» »

Plug na mobilnem telefonu

Plug na mobilnem telefonu

diversee ::

Mogoče gdo ve, kolikšna je napetost ter tok v vtikaču na mobilnem telefonu, kamor pride plug za npr. slušalke in ali je napetost konstantna?

einstein :P ::

Napetost je od recimo 0 pa do okoli 500mV (izmenična), ko predvajaš glasbo. Ni konstantna, kadar so v glasbi toni višje amplitude bo napetost višja, kadar so toni manjše amplitude, bo pa nižja. Enako se bo spreminjala, če boš spreminjal glasnost. Tok je verjetno nekaj mA.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

diversee ::

Se pravi če bi zvezal led diodo s takšnimi karateristikami in zagnal predvajanje glasbe, bi morala svetiti?

diversee ::

In koliko bi bila največja napetost, ki bi jo lahko dobil skozi plug?

einstein :P ::

diversee je izjavil:

Se pravi če bi zvezal led diodo s takšnimi karateristikami in zagnal predvajanje glasbe, bi morala svetiti?


Ja, ampak bi morala biti res low power led dioda. Bi pa svetila odvisno od glasbe, pri nižjih tonih bi bolj utripala, pri višjih pa bi se zdelo, da sveti. Prav tako bi bolj svetila pri nižjih tonih, pri višjih pa manj.

diversee je izjavil:

In koliko bi bila največja napetost, ki bi jo lahko dobil skozi plug?



Iz mojega htc evo 3d dobim pri bass test glasbi do največ 550mV, mogoče bi šlo do 600, če bi bila res ojačana. Pri normalni glasbi pa dobim od 100, pa do največ nekaj čez 300mV, seveda vse merjeno na max. glasnosti. EQ je bil nastavljen tovarniško, ga nisem spreminjal.

Smem vprašati, zakaj to rabiš? Ker lahko da bo za take potrebe skrajno nepraktično.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

diversee ::

Nanj bi namrec zvezal laser, z nizkimi karateristikami vendar imajo tudi ti dovolj mocno svetilnost. V namen predstavitvi kaksnih prezentacij.

Engineer_ ::

diversee je izjavil:

Nanj bi namrec zvezal laser, z nizkimi karateristikami vendar imajo tudi ti dovolj mocno svetilnost. V namen predstavitvi kaksnih prezentacij.


laserji so poceni.
na hitro sem našel tole, recimo
http://www.zip.si/razprodaja/razno1/svi...

Da se pa dobiti še bistvneo ceneje. Imeti nekaj na telefonu, da boš potem Umek-posing as me predvajal da bo dosti basov da bo dosti moči za tvoj laser pa je izjemno smešno.
Upam da ti je jasno da moč ni enakomerna pri predvajanju glasbe...razen če morda dobiš kak 1 uro dolg bass test. V nasprotnem primeru ti bo laser utripal in bo grozovito nadležno spremljat takšno predstavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

diversee ::

Sem ugotovil da se je nekdo že lotil tega (named: x pointer for iphone)

Engineer_ ::

sem malo pogledal ta xpointer for iphone.


tako narejeno je dejansko kul. Povezano z aplikacijo ki obremeni zvočni izhod, da se uporabnik ne heca z mp3 datotekami. kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

diversee ::

Sm si mal bolj podrobno pogledou. Kr dobro dodelano use skupej.

Engineer_ ::

vseeno nevem zakaj ne bi imel kar direktno laserčka v žepu.

einstein :P ::

Mogoče bi šlo preko micro usbja. Ne morem pa zagotovo reči.
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

multimeter vprašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
488719 (3996) h25
»

Kako zvezati notranji računalniški zvočnik na bananco? - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
182070 (1652) Frenckie
»

Adapter za vtikač

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71715 (1592) Invictus
»

Preverjanje kondenzatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
247500 (7156) miro80
»

kabli prebijajo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
228680 (7762) telexdell

Več podobnih tem