» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
106 / 189
»»

tomaz- ::

PARDON, bil je typo, mišljeno je bilo zneski nad 150,00 in DDV 22% ...

MY bad

Okapi ::

pygmalion je izjavil:

Kitajci niso priplavali po župi. Očitno so poskrbeli, da večina paketov gre preko carinskih pošt, ki ne zaj**avajo kupcev.
To je še vedno "stari" sistem pošiljanja prek EU-skladišč. Pripeljejo kontejner robe, špediter poskrbi za uvozne postopke, deklarirana vrednost nima dosti skupnega s tisto, ki so jo kupci plačali, ko je roba ocarinjena, jo pa razpošljejo naprej. Ker od tu naprej ne gre več za uvoz, seveda tudi končni prejemnik nič ne plača.

Tak način pošiljanja nima nič s spremenjenimi pravili.

showsover ::

Samo, paket pride do 22EUR, potem hočejo še 2,5EUR postopka po 1, 2 ali 3 mesecih, ko končno pride. In to pošlješ nazaj?
Pismo, tako zariban še jaz nisem :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Okapi ::

Pa še brezplačno ga dobi, ker mu Kitajci vrnejo kupnino zaradi zamude.;((

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Kitajci niso priplavali po župi. Očitno so poskrbeli, da večina paketov gre preko carinskih pošt, ki ne zaj**avajo kupcev.
To je še vedno "stari" sistem pošiljanja prek EU-skladišč. Pripeljejo kontejner robe, špediter poskrbi za uvozne postopke, deklarirana vrednost nima dosti skupnega s tisto, ki so jo kupci plačali, ko je roba ocarinjena, jo pa razpošljejo naprej. Ker od tu naprej ne gre več za uvoz, seveda tudi končni prejemnik nič ne plača.

Tak način pošiljanja nima nič s spremenjenimi pravili.


Ni res, ni stari sistem!! Naročilo je bilo narejeno 1.7 in davek je bil zaračunan že ob plačilu!!!! Točno tako, kot sem zapisal.

Prav tako sem prvič dobil pošiljko z madžarskim naslovom. Po današnjem (ponovnem) naročilu mi je en paket že poslan z AliExpress Saver Shipping in je takoj dobil madžarski tracking.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

opaaa ::

Tudi jaz sem danes dobil paket naročen 1.7 z Aliexpress standard shipping brez kakšnih stroškov. Mene pa zanima, če kdo ve kako je z dodatnimi stroški z naročanjem iz Banggood, kjer za vse artikle piše "inclusive of VAT", vendar mi cene izgledajo iste kot prej.

pygmalion ::

showsover je izjavil:

Samo, paket pride do 22EUR, potem hočejo še 2,5EUR postopka po 1, 2 ali 3 mesecih, ko končno pride. In to pošlješ nazaj?
Pismo, tako zariban še jaz nisem :-)


Paket vrednosti cca 1 EUR pride po več kot 75 dnevih (kot je bilo garantirano) in zaradi tega pošta zaračuna takso v vrednosti 200% paketa... nič ne pošljem nazaj, ampak paket zavrnem in se vrne sam.

gansta ::

pygmalion je izjavil:

showsover je izjavil:

Samo, paket pride do 22EUR, potem hočejo še 2,5EUR postopka po 1, 2 ali 3 mesecih, ko končno pride. In to pošlješ nazaj?
Pismo, tako zariban še jaz nisem :-)


Paket vrednosti cca 1 EUR pride po več kot 75 dnevih (kot je bilo garantirano) in zaradi tega pošta zaračuna takso v vrednosti 200% paketa... nič ne pošljem nazaj, ampak paket zavrnem in se vrne sam.


Mislis reči nič ne odgovarjaš / reagiraš na sporočila za posredovanje dokumentacije ?

showsover ::

pygmalion je izjavil:

Paket vrednosti cca 1 EUR pride po več kot 75 dnevih (kot je bilo garantirano) in zaradi tega pošta zaračuna takso v vrednosti 200% paketa... nič ne pošljem nazaj, ampak paket zavrnem in se vrne sam.

Razumem, je čisto ok, če se tako odločiš, ampak sama frustracija zaradi čakanja tudi nekaj košta, ali pač ne?

Technics111 ::

Zato pa smo eni odjebali te naše slovenske oderuhe in si pošiljamo postno ležeče v avstrijo,kjer gre večinoma vse mimo carine.

pygmalion ::

gansta je izjavil:

pygmalion je izjavil:

showsover je izjavil:

Samo, paket pride do 22EUR, potem hočejo še 2,5EUR postopka po 1, 2 ali 3 mesecih, ko končno pride. In to pošlješ nazaj?
Pismo, tako zariban še jaz nisem :-)


Paket vrednosti cca 1 EUR pride po več kot 75 dnevih (kot je bilo garantirano) in zaradi tega pošta zaračuna takso v vrednosti 200% paketa... nič ne pošljem nazaj, ampak paket zavrnem in se vrne sam.


Mislis reči nič ne odgovarjaš / reagiraš na sporočila za posredovanje dokumentacije ?


O tem bom razmišljal, ko do tega pride. Ampak enkrat se mi je že zgodilo, da mi je PS hotela zaračunati 5 EUR, ker je paket bil napačno deklariran. Vrednost je bila cca. 10 EUR in kitajskega prodajalca sem opozoril, da pravilno deklarira vrednost. Sem PS lepo napisal, da naj ga kar vrnejo in naj ga ne dajo naprej, ker bo samo poštar imel nepotrebno delo. Sem odprl dispute in dobil ves denar nazaj.

showsover je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Paket vrednosti cca 1 EUR pride po več kot 75 dnevih (kot je bilo garantirano) in zaradi tega pošta zaračuna takso v vrednosti 200% paketa... nič ne pošljem nazaj, ampak paket zavrnem in se vrne sam.

Razumem, je čisto ok, če se tako odločiš, ampak sama frustracija zaradi čakanja tudi nekaj košta, ali pač ne?


Če kupuješ pri Kitajcih, vzameš avtomatsko v zakup, da nekaj pride šele po dveh mesecih ali pa da sploh ne pride. Sem čisto skuliran, kaj se tega tiče. Naročim ponovno in to je to.

Na srečo je to hobi in delam drugo stvar, ko čakam, da mi pridejo vse komponente za prvo. Če bi delal iz tega biznis, potem bi seveda zdavnaj bankrotiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

gansta ::

Technics111 je izjavil:

Zato pa smo eni odjebali te naše slovenske oderuhe in si pošiljamo postno ležeče v avstrijo,kjer gre večinoma vse mimo carine.


Ja če živiš blizu je to dobra opcija, eni nimamo te sreče.

Technics111 ::

gansta je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Zato pa smo eni odjebali te naše slovenske oderuhe in si pošiljamo postno ležeče v avstrijo,kjer gre večinoma vse mimo carine.


Ja če živiš blizu je to dobra opcija, eni nimamo te sreče.


Si pač poiščeš najbližjo pošto čez mejo, pa ko se roba nabere greš po njo 1x na mesec oz 2.meseca.Avstrijci ne pošiljajo nazaj,če ne prideš v 14 dnevih po robo, tako kot naši Kekci, tam te počakajo 2-3 mesece ni problema. :)

gansta ::

Ja naslov naj dam pa od pošte?

Technics111 ::

gansta je izjavil:

Ja naslov naj dam pa od pošte?

DA od pošte : Wunsch + celotni naslov pošte.

pygmalion ::

Technics111 je izjavil:

gansta je izjavil:

Ja naslov naj dam pa od pošte?

DA od pošte : Wunsch + celotni naslov pošte.


Torej ti pošiljaš kitajske pakete na Wunsch Postfiliale (pickup točke od Österreichische Post)? Meni najbližja je npr.

Ime Priimek
Wunsch-Postfiliale 8472
Hauptstraße 54
Straß in Steiermark, 8472
Austria

90% strank govori slovensko :)

To uporabljam samo za Amazon pakete, ki so nad 29 EUR zastonj poštnina, za kitajske pakete še nisem uporabljal. Ampak službeno tam držijo pakete samo en teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Wisor ::

Torej kakšna je situacija z naročili iz Aliexpressa.

Kupiš artikel, kje odvedejo davek.

Paket pride v slo, pošta udari s kakšno svojo colngo ali gre "čez brez problema" ?

gansta ::

Do 150€ ni carine, je pa carinski postopek preverbe 2.5€.

Torej poleg DDVja, lahko poleg placas 2.5€, pri nekaterih gre pa tudi skozi brez, odvisno kje vstopi posiljka v Evropo

pygmalion ::

Wisor je izjavil:

Torej kakšna je situacija z naročili iz Aliexpressa.

Kupiš artikel, kje odvedejo davek.

Paket pride v slo, pošta udari s kakšno svojo colngo ali gre "čez brez problema" ?


Edina povsem zanesljiva stvar je, da AliExpress po novem odvede davek.

Če paket vstopi v Evropsko unijo na Madžarskem ali v Nizozemski (AliExpress Standard Shipping ali AliExpress Saver Shipping), ga praviloma tamkajšnja carinska pošta obdela brez stroška. Ker se paket tam prepošlje (dobi tudi novo nalepko) in postane pošiljka znotraj EU, pride brez dodatnih stroškov do kupca. Predvidevam, da bo isto veljalo za Belgijo (Cainiao Super Economy), a še nihče ni poročal o izkušnji.

Slovenska pošta je (za razliko od predhodno omenjenih) doslej obveščala, da bo pri obdelavi vseh paketov, tudi z odvedenim davkom, zaračunala strošek 2,50. Nekateri upamo, da se to ne bo zgodilo, saj je nelogično in v nasprotju z namerami EU. Noben še ni poročal o izkušnjah, saj gre običajno za bolj poceni pakete (Cainiao Super Economy *Global*), ki potujejo bolj dolgo, zato bomo po moje imeli prve izkušnje šele naslednji mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

bill156 ::

Za dostavo preko Madžarske lahko potrdim: naročeno 6.7.2021, dobavljeno včeraj - gladko v nabiralnik (14 dni). 0 dodatnih stroškov.

Drugo naročilo isti dan (dostava preko Cainiao Super Economy Global) se še vedno marinira na kitajskem. So pa prijazno napisali: Sorry, parcel is delayed, estimated date of delivery is updated. Estimated delivery: Sep 13

Jajks!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bill156 ()

gansta ::

Yanwen preko Luxemburga tudi brez dodatnih stroskov, naroceno v zacetku julija.

China post pa je nenormalno počasna.

pygmalion ::

gansta je izjavil:

Yanwen preko Luxemburga tudi brez dodatnih stroskov, naroceno v zacetku julija.

China post pa je nenormalno počasna.


Glede tega paketa preko Luxemburga, a nam lahko zaupaš, ali je imel sledilni številko *LU, kateri način pošiljanja je bil in ali je bil na etiketi podatek o davku in vrednosti blaga?

Za najslabši primer, če bo PS vztrajala na zaračunavanju obdelave paketov, ki niso preposlani znotraj EU in na drugih instancah ne bomo nič dosegli, moramo sestaviti spisek načinov pošiljanja, ki takšno obdelavo s strani PS zaobidejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

FoxKnox ::

Po mojem pošiljke nič ne zaobidejo PS ampak se je očitno AE tako organiziral, da preverbo opravijo "njihovi agenti" pri uvozu v EU, npr v HU ali NL, ddv je plačan glede na državo kupca in lahko naša pošta opravlja samo še svojo osnovno poslanstvo - delo poštarja.
Seveda razen če pošiljka prileti direkt na Pučnika, teh je pa bolj za vzorec.

pygmalion ::

FoxKnox je izjavil:

Po mojem pošiljke nič ne zaobidejo PS ampak se je očitno AE tako organiziral, da preverbo opravijo "njihovi agenti" pri uvozu v EU, npr v HU ali NL, ddv je plačan glede na državo kupca in lahko naša pošta opravlja samo še svojo osnovno poslanstvo - delo poštarja.
Seveda razen če pošiljka prileti direkt na Pučnika, teh je pa bolj za vzorec.


Nisem rekel, da pošiljke zaobidejo PS, ampak njihovo "carinsko" obdelavo. Poanta je, da so preposlane znotraj EU in postanejo notranja EU pošta. Zanimivo vprašanje pa je, kdo predloži pakete v carinsko obdelavo - madžarska/nizozemska/belgijska carinska pošta ali pa AE agenti? Važno je samo, da je za nas zastnonj :)

Cainiao Super Economy Global paketi, kolikor se spomnim, nikoli niso bili preposlani, saj so na nalepki bile neke kitajske številke paketa ter carinska CN22 deklaracija. Ali to pomeni, da so prišle direktno na Pučnika? Ali so jih morda v Belgiji samo presortirali ne pa tudi preposlali? To bi bilo zanimivo vedeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

FoxKnox ::

Kar se tiče neregistriranih Cainaio pošiljk gredo vse po transibirski želežniški progi zato vse dobijo sledilno številko UZ Uzbekistan, ne vem če sploh pridejo do Belgije, pridejo pa na neko vozlišče v EU in tega noben ne pregleda, samo posreduje se naprej.Po tej poti ne sfolgajo več zaradi enormnih količin + zgubi se do 30 % pošiljk, zato nove poti, seveda plačljive, kot so preko LU in HU, pa še kakšna se bo odprla.

PS. Če se pošiljka "obdela" v državi uvozav EU potem PS nima kaj računat in samo dostavi na naslov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

pygmalion ::

FoxKnox je izjavil:

Kar se tiče neregistriranih Cainaio pošiljk gredo vse po transibirski želežniški progi zato vse dobijo sledilno številko UZ Uzbekistan, ne vem če sploh pridejo do Belgije, pridejo pa na neko vozlišče v EU in tega noben ne pregleda, samo posreduje se naprej.Po tej poti ne sfolgajo več zaradi enormnih količin + zgubi se do 30 % pošiljk, zato nove poti, seveda plačljive, kot so preko LU in HU, pa še kakšna se bo odprla.

PS. Če se pošiljka "obdela" v državi uvozav EU potem PS nima kaj računat in samo dostavi na naslov


Torej bo PS obdelovala samo one najcenejše pakete brez sledenja, ker vse kaže, da vse vsi malo dražji paketi obdelajo in prepošljejo izven Slovenije?

Kar se tiče cene: trenutno je AliExpress Saver Shipping pri nekaterih prodajalcih ista cena, pri drugih pa največ 1 EUR dražje od Cainiao Super Economy Global. Ni sledenja, ampak se prepošlje na Madžarskem in ni PS obdelave. Aliexrepss Standard Shipping pa je tako čez palec 2 EUR dražji od teh dveh (isto kot je bilo pred uvedbo IOSS). Torej se to še vedno bolj splača, kot če ti nekdo nabije takso 2,50 EUR.

Z drugimi besedami, če bo PS pobirala takse, bo najcenejše pošiljanje postalo najdražje. Narobe svet.

Od IOSS pa niti "I". Kafka.

Okapi ::

Od IOSS pa niti "I". Kafka.
Če zadeva deluje po načelu "EU-skladišč" (EU prioriry line, kot temu rečejo pri Gearbestu, recimo), potem IOSS sploh ni potreben. Gre vse tako, kot je šlo že doslej. Špediter carini ob prihodu v EU (kjerkoli pač to že je) prijavi pošiljke, plača DDV (od prijavljene vrednosti, ki ni nujno takšna, kot jo je plačal kupec), potem pa pošiljke "lokalno" pošljejo naprej do kupcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Wisor ::

Evo ravnokar dobil pozdrave iz carine.

Artikel naročen nekje marca v vrednosti 1$.

Zadevo sem namreč zavrnil, saj se mi jo bolj splača še 1X naročit :)

FoxKnox ::

Odvisno od vstopne točke v EU.Ni AE en kiosk s burgerji, AE je multinacionalka in bodo stvari uredili v dobro kupcev in prodajalcev. Za njih so v igri bilijoni in temu se ne bodo odpovedali zaradi par uradnikov v EU

FoxKnox ::

Wisor je izjavil:

Evo ravnokar dobil pozdrave iz carine.

Artikel naročen nekje marca v vrednosti 1$.

Zadevo sem namreč zavrnil, saj se mi jo bolj splača še 1X naročit :)


Ne vem,če je pametno v takem primeru zavrniti pošiljko, ker bo to zabeleženo ob vračilu in te lahko AE ali trgovec da na blacklist.Bolje je ignorirati poziv in se po 15 ih dneh vrne kot nedostavljivo.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

Od IOSS pa niti "I". Kafka.
Če zadeva deluje po načelu "EU-skladišč" (EU prioriry line, kot temu rečejo pri Gearbestu, recimo), potem IOSS sploh ni potreben. Gre vse tako, kot je šlo že doslej. Špediter carini ob prihodu v EU (kjerkoli pač to že je) prijavi pošiljke, plača DDV (od prijavljene vrednosti, ki ni nujno takšna, kot jo je plačal kupec), potem pa pošiljke "lokalno" pošljejo naprej do kupcev.


Potemtakem bo AE zaslužil še več. Nam bo zaračunal davek, EU pa mogoče dal polovico tega :8)

FoxKnox je izjavil:

Wisor je izjavil:

Evo ravnokar dobil pozdrave iz carine.

Artikel naročen nekje marca v vrednosti 1$.

Zadevo sem namreč zavrnil, saj se mi jo bolj splača še 1X naročit :)


Ne vem,če je pametno v takem primeru zavrniti pošiljko, ker bo to zabeleženo ob vračilu in te lahko AE ali trgovec da na blacklist.Bolje je ignorirati poziv in se po 15 ih dneh vrne kot nedostavljivo.


Ne vem, če je kakšna razlika, ker je 75 dnevni rok že itak potekel, torej AE ni izpolnil svoje obveznosti. A se sploh vidi razlika, če paket v Kitajsko pride kot zavrnjen ali nedostavljiv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Koraaz ::

pygmalion je izjavil:


Če paket vstopi v Evropsko unijo na Madžarskem ali v Nizozemski (AliExpress Standard Shipping ali AliExpress Saver Shipping), ga praviloma tamkajšnja carinska pošta obdela brez stroška. Ker se paket tam prepošlje (dobi tudi novo nalepko) in postane pošiljka znotraj EU, pride brez dodatnih stroškov do kupca. Predvidevam, da bo isto veljalo za Belgijo (Cainiao Super Economy), a še nihče ni poročal o izkušnji.


Kot zanimivost se je moj paket, ki je bil naročen v začetku junija letos, se pravi še pred novo uredbo, že šel skozi Madžarsko in je tudi v sledenju pisalo, da ga je tamkajšnja carina obdelala.

Kar se tiče pa malih paketov iz Kitajske, pa sem odprl pred kratkim dispute, ko je potekel 3 mesečni rok za dostavo in mi sedaj prodajalec govori, da naj preverim na pošti, če je prispel paket, kar mi je čudno, glede na to, da je paket brez sledenja, da to od mene zahtevajo, pa se mi to še ni zgodilo.

Skratka, kaj naši sploh delajo s temi paketi s Kitajske, ker tudi prijatelj iz pošte pravi, da pošiljk s Kitajske baje sploh nima več za nosit, včasih jih je bilo pa toliko, da se je kopalo v njih.

_Denny_ ::

Koraaz je izjavil:

Kar se tiče pa malih paketov iz Kitajske, pa sem odprl pred kratkim dispute, ko je potekel 3 mesečni rok za dostavo in mi sedaj prodajalec govori, da naj preverim na pošti, če je prispel paket, kar mi je čudno, glede na to, da je paket brez sledenja, da to od mene zahtevajo, pa se mi to še ni zgodilo.

To delajo, da se še malo zavleče in te po možnosti prepričajo v zaprtje disputa, češ "tvoja lokalna pošta je kriva, ne mi" in obenem indirektno žalijo državo ter nas s tem tlačijo med druge 3rd worlderje z nesposobnimi poštami kjer izgubljajo/kradejo pakete. Mene je enkrat celo hotel prepričati, da se je osebno prek telefona zmenil z našim poštarjem, da mi bo dostavil pošiljko, a le v primeru, da takoj zaprem dispute. Smilijo se mi tisti, ki takim bedarijam nasedejo...

Drugič raje v dispute že kar na začetku napiši, da si vprašal na lokalno in carinsko pošto, kjer pravijo, da paketa ni...ne delaj si sramote z dejanskim spraševanjem.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Koraaz ::

_Denny_ je izjavil:


To delajo, da se še malo zavleče in te po možnosti prepričajo v zaprtje disputa, češ "tvoja lokalna pošta je kriva, ne mi" in obenem indirektno žalijo državo ter nas s tem tlačijo med druge 3rd worlderje z nesposobnimi poštami kjer izgubljajo/kradejo pakete. Mene je enkrat celo hotel prepričati, da se je osebno prek telefona zmenil z našim poštarjem, da mi bo dostavil pošiljko, a le v primeru, da takoj zaprem dispute. Smilijo se mi tisti, ki takim bedarijam nasedejo...

Drugič raje v dispute že kar na začetku napiši, da si vprašal na lokalno in carinsko pošto, kjer pravijo, da paketa ni...ne delaj si sramote z dejanskim spraševanjem.


Ja, dobro poznam te njihove finte kako te hočejo prodajalci okol prinesti. Logično ne bom šel spraševat na pošto in šel na slepo verjet prodajalcu in zato zapiral dispute. Čemu že?

Mi je pa čudno, ker se mi je to prvič zgodilo, da bi dobil takšen odgovor od njih. Bolj me skrbi, da oni vedo, da je sedaj štala zaradi nove uredbe in so zato tako agresivni, hkrati pa ne vem v čigavo korist bo sedaj AE reagiral.

LuIK ::

pygmalion je izjavil:

Wisor je izjavil:

Torej kakšna je situacija z naročili iz Aliexpressa.

Kupiš artikel, kje odvedejo davek.

Paket pride v slo, pošta udari s kakšno svojo colngo ali gre "čez brez problema" ?


Edina povsem zanesljiva stvar je, da AliExpress po novem odvede davek.

Če paket vstopi v Evropsko unijo na Madžarskem ali v Nizozemski (AliExpress Standard Shipping ali AliExpress Saver Shipping), ga praviloma tamkajšnja carinska pošta obdela brez stroška. Ker se paket tam prepošlje (dobi tudi novo nalepko) in postane pošiljka znotraj EU, pride brez dodatnih stroškov do kupca. Predvidevam, da bo isto veljalo za Belgijo (Cainiao Super Economy), a še nihče ni poročal o izkušnji.

Slovenska pošta je (za razliko od predhodno omenjenih) doslej obveščala, da bo pri obdelavi vseh paketov, tudi z odvedenim davkom, zaračunala strošek 2,50. Nekateri upamo, da se to ne bo zgodilo, saj je nelogično in v nasprotju z namerami EU. Noben še ni poročal o izkušnjah, saj gre običajno za bolj poceni pakete (Cainiao Super Economy *Global*), ki potujejo bolj dolgo, zato bomo po moje imeli prve izkušnje šele naslednji mesec.


Kako dosežeš to, da ti pošljejo "madžarski paket"? Si s tem mislil izbiro "Ship from" (tam ko kupiš izdelek (itak ponavadi piše, da iz Španije in Francije ne dostavljajo v Slovenijo) ali preko izbranega dostavljalca (AE Saver Shiping itd.) zmanevriraš, da je na koncu to "madžarski paket?

Obrazložiš prosim malo?

bill156 ::

Pri meni je bilo tako:
The seller is using AliExpress standard shipping. The tracking information will be displayed here within 5-7 days after seller has sent out the package. You can also go to AliExpress Saver Shipping check the tracking information.

in prišla je pošiljka iz Madžarske...

pygmalion ::

LuIK je izjavil:


Kako dosežeš to, da ti pošljejo "madžarski paket"? Si s tem mislil izbiro "Ship from" (tam ko kupiš izdelek (itak ponavadi piše, da iz Španije in Francije ne dostavljajo v Slovenijo) ali preko izbranega dostavljalca (AE Saver Shiping itd.) zmanevriraš, da je na koncu to "madžarski paket?

Obrazložiš prosim malo?


Oboje se nanaša za nakup stvari direkt iz Kitajske. Pri shippingu/dostavljalcu izberem "AliExpress Saver Shipping" (za bagatelne stvari) ali "AliExpress Standard Shipping" (malo dražje stvari, katere prodajalci sploh niso pripravljeni poslati brez sledenja). Če prodajalec ne nudi te opcije, iščem drugje. Pri vseh 13 paketih, ki so bili izbrani na ta način, se je pri pošiljanju pojavila madžarska sledilna številka. Od tega so 3 paketi že prišli brez kakršnegakoli dodatnega stroška.

LuIK ::

@pygmalion: hvala, zelo koristna info!

LuIK ::

aja še to: AliExpress save shipping je to, da direkt v kaslc pride in ne rabiš "priporočeno" na pošto hodit?

FoxKnox ::

LuIK je izjavil:

aja še to: AliExpress save shipping je to, da direkt v kaslc pride in ne rabiš "priporočeno" na pošto hodit?


Prinese poštar v kaselc,ja.
So pa Madžari očitno pristavili lonček in vzeli Nizozemcem posel s pošiljkami s Kitajske.So jim verjetno dali na razpolago še par avijonov in vozijo za celo Evropo ali pa vsaj za južno.

PrihajaNodi ::

Meni z belgije veliko hodi pa nizozemske
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pygmalion ::

LuIK je izjavil:

aja še to: AliExpress save shipping je to, da direkt v kaslc pride in ne rabiš "priporočeno" na pošto hodit?


Meni poštarji vso kitajsko robo, z sledenjem in brez, vložijo v nabiralnik.

Technics111 ::

Kitajci so začeli z dropshippingom kao iz skladišč v Evropi najbolj ( Španija, Nemčija,Češka, Poljska, Nizozemska) Aliexpress sistem pa ne jebe sistema in tudi če označiš pošiljanje iz katere izmed teh EU držav ti avtomatsko pri naročilu prištejejo davek, ker je Kitajec registriran na Kitajskem. En velik Bullshit je ta Aliexpress.

gansta ::

pygmalion je izjavil:

gansta je izjavil:

Yanwen preko Luxemburga tudi brez dodatnih stroskov, naroceno v zacetku julija.

China post pa je nenormalno počasna.


Glede tega paketa preko Luxemburga, a nam lahko zaupaš, ali je imel sledilni številko *LU, kateri način pošiljanja je bil in ali je bil na etiketi podatek o davku in vrednosti blaga?

Za najslabši primer, če bo PS vztrajala na zaračunavanju obdelave paketov, ki niso preposlani znotraj EU in na drugih instancah ne bomo nič dosegli, moramo sestaviti spisek načinov pošiljanja, ki takšno obdelavo s strani PS zaobidejo.


Paket iz Luxemburga je imel skozi "kitajsko nalepko" nalepljeno novo nalepko z LU tracking številko...nikjer ni bilo napisane vrednosti blaga.

Technics111 je izjavil:

Kitajci so začeli z dropshippingom kao iz skladišč v Evropi najbolj ( Španija, Nemčija,Češka, Poljska, Nizozemska) Aliexpress sistem pa ne jebe sistema in tudi če označiš pošiljanje iz katere izmed teh EU držav ti avtomatsko pri naročilu prištejejo davek, ker je Kitajec registriran na Kitajskem. En velik Bullshit je ta Aliexpress.



Da, na blogu pa pišejo kako tega davka ni... https://alixblog.com/en/aliexpress-eu-v...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Kodrnusa ::

A je kdo kej narocil iz gearbesta ali bangooda? Recimo kak phone z eu priority lane shippingom?
Jaz sem tablico, ze 5.6 ampak se niso poslali :(

darkolord ::

Nekaj drugega sem naročil iz Banggooda pa sem dobil v nekaj dneh brez da bi šlo čez carino.

pygmalion ::

gansta je izjavil:


pygmalion je izjavil:


gansta je izjavil:

Yanwen preko Luxemburga tudi brez dodatnih stroskov, naroceno v zacetku julija.

Glede tega paketa preko Luxemburga, a nam lahko zaupaš, ali je imel sledilni številko *LU, kateri način pošiljanja je bil in ali je bil na etiketi podatek o davku in vrednosti blaga?

Paket iz Luxemburga je imel skozi "kitajsko nalepko" nalepljeno novo nalepko z LU tracking številko...nikjer ni bilo napisane vrednosti blaga

A je ta paket preko Luksemburga bil moroče Special Line-YW, AliExpress Standard Shipping ali nekaj tretjega? To je najpomembnejša informacija, da si kreiram spisek "kurirjev", ki se izognejo slovenski carinski pošti.

OK.d ::

Še dobro, da to ne bere nihče iz carinske pošte;)
LPOK.d

Okapi ::

In zakaj bi to brali? Saj je vse po pravilih, ne glede na to, kje pride pošiljka v EU, oziroma kje jo obdela carina.

Sistem EU-skladišč, oziroma pošiljanje z EU Priority Line in podobnimi zadevami je deloval že prej, in sedaj nemoteno deluje naprej.

FoxKnox ::

Kar naj berejo, bodo zvedeli zakaj so ostali brez pričakovanega zaslužka in zakaj so druge evropske pošte svetlobna leta pred njimi
««
106 / 189
»»