» »

Koliko časa preživijo diski

1
2
»

MrStein ::

dexterboy je izjavil:


Tudi sam sem osebno razmišljal za 24/7 strežnik, ki bi služil za risanke otrokom, slike punci in košnji travnika, na njem bi pa fural free nas in ZFS datotečje, vendar sem se ustavil pri informaciji, da je zaželjeno za vsak tera diskovja imeti en giga rama. Kar pomeni, da bi imel za 4 diske po 2 tera spomina za 8 giga...
Vsaj tako piše v priporočilih 8-)
Mi pa ni jasno, zakaj več sistemov ne osvoji ZFS datotečnega sistema?
Bi znal kdo odgovoriti na to, prosim?
Kolikor sem bral po netu, je ZFS edini pravi datotečni sistem, ki bi ga človek moral imeti...

Verjetno ravno zaradi zahtev po RAM-u (in še kaj... recimo da ga ne Linux, ne Windows ne podpirata)

(za Linux se stvar sicer premika)

bluefish je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

zee je izjavil:

Backup in zamenjas disk. Cimprej.

Kako pa preveriš če ma tvoj disk probleme? Ni edini fix backup, čeprav je ta najboljša rešitev?
cmd > chkdsk x: /f. Če najde napake, pa /f nadomestiš z /r.

To si nekaj zamešal.

Brez /F preveri fajle (a le metadata!).
Z /F popravi zgoraj najdeno.
/R pa je surface test (edini, ki odgovori na postavljeno vprašanje).

Druga stvar je imeti na oku SMART parametre. Pa poslušat, če kake čudne zvoke pušča... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ttommy ::

Jaz imam v rezervnem računalniku v kleti 15 let star 8GB disk- delujoč brez problema. Hčerka ima v računalniku 2 diska po 80 GB stara 10 let- v super stanju, jaz imam v svojem računalniku 2 diska po 320GB stara 6 in 7 let- brezhibna.
Gamer

Krele ::

Sem opazil, da mam na prenosniku, ko rabi baterijo, nastavljen izklop diska po 10-tih minutah neaktivnosti, drugače pa po 30-tih. Ve kdo, če to kaj dosti negativno vpliva na življenjsko dobo diska oz. če je priporočljivo izklopit izklapljanje?

Tomay ::

Za testiranje diskov uporabljam hdat2. Med drugim dela rwrc test. (READ/WRITE/READ/COMPARE)

Glede zanesljivosti wd black diskov pa sem zamenjal 3 od 3 2tb. Še green manj crkavajo po mojih izkušnjah.

Naslednje bom verjetno poskusil RED. Vsi ti diski, pa so še vedno "home" verzije. Nič od tega ne najdeš v serverjih so pa cene tam bistveno višje.
Voodoo 4Ever

feryz ::

Evo, eden od rekorderjev.
Za potrebe DURS-a je vzet iz računalnika, da se pobere dol podatke in naredi backup (USB-ji ne delajo, rač. javlja napako pri pisanju, 280 Mb na diskete je bolj dolgčas, CD je zgolj player, mrežna je treščena).

WD, datum izdelave 15 dec 1998.
Laufa že od takrat, naloženi so Win98 + program za trgovinsko poslovanje.
Trgovina laufa pon - petek od 8 do 19h, v soboto od 8 do 12.
Dela od začetka leta 1999 (15 let neprestano, vsak dan, razen praznikov) do vključno tega momenta in bo še nekaj časa delal, ker se investitor ni odločil za menjavo programa in je tako brez veze karkoli menjati. Za blagajno je računalnik dober.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

V zadnjem mesecu ali dveh, je bila tukaj novica, kateri diski najraje crkujejo. Gledam in iščem, pa te novice ne najdem. Se kdo spomni naslova? Kupujem nov disk, pa bi bil izredno hvaležen, če bi našel novico in vire v njej...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

B-Stard ::

Nima noben kakega 40gb Ibm DEADSTAR k še dela rofl

BlaY0 ::

dexterboy je izjavil:


Mi pa ni jasno, zakaj več sistemov ne osvoji ZFS datotečnega sistema?

Čakajo na stable btrfs?

Duhec ::

Jst je izjavil:

V zadnjem mesecu ali dveh, je bila tukaj novica, kateri diski najraje crkujejo. Gledam in iščem, pa te novice ne najdem. Se kdo spomni naslova? Kupujem nov disk, pa bi bil izredno hvaležen, če bi našel novico in vire v njej...

https://slo-tech.com/forum/t597162/0

Jst ::

Duhec: Hvala! Častim ti en DOGe. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sami ::

B-Stard je izjavil:

Nima noben kakega 40gb Ibm DEADSTAR k še dela rofl


Uff....meni so šli rakom žvižgat 2X40GB, 1X120GB in 1X250GB Deathstar=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BackBlazova statistika: letno odpove 2 % diskov

Oddelek: Novice / Diski
408743 (5581) Miha 333
»

Kateri 4TB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
388166 (5968) kuglvinkl
»

Osemterabajtni diski primerljive zanesljivosti kakor manjši bratje

Oddelek: Novice / Diski
207913 (6051) PrimozR
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628032 (20967) Miha 333
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6124354 (20326) ZigaZiga

Več podobnih tem