» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
118 / 189
»»

AEx_1-7 ::

Mare2 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Objavljam citiran odgovor Carinske službe na mojo reklamacijo ponovnega obračuna ddv.
Davek je bil seveda obračunan na končno vsoto, torej ddv na ddv.

"Kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV.



pošiljko ste carinili v cenejšem-neposrednem carinskem postopku. To pomeni, da deklaranti Pošte Slovenije ne preverjajo vaših navedb ali berejo opomb, saj odgovornost za navedene podatke naslovnik prevzame neposredno. Navedene opombe ob kontroli bere nadzorni carinski organ. Uvozne dajatve so bile obračunane avtomatično, skladno z vašimi navedbami.



Svetujemo vam, da se za povračilo DDV-ja obrnete na pošiljatelja."

Odgovor na reklamacijo je generičen.
Vsi prejmejo enakega.

HU, here i come !



To so barabe. Nekateri se delajo bolj neumne ko v resnici so. Žalost v Slovenistanu. :)


Mare -- inkasso je vse to -- saj poznate, ste iz INSURR. branze ce se ne motim, ane?
Na vas mlajsih je da to ljubo drzavo obrnete ljudem v prid -- mi smo prestari, pa smo probali, zal nismo uspeli. morda vam rata -- saj ste sposobni -- referendum so/ste ze izpeljali, upam da ne bo le labodji spev ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

blink ::

Mare2 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Objavljam citiran odgovor Carinske službe na mojo reklamacijo ponovnega obračuna ddv.
Davek je bil seveda obračunan na končno vsoto, torej ddv na ddv.

"Kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV.



pošiljko ste carinili v cenejšem-neposrednem carinskem postopku. To pomeni, da deklaranti Pošte Slovenije ne preverjajo vaših navedb ali berejo opomb, saj odgovornost za navedene podatke naslovnik prevzame neposredno. Navedene opombe ob kontroli bere nadzorni carinski organ. Uvozne dajatve so bile obračunane avtomatično, skladno z vašimi navedbami.



Svetujemo vam, da se za povračilo DDV-ja obrnete na pošiljatelja."

Odgovor na reklamacijo je generičen.
Vsi prejmejo enakega.

HU, here i come !



To so barabe. Nekateri se delajo bolj neumne ko v resnici so. Žalost v Slovenistanu. :)


To je inkasantstvo, ne pa zastopanje v carinskem postopku.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

U je U, ne moremo samo na podlagi tega nic ... uvozni postopek je stvar ustavil, ker ga se ni bilo, sam U, R, L tu nima nic veze!


OK, sem mislil, da tudi druga črka nekaj pomeni - za prvo sem že vedel. Torej ti double D in podobno so samo neke interne šale.


DD = oprsje
Sem sam zacel z ocali in B, ko je tisti bot dal eno pic sem in se v 50+ tem, pa je potem nekoga zaskrbelo da jo vidi samo on ... potem je pa slo vse do DD, LL ... samo se hipi cakam da pride sem in nam vsem rece da smo krivi za me-too zalostne zgodbe!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

Ok, predno gremo spat še rešitev kviza :
Double-d + V = DDV
Pri nas 22%:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Ok, predno gremo spat še rešitev kviza :
Double-d + V = DDV
Pri nas 22%:))


Ahhhh, TRX?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Hellheim ::

Jooojjooooj tej ddv in carina bota kmalu oderuska znanstvena fantastika al pa tragi-komedija jjjooojjj uboge pare.

AEx_1-7 ::

Hellheim je izjavil:

Jooojjooooj tej ddv in carina bota kmalu oderuska znanstvena fantastika al pa tragi-komedija jjjooojjj uboge pare.


A veste da se celo resno razmislja da bi se DDV stopnje se dvignile ... kar tezko verjames?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

broken/link ::

kateri shipping pa bi bil tole:
PRxxxYP

AEx_1-7 ::

broken/link je izjavil:

kateri shipping pa bi bil tole:
PRxxxYP


Special Line-YW
YP je Yanwen Post

YP-->LU
YP-->NL

Ce ne morete/zelite dati cele stevilke, bi bilo dobro da nam poveste vsaj ali bo druga/nova NL ali se vedno LU ... hvala!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

broken/link ::

trenutno je pošiljka šele zapustila kitajsko.
koda je sestavljena iz PR+en_kup_številk+YP.
lahko pa sporočim, v kaj se bo (če se bo) spremenila, ko pride v EU.

AEx_1-7 ::

broken/link je izjavil:

trenutno je pošiljka šele zapustila kitajsko.
koda je sestavljena iz PR+en_kup_številk+YP.
lahko pa sporočim, v kaj se bo (če se bo) spremenila, ko pride v EU.


Ce mi lahko daste stevilko, ki jo imate na ZS, se priporocam!
Ce ne zelite javno seveda, sicer pa potem za drugi/sekundarni tracking (ga tudi ze lahko najdete) javite ali je na koncu NL ali LU!
Hvala. Povemo lahko potem se precej vec ... (zal tudi kdo je prejemnik, zato povem v naprej, da ne bi bili kakorkoli zavedeni).
Sicer pa stvari poznamo -- recimo:
VR342233083YP
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

Trenton Municipal Airport?

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

Trenton Municipal Airport?


A za TRX? Ne, ni geografsko, je on-topic.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Trenton Municipal Airport?


A za TRX? Ne, ni geografsko, je on-topic.


Aha, Tron. Ampak kaj to spremeni pri vsem skupaj?

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Trenton Municipal Airport?


A za TRX? Ne, ni geografsko, je on-topic.


Aha, Tron. Ampak kaj to spremeni pri vsem skupaj?


Now you should ask what is the reward for this CORRECT answer?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

Vse piše tukaj, brez garancije, na osnovi dosedanjih izkušenj:

https://slo-tech.com/forum/t586896/p727...

tin01 ::

Dobil paketek, seveda plačal DDV + provizijo.
Kako najlazje sedaj odprem dispute in kaj je najbolje napisati v obrazlozitev ?

Hvala

T

FoxKnox ::

tin01 je izjavil:

Dobil paketek, seveda plačal DDV + provizijo.
Kako najlazje sedaj odprem dispute in kaj je najbolje napisati v obrazlozitev ?

Hvala

T

Jaz sem napisal, da prodajalec ni predložil v e prijavo pošiljke svoje IOSS številke in da sem ponovno plačal VAT in predložil spec. in račun postopka. So takoj odibrili.

Jerry000 ::

Tale tema je že velika in se mi ne da vsega brati...ups. Zanima me kako je sedaj z naročili iz aliexpress? Je to vse poračunano že ali je potrebno vedno še upoštevati da te carina udari? Oziorma kako je sedaj z izdelki do 21 EUR in kako 21+?

FoxKnox ::

Jerry000 je izjavil:

Tale tema je že velika in se mi ne da vsega brati...ups. Zanima me kako je sedaj z naročili iz aliexpress? Je to vse poračunano že ali je potrebno vedno še upoštevati da te carina udari? Oziorma kako je sedaj z izdelki do 21 EUR in kako 21+?

Men se pa ne da vsega še enkrat pisat ,ups

Jerry000 ::

FoxKnox je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tale tema je že velika in se mi ne da vsega brati...ups. Zanima me kako je sedaj z naročili iz aliexpress? Je to vse poračunano že ali je potrebno vedno še upoštevati da te carina udari? Oziorma kako je sedaj z izdelki do 21 EUR in kako 21+?

Men se pa ne da vsega še enkrat pisat ,ups

Bo pa kdo drug bil mogoče prijazna duša :)

AEx_1-7 ::

Jerry000 je izjavil:

Tale tema je že velika in se mi ne da vsega brati...ups. Zanima me kako je sedaj z naročili iz aliexpress? Je to vse poračunano že ali je potrebno vedno še upoštevati da te carina udari? Oziorma kako je sedaj z izdelki do 21 EUR in kako 21+?


Do 150 je po novem vse izenaceno (do 22 so ukinili).

Ob narocilu izberite OBVEZNO:
- AliExpress Saver Shipping
ali
- AliExpress Standard Shipping

Za vec vprasajte konkretno pred narocilom, potem je TOO LATE!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

tomaz- ::

Berem tole že nekaj časa in mene tudi to moti: najprej pretirano osladno vikarjenje po celi temi, hkrati pa obnašanje, kot da smo krave skup pasli? Pač, ego je velik, pamet ga ne dohaja.
Info ima, ostalega mu malce manjka - je pa izjemno rad pomemben

OK, dovolj, saj pomaga pa, na nek svoj bizaren način :)

Samael ::

Nekaj trackingov, ki jih ljudje v nepazljivosti izpisejo prikaze podatke naslovnika on pa to iz nekega razloga, ki je poznan samo njemu, preprosto javno uporabi na forumu.
Mogoce se mu zdi imenitno al kaj jaz vem, kaj dela v njegovi creepy betici... vsekakor pa to ni kul.
Samael != Samuel

AEx_1-7 ::

Mi pravijo da se da 'predlagaj izbris' in ker vas bo gotovo dovolj to naredilo, se potem samo izbrise -- ga. je tukaj avtoriteta, tako da bi njej (tudi kot zenski) dali prednost, ce se strinjate seveda ... gospodje ... ker bila je ZELO prijazna in VE KAJ POCNE.

Nekdo je napisal respect -- ne iscem tega, nisem zato tu -- vas pa delno lahko razumem ... smo ze off-topic!

AD PERSONAM --> ignore.
GDM?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Hellheim ::

Vsak cajt bo pocu ekonom lonec. Sem besna besna besna vittu perkele. Teli 2x ddv res so oderuski, koristoljubnezi. To se je sam zazahvalt mali in velikim ribicam trgovskih verig in njihova fovsarija. To fajn sluzjo vittu perkele.

Hellheim ::

Bi prosila en je ze dolgo nazaj objavil te kurirske sluzbe iz AliExpress-a sprejemljive in nesprjemljive katere so evropske. Sem huda

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

hojnikb ::

Ce si huda, si odpri onlyfans, bitchanje v tej temi nebi situacije nic spremenil :))
#brezpodpisa

goba ::

Hellheim je izjavil:

Bi prosila en je ze dolgo nazaj objavil te kurirske sluzbe iz AliExpress-a sprejemljive in nesprjemljive katere so evropske. Sem huda


AliExpress Sever shipping in
AliExpress Standard Shipping

lp,
d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goba ()

Trismegistus ::

Najprej hvala sosedu za pomoč! Bova naprej po zasebnem kanalu dorekla zadeve. Za vzdevki na forumu smo ljudje in še vsakič je lepa beseda lepo mesto našla.

On topic: china post naročilo, ki ga imam v SLO bom sprejela in dobila DDV, če mi ga pošta obračuna, povrnjen. Zgoraj enako piše FoxKnox-

FoxKnox je izjavil:

tin01 je izjavil:

Dobil paketek, seveda plačal DDV + provizijo.
Kako najlazje sedaj odprem dispute in kaj je najbolje napisati v obrazlozitev ?

Hvala

T

Jaz sem napisal, da prodajalec ni predložil v e prijavo pošiljke svoje IOSS številke in da sem ponovno plačal VAT in predložil spec. in račun postopka. So takoj odibrili.


AliExpress uradna stran pravi tako:
Q: Will I be charged again when goods deliver to my country?

A: If you have paid for order with VAT in AliExpress, VAT should not be charged again by customs/logistics provider. In case you were charged again, please keep the invoice and submit it to customer service team to get refund of it.
Documents required:
1. invoice of import VAT issued by this logistics service provider (with tracking# and VAT amount)
2. proof of payment for that invoice
3. any customs document on the release of the goods, including the shipping label of the package

Za naročili, ki ju imam še na Kitajskem, spet China post, pa sem bom poskušala dogovoriti s prodajalcema, da ju ustavita. Če ne poslujem z zelenci na AliExpressu, ne bo težav. Kot rečeno, lepa beseda lepo mesto najde. Na AliExpressu sem diamond member, naročil ogromno, tudi nekaj disputov, ki jih pa nikoli ne vlagam, če nimam razloga za to. V tem je vzrok, da ne pomnim, da bi kakega izgubila. Po mojem vedenju je 10% delež disputov na naročila in posledično zaprtje računa urbani mit. Če sistem zlorabljaš, te pa hitro AI najde in zaklene.

AEx_1-7 še pravi, da z naročili čez Cainao ne pričakujemo sitnosti, torej tukaj počakam, da prispejo.

Za vse nove zadeve pa:
- AliExpress Saver Shipping
ali
- AliExpress Standard Shipping

Hellheim ::

Kam si napisal da prodajalec ni predlozil e prijavo posilke svoje IOSS stevilke a to direkt v prodajalcevo trgovino s katerim imas kontakt.

Hellheim ::

pygmalion je izjavil:

OK, jaz nisem nič razumel. Obstaja kakšna spletna stran z pojasnili teh začetnih črk? Recimo, pri belgijskih paketih sem opazil, da se je UD zataknil na slovenski carini, UH-ji pa so šli skozi. Takšnega, ki bi se začel s SI, pa ne pomnim.

Na mailu sem jo imela shranjeno a sem jo zgleda popomotoma z drugimi zadevcami zbrisala je angleska in zelo dobra razlaga tud od drugih ne samo od AliExpress-a.

pygmalion ::

Hellheim je izjavil:

Bi prosila en je ze dolgo nazaj objavil te kurirske sluzbe iz AliExpress-a sprejemljive in nesprjemljive katere so evropske. Sem huda


Vsak petek objavljam dopolnjeni popis, zadnjič je izgledal tako:

https://slo-tech.com/forum/t586896/p727...

FoxKnox ::

Hellheim je izjavil:

Kam si napisal da prodajalec ni predlozil e prijavo posilke svoje IOSS stevilke a to direkt v prodajalcevo trgovino s katerim imas kontakt.

Na strani samega naročila sem odprl dispute in v Dispute reason to navedel.
Pa tudi v help center, Evi in potem live agent-u, samo je to ena velka muka, če nisi potrpežljiv. So pa oni zato.

Hellheim ::

Hhaahhaa danes odprem AliExpress in opazim da pod izdelkom je ze naveden ddv pise price includes Vat. Kaj zdej to pomeni. A je spet fora da placas 2x DDV.

Jerry000 ::

AEx_1-7 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tale tema je že velika in se mi ne da vsega brati...ups. Zanima me kako je sedaj z naročili iz aliexpress? Je to vse poračunano že ali je potrebno vedno še upoštevati da te carina udari? Oziorma kako je sedaj z izdelki do 21 EUR in kako 21+?


Do 150 je po novem vse izenaceno (do 22 so ukinili).

Ob narocilu izberite OBVEZNO:
- AliExpress Saver Shipping
ali
- AliExpress Standard Shipping

Za vec vprasajte konkretno pred narocilom, potem je TOO LATE!

Hvala! Torej se do 150 EUR plača carina. Se potem sploh še splača naročevat na AE?

dirkac71 ::

Se splača ampak pač naročiš več izdelkov naenkrat tako da tistih 2.5€ / število izdelkov pride par centov ^^

Dobil cca 10 pošiljk, za vse na aliexpress plačal davek .. seveda plačal davek tudi carini/pošti. Jasno se mi ne splača za vsako pošiljko posebej zahtevati vračila ker gre za cente.

Mimogrede, če je postopek avtomatski in se torej upošteva vpisane podatke ... kakšna je kazen če pod vse izdelke napišem vrednost pod 10 centov in bo torej davek skoraj nič ? Kot dokazilo pa jih pošljem karla erjavca ali pa pač sliko enega izdelka ki je res stal pod 10 centov ?

AEx_1-7 ::

Jerry000 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tale tema je že velika in se mi ne da vsega brati...ups. Zanima me kako je sedaj z naročili iz aliexpress? Je to vse poračunano že ali je potrebno vedno še upoštevati da te carina udari? Oziorma kako je sedaj z izdelki do 21 EUR in kako 21+?


Do 150 je po novem vse izenaceno (do 22 so ukinili).

Ob narocilu izberite OBVEZNO:
- AliExpress Saver Shipping
ali
- AliExpress Standard Shipping

Za vec vprasajte konkretno pred narocilom, potem je TOO LATE!

Hvala! Torej se do 150 EUR plača carina. Se potem sploh še splača naročevat na AE?


Carini se NAD 150, pod ne.
DDV se placa na vse posiljke, ne glede na vrednost.
Splaca -- odvisno od cene, v glavnem da, odvisno tudi od osvescenosti in potreb kupca ter ponudbe prodajalca! Srecno!

2.50 EUR je zgolj slaba sala ... troll itak --> ignore!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

dirkac71 je izjavil:

Se splača ampak pač naročiš več izdelkov naenkrat tako da tistih 2.5€ / število izdelkov pride par centov ^^

Dobil cca 10 pošiljk, za vse na aliexpress plačal davek .. seveda plačal davek tudi carini/pošti. Jasno se mi ne splača za vsako pošiljko posebej zahtevati vračila ker gre za cente.

Mimogrede, če je postopek avtomatski in se torej upošteva vpisane podatke ... kakšna je kazen če pod vse izdelke napišem vrednost pod 10 centov in bo torej davek skoraj nič ? Kot dokazilo pa jih pošljem karla erjavca ali pa pač sliko enega izdelka ki je res stal pod 10 centov ?

Mimogrede se lahko to tretira kot poskus goljufije ali davčni prekršek. Baje Furs vrši kontrolo nad postopki .
Nujno je pri naročilu potrebno upoštevati " naš " tedenski popis ustreznih kurirskih služb AE.

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:


Mimogrede se lahko to tretira kot poskus goljufije ali davčni prekršek. Baje Furs vrši kontrolo nad postopki .
Nujno je pri naročilu potrebno upoštevati " naš " tedenski popis ustreznih kurirskih služb AE.


Poskus utaje davka (DDV) -- to je sicer bolj pravno/davcno vprasanje, pravijo mi da lahko, ker gre za navajanje laznih vrednosti blaga -- so bili primeri, ko so kupci/deklaranti posredovali lazne racune in screen-shot-e (retusirano) -- ODSVETUJEM, ker zna biti neprijetno (postenje nima cene?)!

Potem so se nekateri poskusali 'izgovarjati', da so se zmotili ... saj ni da bi izgubljali cas -- kako ze:

"Two things are infinite: the universe and human stupidity."

Se en stavek, ker je bil omenjen ACCOUNT BAN -- to je vedno human decision (supervisor, ne ai, ker se nismo tam; hrcek-press) in samo na podlagi repeated-offence ... vec pa ne povem, in je najprej za en mesec ... ne pa trajno ... trajno (poznam primer) pa je hitro lahko, ce gre stranka/kupec zahtevati charge-back na MC, VISA!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

msms ::

Naročeno 18.8 poslano preko AliExpress Saver Shipping dostavljeno danes brez nobenih dodatnih stroškov. Vrednost pošiljke par $.

AEx_1-7 ::

msms je izjavil:

Naročeno 18.8 poslano preko AliExpress Saver Shipping dostavljeno danes brez nobenih dodatnih stroškov. Vrednost pošiljke par $.


16 days, not bad for Saver (malo ste imeli tudi sreco z vikendi).
Z naso pomocjo, ali ste sami ze bili in-the-know?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

dirkac71 ::

*izbris*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dirkac71 ()

pygmalion ::

Nič ni treba plačevati 2,50 EUR, samo se mora paket poslati v skladu z IOSS in se nato ocariniti/obdavčiti v državi, kjer spoštujejo EU pravila.

Pri spodaj naštetih sprejemljivih kurirskih službah pa sicer gre (pa po navedbah drugih) za masovno carinjenje/davčenje kontejnerjev s pošiljkami, seveda v tujini!

Petkov tedenski pregled kurirskih služb:










sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU,NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Special Line-YW YP->LU,YP->NL tracking number, tracking
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Super Economy Global UZ,CN  
China Post Registered Air Mail CN tracking number, tracking

-> = sprememba sledilne številke

Jerry000 ::

Torej ko naročim samo izberem pravo poštnino in se vse obračuna že na blagajni ali je potrebno še kaj?

AEx_1-7 ::

Jerry000 je izjavil:

Torej ko naročim samo izberem pravo poštnino in se vse obračuna že na blagajni ali je potrebno še kaj?


Poiscite prodajalce z opcijo 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping' ali 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping' -- naj-hitreje/ceneje, pa tudi brez sitnosti (pa vedno primerjajte skupno ceno pri cimvec prodajalcih).

Ce zelite posredujte link do izdelka/prodajalca pa pogledam (1 ali 2 pogledam, ne mi jih prosim poslati 50+) ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

V-i-p ::

AliExpress Saver Shipping, od naročila do prejetja 15 dni. Brez stroškov, v nabiralnik. Za dve pošiljki pa mi Alič kaže, da sta prispeli v Slo 11. 08., tu pa je konec. Naročeno 01. 06. Piše pa: Sorry, logistics delay, we will delivery it to you as soon as possible. Cainiao Super Economy Global. Eh :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

AEx_1-7 ::

V-i-p je izjavil:

AliExpress Saver Shipping, od naročila do prejetja 15 dni. Brez stroškov, v nabiralnik. Za dve pošiljki pa mi Alič kaže, da sta prispeli v Slo 11. 08., tu pa je konec. Naročeno 01. 06. Piše pa: Sorry, logistics delay, we will delivery it to you as soon as possible. Cainiao Super Economy Global. Eh :).


Hmmm, tole bo pa ... ce zelite lahko posredujete TN, pa morda uspem ugotoviti stanje ... ampak v Mestnem logu to vaso posiljko z veseljem pricakujejo (16 days Saver smo imeli ze vceraj info tukaj -- DELA ANE?).

Ampak ce je 1.6. potem itak DISPUTE --> REFUND (75 dni je mimo).
Za UZ sem ze pojasnil v temi Carina.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

... iz teme Carina ...

woman je izjavil:


...
Kitajci so mi ves čas trdili, da je pošiljka že davno tu, a ker o njej pri nas ni bilo ne duha ne sluha, sem na zahtevo dobila full refund.

V vsakem primeru, ne glede na to, kdo je kriv, popotovanje traja res predolgo in pri nakupih manjše vrednosti se običajno ne splača plačevati dražje poštnine.
Sem pa prav za to pošiljko dodatno plačala poštnino - China Post Registered Air Mail.
Očitno tudi to ne pomaga kaj dosti.


Prodajalec in tisti 'message' sistem je bolj tako-tako, kar se dostave in zamud pri njej tice -- bolj izguba casa -- in ker prodajalec ne vidi vasega denarja za blago, ce ne potrdite uspesnega prejema posiljke (ali pa potece rok za 'Buyer Protection Money back guarantee' + 8 oz. 15 dni dodatka, ko je se mozno odpreti DISPUTE), tako da nekaterim je to EDINA motivacija in napisejo lahko marsikaj (ce sploh so odzivni).

Glede cene postine se ne morem strinjati, poiscite take z 'Free Shipping to Slovenia via AliExpress Saver Shipping' ali 'Free Shipping to Slovenia via AliExpress Standard Shipping', da bi zato BISTVENO VEC placevsli, kot sicer, za logistiko/dostavo res (oz. skoraj nikoli) nima smisla in nekih tehtnih razlogov.

Pa vedno primerjajte skupno ceno pri cimvec prodajalcih, pa se potem sele odlocite ali kupite (in pri kom), ali ne! AE pac ni nakup v bliznjem kiosku, ampak na daljavo 12.000+ km!

Se glede realnega casa dostave -- trenutno (in se verjetno strinjamo, da je to povsem v redu, ker hitrejse zal ne bo slo):

- cca. 21 dni za 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping'
- 14-21 dni za 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping'


China Post (vse opcije, ker jih je vec podvrsti) -- VEDNO se jih izognite za vsako ceno (se je nekaj izboljsalo sicer) -- ker boste v LJ 100% delezni "... je predmet uvoznih carinskih postopkov, zato vam vljudno predlagamo ..."!
Tudi hitrost in zanesljivost te poti ni najboljsa.

UZ je pa itak zgodovina glede poti dostave v SI, izgleds vsaj tako (podobna zgodba kot z SG v 2020).

Najbolj, za dober nakup, pomaga osvescenost kupca!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Hellheim ::

Danes sem dala za dispute cakam t shirt ki sem jo narocila 26.7.2021 in ze 3x spremenjen datum. In na zadnje sorry logistics nic informacij o sledenju. In glih ta posilka ima opcijo posiljanja AliExpress saver shipping. Hjm pa ta t shirt-a je cute. Prek te opcije sem ze 5x imela smolo da narocenega izdelka nisem dobila.
««
118 / 189
»»