» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
105 / 189
»»

Steinkauz ::

darkolord je izjavil:

2,5 eur ti računa še Pošta

Čak, zakaj bi ti računali 2.5eur, če pa je DDV že plačan vnaprej in torej carinski postopek ni potreben?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

FoxKnox ::

val46 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ali je bila na deklaracija kakšna koda, bar ali qr ?


Tega se pa res ne spomnim, ker sem tisto vrečko, v katero je bil paket zavit, vrgel stran. Sem pa prepričan, da na njej ni bila zapisana ne cena artikla, niti kaj v paketu je, ker me so starši vprašali, koliko sem plačal za tisto stvar in nisem vedel iz glave, pa sm pogledal na paket če kje piše in ni bilo razen naslova in moje telefonske št. zapisanega nič drugega. Aja, pa prej sm napisal da je VAT bil odveden že pri nakupu. No, sem šel sedaj gledat naročilo in ni bil :) Artikel vrednost 13EUR, poštnina 8EUR, skupaj 21EUR...brez ddv,brez stroškov obdelave. Upam da bo tako še večkrat :D

Očitno poslano kot gift- darila do 45 € brez stroškov in ddv.

pwn3rrr ::

Steinkauz je izjavil:

darkolord je izjavil:

2,5 eur ti računa še Pošta

Čak, zakaj bi ti računali 2.5eur, če pa je DDV že plačan vnaprej in torej carinski postopek ni potreben?

Če misliš, da pri carinskem postopku preverjajo samo če je plačan DDV, si se pošteno zmotil. Če so Kitajci lahko v vseh teh letih mutili z napisanimi cenami na pošiljkah, potem bodo lahko tudi enostavno samo dopisali, da je VAT že plačan.

Pri carinskem postopku preverjajo podatke o vrsti, količini in ceni blaga, o strošku transporta blaga ter po potrebi tudi dodatne certifikate in uvozna dovoljenja. Blago preverjajo predvsem, če je pošiljka napačno ali pomanjkljivo označena, če je dvomljiva vrednost, če ni pravilno navedena vsebina... Torej če na podlagi razpoložljivih podatkov ni mogoče ugotoviti realne vrednosti ali če so zaznana druga tveganja, ki bi lahko vplivala na sprostitev pošiljke v prost promet. Pošiljanje je lahko omenjeno recimo pri sumu na ponaredke ali na prepovedano vsebino.

Meni je logično, da bo še vedno moral biti nek nadzor nad uvoženimi pošiljkami izven EU. Za pošiljke dražje od 22€ bo po novem manj dodatnih stroškov kot jih je bilo prej, za pošiljke pod 22€ je pa po novem potrebno dodatno računati DDV + pričakovati še 2,5€ stroška za postopek.

buttcrack ::

Strošek 5€ si plačal samo v primeru da je bil CN23 narobe izpolnjen. Če je bil pravilno, ni bilo novenega plačila. Govorim za U22€ naročila.

darkolord ::

Steinkauz je izjavil:

darkolord je izjavil:

2,5 eur ti računa še Pošta

Čak, zakaj bi ti računali 2.5eur, če pa je DDV že plačan vnaprej in torej carinski postopek ni potreben?
Na kratko, tudi za takšne pošiljke je treba vložiti carinsko deklaracijo, kar stori Pošta v tvojem imenu. Ta del ti zaračunajo.

Okapi ::

No, teoretično je možno, da bi imel Aliexpress najetega ali zaposlenega špediterja, ki bi to počel namesto tebe (in torej tudi namesto pošte), njegov strošek bi bil pa že vključen v ceno izdelka. Potem res ne bi bilo nobenga dodatnega uvoznega stroška.

Steinkauz ::

pwn3rrr je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

darkolord je izjavil:

2,5 eur ti računa še Pošta

Čak, zakaj bi ti računali 2.5eur, če pa je DDV že plačan vnaprej in torej carinski postopek ni potreben?

Če misliš, da pri carinskem postopku preverjajo samo če je plačan DDV, si se pošteno zmotil. Če so Kitajci lahko v vseh teh letih mutili z napisanimi cenami na pošiljkah, potem bodo lahko tudi enostavno samo dopisali, da je VAT že plačan.

Pri carinskem postopku preverjajo podatke o vrsti, količini in ceni blaga, o strošku transporta blaga ter po potrebi tudi dodatne certifikate in uvozna dovoljenja. Blago preverjajo predvsem, če je pošiljka napačno ali pomanjkljivo označena, če je dvomljiva vrednost, če ni pravilno navedena vsebina... Torej če na podlagi razpoložljivih podatkov ni mogoče ugotoviti realne vrednosti ali če so zaznana druga tveganja, ki bi lahko vplivala na sprostitev pošiljke v prost promet. Pošiljanje je lahko omenjeno recimo pri sumu na ponaredke ali na prepovedano vsebino.

Meni je logično, da bo še vedno moral biti nek nadzor nad uvoženimi pošiljkami izven EU. Za pošiljke dražje od 22€ bo po novem manj dodatnih stroškov kot jih je bilo prej, za pošiljke pod 22€ je pa po novem potrebno dodatno računati DDV + pričakovati še 2,5€ stroška za postopek.


Pa sej tudi prej so ti kako pošiljko ustavili in poslali za račun.
Če se je znesek in vsebina ujemala s CN22 obrazcem in ni blo treba DDV plačat, ti niso računali 5eur, čeprov so meli delo s tabo.

A ni tko, da bo neka koda na paketih, ki bo označevala, da je DDV že plačan in bi bil to fast track za carino ?

krho ::

Aliexpres na blogu trdi.. da iz evropskih skladišč ni obračuna VAT.a....
What if I buy from warehouses in the European Union?

For some time now, AliExpress has enabled warehouses in some countries of the European Union such as Spain, France, Belgium, Poland and the Czech Republic (and surely there will be more and more).

The advantage of this, apart from the speed in receiving your order, is that these items are exempt from VAT because they are already within the European Union.

With the VAT reform, it is very likely that we will find more and more items on AliExpress with shipping from within the EU and more.

Potem ga pa ob checkout veselo računa.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Okapi ::

5 evrov niso računali samo v primeru, da je bil CN22 pravilno izpolnjen IN cena izdelka pod 22 evri. Če je bilo dražje od 22 evrov, ti pravilno izpolnjena deklaracija ni nič pomagala, 5 evrov si plačal.

Steinkauz ::

https://www.fonoa.com/blog/eu-imports-f...

A new system of increased customs controls, called the Import Control System 2 (ICS2), was introduced on March 15, 2021. The EU introduced new procedures of border control and information exchange between EU countries, in order to guarantee that adequate safety measures are taken when importing goods into the EU, and to minimize fraud.

With the introduction of the EU VAT reform, the €22 value threshold will be abolished. Customers will need to pay VAT and customs duties on all imported goods. Nevertheless, for goods of a value under €150, only VAT will be due, and couriers will be able to use an expedited import procedure, where they pay VAT once a month.

Okapi ::

In kaj si s tem hotel povedati?

The Player ::

Še moja izkušnja po ta novi uredbi:

Po 15 dneh od veljave nove uredbe od 1. julija, izdelkov, ki so bili naročeni 1. maja še zmeraj nisem dobil.

2 meseca bi morala biti vrh glave, da bi paketki prišli do mene zato sem še naročil 1. maja zadnje stvari.

Vrednost za vsak paket je do 5$ od tega enemu poteče čas dostave čez 14 ur, za drugega čez 2 dneva, za tretjega, pa mi je trgovec nonšalantno podaljšal rok in mi poslal sporočilo, da je par dni nazaj poslal paket, poleg pa dal tracking številko, ki sicer izgleda indentična od takrat, ko sem naročil paket, tako, da ne vem zakaj pravi, da mi je paket poslal šele par dni nazaj.

Sumim, da je pošta nonšalantno zadržala pakete in sedaj čaka kaj bi z njimi naredila. Sklepam tudi po tem, ker je pisalo, da naj bi en paket prišel tik po 1. juliju, pa ni, sedaj je pa že 3 mesece od naročila (ponavadi sem čakal max 2 meseca).

gansta ::

krho je izjavil:

Aliexpres na blogu trdi.. da iz evropskih skladišč ni obračuna VAT.a....
What if I buy from warehouses in the European Union?

For some time now, AliExpress has enabled warehouses in some countries of the European Union such as Spain, France, Belgium, Poland and the Czech Republic (and surely there will be more and more).

The advantage of this, apart from the speed in receiving your order, is that these items are exempt from VAT because they are already within the European Union.

With the VAT reform, it is very likely that we will find more and more items on AliExpress with shipping from within the EU and more.

Potem ga pa ob checkout veselo računa.


Tole bi jim pa bilo potrebno nekam napisati...

Tudi spodaj je zapisano še enkrat:

Pros and cons of IOSS
In short, all this has its advantages and disadvantages, so we'll list them below.

Cons
Orders from China will be slightly more expensive, as we will be charged VAT there.
Pros
Sellers are likely to adjust their prices downward, so we won't notice the increase as much.
For orders from local and European warehouses, we will continue to pay no VAT.
There will be more and more European warehouses and with more variety of products, so we will receive our orders sooner.
We will no longer have to worry about packages being stopped at customs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Okapi ::

Da pri nakupu iz EU-skladišča ni treba plačati DDV, je grda laž. Seveda ga plačaš, ampak ti Alixpress zamolči, koliko, kar ga vključi v osnovno ceno. Kar omogoča, da plačajo manj davka, kot bi ga morali. Ampak to ne v korist kupca, temveč v svojo korist.

gansta ::

Saj to vemo iz prakse, vendar če sami zapišejo na blog ("For orders from local and European warehouses, we will continue to pay no VAT."), da se temu izogneš in ga vseeno obračunavajo je lahko morda kak parameter nastavljen napačno in morda še zgolj in samo za Slovenijo z 22% davka, kaj veš vse je možno.

Ima kdo kakšne koleg iz tujin in so naročili iz Aliexpress EU skladišč, jim tudi obračunava DDV?

Okapi ::

Ne razumeš. Ko pride roba v EU-skladišče, Aliexpress plača DDV. Od vrednosti, kot jo prijavi ob uvozu. Ti ne veš, koliko je to. Potem ti pa pač to robo, za katero so že plačali DDv, dostavijo. Ker je DDV že plačan, tebi seveda ni treba nič dodatno plačati.

Trik je v tem, da ti recimo plačaš 100 evrov. To pomeni 82 EUR + 18 EUR DDV.

Ampak Kinezi pa lahko ob prihodu robe v EU-skladišče prijavijo vrednost 60 EUR in plačajo 13 EUR DDV.

Tebi potem to robo dostavijo, jasno brez dodatnih stroškov, ker je DDV pač že plačan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Ampak razlika v ceni med EU in CN skladišči je velikokrat manjša od DDV-ja, sploh pa, če bi štel še poštnino ...

bill156 ::

No ja, za take finte obstaja občasen nadzor nad prikazano in realno vrednostjo pošiljk. Tam pa lahko z zbiranjem podatkov o kršitvah slednje učinkovito spremljajo. In to na nivoju celotne EU. Trgovca, ki vztrajno goljufa posledično lahko izključijo iz IOSS sistema.

To je/bo silno resna sankcija, ker sigurno učinkovito odganja kupce. Tako da je "Kinezom" v interesu, da jih kaj takega ne doleti.

FoxKnox ::

The Player je izjavil:

Še moja izkušnja po ta novi uredbi:

Po 15 dneh od veljave nove uredbe od 1. julija, izdelkov, ki so bili naročeni 1. maja še zmeraj nisem dobil.

2 meseca bi morala biti vrh glave, da bi paketki prišli do mene zato sem še naročil 1. maja zadnje stvari.

Vrednost za vsak paket je do 5$ od tega enemu poteče čas dostave čez 14 ur, za drugega čez 2 dneva, za tretjega, pa mi je trgovec nonšalantno podaljšal rok in mi poslal sporočilo, da je par dni nazaj poslal paket, poleg pa dal tracking številko, ki sicer izgleda indentična od takrat, ko sem naročil paket, tako, da ne vem zakaj pravi, da mi je paket poslal šele par dni nazaj.

Sumim, da je pošta nonšalantno zadržala pakete in sedaj čaka kaj bi z njimi naredila. Sklepam tudi po tem, ker je pisalo, da naj bi en paket prišel tik po 1. juliju, pa ni, sedaj je pa že 3 mesece od naročila (ponavadi sem čakal max 2 meseca).

Jaz čakam 8 pošiljk naročene v obdobju od 21.4 do 7.5. Vse imajo na sledenju zadnji podatrk FLIGHT DEPARTURE 15.6 2021 vse ob isti uri.Vseh 8 sem že odpisal, ne glede na podaljšan rok dobave in odpiram dispute na 75 dan od naročila. Če ko pridejo k nam naj se pošta z njimi ukvarja .

Samael ::

Okapi je izjavil:

Ne razumeš. Ko pride roba v EU-skladišče, Aliexpress plača DDV. Od vrednosti, kot jo prijavi ob uvozu. Ti ne veš, koliko je to. Potem ti pa pač to robo, za katero so že plačali DDv, dostavijo. Ker je DDV že plačan, tebi seveda ni treba nič dodatno plačati.

Trik je v tem, da ti recimo plačaš 100 evrov. To pomeni 82 EUR + 18 EUR DDV.

Ampak Kinezi pa lahko ob prihodu robe v EU-skladišče prijavijo vrednost 60 EUR in plačajo 13 EUR DDV.

Tebi potem to robo dostavijo, jasno brez dodatnih stroškov, ker je DDV pač že plačan.


In kaj ima to zdaj veze s tem, kar ti ljudje želijo povedati?

Ti ne razumeš. Že tedne najedaš ljudem s tem, kot da si odkril toplo vodo, pa čeprav koji k... non stop moriš s tem, kot da bi imel težave s funkcionalno pismenostjo, ker nihče ne debatira kakšnih obvodov, prijemov, goljufanja, negoljufanja, itd... se AE v ozadju poslužuje ali ne poslužuje, ko je enkrat roba v njihovem EU skladišču, ampak da kupec na končno navedno ceno, ki ima že vkalkuliran VAT (z ali brez njihovimi bližnjicami - ni te morilo vsa ta leta, a po na novem te pa?) nima ob prejemu nobenih dodatnih stroškov.
To je vse, o čemer tu debatiramo. A ti pa non stop, non stop najedaš in odkrivaš toplo vodo.

"Tebi potem to robo dostavijo, jasno brez dodatnih stroškov, ker je DDV pač že plačan." - evo, to je vse, kar ljudje skušajo dopovedati, če imaš pa ti kakšne sume ali dokaze, da AE na evropskih tleh manipulira in goljufa okoli tega, pa kar ... saj ni težko napisati tisto prijavo, a? Ampak to ni nič novega s kitajskimi skladišči na EU tleh, se ni spremenilo s 1.7.2021 in v tem primeru, ko nekdo reče "ne bom imel dodatnih stroškov ob prejemu, ker je VAT že plačan" nima prav nobene veze - ker to drži. Zdaj pa a so oni z EU skladišč prikazali manj, več ... a to te nenadoma skrbi in je pomembno za debato? Zakaj te pa vsa pretekla leta ni? Saj tu ni nobene spremembe. DDV je, kar se tebe kot kupca tiče, tu pač pokrit (naj bi bil pokrit), dodatnih stroškov za kupca ni - to je vse, kar ljudje želijo povedati.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Že spet se nekaj repenčiš, čeprav sploh ne veš, o čem debatiramo.;((
Jaz sem komentiral (lažno) trditev ("For orders from local and European warehouses, we will continue to pay no VAT."),

To je čisto zavajanje, ker DDV plačaš, samo da ne veš, koliko. In ker ne veš, koliko, je to priložnost, da kinezi tako ali drugače goljufajo.

Če bi bilo vse tako, kot mora biti, bi skupaj s paketom iz EU-skladišča dobil račun, kjer bi pisalo xxx € + 22% DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

O, FFS... še vedno... 8-O
Samael != Samuel

hojnikb ::

evo, paket narocen 1.7 z vracunanim ddv, prsu na dom brez stroskov. Je bla pa na paketu nalepka od post luxenburg, ceprav je blo narocen z chine.
#brezpodpisa

xda develope ::

Jaz sem 25.6 naročil iz aliexpressa v vrednosti 190€. 6.7 so me klicali iz DB Schenkerja da rabim poslati račun in kaj je v paketu. Po cca. 5dneh sem dobil račun v višini 80€ (4€ špeditersko posredovanje, 26.73 carinske dajatve po ECL...in pa 47.89DDV). Čakam še par manjših paketkov, ki so pa po trackingu sodeč mimo carine bp.

Ganon ::

Okapi je izjavil:

Že spet se nekaj repenčiš, čeprav sploh ne veš, o čem debatiramo.;((
Jaz sem komentiral (lažno) trditev ("For orders from local and European warehouses, we will continue to pay no VAT."),

To je čisto zavajanje, ker DDV plačaš, samo da ne veš, koliko. In ker ne veš, koliko, je to priložnost, da kinezi tako ali drugače goljufajo.

Če bi bilo vse tako, kot mora biti, bi skupaj s paketom iz EU-skladišča dobil račun, kjer bi pisalo xxx € + 22% DDV.


Kot sem ti že omenil pri svojem naročilu. Mene ne zanima, kolikšno vrednost so prijavili Kitajci ob uvozu. Za izdelek sem plačal precej manj, kot če bi ga naročil v EU. Po novem bi mi rad AE k ceni prištel še 22% davka, čeprav bo roba prišla iz skladišča, lociranega v EU.

Konkreten primer. Isti trgovec, enak sesalec, skladišče na Poljskem.

29. junij: 327€
16. julij (že 1. julija je bilo enako): 417€

Če se bodo takole norčevali iz nas, sem jaz zaključil z nakupi.

The Player ::

hojnikb je izjavil:

evo, paket narocen 1.7 z vracunanim ddv, prsu na dom brez stroskov. Je bla pa na paketu nalepka od post luxenburg, ceprav je blo narocen z chine.


Za kakšno vrednost paketa se pa gre?

Je bilo kaj vrednejšega (10$+ s sledenjem) al drobnarije za par dolarjev (brez sledenja)?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

15€ z sledenjem.
#brezpodpisa

Steinkauz ::

Ganon je izjavil:

Okapi je izjavil:

Že spet se nekaj repenčiš, čeprav sploh ne veš, o čem debatiramo.;((
Jaz sem komentiral (lažno) trditev ("For orders from local and European warehouses, we will continue to pay no VAT."),

To je čisto zavajanje, ker DDV plačaš, samo da ne veš, koliko. In ker ne veš, koliko, je to priložnost, da kinezi tako ali drugače goljufajo.

Če bi bilo vse tako, kot mora biti, bi skupaj s paketom iz EU-skladišča dobil račun, kjer bi pisalo xxx € + 22% DDV.


Kot sem ti že omenil pri svojem naročilu. Mene ne zanima, kolikšno vrednost so prijavili Kitajci ob uvozu. Za izdelek sem plačal precej manj, kot če bi ga naročil v EU. Po novem bi mi rad AE k ceni prištel še 22% davka, čeprav bo roba prišla iz skladišča, lociranega v EU.

Konkreten primer. Isti trgovec, enak sesalec, skladišče na Poljskem.

29. junij: 327€
16. julij (že 1. julija je bilo enako): 417€

Če se bodo takole norčevali iz nas, sem jaz zaključil z nakupi.


Ja to je pomoje aliexpress zajebu in vedno doda ddv.
Če pošilja iz EU mu nebi blo treba dodajat DDVja.

poki66 ::

Steinkauz je izjavil:


Ja to je pomoje aliexpress zajebu in vedno doda ddv.
Če pošilja iz EU mu nebi blo treba dodajat DDVja.

to je iz aliexpress plačila kjer ti napiše davek (če klikneš na VAT ? )
From 1 July 2021, AliExpress generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to EUR 150, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU. For more information, please refer to the Help Center.

Anney ::

Evo tole je prišlo iz Kitajske preko Nizozemske brez dodatnih stroškov (naročeno 30.6), vrednost cca 22EUR. Prišlo je včeraj. Dam pa sliko etikete, kot ste nekateri želeli. V Info.



2021.07.02 04:35 (GMT-7): Accepted for linehaul transportation

What does received by line-haul mean?
ALiExpress is just a marketplace, they have many different companies listed with them, and each one offers different shipping services, and by "line haul" means to ship from China, and that will take a while! I have done only b2B operations with China, but expect to wait over 20 days, as they possible use a really cheap and slow way of shipping!


Očitno so se znašli in pošiljajo s popolnoma drugačnimi etiketami, v eu pride tja kjer ni dajatev, potem pa je poslano od tam s takimi preprostmi nalepkami, torej pošiljka je kot paket iz NL, (nizozemska).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

chuck ::

Ta da je DDV že plačan, če pride iz EU skladišča nebi dal roke v ogenj. Ravno nazadnje dobil eno veliko pošiljko iz Kitajske, ki je šla mimo carine, imela pa je dve številki sledenja, eno, da prihaja iz EU, ampak dejansko je šla čez Rusijo z vlakom. Tako da imam zaradi kar hud problem, ker rabim carinsko dokumentacijo.

FoxKnox ::

Anney je izjavil:

Evo tole je prišlo iz Kitajske preko Nizozemske brez dodatnih stroškov (naročeno 30.6), vrednost cca 22EUR. Prišlo je včeraj. Dam pa sliko etikete, kot ste nekateri želeli. V Info.



2021.07.02 04:35 (GMT-7): Accepted for linehaul transportation

What does received by line-haul mean?
ALiExpress is just a marketplace, they have many different companies listed with them, and each one offers different shipping services, and by "line haul" means to ship from China, and that will take a while! I have done only b2B operations with China, but expect to wait over 20 days, as they possible use a really cheap and slow way of shipping!


Očitno so se znašli in pošiljajo s popolnoma drugačnimi etiketami, v eu pride tja kjer ni dajatev, potem pa je poslano od tam s takimi preprostmi nalepkami, torej pošiljka je kot paket iz NL, (nizozemska).

To je to o čemer je bilo govora par postov nazaj : Bulk carinjenje ali legalni šverc

Samael ::

V EU pride tja kjer ni dajatev? Kje znotraj EU pa naj bi danes stal ta čudežen, skrivnosten kraj? :)

Dajatve najbrž so, le drugače prikazane (kot je govoril Okapi zgoraj) - kar pa ni nič novega in tako potrošniki kupujemo iz kitajskih EU "skladišč" brez dodatnih stroškov ob prihodu pošiljk že leta.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Pac-Man ::

Samael je izjavil:

V EU pride tja kjer ni dajatev? Kje znotraj EU pa naj bi danes stal ta čudežen, skrivnosten kraj? :)


V Ljubljani sta vsaj dva, reče se mu carinsko skladišče. ;) En je v BTC, drugi na Rudniku.

https://si.gefco.net/index.php?id=6270

Razlaga na strani podjetja iz Kozine:
https://www.rcm.si/O-podjetju/Novice/Ar...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Samael ::

Pac-Man je izjavil:

Samael je izjavil:

V EU pride tja kjer ni dajatev? Kje znotraj EU pa naj bi danes stal ta čudežen, skrivnosten kraj? :)


V Ljubljani sta vsaj dva, reče se mu carinsko skladišče. ;) En je v BTC, drugi na Rudniku.

https://si.gefco.net/index.php?id=6270

Razlaga na strani podjetja iz Kozine:
https://www.rcm.si/O-podjetju/Novice/Ar...

Ja, tudi v skladišču carinske pošte ni dajatev, dokler ne želiš, da blago izven Unije sprostijo kupcu in jih plačaš, ane :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

polozweii ::

Pri prodajalcu na aliexpress kupiš na primer tri različne stvari in mu rečeš da ti vse skupaj pošlje v enem paketu.
Se pri nas v elektronski obrazec vpiše vsako kupljeno stvar posebej in ti s tem pošta/carina poleg DDV zaračuna 2.5€ x 3 = 7.5€ dodatka?

Okapi ::

Ne, ena pošiljka, en postopek, tudi če je notri več stvari.

Mare2 ::

polozweii je izjavil:

Pri prodajalcu na aliexpress kupiš na primer tri različne stvari in mu rečeš da ti vse skupaj pošlje v enem paketu.
Se pri nas v elektronski obrazec vpiše vsako kupljeno stvar posebej in ti s tem pošta/carina poleg DDV zaračuna 2.5€ x 3 = 7.5€ dodatka?


En paketek. En strošek. To je super.

Je pa težko nabrati pri enem vač stvari.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

;-) ::

Že ve kdo kako je po novem z naročanjem medicinskih pripomočkov iz AE in od drugot, gre isto vse na carinjenje ?

darkolord ::

Zakaj bi bilo karkoli drugače?

;-) ::

Nevem, torej ostaja enako niso del carinskega postopka ?

Okapi ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi bilo karkoli drugače?

Ker Kinezi (pa tudi večina drugih) ne ve, da imamo pri nas za nekatere reči znižano stopnjo 9,5% in vse obračunajo po 22%.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Zakaj bi bilo karkoli drugače?

Ker Kinezi (pa tudi večina drugih) ne ve, da imamo pri nas za nekatere reči znižano stopnjo 9,5% in vse obračunajo po 22%.


Glede na to, da večina držav ima znižane stopnje DDV, verjetno vedo tudi za Slovenijo. Je pa kontrolirati kateri izdelek ima katero stopnjo za vsako državo posebej zelo komplicirano in so šli po liniji najmanjšega odpora in najmanjšega goljufanja. S tem da so se pri Sloveniji ušteli, saj je poštna taksa in celotni strošek enak brez in z IOSS in bi lahko dejansko omogočili, da se davek pri nakupu na portalu ne odvede. Mogoče to naredijo kasneje, ko uvidijo situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Luka99 ::

Samael je izjavil:

V EU pride tja kjer ni dajatev? Kje znotraj EU pa naj bi danes stal ta čudežen, skrivnosten kraj? :)

Dajatve najbrž so, le drugače prikazane (kot je govoril Okapi zgoraj) - kar pa ni nič novega in tako potrošniki kupujemo iz kitajskih EU "skladišč" brez dodatnih stroškov ob prihodu pošiljk že leta.

jaz sem bil ocarinjen in je bila enaka etiketa .

pygmalion ::

Danes dobil tri pakete, ki sem jih naročil 1.7. ob 1:00 na AliExpressu in sem že pri naročilu plačal DDV. Paket poslan z AliExpress Standard Shipping je imel nizozemsko sledilno pošiljko. Kot sem že navedel pred nekaj dnevi, je iz sledenja razvidno, da je bil carinjen na Nizozemskem. Dva paketa poslana z AliExpress Saver Shipping sta imela madžarsko sledilno številko. Pri teh dveh sledenja ni, sledilna številka samo vrne eno vrstico (Departure from outward OE). Nobenih IOSS podatkov ali podatkov o DDV ni bilo na paketih. Za noben paket nisem rabil plačati nič.

Za pakete bagatelnih vrednosti, ki sem jih naročil konec aprila, je že potekel 75 dnevni rok in sem pri vseh v postopku refunda. Tudi pri tistih, pri katerih so prodajalci podaljšali customer protection. Če pošta zaračuna 2,50 EUR, bodo romali nazaj na Kitajsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

tomaz- ::

mi je pa zanimivo, kako si informacije diametralno nasprotujejo. Znanka, ki dela na pošti v Lj v pisarni, mi pravi, da po njenem pošiljke do vrednosti 22,00, za katere ni carinjenja in JE izpolnjen IOSS , pošta ne bo nič posebej zaračunavala, ker nima s tem nobenega dodatnega dela.. Spet tukaj pa prebereš, da naj bi pošta zaračunavala praktično VSE, ne glede na IOSS, kar tudi meni ne gre skupaj.. Nekako ni logike v tem . Seveda drugo je za pakete, ki to vrednost presežejo, tam se pa posreduje in poleg carinjenja tudi zaračuna ta znesek

FoxKnox ::

pygmalion je edini, ki je do zdaj podal dejansko situacijo in potrdil prejem brez stroškov, ostalo je bilo samo mešanje megle

showsover ::

pygmalion je izjavil:

Če pošta zaračuna 2,50 EUR, bodo romali nazaj na Kitajsko.


FoxKnox je izjavil:

pygmalion je edini, ki je do zdaj podal dejansko situacijo in potrdil prejem brez stroškov, ostalo je bilo samo mešanje megle

A še malo počakamo, kakšen mesec?

pygmalion ::

showsover je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Če pošta zaračuna 2,50 EUR, bodo romali nazaj na Kitajsko.


FoxKnox je izjavil:

pygmalion je edini, ki je do zdaj podal dejansko situacijo in potrdil prejem brez stroškov, ostalo je bilo samo mešanje megle

A še malo počakamo, kakšen mesec?


Jaz nič ne čakam. Sem že naročil nadaljnje malenkosti, s tem da sem poskrbel, da so vse šle preko AliExpress Standard Shipping in AliExpress Saver Shipping.

Kitajci niso priplavali po župi. Očitno so poskrbeli, da večina paketov gre preko carinskih pošt, ki ne zaj**avajo kupcev. Izgleda, da ko je enkrat gor nalepka, da je (pre)poslano znotraj EU, gre mimo. Vprašanje je samo, kaj bo s Cainiao Super Economy * paketi, ali bodo ti prišli na Pučnika direktno iz tujine in jih bo dobila v roke naša carinska pošta. Praviloma gre za pakete z najmanjšo vrednostjo, tako da bo naša carinska pošta imela priliko obračunavati kvečjemu pakete, ki skupaj s poštnino in davkom praviloma pridejo manj kot 2,50 EUR...

Zanimivo je, da kako so Belgijci, Nizozemci in zdaj še Madžari poskrbeli, da gre Kitajska roba preko njih. To zanesljivo niso naredili iz altruizma, ampak zato da nekaj zaslužijo. Medtem imamo mi v Sloveniji dve letališči, od katerih eno nima nobenega prometa in se nahaja 100m od železniške proge, v regiji z visoko nezaposlenostjo. Naši bučmani bi lahko tam v dogovoru s Kitajci namesto lakirnice zgradili carinsko pošto. Aja, samo nobena provizija ne bi kapnila, pa tudi stranke ne bi smeli zaj**bavat. To pa že ne bo šlo v Sloveniji.

pwn3rrr ::

tomaz- je izjavil:

mi je pa zanimivo, kako si informacije diametralno nasprotujejo. Znanka, ki dela na pošti v Lj v pisarni, mi pravi, da po njenem pošiljke do vrednosti 22,00, za katere ni carinjenja in JE izpolnjen IOSS , pošta ne bo nič posebej zaračunavala, ker nima s tem nobenega dodatnega dela.. Spet tukaj pa prebereš, da naj bi pošta zaračunavala praktično VSE, ne glede na IOSS, kar tudi meni ne gre skupaj.. Nekako ni logike v tem . Seveda drugo je za pakete, ki to vrednost presežejo, tam se pa posreduje in poleg carinjenja tudi zaračuna ta znesek

S to tvojo znanko nimata razčiščenih niti nekaterih osnovnih stvari, kaj šele, da bi prebrala nova pravila o DDV-ju, ki so začela veljati 1.7., precej žalostno za uslužbenko PS.
Te meja 22€, pod katero je veljala oprostitev plačila DDV-ja, je z novimi pravili ukinjena. Po novem je potrebno za vse pošiljke do vrednosti 150€ plačati uvozni DDV + storitve carinskega posredovanja (2,5€). Za pošiljke nad 150€ pa poleg naštetega še carino.

Če citiram info direktno od PS:
"Od 1. 7. 2021 ne velja več oprostitev plačila DDV za uvoz blaga majhne vrednosti do 22 EUR, kar pomeni, da se za te pošiljke po tem datumu obračuna DDV. Pošiljke do vrednosti 150 EUR pa so še vedno oproščene plačila carine. Za take pošiljke se bo moral ob uvozu obračunal 22% DDV. Z vidika kupca oz. nakupa samega se postopkovno ne bo nič spremenilo razen, da bo potrebno tudi za te pošiljke plačati DDV in storitve carinskega posredovanja."

Vprašanje je samo to, če bo PS šla kupcem toliko na roke, da ne bodo zaračunavali storitev carinskega posredovanja (2,5€), če bo pravilno izpolnjen IOSS in plačan DDV ob nakupu. Bo potrebno še nekaj časa počakat, ker trenutno je še cela zmeda okoli tega.
««
105 / 189
»»