» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
119 / 189
»»

hbgqzR ::

Prejeli ena naročila (medeninaste stop konektorje in hangerje za orodje), nič doplačali, vse šlo gladko skozi. Tudi izgleda OK, en konektor ni bil videti ok, v resnici je. Čakamo še ostalo (neki kabli, blazinice za slušalke, orodje za mobilce odpirat), neko malenkost (nastavke za vijačnik) smo disputali in dobili refundano. Če bo tako naprej, palec... GOR!
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

recmajkemi ::

AEx_1-7 je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Ravno sem dobil poziv za dopolnitev podatkov za paket, ki je predmet carinskega postopka, dasiravno je vseboval IOSS številko s pravilnimi podatki, ker je bilo tudi označeno v portalu PS. Upam, da ne zaračunajo postopka posebej.


Poziv --> narocilo postopka --> placilo postopka ... saj ste vse sami naredili, pa se placali ste jim ze 3-krat!

Pesti ne bodo pomagale, glasujte z denarnico in nogami (order with Saver in pozabite IOSS ker to ne deluje nikjer, cetudi bi, je/bo gotovo drazje in pocasneje -- lose/lose za vas -- why do that?)!

Jap, doplačal za sam postopek. Poklical na carinsko in so rekli, da se stroška postopka ne da izognit.
Se pravi Saver, ha?
Čeprav ga ne ponujajo vsi prodajalci ali pač?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

AEx_1-7 ::

recmajkemi je izjavil:

Jap, doplačal za sam postopek. Poklical na carinsko in so rekli, da se stroška postopka ne da izognit.
Se pravi Saver, ha?
Čeprav ga ne ponujajo vsi prodajalci ali pač?


Da, v tej temi je ze veliko info kako narociti z DDP.

Poiscite prodajalce z opcijo 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping' ali 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping' -- naj-hitreje/ceneje, pa tudi brez sitnosti (pa vedno primerjajte skupno ceno pri cimvec prodajalcih).

Ce zelite posredujte link do izdelka/prodajalca pa pogledam (1 ali 2 pogledam, ne mi jih prosim poslati 50+) ...

AEx_1-7 je izjavil:


Se vzorcna/ilustrativna (on-topic) primerjava storitev obravnave dospelih CN posiljk v EU za SI prejemnika v smislu DDP/DDU:

DDP:
14/8/2021 10:45:00 Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
17/8/2021 15:50:29 Import clearance start
17/8/2021 16:44:22 Import clearance success
24/8/2021 16:05:04 Arrival at SILJUA
25/8/2021 12:02:58 Delivered

Postopek = 1 ura, dodatni strosek = 0 EUR (skupni rok dostave E2E = 3+15=18 dni)

DDU:
17/8/2021 13:00:00 Arrival at SILJUA
17/8/2021 14:00:15 Item held by import Customs SILJUA
17/8/2021 14:00:15 Item presented to import Customs SILJUA
30/8/2021 16:46:14 Item returned from import Customs SILJUA
31/8/2021 09:59:47 Final delivery

Postopek = 13 dni, dodatni strosek = zagotovo ne 0 EUR (kar ve prejemnik, skupni rok dostave E2E = 89 dni)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

OK.d ::

Kje se nahaja izdelek, ko je na trackingu napisano GMTC?
LPOK.d

AEx_1-7 ::

OK.d je izjavil:

Kje se nahaja izdelek, ko je na trackingu napisano GMTC?


GMTC pomeni mednarodno vozlisce v tretji/tranzitni drzavi (za vaso posiljko bi potrebovali vec info, za oceno kje se le-ta nahaja, samo GMTC je zal premalo -- SunYou Logistics posiljka in Cainiao Super Economy for Special Goods?).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

Posredujem citiran odgovor CP na vprašanje, kakšno posredovanje zbrati, da bodo preverili plačilo ddv :

"V kolikor ste DDV že plačali ob nakupu vam svetujemo, da izberete posredno zastopanje. V postopek priložite račun kateri izkazuje IOSS številko po kateri je bil DDV obračunan. Deklaranti bodo IOSS številko posredovali v postopek FURS.



Za pošiljko vam bo zaračunana dražja storitev-posrednega zastopanja."

Torej, obvoz.

Okapi ::

Ja, da se izogneš ponovnemu plačilo 2 evrov DDV, boš plačal 3 evre dražje stroške postopka.;)

flameir ::

Jaz sem včeraj dobil vse pakete (cca 50 šipc za telefone, ki sem jih naročil 19. 8.) skupaj v eni vreči. Ko sem to eno vrečo odprl, so bili notri manjši paketi (različne šipe), vsak paket v svoji manjši vreči z mojim naslovom.

Danes sem prejel na mail od carine, da je prišel nek paket in da moram plačat carino. Preverim vse te pakete, ki sem jih dobil - nič ne manjka, vse imam doma. Tudi cifra trackinga carine se ne ujame z nobeno cifro od teh paketov.

Kaj točno se je zgodilo in kaj naj sedaj naredim na carini? :D

Samael ::

FoxKnox je izjavil:

Posredujem citiran odgovor CP na vprašanje, kakšno posredovanje zbrati, da bodo preverili plačilo ddv :

"V kolikor ste DDV že plačali ob nakupu vam svetujemo, da izberete posredno zastopanje. V postopek priložite račun kateri izkazuje IOSS številko po kateri je bil DDV obračunan. Deklaranti bodo IOSS številko posredovali v postopek FURS.



Za pošiljko vam bo zaračunana dražja storitev-posrednega zastopanja."

Torej, obvoz.


Jaz sem dobil podoben odgovor na 080 14 00 in posledično za zadnji dve pošiljki preko ebaya (ki izda povsem jasen račun) izbral opcijo Posrednega carinskega postopka. Včeraj dobim prvo teh dveh pošiljk, vključno s ponovno obračunanim DDV-jem. Sporočim, kako se izide pritožba.

flameir je izjavil:

Danes sem prejel na mail od carine, da je prišel nek paket in da moram plačat carino. Preverim vse te pakete, ki sem jih dobil - nič ne manjka, vse imam doma. Tudi cifra trackinga carine se ne ujame z nobeno cifro od teh paketov.

Kaj točno se je zgodilo in kaj naj sedaj naredim na carini? :D


Za začetek preberi to kar si prejel v celoti.
Hint: Če vam je pošiljka, za katero ste prejeli obvestilo, že bila dostavljena, tretirajte obvestilo o uvoznih carinskih postopkih kot brezpredmetno.

Torej, če ne pričakuješ prav ničesar, pač ignoriraj sporočilo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

FoxKnox ::

flameir je izjavil:

Jaz sem včeraj dobil vse pakete (cca 50 šipc za telefone, ki sem jih naročil 19. 8.) skupaj v eni vreči. Ko sem to eno vrečo odprl, so bili notri manjši paketi (različne šipe), vsak paket v svoji manjši vreči z mojim naslovom.

Danes sem prejel na mail od carine, da je prišel nek paket in da moram plačat carino. Preverim vse te pakete, ki sem jih dobil - nič ne manjka, vse imam doma. Tudi cifra trackinga carine se ne ujame z nobeno cifro od teh paketov.

Kaj točno se je zgodilo in kaj naj sedaj naredim na carini? :D

To kar si dobil v enem paketu je Combined delivery torej all in one in to se ne ustavi na naši carini.
Morda je tja zašla kakšna UZ pošiljka iz aprila, na katero si že pozabil.
Postal. ninja najde tudi take čudne številke.

flameir ::

Sem preveril, pa se ne ujema s to sledilno številko nič na Aliju, drugje pa ne naročam. Čudno res.

Gre za US041216182UZ.
Verjetno bom pač pustil, da se vrne, ker nimam pojma, za kaj gre.

buttcrack ::

definitivno je nekaj kar si naročil cca 3 mesece nazaj...
a na povezavi od carine nič ne piše kaj naj bi bila vsebina?

mn ::

flameir je izjavil:

Sem preveril, pa se ne ujema s to sledilno številko nič na Aliju, drugje pa ne naročam. Čudno res.

Gre za US041216182UZ.
Verjetno bom pač pustil, da se vrne, ker nimam pojma, za kaj gre.


Sem imel identičen primer ta teden. Izkazalo se je, da je šlo za majsko pošiljko na katero sem že pozabil, z drugo tracking številko kot pa sem jo videl na Aliexpressu.

Pokliči 080 številko od pošte, pa vprašaj če imajo še kako drugo tracking številko v sistemu, ki je ti na uvoz-izvoz portalu ne vidiš.

hotig ::

@flameir

Uporabi Yanwen pa ti bo na začetku pokazalo še eno cifro tipa S00000......... potem pa probaj to poiskat na AE.

AEx_1-7 ::

flameir je izjavil:

Sem preveril, pa se ne ujema s to sledilno številko nič na Aliju, drugje pa ne naročam. Čudno res.

Gre za US041216182UZ.
Verjetno bom pač pustil, da se vrne, ker nimam pojma, za kaj gre.


S00000211508294 --> US041216182UZ
Expired (110 days)

Naroceno malo pred 20-maj-2021.
DISPUTE --> REFUND (75 dni je mimo, a za sedaj odpreti D zal zamujeno).
IGNORE povabila iz PS za INKASSO in ponovno narocite -- Saver, OBVEZNO -- saj poznate stvari, kajne?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

goba ::

flameir je izjavil:

Sem preveril, pa se ne ujema s to sledilno številko nič na Aliju, drugje pa ne naročam. Čudno res.

Gre za US041216182UZ.
Verjetno bom pač pustil, da se vrne, ker nimam pojma, za kaj gre.


S00000211508294 --> US041216182UZ

flameir ::

Hvala. Res sem najdu naročilo. Steklo za telefon za 1,6€. Naj ga majo kitajci. :D
Hvala za pomoč¨.

stara mama ::

Jaz sem bil norc, in sem šel pošti dejansko plačat tist postopek + DDV za manj kot 2€ vredna stekla.
No, stekla so prišla že razbita, AE je vrnil kupnino, pošta pač ne :)

AEx_1-7 ::

Hvala obema za odziv/prispevek/follow-up, vsi se ucimo do smrti, jaz, vi, ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

azuki ::

Tud js sm dobu SMS za paket in sicer steklo za telefon, ki sem ga naroču maja. Ceu ta postopek uvoza je srednja žalost, človek ne ve kaj bi sam s sabo. Poleg tega pa še Aliexpress nima urejenega sistema za račune.

Samael ::

Samael je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Posredujem citiran odgovor CP na vprašanje, kakšno posredovanje zbrati, da bodo preverili plačilo ddv :

"V kolikor ste DDV že plačali ob nakupu vam svetujemo, da izberete posredno zastopanje. V postopek priložite račun kateri izkazuje IOSS številko po kateri je bil DDV obračunan. Deklaranti bodo IOSS številko posredovali v postopek FURS.



Za pošiljko vam bo zaračunana dražja storitev-posrednega zastopanja."

Torej, obvoz.


Jaz sem dobil podoben odgovor na 080 14 00 in posledično za zadnji dve pošiljki preko ebaya (ki izda povsem jasen račun) izbral opcijo Posrednega carinskega postopka. Včeraj dobim prvo teh dveh pošiljk, vključno s ponovno obračunanim DDV-jem. Sporočim, kako se izide pritožba.



Update:

Razburjal sem se povsem po nepotrebnem - ali pač ne?

Spoštovani ***,

res je prišlo do napake, zato naprošamo, da nam posredujete številko vašega TRR-ja za povračilo DDV-ja.


Opravičujemo se za neprijetnosti.


Lep pozdrav,

***

Carinska in izmenjalna pošta/Customs and Exchange Post Office

Poštni logistični center Ljubljana

TEHNOLOGIJA, MREŽA IN LOGISTIKA


Net Amount EUR 39.93
Postage EUR 4.95
VAT EUR 9.87
Total Amount EUR 54.75


Izbral sem torej posredno carinsko posredovanje, ki me je prišlo (za vrednost pošiljke do 50 EUR) 4,5 EUR namesto 2,5 EUR, bom pa za ta dva evra razlike nazaj dobil ponovno plačan DDV (9.87 EUR).
Osebno sem sicer mnenja, da je tudi pri neposrednem carinskem zastopanju dvojni obračun DDVja ob ustreznih predloženih dokazilih o plačilu DDV-ja (eBay ima to v PDF računu "Order details -> Show additional actions -> Tax Invoice -> Download PDF" lepo izkazano, Aliexpress najbrž ne, ali pač?) kraja.
Samael != Samuel

gansta ::

Saj aliexpress ima tudi "invoice" -> my orders -> download invoice

Samael ::

Potem pa dokazovanje plačanega DDV-ja pod pogojem, da je izbrano "Posredno carinsko posredovanje" ne bi smelo biti pretežko.
Seveda zgolj za nakupe, kjer plačilo DDVja presega 2.00 EUR, sicer se ne izplača.

Sem pa opazil, da je v aliexpress računu sicer navedeno plačilo DDV-ja (in pa Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands - gledam račun, ki ni bil predmet obravnave naše Carinske poške), ni pa nikjer eksplicitno naveden IOSS (v ebay računu je), čeprav ne vem, če ima to kaj veze, ko plačilo DDV-ja dokazuje z dokumentacijo prejemnik, ne pošiljatelj.
Samael != Samuel

FoxKnox ::

IOSS številka je kot ID prodajalca.Če IOSS ni navedena, ne morejo preveriti plačila ddv.

ttommy ::

Torej je davek v EU plačan, če je v Invoice dokumentu navedeno: "Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands"?
Gamer

darkolord ::

IOSS številka ni nujno, da je vidna (priporočljivo je celo, da ni) na pošiljki ali računu, važno je, da jo dobijo elektronsko.

Okapi ::

Samael je izjavil:

Potem pa dokazovanje plačanega DDV-ja pod pogojem, da je izbrano "Posredno carinsko posredovanje" ne bi smelo biti pretežko.
Seveda zgolj za nakupe, kjer plačilo DDVja presega 2.00 EUR, sicer se ne izplača.

Sem pa opazil, da je v aliexpress računu sicer navedeno plačilo DDV-ja (in pa Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands - gledam račun, ki ni bil predmet obravnave naše Carinske poške), ni pa nikjer eksplicitno naveden IOSS (v ebay računu je), čeprav ne vem, če ima to kaj veze, ko plačilo DDV-ja dokazuje z dokumentacijo prejemnik, ne pošiljatelj.

IOSS je verjetno precej nujen pogoj, ker sicer kako naj carinik ve, da je bil DDV res nakazan v EU? Na račun lahko Kitajec napiše karkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Okapi je izjavil:

Samael je izjavil:

Potem pa dokazovanje plačanega DDV-ja pod pogojem, da je izbrano "Posredno carinsko posredovanje" ne bi smelo biti pretežko.
Seveda zgolj za nakupe, kjer plačilo DDVja presega 2.00 EUR, sicer se ne izplača.

Sem pa opazil, da je v aliexpress računu sicer navedeno plačilo DDV-ja (in pa Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands - gledam račun, ki ni bil predmet obravnave naše Carinske poške), ni pa nikjer eksplicitno naveden IOSS (v ebay računu je), čeprav ne vem, če ima to kaj veze, ko plačilo DDV-ja dokazuje z dokumentacijo prejemnik, ne pošiljatelj.

IOSS je verjetno precej nujen pogoj, ker sicer kako naj carinik ve, da je bil DDV res nakazan v EU? Na račun lahko Kitajec napiše karkoli.

Zdaj, ne me vzeti za besedo, ker sam dokumentacije nisem bral in razumem, kaj želiš povedati, ampak če se ne motim, sem nekje v enih teh dveh tem (Naročanje preko Aliexpress in Carina) zasledil informacijo, da je IOSS dokazilo pošiljatelja (torej na relaciji pošiljatelj - carinska pošta) za hitrejši, poenostavljen carinski postopek, medtem ko samo pošiljanje dokumentacije in dokazovanje vrednosti nakupa, itd ... s strani kupca ni nikoli sodilo pod hitrejši, poenostavljen carinski postopek.
Tudi prej si kot prejemnik dokazoval vrednost naročila s screenshoti, računi, itd... medtem ko tudi sama IOSS številka, ki ni unikatna v principu ne zagotavlja se ničesar.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Samael je izjavil:

... medtem ko tudi sama IOSS številka, ki ni unikatna v principu ne zagotavlja se ničesar.

Recimo:

eBayev račun vsebuje:
eBay acting as deemed reseller as per Art.14a of VAT Directive 2006/112/EC has accounted for any VAT due in accordance with the local VAT legislation.
IOSS number: IM2760000742


Aliexpress račun vsebuje:
Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands


Na nobenem teh dveh računov ni v kontekstu DDV-ja ničesar unikatnega, po čemer bi lahko naši organi zgolj na osnovi IOSS številke hitro presodili, da je bil ta račun res plačan (zato sem se vprašal, če je pri dokazovanju plačila DDV-ja s strani prejemnika in ne pošiljatelja sploh potrebno, da je na računu naveden IOSS). Tisto kar je unikatno je številka računa. In v tem kontekstu se eBay sklicuje pod nemškim naslovom podružnice na računu, Aliexpress pa na plačilo DDV-ja po Nizozemski zakonodaji.
Torej, kolikor jaz razumem, če katera koli teh dveh multinacionalk goljufa in so računi lažni, bodo v prvem primeru eBayu slej ko prej na vratu stali nemški dacarji, Alibabi (ali pa njihovemu špediterju?) pa nizozemski. No, vsaj videti je tako, kako pa dejansko stvari potekajo in kakšne obvode iščejo, si pa lahko mi navadni smrtniki samo mislimo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

FoxKnox ::

"v kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV."
Iz odgovora pošte zakaj ponoven obračun ddv.
V e najavi pošiljke se nahaja tudi e-polje (rubrika), kjer pošiljatelj navede svojo IM šyevilko.Večina prodajalcev na AE tipa store91953456 shop ali All outdoor top store tega nimajo.So mi sami napisali.

Samael ::

FoxKnox je izjavil:

"v kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV."
Iz odgovora pošte zakaj ponoven obračun ddv.

Ja, za hiter, cenejši postopek po IOSS-u.

Pri izboru nekoliko dražjega posrednega carinskega zastopanja ravna zastopnik (v tem primeru PS) v lastnem imenu. V tem razmerju je v vlogi deklaranta Pošta Slovenije, katera je s pomočjo naslovnika (torej tebe) dolžna zagotoviti vse potrebne in pravilne podatke za izvedbo carinskih formalnosti.
Samael != Samuel

Oldi ::

Danes sem dobil manjši AE paketek iz Kitajske, original nalepka prelepljena s POST Luxemburg s samo mojim naslovom, telefonsko in oznako paketa (42V 2A polnilec za kolo), brez vsakih dodatnih stroškov. Danes za ta izdelek ponujajo "To Slovenia via Special Line-YW".
Ali me je ta Luxemburg rešil in kaj ta Special Line-YW, oziroma preko katere pošte naročati, da se izogneš 2,5€, če sploh.

stara mama ::

Že večkrat je bil podan link, tega se drži!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Oldi ::

Hvala, super.
Premalo prisoten na forumu.

Steinkauz ::

Sam ta naša pošta je pa še kr prfuknjeno.

12 avgusta so mi poslal nej predložim za carinski postopek.
Isti dan izpolnil, še dns nimam paketa.
En mesec bo mimo ;((

Mare2 ::

stara mama je izjavil:

Jaz sem bil norc, in sem šel pošti dejansko plačat tist postopek + DDV za manj kot 2€ vredna stekla.
No, stekla so prišla že razbita, AE je vrnil kupnino, pošta pač ne :)


Ja, tole je sploh štala. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

KTr1sk ::

stara mama je izjavil:

Že večkrat je bil podan link, tega se drži!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

A to velja, če kupimo tudi dražje stvari nad 150€ da v Sloveniji ne plačamo dodatnih stroškov?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

XyNOBvxWVJ ::

Bom tule vprašal, ker, upam, da poznate.
Kar se mene tiče, odgovorite, čez kakšen dan pa odstranite ali premaknite ali kaj.

Ta šment - kaj je ta 2021factoryclearance.com...
Ni to kitajsko webshopovje ampak kako to, da ima takšne absurdne cene?
Poznate? Imate dobre izkušnje?

Tole, recimo, je norišnica, zadeve ne najdeš preko kategorij, samo preko iskalnika. Absurdno, neka osnovna znamka ampak vseeno tako nizka cena.

Presenetljivo je še to, da si lahko pod perutjo PayPala, če bi te hoteli ogoljufati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Kripto mesi ::

Z aviona je jasno, da je nateg, pa s paypalom ne moreš plačati, samo kartice. Glede na to, da se nekaj vžigaš v temi IT plače bi ti to lahko bilo logično.

Zgodovina sprememb…

XyNOBvxWVJ ::

Ok, Kripto mesi, ne najedaj, nimam časa za tvoje frustracije. Vprašal sem, ker sem pač naletel. To je prvi fake web shop v XY letih, na katerega sem naletel kadarkoli in kjerkoli. Če bi sicer res tako ugodno dobil, bi to malo po žlahti raztalal, mogoče bi še tebi dal kakšen kos, da se malo pomiriš. Ne se bati, nisem se registriral in nič. Zanimivo, me tudi security suite ne opozarja, da je malicious page.

Tule so njihove fake plačilne metode na njihovem fake naročilu.

PS: Hmm, zanimivo, da je ta kripto mesi tako alergičen na stare računalniške pogodbenike, zagotovo je kak poznan tipson pod alternativnim vzdevkom :-)

Klikni na paypal link, kripto mesi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

XyNOBvxWVJ ::

Še to, zanimivo, toliko nov fake, da še ga do sedaj nihče ni detektal.
https://www.urlvoid.com/scan/2021factor...

A, kripto mesi, prvi si bil, nisi ti kar tako.

Kaj zdaj, kripto mesi, omogoča paypal plačilno metodo?
Je legit ali ni, ti vztrajaš, da ni?

Evo, še s hostom...
No, jaz ne vem, a ne, tebi pa je iz aviona jasno.
Nič, veš kaj, bom vseeno upošteval tvoje mnenje, čeprav je zadeva dobesedno na sredi US :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

goba ::

Tvoje vprašanje, w00t3v4, nima zveze z AliExpressom.

XyNOBvxWVJ ::

Ne, nima, zagotovo ne... Sem sicer dobil (malo osoren) odgovor vendar dovolj smiselen, da niti ne poskušam s to epizodo in coprnijo s Paypalom. Mogoče je smiselno samo v toliko, ker je tako 'kitajsko' poceni 'znana znamka'. Moderatorje sem že naprosil, da prečistijo, kaj več kot to, ne morem, razen, če kliknete 'Zahtevaj brisanje' ali kaj, ne vem. Morda dela tudi ne-PNG. Vi kar zahtevajte brisanje, np.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

goba ::

KTr1sk je izjavil:

stara mama je izjavil:

Že večkrat je bil podan link, tega se drži!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

A to velja, če kupimo tudi dražje stvari nad 150€ da v Sloveniji ne plačamo dodatnih stroškov?


Za dražje stvari je AliExpress Standard Shipping najveškrat edina, ali pa najcenejša možnost pošiljanja.
Predvidevam, da gre brez težav, nisem pa prepričan, ker že dlje časa nisem kupil ničesar nad 150€.

FoxKnox ::

Za nakupe preko 150 €, je treba poiskati sellerja , ki zagotovi no tax, zdaj ali je to iz EU skladišča, ali kakšna njegova metoda je vseeno, mora samo v opisu zagotoviti da ni dodatnih carinskih postopkov.Sem jih nekaj takih videl, ki zagotavljajo no tax for EU buyers.
Seveda so v ceni že vključeni vsi njegovi stroški.

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Sem za hec danes po 3 mesecih spet naročil eno malenkost in so si vzeli 11 dni časa, da da to odpošljejo.
Očitno čakajo da bom še kaj naročil, da bodo lahko združili pakete in služili na meni:|
https://imgur.com/4WePUfG

S saver shippingom preko madžarske v 14 dneh direkt v hišni nabiralnik, not bad.:D
LPOK.d

6151 ::

OK.d je izjavil:

OK.d je izjavil:

Sem za hec danes po 3 mesecih spet naročil eno malenkost in so si vzeli 11 dni časa, da da to odpošljejo.
Očitno čakajo da bom še kaj naročil, da bodo lahko združili pakete in služili na meni:|
https://imgur.com/4WePUfG

S saver shippingom preko madžarske v 14 dneh direkt v hišni nabiralnik, not bad.:D


Meni tudi zgleda da bo isto okrog 14 dni. Naročeno 30.avgusta.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

lebang1 ::

S kitajci se je kar zakompliciralo...
Naročil ovitek za telefon, cena 4€, poštnina 3€, davek 2€, skupaj 9€
Potem sem pa še carini moral plačati 5€. Obračunali so mi davek na teh 9€
Se reče davek na davek... :D

Sem kontaktiral pošto, dobil zelo velik mail :) ampak nič o tem, da mi nameravajo kaj povrniti.

v kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV.
Pošiljko ste carinili v cenejšem-neposrednem carinskem postopku. To pomeni, da deklaranti Pošte Slovenije ne preverjajo vaših navedb ali berejo opomb, saj odgovornost za navedene podatke naslovnik prevzame neposredno. Navedene opombe ob kontroli bere nadzorni carinski organ. Uvozne dajatve so bile obračunane avtomatično, skladno z vašimi navedbami.
Posredujem pojasnilo izvajanja carinskih postopkov ob spremembi zakonodaje: ...

Webmojster ::

lebang1 je izjavil:

S kitajci se je kar zakompliciralo...
Naročil ovitek za telefon, cena 4€, poštnina 3€, davek 2€, skupaj 9€
Potem sem pa še carini moral plačati 5€. Obračunali so mi davek na teh 9€
Se reče davek na davek... :D

Sem kontaktiral pošto, dobil zelo velik mail :) ampak nič o tem, da mi nameravajo kaj povrniti.

v kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV.
Pošiljko ste carinili v cenejšem-neposrednem carinskem postopku. To pomeni, da deklaranti Pošte Slovenije ne preverjajo vaših navedb ali berejo opomb, saj odgovornost za navedene podatke naslovnik prevzame neposredno. Navedene opombe ob kontroli bere nadzorni carinski organ. Uvozne dajatve so bile obračunane avtomatično, skladno z vašimi navedbami.
Posredujem pojasnilo izvajanja carinskih postopkov ob spremembi zakonodaje: ...


Ja moraš izbrat tisti shipping, ki ne pošilja direkt v SLO

pygmalion ::

Tedenski pregled kurirskih služb











sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU,NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Special Line-YW YP->LU,YP->BE tracking number, tracking
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Super Economy Global *  
China Post Registered Air Mail CN tracking number, tracking
Seller's Shipping Method različno različno

-> = sprememba sledilne številke
* = obstajajo indici, da bo po novem sprejemljiva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()
««
119 / 189
»»