tudi če se hočeš stegnit in nabavit kvalitetne čevlje jih ne moreš.


jaz sem sicer res rekreativec, ampak vseeno tečem dvakrat na teden in hočem vedeti kaj imam obuto. Imam pa eno mejo potrpljenja in se mi zdi preveč, da moram zdaj dve uri študirat oznake na čevljih in ločevat zrno od marketinškega plevela. Temo sem načel skorajda z namenom bolj filozofskega sitnarjenja, ker sem spet dobil ta občutek, da obstaja cela skupina ljudi, ki živi, biva in skrbi izključno zato, da se med človekom in iskano informacijo pojavi debela plast sladkobnih dezinformacij, skozi katero se moraš prebiti. Ja koga pa še dejansko zanima adiprene, pa adiflex, pa aditex, pa adinevem kaj. Povej kaj to je ali pa spokaj v neko luknjo in tam ostani. Zdi se mi tudi kot je black ice že omenil v tej temi, da ti trgovec itak sam ne ve povedat zakaj je nek copat 64€, drug pa 130€, a oba sta namenjena teku po različnih podlagal in sta gore-tex. Kar pa mu - trgovcu glede na povedano niti na zamerim. Samo to sem hotel, čisto iz obupa :)

Apofis ::

Heh, razliko med tema dvema cenovnima razredoma lahko približno ugotoviŠ že če sam primeŠ copata v roke...očitno maŠ smolo da faŠeŠ nepoučene prodajalce...

RejZoR ::

Jezst sem bil enkrat (se ne zajebavam) ene 2 uri če ne več v Hervisu in nisem mogu najt enih normalnih superg. Na eni strani neke flashi flurescenčne tekaške in na drugi neke grde cheap neznane. Al so bile grozne za nosit, al so bile obupnega izgleda. Recimo da bi dobil take zelo odprte z mrežicami v črni barvi je bila misija nemogoče (oz misija neobstoječe). Resno, za poleti rabim zračne superge, ki ne izgledajo kot nekaj kar bi naredil TOMY. In pol sem šel v SportDirect in dobil Najkice, kombinacijo črne in temno modre, ki je vsaj nekako izgledala in to v roku 15-20 minut.

Ironično, vsi modeli, ki so mi bili všeč so bili ženski modeli, ki pa jih je nemogoče dobit v moji številki. Zakaj zaboga pa ženske delajo v lepih enobarvnih izvedbah, moške pa v nekih drekastih 10 barvnih verzijah? Prov uno, čisti gravž. Edina opcija je NikeID, kjer pa nimaš pojma kako se bo zadeva dejansko nosila, si pa lahko narediš recimo čist črne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

RejZoR je izjavil:

Jezst sem bil enkrat (se ne zajebavam) ene 2 uri če ne več v Hervisu in nisem mogu najt enih normalnih superg. Na eni strani neke flashi flurescenčne tekaške in na drugi neke grde cheap neznane. Al so bile grozne za nosit, al so bile obupnega izgleda. Recimo da bi dobil take zelo odprte z mrežicami v črni barvi je bila misija nemogoče (oz misija neobstoječe). Resno, za poleti rabim zračne superge, ki ne izgledajo kot nekaj kar bi naredil TOMY. In pol sem šel v SportDirect in dobil Najkice, kombinacijo črne in temno modre, ki je vsaj nekako izgledala in to v roku 15-20 minut.

Ironično, vsi modeli, ki so mi bili všeč so bili ženski modeli, ki pa jih je nemogoče dobit v moji številki. Zakaj zaboga pa ženske delajo v lepih enobarvnih izvedbah, moške pa v nekih drekastih 10 barvnih verzijah? Prov uno, čisti gravž. Edina opcija je NikeID, kjer pa nimaš pojma kako se bo zadeva dejansko nosila, si pa lahko narediš recimo čist črne.


Te razumem sem istega mnenja te flourescentne barve so danes povsod in so za 10-18let. če si starejši pa zgledaš k en freak v tem...obup. Če pa hočeš nekaj kar zgleda normalno daš 100+€, zato naročat v tujino!

RejZoR ::

Pa sej za tečt ajde, se te bolje vidi pa to, itaq je folk oblečen v živo zarad tega. Jezst pa superge nosim, ker so mi udobne in ne morem imet baggy/cargo hlač, ki jih največ nosim, zraven pa bele in živooranžne superge z flurescečno zelenimi detajli. Izgleda totalno čefursko (stanje duha pa to). Če pa so čist črne pa so lahko šprinterske, pa izgledajo dobro.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

Meni so teniske živih barv tudi popolnoma mimo. Za zimo uporabljam Alpinine z Vibram podplatom. Zame so idealna izbira.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fantasycamp ::

RejZoR je izjavil:

Pa sej za tečt ajde, se te bolje vidi pa to, itaq je folk oblečen v živo zarad tega. Jezst pa superge nosim, ker so mi udobne in ne morem imet baggy/cargo hlač, ki jih največ nosim, zraven pa bele in živooranžne superge z flurescečno zelenimi detajli. Izgleda totalno čefursko (stanje duha pa to). Če pa so čist črne pa so lahko šprinterske, pa izgledajo dobro.



sem čefur in sem hudo hudo užaljen!


Sej se hecam, vem kako je mišljeno, men tud deuje tko ceneno in resnično iščem bolj umirjene barve!

http://www.superge.si/Nike/air-pegasus-...

samo pol pogledaš ceno...

LeQuack ::

francek1 je izjavil:

Meni so teniske živih barv tudi popolnoma mimo. Za zimo uporabljam Alpinine z Vibram podplatom. Zame so idealna izbira.



Pa so dejansko narejen v Sloveniji?
Quack !

Ganon ::

Meni tudi ni jasno, zakaj toliko enih modelov superg za tek in to od iste znamke. Tako komplicirajo, da si na koncu že ves zmešan in pojma nimaš, v čem je razlika, ČE SPLOH.

francek1 ::

LeQuack je izjavil:

francek1 je izjavil:

Meni so teniske živih barv tudi popolnoma mimo. Za zimo uporabljam Alpinine z Vibram podplatom. Zame so idealna izbira.



Pa so dejansko narejen v Sloveniji?

Tega ne vem. Podplati so definitivno italijanski.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Če sem iskren sem največ najlepših Najkic videl v Deichmannu. Pred časom sem vzel čist črne z belo obrobljeno kljukico, fotr je nedolgo nazaj vzel isto čist črne z zlato obrobljeno kljukico in moram rečt da izgledajo preklemano dobro. So pa bile polno usnjene brez mrežic, tko da so primerne tud za zimo oz dež kjer imaš v tekaških takoj vodo. Cene so ponavad tud smešno nizke in glede udobnosti so mi bile Najkice vedno špica. Pri drugih me je vedno motila udobnost, sploh preveč ploščat notranji del. Najkice pa vedno ful dobro podpirajo lok stopala kar mi je ful pomembno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

http://hummel.si/catalog/product/view/i...


delujejo zelo udobni debel podplat, samo majo male cifre..

fantasycamp ::

http://www.adidas.co.uk/men-running-sho...

dobra izbira in tud imajo nekatere dostojne barve...

RejZoR ::

O groza kere barve.

Btw, a kdo ve če Puma še vedno uporablja Cell tehnologijo al so jo zamenjali s čem drugim? Pred leti sem imel ene superge, črna/temno modra/bela kombinacija s Cell jedrom v peti in so mi bile svetovne. Sam takih nisem več videl od takrat... zdej pa imajo samo neko "trend" sranje, ki ni podobno ničemer. Še najmanj pa enim navadnim supergam. Podoben problem s Converse. Pred leti super superge v črni z gelom, zdej pa 500 verzij nekih glupih Allstark...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

PurpleMoo ::

Malo si poglej po tej trgovini:

http://www.sportsdirect.com/

Zelo ugodno, sem že nekaj stvari naročila, super :)

RejZoR ::

Sej pomoje je to isto, imaš v BTC-ju nakoncu hale A trgovino SportsDirect. Včasih je bila nasprot Gigasport se mi zdi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Penderecki ::

KimJanJanša;

Moja izkušnja; za offroad sem svoje copate kupil v UK pri Wiggle.
Znamka je Inov-8. S kolegom sva takrat presegla njihov limit 120-130€ in imela zato free delivery.
Podplat ima odličen grip tako na gozdni suhi in mokri stezi, plundri, snegu, blatu, stezi pokriti z vlažnim listjem itd…
Gre za lahek in stabilen copat.
Sedaj so stari 2 leti. Podplat je še vedno kot nov, pravtako vsi šivi, mrežica enako.
Pred tem sem imel model od Adidasa, ki je bil nekaj g težji, imel je blaženje, podplat je bil bolj elastičen in kao bolj udoben. Inov-8 je pravo nasprotje, nima blaženja, ima trd podplat itd… No, pred kratkim sem s starimi šel laufat v gozd, pa sem hitro pogrešal Inov-8.
Grip je bil veliko slabši, vmes sem imel male zdrse na vlažnem listju, tisto blaženje me je motilo, pri peti sem imel skozi občutek da miga levo-desno, pri teku po kaki grbini in korenini sem se zbal za gleženj itd….
Naslednjič ko sem obul Inov-8, sem med tekom samo užival po hosti.
Zelo suveren copat vreden vsakega centa.
Niso najcenejši in tudi niso ravno za začetnike, saj gre za znamko ki je v vrhu tekmovalnih offroad copat in je treba teči hitreje oz. bolj »po prstih«.
Sam nisem gledal, kaj je v trendu oz. na šminko, ampak me je zanimala samo kvaliteta.
Naslednji model bo verjetno isto Inov-8, … še lažji model.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858228443 (4920) theStranger
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421084 (2933) gruntfürmich
»

Moški sandali

Oddelek: Loža
464194 (2920) pierch
»

Dihajoči copati za prosti čas

Oddelek: Loža
163041 (2202) kakob
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819305 (16659) RejZoR

Več podobnih tem