» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
117 / 189
»»

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:


Kaj hocem reci, dispute je res zadnja/zadnja/zadnja opcija in vam skodi kot kupcu v vsakem primeru (-boniteta), ne glede na dejansko krivdo/vzrok! Ze ko presezete 10%-dispute-rate ste peceni (recimo 200 orders/20 disputes).


Sh*t, jaz imam sicer relativno majhen dispute rate, samo enkrat mi je precej poskočil v času korone, ko več kot pol paketov ni prišlo (oz. prišlo po štirih mesecih). Zdaj 1.7. pa se je osem paketov še na Kitajskem zaustavilo in se vrnilo prodajalcem (na srečo... ker so bili vsi UZ). Kaj sem hotel, kot odpreti dispute in sedem prodajalcev je promptno dispute sprejelo (eden pa se dela norca in moram čakati 75 dni). Ignoriranje paketov na carinski pošti bi torej lahko imelo eno negativno posledico, da skočim preko 10% in pridem na črno listo.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Kaj hocem reci, dispute je res zadnja/zadnja/zadnja opcija in vam skodi kot kupcu v vsakem primeru (-boniteta), ne glede na dejansko krivdo/vzrok! Ze ko presezete 10%-dispute-rate ste peceni (recimo 200 orders/20 disputes).


Sh*t, jaz imam sicer relativno majhen dispute rate, samo enkrat mi je precej poskočil v času korone, ko več kot pol paketov ni prišlo (oz. prišlo po štirih mesecih). Zdaj 1.7. pa se je osem paketov še na Kitajskem zaustavilo in se vrnilo prodajalcem (na srečo... ker so bili vsi UZ). Kaj sem hotel, kot odpreti dispute in sedem prodajalcev je promptno dispute sprejelo (eden pa se dela norca in moram čakati 75 dni). Ignoriranje paketov na carinski pošti bi torej lahko imelo eno negativno posledico, da skočim preko 10% in pridem na črno listo.


Clevya (rusi) jim dela probleme zato ni UZ vec ... za Buyer Prot. ni toliko problematicen dispute, no-show tudi ne, ce je znan problem (recimo fake-track) ... razna/stalna nerganja, kot je bilo zadnjic za tistega g. iz Celja, ki NI DOBIL, ceprav PS ima delivered (REG, BUD/HU) ... pozabi, naslednja je pa BAN!

Prodajalci neradi direktno sprejmejo, ker je precej hud minus zanje, da sami priznajo, da kupec ni postrezen OK (tudi oni so na boniteti, pa koliko oglasujejo, ... pa profit-rate, ... pa se morje drugega ... so tudi meni sami vrnili, ker so mi poslali junk robo, ITEM NOT AS DESCRIBED, pa 'nocejo' da Ali to izve ... kot da so glupi). Boniteta je sicer rolling, mi pravijo viri!

Tako kot pri ostalih stvareh v life-u -- ne pretiravajte!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

OK.d ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Kaj hocem reci, dispute je res zadnja/zadnja/zadnja opcija in vam skodi kot kupcu v vsakem primeru (-boniteta), ne glede na dejansko krivdo/vzrok! Ze ko presezete 10%-dispute-rate ste peceni (recimo 200 orders/20 disputes).


Sh*t, jaz imam sicer relativno majhen dispute rate, samo enkrat mi je precej poskočil v času korone, ko več kot pol paketov ni prišlo (oz. prišlo po štirih mesecih). Zdaj 1.7. pa se je osem paketov še na Kitajskem zaustavilo in se vrnilo prodajalcem (na srečo... ker so bili vsi UZ). Kaj sem hotel, kot odpreti dispute in sedem prodajalcev je promptno dispute sprejelo (eden pa se dela norca in moram čakati 75 dni). Ignoriranje paketov na carinski pošti bi torej lahko imelo eno negativno posledico, da skočim preko 10% in pridem na črno listo.

Kje že vidiš ta procent?
LPOK.d

pygmalion ::

OK.d je izjavil:

pygmalion je izjavil:


Sh*t, jaz imam sicer relativno majhen dispute rate, samo enkrat mi je precej poskočil v času korone, ko več kot pol paketov ni prišlo (oz. prišlo po štirih mesecih). Zdaj 1.7. pa se je osem paketov še na Kitajskem zaustavilo in se vrnilo prodajalcem (na srečo... ker so bili vsi UZ). Kaj sem hotel, kot odpreti dispute in sedem prodajalcev je promptno dispute sprejelo (eden pa se dela norca in moram čakati 75 dni). Ignoriranje paketov na carinski pošti bi torej lahko imelo eno negativno posledico, da skočim preko 10% in pridem na črno listo.

Kje že vidiš ta procent?


Če vprašanje leti na mene, je odgovor: ne vem. O procentih sem govoril tako na pamet.

AEx_1-7 ::

Izracunate si rocno, stejejo se zadnjih 30-dni, 60-dni, 90-dni, 120-dni, pa over-all!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

Jaz imam od letošnjih cca 60 naročil ene 20 ugodno rešenih disputov, večino od aprila naročenih pa ne čutim nekih posledic.
Bo pa zanimiv odziv na dispute tipa " Item never arrived " in zraven pošiljka z nalepko REJECTED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

buttcrack ::

tole tudi mene skrbi, ker sem vsaj 5 pošiljk v vrednosti U2$ zavrnil carini.

AEx_1-7 ::

Koliko imate order-jev vsega skupaj na Ali (letos, v vseh letih)?

Ce preko 500 OA ne skrbita, tole za 2 USD bo slo OK skozi, tudi ce jih bo 5 hkrati ker so UNREG., v prihodnje pa narocajte malo bolj z glavo, ce lahko, prosim. Pa ne klikajte reject, ampak ignorirajte pozive PS, ker potem bodo poslali nazaj kot UNDELIVERABLE!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

thxslo ::

Dubu paket LoL .. tko nekak je končni info za paket naročen pred 1.7(brez IOSS) da ga obdela Carina & Pošta Slovenija ...

25.7 zadnji info na trackingu (arrival at destination Ljubljana )
26.7 dobim SMS in še isti dan izpolnim podatke na uvoz-izvoz.posta.si
10.8 info od FURS-a : pošiljka je bila k nam sprejeta 10.8. (takrat smo poslali poziv za dokumentacijo).
16.8 info od FURS-a : dne 16.8.je bila pošiljka odpuščena in je v 'rokah' Pošte.
27.8 kličem na pošto oddelek carinske zadeve zvem da je paket ta dan šel v dostavo
30.8 Paket dostavljen na dom z doplačilom 5.24 Eur...

Očitno je Posta slovenije tko posodobila sistem da poštar pogleda na vrečko kok je za plačat preden ga sprinta ker račun k ga sprinta zgleda tkole:

Vrednost z DDV:0,00
Popust: 0,00
Skupaj: 0,00
------------------
Odkupni znesek: 5,24
Skupaj za plačilo: 5,24

Se pravi je sedaj na nas da pridemo pred poštarja z kalkulatorjem in vrednostjo pošiljke in vse skupaj preračunamo da nismo nategnjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thxslo ()

OK.d ::

AEx_1-7 je izjavil:

Koliko imate order-jev vsega skupaj na Ali (letos, v vseh letih)?

Ce preko 500 OA ne skrbita, tole za 2 USD bo slo OK skozi, tudi ce jih bo 5 hkrati ker so UNREG., v prihodnje pa narocajte malo bolj z glavo, ce lahko, prosim. Pa ne klikajte reject, ampak ignorirajte pozive PS, ker potem bodo poslali nazaj kot UNDELIVERABLE!

Ja dober predlog, bomo pa dobili slab rating od PS:D
LPOK.d

AEx_1-7 ::

OK.d je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Koliko imate order-jev vsega skupaj na Ali (letos, v vseh letih)?

Ce preko 500 OA ne skrbita, tole za 2 USD bo slo OK skozi, tudi ce jih bo 5 hkrati ker so UNREG., v prihodnje pa narocajte malo bolj z glavo, ce lahko, prosim. Pa ne klikajte reject, ampak ignorirajte pozive PS, ker potem bodo poslali nazaj kot UNDELIVERABLE!

Ja dober predlog, bomo pa dobili slab rating od PS:D


Tega na PS ze itak imate -- pa paket bo 21 dni cakal, potem pa 2 meseca da pride nazaj v CN (te ta male posiljke bodo itak sle v unicenje in ne nazaj, bom prej ali slej tudi to izvedel od mojih ...)!

Ampak bo vseeno minus v bon., ker ce bo skakalo med OK in UNDELIVERABLE (original pise v FR, ne spomnim se tocnega izraza sedaj) ne bo ravno OK. Je kar je.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

Koliko imate order-jev vsega skupaj na Ali (letos, v vseh letih)?


Vse skupaj 671. Vse dokumentirano s časovi naročila in časovi prihoda.

AEx_1-7 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Ja dober predlog, bomo pa dobili slab rating od PS:D


Tega na PS ze itak imate -- pa paket bo 21 dni cakal, potem pa 2 meseca da pride nazaj v CN (te ta male posiljke bodo itak sle v unicenje in ne nazaj, bom prej ali slej tudi to izvedel od mojih ...)!


Mi nikakor ne moremo pri carinski pošti imeti nižjega ratinga kot ga ima carinska pošta pri nas!

Vsaka čast poštarjem in drugim uslužbencem, oni itak samo delajo, kar jim naročajo šefi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Koliko imate order-jev vsega skupaj na Ali (letos, v vseh letih)?


Vse skupaj 671. Vse dokumentirano s časovi naročila in časovi prihoda.

AEx_1-7 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Ja dober predlog, bomo pa dobili slab rating od PS:D


Tega na PS ze itak imate -- pa paket bo 21 dni cakal, potem pa 2 meseca da pride nazaj v CN (te ta male posiljke bodo itak sle v unicenje in ne nazaj, bom prej ali slej tudi to izvedel od mojih ...)!


Mi nikakor ne moremo pri carinski pošti imeti nižjega ratinga kot ga ima carinska pošta pri nas!

Vsaka čast poštarjem in drugim uslužbencem, oni itak samo delajo, kar jim naročajo šefi.


600+ -- v redu ste -- koliko DISPUTE so vam zavrnili, verjetno NIC?

Glede operative PS, ljudje crkujejo, noc in dan garajo (in nas preklinjajo ker nocemo in nocemo nehati s temi hudicevimi CN posiljkami), sindikat zlizan s sefi, gnojnice pa toliko da ... res skoda ker v casu PTT so bili DOBRA firma -- a veste da v HU (mi pravijo) ni dosti boljse (Magyar Posta), s to razliko da je 30.000+ zaposlenih ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:


600+ -- v redu ste -- koliko DISPUTE so vam zavrnili, verjetno NIC?


Pri enem ali dveh disputih so zahtevali dodatna dokazila, sicer so vse odločili v mojo korist. Včasih takoj po vložitvi disputa, brez čakanja na odgovor prodajalca. Dvakrat so mi na live support celo vrnili denar, ko je dispute že potekel; in to tako hitro, da nisem prepričan, da so preštudirali moja dokazila o tem, da je prodajalec lagal/je roba bila slaba).

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


600+ -- v redu ste -- koliko DISPUTE so vam zavrnili, verjetno NIC?


Pri enem ali dveh disputih so zahtevali dodatna dokazila, sicer so vse odločili v mojo korist. Včasih takoj po vložitvi disputa, brez čakanja na odgovor prodajalca. Dvakrat so mi na live support celo vrnili denar, ko je dispute že potekel; in to tako hitro, da nisem prepričan, da so preštudirali moja dokazila o tem, da je prodajalec lagal/je roba bila slaba).


Skratka 100% rating -- samo tako naprej, Ali vas ceni! BONITETA JE ZA NJIH VSE (Japonci podobno, sem delal z njimi enih 10 let, neverjeten narod)!

A veste kaj so mi pred kaksne pol leta povedali viri -- da raje narocite v dostojni trgovini z manj narocili/prodanega, kot pri vecjih, zato ker je vasa boniteta boljsa od prodajalca in v primeru tezav to lahko odtehta ... ni kaj, se veliko dobrega se imamo za nauciti od njih ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Webmojster ::

AEx_1-7, a lahko poveš kaj pomeni:

RUXXXXXXXNL?

A to gre preko Rusije ali kako?

Drugače je pa Aliexpress standard shipping metoda.

hotig ::

@Webmojster

Po navadi pomenijo zadnje dve črke oznako države, preko katere gre pošiljka. V tvojem primeru ...NL = Nizozemska.

AEx_1-7 ::

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7, a lahko poveš kaj pomeni:

RUXXXXXXXNL?

A to gre preko Rusije ali kako?

Drugače je pa Aliexpress standard shipping metoda.


registered package (priporoceno pismo)
PostNL --> SILJUA
Liege bo tole vhodno v EU
kaj vas se zanima?
nima nic z Russ.Fed.!
Ne rabim polne stevilke, razen ce vi zelite.
Trenutno se ne vem zakaj nekateri se vedno gredo preko NL in ne vse HU ... cakam da mi vir pove vec ... za enkrat izgleda da je malo zabito z robo oz. na jumbo ni placa!

Za UPU sistem sta zadnja dva alpha znaka izvorna drzava UPU posiljke!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

hotig je izjavil:

@Webmojster

Po navadi pomenijo zadnje dve črke oznako države, preko katere gre pošiljka. V tvojem primeru ...NL = Nizozemska.


Še moja opazka :
R na začetku pomeni registered post
npr RUxxx..., U pa unregistered post, npr UUxxxx...

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

hotig je izjavil:

@Webmojster

Po navadi pomenijo zadnje dve črke oznako države, preko katere gre pošiljka. V tvojem primeru ...NL = Nizozemska.


Še moja opazka :
R na začetku pomeni registered post
npr RUxxx..., U pa unregistered post, npr UUxxxx...


Naj malo tezim (sedaj lahko, ane):
prva je lahko tudi L pa je se vedno (lahko) REG. posiljka!
L = letter
R = non-letter

recimo:
LZ208318869CN

pa tudi E poznamo, recimo:
EV938507560CN

pa C:
CC117511638BE

Double-D mislim da se nimamo!
OK, dovolj bo.

/lurk-mode-on
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Webmojster ::

AEx_1-7 hvala za vse informacije

AEx_1-7 ::

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7 hvala za vse informacije


No prob., just ask if you need anything further ... tracking-wise that is, OK?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7 hvala za vse informacije


Ce vas lahko se malo porabim za vir za tale NL, saj itak, ker ste verjetno ravno narocili, bo ene 3 tedne se rabilo, da vam dostavijo, pa ko boste imeli v rokah, bi me zanimalo naslednje (da si malo posobobim info, pa nekaj so menda spreminjali spet ... pa NL postaja ze rariteta za SI):

Nalepka bo verjetno imela tegale posiljatelja:
From: H-102948
Postbus 7096
3109 AB Schiedam
Netherlands

Pa pri nas bo izgledalo takole:
NLAMSE Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
NLHAGA Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
NLGDMB Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
... Pošiljka je v dostavi in bo predvidoma dostavljena danes
... Pošiljka predana pismonoši za dostavo na naslov naslovnika
... Pošiljka vročena na naslovu

Zanima me le dvoje:

- 3109 AB Schiedam -- je se vedno return-post
- NLAMSE --> NLHAGA --> NLGDMB --> SILJUA -- ce je se vedno NLGDMB --> SILJUA last-hop

Ce vam ne bo pretezko, hvala.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

goba ::

Mimogrede, kje na Nizozemskem stoji tale NLGDMB? :)

Hellheim ::

Jaz sem tudi jezna na te carinske postopke in DDV. V soboto sem za eno odejico placala se 6,81€ ki je bila ze v postopku dispute in povrnjen denar sem mogla vseno placati.In danes tudi mal cez 6€ za dva paketka.Kar pride iz kitajske v Slovenijo kar hitro nanese 2,50€+DDV.Kar narocis iz Evrope je 2,50€ s CN ce so evropske oznake ne placas nicesar tudi oznake sooooo,uu te obere carinska posta res oderusko.

Webmojster ::

AEx_1-7 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7 hvala za vse informacije


No prob., just ask if you need anything further ... tracking-wise that is, OK?


Ja ja je ok

AEx_1-7 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7 hvala za vse informacije


Ce vas lahko se malo porabim za vir za tale NL, saj itak, ker ste verjetno ravno narocili, bo ene 3 tedne se rabilo, da vam dostavijo, pa ko boste imeli v rokah, bi me zanimalo naslednje (da si malo posobobim info, pa nekaj so menda spreminjali spet ... pa NL postaja ze rariteta za SI):

Nalepka bo verjetno imela tegale posiljatelja:
From: H-102948
Postbus 7096
3109 AB Schiedam
Netherlands

Pa pri nas bo izgledalo takole:
NLAMSE Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
NLHAGA Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
NLGDMB Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
... Pošiljka je v dostavi in bo predvidoma dostavljena danes
... Pošiljka predana pismonoši za dostavo na naslov naslovnika
... Pošiljka vročena na naslovu

Zanima me le dvoje:

- 3109 AB Schiedam -- je se vedno return-post
- NLAMSE --> NLHAGA --> NLGDMB --> SILJUA -- ce je se vedno NLGDMB --> SILJUA last-hop

Ce vam ne bo pretezko, hvala.


Če se spomnim čez 3 tedne bom javil. Ampak ne se preveč zanašat na moj spomin :)

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Objavljam citiran odgovor Carinske službe na mojo reklamacijo ponovnega obračuna ddv.
Davek je bil seveda obračunan na končno vsoto, torej ddv na ddv.

"Kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV.



pošiljko ste carinili v cenejšem-neposrednem carinskem postopku. To pomeni, da deklaranti Pošte Slovenije ne preverjajo vaših navedb ali berejo opomb, saj odgovornost za navedene podatke naslovnik prevzame neposredno. Navedene opombe ob kontroli bere nadzorni carinski organ. Uvozne dajatve so bile obračunane avtomatično, skladno z vašimi navedbami.



Svetujemo vam, da se za povračilo DDV-ja obrnete na pošiljatelja."

Odgovor na reklamacijo je generičen.
Vsi prejmejo enakega.

HU, here i come !

cortez ::

@ FoxKnox

za kakšno vrednost izdelka pa se gre ?

FoxKnox ::

Znesek je majhen, tako majhen, da se ne bom blamiral na AE za dispute,ampak moti me, ker plačaš ddv na ddv, tudi ko A E vrne ddv, si naši pošti plačal višji ddv.Npr :
100+22%=122 AE
122+22%=149 PS
Plačal si 49 % ddv od cene izdelka naši pošti.
In to je AI pomoč avtomatskega obračuna ? BRAVO PS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

AEx_1-7 ::

goba je izjavil:

Mimogrede, kje na Nizozemskem stoji tale NLGDMB? :)


Ce imate (se) kaj analiticnih lastnosti nam boste kar vi to napisali -- da vidimo kdo bo prvi tole nasel in javil -- it's about sharing you know, not JUST TAKING from others ... i did not say stealing, right?

Hellheim je izjavil:

Jaz sem tudi jezna na te carinske postopke in DDV. V soboto sem za eno odejico placala se 6,81EUR ki je bila ze v postopku dispute in povrnjen denar sem mogla vseno placati.In danes tudi mal cez 6EUR za dva paketka.Kar pride iz kitajske v Slovenijo kar hitro nanese 2,50EUR+DDV.Kar narocis iz Evrope je 2,50EUR s CN ce so evropske oznake ne placas nicesar tudi oznake sooooo,uu te obere carinska posta res oderusko.


Ooooo, DAMA, to pa cenim, brez vas nismo nic od nic -- kako vam lahko danes pomagamo, povejte nam prosim (NLGDMB lahko jutri, ok)?

Takole, da bo malo lazje
NL Pays-Bas
GDM tole je pa dejanski kraj/lokacija ... no?
B zaporedna oznaka same sortirnice (A, B, C, ...)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Zanima me le dvoje:

- 3109 AB Schiedam -- je se vedno return-post
- NLAMSE --> NLHAGA --> NLGDMB --> SILJUA -- ce je se vedno NLGDMB --> SILJUA last-hop

Ce vam ne bo pretezko, hvala.


Če se spomnim čez 3 tedne bom javil. Ampak ne se preveč zanašat na moj spomin :)


Vcasih smo si naredili vozel na robcu, pa je slo ... danes pa sami izgovori, pa saj niste 50+, kajne?

FoxKnox je izjavil:


HU, here i come !


Vir se mi se vedno ne javlja, kako je z screeningom v lj za hu ... ampak zaenkrat previdno za storaste stvari -- pomeni da izgleda kakor da je cez 150 EUR ... (in imajo potem kao podlago za ...)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Znesek je majhen, tako majhen, da se ne bom blamiral na AE za dispute,ampak moti me, ker plačaš ddv na ddv, tudi ko A E vrne ddv, si naši pošti plačal višji ddv.Npr :
100+22%=122 AE
122+22%=149 PS
Plačal si 49 % ddv od cene izdelka naši pošti.
In to je AI pomoč avtomatskega obračuna ? BRAVO PS


Ne gre za blamazo -- kar odprite D, ker potem bodo to izvedeli (in to od mnogih) in ZELO hitro ukrepajo po svojih najboljsih moceh ... ker so korektni do strank (ker imate dober rating vam lahko celo povrnejo 150-122).

Saj sem ze napisal da gre za hrcek AI (ker poznam avtorje, don't ask -- it's not a bug, it's a feature)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Webmojster ::

AEx_1-7 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Zanima me le dvoje:

- 3109 AB Schiedam -- je se vedno return-post
- NLAMSE --> NLHAGA --> NLGDMB --> SILJUA -- ce je se vedno NLGDMB --> SILJUA last-hop

Ce vam ne bo pretezko, hvala.


Če se spomnim čez 3 tedne bom javil. Ampak ne se preveč zanašat na moj spomin :)


Vcasih smo si naredili vozel na robcu, pa je slo ... danes pa sami izgovori, pa saj niste 50+, kajne?

FoxKnox je izjavil:


HU, here i come !


Vir se mi se vedno ne javlja, kako je z screeningom v lj za hu ... ampak zaenkrat previdno za storaste stvari -- pomeni da izgleda kakor da je cez 150 EUR ... (in imajo potem kao podlago za ...)!


Pustimo se presenetit :)

AEx_1-7 ::

Webmojster je izjavil:


Pustimo se presenetit :)


You're a nice guy ... upam le da prezivimo 11. vsi tule OK!

Se za (jezno) gospo Double-L (prijazni) odgovor -- narocajte pac le z:

- AliExpress Saver Shipping
- AliExpress Standard Shipping
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

Nekdo je napisal, ce sem prav ujel in razumel, da so mu naredili Global Cainiao consolidated warehouse, Consolidated paket, (5 manjsih je slo v 1 skupnega) in potem ko je prislo v LJ so mu 'obravnavali' 5 manjsih/izvornih -- ce se lahko oglasi, da vidimo njegovo dejansko situacijo in kaj je to za en hudic -- vir mi pravi, da je verjetno/lahko prislo do nekaksne poskodbe skupnega paketa med last-mile transportom (se pravi od/po HUBUDC do SILJUA) in da tega **** v PS NE DELAJO!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Hellheim ::

Velik folka poznam k naroca prek AliExpress-a. Eno osebo poznam v Nemčiji ki dela v skladiscu v Hamburgu. Te kratice ki so spredaj z oznakam: sooooo, uu,vu,ry,rv,su,en,zu,zn,kk,ssoov,nf,lv..... so carinsko kot ddv dajatev z dvojno dozo zacimbic ddv. Ce imas spredaj oznako evropskih drzav in na koncu cn je samo carina brez ddv to se zgodi iz nizkega zneska izdelka ki ga pricakujes. Če so na koncu vse oznake cn je carina + ddv tudi ce je iz kitajske in da si placal njihov ddv ki ima zraven oznako vprasaj to ne pomeni da si ze placal ddv presenecenje te doleti v Sloveniji k ga se dodatno placas. Ce imajo kitajci regisrtirano podjetje v evropi se vcasih zgodi da ti poslejo kot navadno posto iz razlicnih drzavah kot so Madzarska,Nizozemska,Spanija,Poljska, Luxemburg,Slovaska...izjema je tudi Turčija.

Ales ::

Hellheim je izjavil:

Velik folka poznam k naroca prek AliExpress-a. Eno osebo poznam v Nemčiji ki dela v skladiscu v Hamburgu.

Uau.

Te kratice ki so spredaj z oznakam: sooooo, uu,vu,ry,rv,su,en,zu,zn,kk,ssoov,nf,lv..... so carinsko kot ddv dajatev z dvojno dozo zacimbic ddv. Ce imas spredaj oznako evropskih drzav in na koncu cn je samo carina brez ddv to se zgodi iz nizkega zneska izdelka ki ga pricakujes.

Trololololol.

AEx_1-7 ::

Hellheim je izjavil:

Velik folka poznam k naroca prek AliExpress-a. Eno osebo poznam v Nemčiji ki dela v skladiscu v Hamburgu. Te kratice ki so spredaj z oznakam: sooooo, uu,vu,ry,rv,su,en,zu,zn,kk,ssoov,nf,lv..... so carinsko kot ddv dajatev z dvojno dozo zacimbic ddv. Ce imas spredaj oznako evropskih drzav in na koncu cn je samo carina brez ddv to se zgodi iz nizkega zneska izdelka ki ga pricakujes. Če so na koncu vse oznake cn je carina + ddv tudi ce je iz kitajske in da si placal njihov ddv ki ima zraven oznako vprasaj to ne pomeni da si ze placal ddv presenecenje te doleti v Sloveniji k ga se dodatno placas. Ce imajo kitajci regisrtirano podjetje v evropi se vcasih zgodi da ti poslejo kot navadno posto iz razlicnih drzavah kot so Madzarska,Nizozemska,Spanija,Poljska, Luxemburg,Slovaska...izjema je tudi Turčija.


Gospa, hvala za vas prispevek, vsi se ucimo do smrti, jaz, vi, ...

Ampak o KAKSNIH oznakah govorite, je to (ker CN je lahko samo China Post, ni druge!):

- UPU tracking
- ALI order number

... prosim ce ste lahko precizni ... ker vidim da kar POZNATE STVARI (ne podcenjujem, in lepo da imamo tudi damsko perspektivo, ceprav malo besno, bomo resili, nic ne bo trojno ... double-d je ze ohoho, kaj sele LL). Hvala!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Hellheim ::

Enim ni cisto jasno da je China post da ima lahko drugega posrednika primer ti narocis prek AliExpress-a placas in cakas na svoj paket tukaj vse okey. In ti si lahko presenecen kako to da je tako hitro prispel tvoj paket. Ja preprosto v Evropi imajo tudi svoje trgovinice ali skladisce ki imajo zalogo.In ce je izdelek blizu ti ga bodo poslali v cim hitrejsem casu ce je to mogoce. Primer oznak ce je na zacetku oznaka rv*********cn ja to kaze China in ko drugi posrednik prilepi novo nalepko uu*********nl to pomeni da je v Evropi in da bo poslano kot navadna posilka.Se en primer soooo******cn to pomeni da je prisel iz Chine in je posrednik drugih azijskih drzav in spet nova nalepka na izdelku ki kaze uu*********cn nakar je tukaj ze carina in ddv.

FoxKnox ::

Ta double-d ni nikomur všeč, če ima V zraven.

Kumbaja ::

Hellheim je izjavil:

Velik folka poznam k naroca prek AliExpress-a. Eno osebo poznam v Nemčiji ki dela v skladiscu v Hamburgu. Te kratice ki so spredaj z oznakam: sooooo, uu,vu,ry,rv,su,en,zu,zn,kk,ssoov,nf,lv..... so carinsko kot ddv dajatev z dvojno dozo zacimbic ddv. Ce imas spredaj oznako evropskih drzav in na koncu cn je samo carina brez ddv to se zgodi iz nizkega zneska izdelka ki ga pricakujes. Če so na koncu vse oznake cn je carina + ddv tudi ce je iz kitajske in da si placal njihov ddv ki ima zraven oznako vprasaj to ne pomeni da si ze placal ddv presenecenje te doleti v Sloveniji k ga se dodatno placas. Ce imajo kitajci regisrtirano podjetje v evropi se vcasih zgodi da ti poslejo kot navadno posto iz razlicnih drzavah kot so Madzarska,Nizozemska,Spanija,Poljska, Luxemburg,Slovaska...izjema je tudi Turčija.


Jao, kater revež si je šel naredit nov račun, da lahko take neumnosti prodaja?

pygmalion ::

OK, jaz nisem nič razumel. Obstaja kakšna spletna stran z pojasnili teh začetnih črk? Recimo, pri belgijskih paketih sem opazil, da se je UD zataknil na slovenski carini, UH-ji pa so šli skozi. Takšnega, ki bi se začel s SI, pa ne pomnim.

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Ta double-d ni nikomur všeč, če ima V zraven.


Smo sicer res ze malo prevec perverzni vsi skupaj, ker nam bo ga. sedaj hitro usla, ampak ali je z 'V' misljeno 'mednozje'?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

OK, jaz nisem nič razumel. Obstaja kakšna spletna stran z pojasnili teh začetnih črk? Recimo, pri belgijskih paketih sem opazil, da se je UD zataknil na slovenski carini, UH-ji pa so šli skozi. Takšnega, ki bi se začel s SI, pa ne pomnim.


Tule lahko zacnete:
List of postal codes @ Wikipedia

RV569557715CN je dejansko sestavljena takole:
R tip oz. vrsta posiljke
V569557715 dejanska unique st. posiljke (se reciklirajo)
CN izvorna drzava sprejema v sistem UPU

Zgornje je bilo danes dostavljeno, le 14 dni so rabili nasi za postopek, izgleda da zmanjkuje posiljk, aja, R je bila, tako da gre malo hitreje ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

U je U, ne moremo samo na podlagi tega nic ... uvozni postopek je stvar ustavil, ker ga se ni bilo, sam U, R, L tu nima nic veze!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

U je U, ne moremo samo na podlagi tega nic ... uvozni postopek je stvar ustavil, ker ga se ni bilo, sam U, R, L tu nima nic veze!


OK, sem mislil, da tudi druga črka nekaj pomeni - za prvo sem že vedel. Torej ti double D in podobno so samo neke interne šale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

AEx_1-7 ::

Hellheim je izjavil:

Enim ni cisto jasno da je China post da ima lahko drugega posrednika primer ti narocis prek AliExpress-a placas in cakas na svoj paket tukaj vse okey. In ti si lahko presenecen kako to da je tako hitro prispel tvoj paket. Ja preprosto v Evropi imajo tudi svoje trgovinice ali skladisce ki imajo zalogo.In ce je izdelek blizu ti ga bodo poslali v cim hitrejsem casu ce je to mogoce. Primer oznak ce je na zacetku oznaka rv*********cn ja to kaze China in ko drugi posrednik prilepi novo nalepko uu*********nl to pomeni da je v Evropi in da bo poslano kot navadna posilka.Se en primer soooo******cn to pomeni da je prisel iz Chine in je posrednik drugih azijskih drzav in spet nova nalepka na izdelku ki kaze uu*********cn nakar je tukaj ze carina in ddv.


Gospa, takole je:
- rv*********cn

ta REG. posiljka je v UPU sistem sprejeta v LRK (China Post) in potem potuje z UPU verigo do naslovnika, nobenih 'novih' nalepk tu vec ni in nobenih 'posrednikov' ni (za SI je skoraj vedno predano enemu od rednih letalskih avio operaterjev, ki redno pristaja na Brniku, ne gre direkt (ker takih letov k nam ni), ampak obicajno preko enega GMTC postanka, trenutno je to SwissAir (GMTC preko Zurich) ali TurkishAir (GMTC preko Carigrad)) -- ko prispe v LJ vas 100% caka uvozni postopek v EU pri PS!

Ne poznam primera iz prakse, ko bi rv*********cn postala uu*********nl, sploh kadar je naslovnik/prejemnik v SI (in dvomim da sploh obstaja)!

- soooo******cn (tole je invalid oznaka ker samo prva dva znaka sta crki, tretji znak je vedno stevilka)
- uu*********cn

Za obe velja povsem enako kot za prvi opisan primer (REG.).

- uu*********nl

ta UNREG. posiljka je v UPU sistem sprejeta v NL (PostNL) in potem potuje z UPU verigo do naslovnika, nobenih 'novih' nalepk tu vec ni in nobenih 'posrednikov' ni (za SI gre skoraj vedno kamionsko, torej ground) -- ko prispe v LJ vas NE caka uvozni postopek v EU, ce je posiljka izvorno EU, ce pa je izvorno posiljka non-EU, ampak je ze bil opravljen uvozni postopek v EU v NL, potem vas tudi NE caka uvozni postopek v EU v LJ -- sicer pa 100%!

Upam da smo vam pomagali (kar sem napisal pokrije 99% primerov, nekaj izjem pa zal/vseeno je).

LRK=PRC
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

FoxKnox ::

AEx_1-7 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ta double-d ni nikomur všeč, če ima V zraven.


Smo sicer res ze malo prevec perverzni vsi skupaj, ker nam bo ga. sedaj hitro usla, ampak ali je z 'V' misljeno 'mednozje'?


Menjam V za GDM
?

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ta double-d ni nikomur všeč, če ima V zraven.


Smo sicer res ze malo prevec perverzni vsi skupaj, ker nam bo ga. sedaj hitro usla, ampak ali je z 'V' misljeno 'mednozje'?


Menjam V za GDM
?


Sorry, i'm lost in translation.
Ampak gospa mi delujejo kot iz Mestnega loga -- pa kot je nekdo ze napisal danasnji datum racuna, ...

No ja, ali pa leti name ... ampak fox je sicer (bil) OK!

A, sedaj mi je prislo ... kviz + trade!!! DOBRA!
TRX?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Mare2 ::

FoxKnox je izjavil:

Objavljam citiran odgovor Carinske službe na mojo reklamacijo ponovnega obračuna ddv.
Davek je bil seveda obračunan na končno vsoto, torej ddv na ddv.

"Kolikor ste DDV poravnali ob nakupu, je dolžnost pošiljatelja, da v natančno določeno e-polje pod nadzorom FURS-a navede IOSS (VEM) številko, po kateri je bil obračunan DDV.



pošiljko ste carinili v cenejšem-neposrednem carinskem postopku. To pomeni, da deklaranti Pošte Slovenije ne preverjajo vaših navedb ali berejo opomb, saj odgovornost za navedene podatke naslovnik prevzame neposredno. Navedene opombe ob kontroli bere nadzorni carinski organ. Uvozne dajatve so bile obračunane avtomatično, skladno z vašimi navedbami.



Svetujemo vam, da se za povračilo DDV-ja obrnete na pošiljatelja."

Odgovor na reklamacijo je generičen.
Vsi prejmejo enakega.

HU, here i come !



To so barabe. Nekateri se delajo bolj neumne ko v resnici so. Žalost v Slovenistanu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
117 / 189
»»