» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
104 / 190
»»

bill156 ::

Ni si težko predstavljat, da je IOSS unique številka, ki jo pridobi trgovec zunaj EU. Torej neka verzija naše IDDDV. S to številko enoznačno identificiramo (v IOSS sistemu registriranega) prodajalca oz. pošiljatelja pošiljke.
Za pošiljko samo pa si ni težko predstavljat da bo verjetno urejeno enako kot je že sedaj. Torej se bo v IOSS bazo vpisal tudi tracking number. Bodisi v mednarodno standardizirani obliki za priporočene pošiljke ali v kaki bolj specifični obliki glede na operaterja. V AE namreč nisem še nikoli videl naročila brez tracking number-ja. Ta je tudi vedno prisoten na nalepki.
Si pa predstavljam, da bodo ti podatki skupaj s ceno in odvedenim DDV vpisani v IOSS sistem za vsako pošiljko posebej. S tem bo z lahkoto zagotovljena polna sledljivost vsake pošiljke.

Okapi ::

Kaj pa povezava pošiljke in dejanskega nakupa? Furs bo videl samo to, kar bo prijavil prodajalec, ne pa tistega, kar je plačal kupec.

Prodajalec bo prijavil 5 evrov, plačal 1 evro ddv, v pošiljki bo pa, kar pač bo. Tako nekako je verjetno že sedaj potekal nakup iz EU-skladišč.

DarwiN ::

S tem ko je AE podpisal pogodbo za sodelovanje v IOSS, so morali podpisat cel kup pogojev. Zakaj misliš, da ena od teh ureditev ni ravno ta, da EU oz. kupčeva država takoj pri nakupu prejme informacijo, koliko je kupec plačal. Vsa plačila potrošnikov so nemudoma registrirana v sistem in na voljo državam članicam EU oz. whatever. Špekuliram oz. predvidevam, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kelly ::

hojla fantje

potrebujem pomoč. danes sem prejel obvestilo pošte, da moram za pošiljko, ki sem jo prejel poslati dokazila. Številka pošiljke se ne ujema z nobeno od številk pošiljk, ki jih še pričakujem. kakšna ideja, da izvem kaj je v pošiljki, da dostavim ustrezna dokazila.

lp

pygmalion ::

bill156 je izjavil:

Ni si težko predstavljat, da je IOSS unique številka, ki jo pridobi trgovec zunaj EU. Torej neka verzija naše IDDDV. S to številko enoznačno identificiramo (v IOSS sistemu registriranega) prodajalca oz. pošiljatelja pošiljke.
Za pošiljko samo pa si ni težko predstavljat da bo verjetno urejeno enako kot je že sedaj. Torej se bo v IOSS bazo vpisal tudi tracking number. Bodisi v mednarodno standardizirani obliki za priporočene pošiljke ali v kaki bolj specifični obliki glede na operaterja. V AE namreč nisem še nikoli videl naročila brez tracking number-ja. Ta je tudi vedno prisoten na nalepki.
Si pa predstavljam, da bodo ti podatki skupaj s ceno in odvedenim DDV vpisani v IOSS sistem za vsako pošiljko posebej. S tem bo z lahkoto zagotovljena polna sledljivost vsake pošiljke.


To je res, ampak kot pravi darkolord, to ne bo tako. AliExpress, oziroma njegova podružnica, bo samo enkrat mesečno poročala o zbranem davku.

Morebiti bodo na carinske pošte v EU seštevale zneske, ki so bili prijavljeni pod določeno IOSS številko, ampak po moje je to norost. Ni problem samo v tem, da obstaja razlika med trenutkom odvedenega davka in prihodom pošiljke, ampak ni nobene možnosti preveritve, da je pošiljko zares poslalo podjetje povezano s to IOSS številko. Sistem je še slabši kot dosedanji, ko so Kitajci pisali po CN23 karkoli so želeli, ampak je carinska pošta na koncu le nekako kontrolirala in pobrala davek, zdaj pa bo ob zapisani vprašljivi vsoti še vprašljiva OPSS številka za davek, ki je mogoče pobran mogoče pa ne. Le kaj bi lahko šlo narobe???

darkolord je izjavil:

pygmalion: vse skupaj si narobe predstavljaš in mešaš stvari med sabo.

- FURS nič ne preverja davka po transakcijah, prav tako firme obračun DDV oddajajo mesečno (ali tromesečno) in se vanj vnašajo samo vsote
- Vračilo DDV tukaj nima nobene veze
- Vključitev v sistem DDV nima povezave z davčnimi blagajnami
- Davčni zavezanci nimajo veze z vključitvijo v sistem DDV
- Pri plačilu DDV ni bilo nikakršnih pavšalov


Nisem ekonomist niti davčni strokovnjak. Ampak po tvoje so davčne blagajne - sistem, ki vsaki transakciji pripiše unikatno številko in jo pošlje v centralizirani sistem v namen preprečitve goljufanja - nepotrebni shit. Mogoče imaš prav in nas FURS nateguje, ko govori, kako so davčne blagajne super (pri preprečevanju goljufanja). Tvoje logike ne razumem, ampak priznam, da nisem strokovnjak, da bi lahko o tem sodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

pygmalion ::

Če bi jaz kot neprofesionalec hotel uvesti sistem obdavčevanja za pošiljke izven EU, bi naredil nekaj podobnega davčnim blagajnam. Vsaki transakciji bi se pripisala unikatna številka, ki bi bila vnesena v IOSS sistem s strani prodajala. Kontrolni organ bi na meji avtomatsko prebral kontrolno številko s paketa (pri čemer bi imel tudi takojšen vpogled v vsebino, vrednost, odveden davek...) in seveda preveril, da ta številka še ni bila uporabljena pri neki drugi pošiljki. EU tak sistem v 21. stoletju ne bi smelo biti problem vzpostaviti, posebno če upoštevamo, da so neke državice v jugovzhodni Evropi same vzpostavile enako če ne celo bolj zahteven sistem.

Če bo vse potekalo na način, da bodo prodajalcem izven EU podeljene IOSS številke, oni pa bodo enkrat na mesec posredovali pobran davek, bo po moje štala. Možni navedbi napačne vrednosti se bo pridružila možna navedba IOSS številke in pobiranje davka se bo nekontrolirano prepustilo tretjim pravnim osebam.

Čisto mogoče, da se motim, ampak mislim, da nadaljnja diskusija nima smisla, zato se iz nje umikam.

Kelly ::

hojla fantje

potrebujem pomoč. danes sem prejel obvestilo pošte, da moram za pošiljko, ki sem jo prejel poslati dokazila. Številka pošiljke se ne ujema z nobeno od številk pošiljk, ki jih še pričakujem. kakšna ideja, da izvem kaj je v pošiljki, da dostavim ustrezna dokazila.

DarwiN ::

Kaj pa od pošiljk, ki si jih ŽE prejel? Se številka ujema s katero od teh?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kelly ::

sem preveril tudi to. številka pošiljke je meni nepoznana.

Anney ::

Naši si pa vzamejo čas.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kixs ::

pygmalion je izjavil:

Če bi jaz kot neprofesionalec hotel uvesti sistem obdavčevanja za pošiljke izven EU, bi naredil nekaj podobnega davčnim blagajnam. Vsaki transakciji bi se pripisala unikatna številka, ki bi bila vnesena v IOSS sistem s strani prodajala. Kontrolni organ bi na meji avtomatsko prebral kontrolno številko s paketa (pri čemer bi imel tudi takojšen vpogled v vsebino, vrednost, odveden davek...) in seveda preveril, da ta številka še ni bila uporabljena pri neki drugi pošiljki. EU tak sistem v 21. stoletju ne bi smelo biti problem vzpostaviti, posebno če upoštevamo, da so neke državice v jugovzhodni Evropi same vzpostavile enako če ne celo bolj zahteven sistem.


Zakaj pa mislis, da ni tako narejeno?

darkolord ::

pygmalion je izjavil:

Morebiti bodo na carinske pošte v EU seštevale zneske, ki so bili prijavljeni pod določeno IOSS številko, ampak po moje je to norost.
Točno tak je plan. Zakaj bi bila norost? Oba podatka - vrednost pošiljke in IOSS številka sta na elektronski carinski deklaraciji, ki jo Pošta vloži pri FURS-u. Seštevanje se dela avtomatsko.

pygmalion je izjavil:

Sistem je še slabši kot dosedanji, ko so Kitajci pisali po CN23 karkoli so želeli, ampak je carinska pošta na koncu le nekako kontrolirala in pobrala davek, zdaj pa bo ob zapisani vprašljivi vsoti še vprašljiva OPSS številka za davek, ki je mogoče pobran mogoče pa ne. Le kaj bi lahko šlo narobe???
Za pakete pod 22 EUR država do sedaj ni pobrala niti centa, ne glede na to, kaj je pisalo na CN22. Za pakete v vrednosti med 22 in 150 euri je le občasno dobila kaj.

Sedaj bo davek dobila v veliki večini primerov.

Po kakšni logiki je to še slabše?

pygmalion je izjavil:

Nisem ekonomist niti davčni strokovnjak. Ampak po tvoje so davčne blagajne - sistem, ki vsaki transakciji pripiše unikatno številko in jo pošlje v centralizirani sistem v namen preprečitve goljufanja - nepotrebni shit. Mogoče imaš prav in nas FURS nateguje, ko govori, kako so davčne blagajne super (pri preprečevanju goljufanja). Tvoje logike ne razumem, ampak priznam, da nisem strokovnjak, da bi lahko o tem sodil.
Ne, davčne blagajne so kul. Samo niso povezane s tem, o čemer govoriš.

Samael ::

Kelly je izjavil:

hojla fantje

potrebujem pomoč. danes sem prejel obvestilo pošte, da moram za pošiljko, ki sem jo prejel poslati dokazila. Številka pošiljke se ne ujema z nobeno od številk pošiljk, ki jih še pričakujem. kakšna ideja, da izvem kaj je v pošiljki, da dostavim ustrezna dokazila.

S podatki, ki ti jih je poslala carinska pošta se prijavi v portal uvoz-izvoz, preko katerega naj bi poslal dokazila - tam na desni strani običajno piše vsebina in vrednost pošiljke, ki jo je navedel pošiljatelj na deklaraciji, pa se ti bo mogoče posvetilo za kaj gre.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Anney je izjavil:

Naši si pa vzamejo čas.

Pri meni tudi mečkajo, boh jih nima rad ....

Mon, Jul 5, 4:14 PM (9 days ago)

Spoštovani/-a ***,
uspešno ste dopolnili podatke za izvedbo carinskih postopkov za prispelo pošiljko s sprejemno številko: UN*********JP.
Samael != Samuel

darkolord ::

Mislim, da bi jim nekdo lahko poslal kakšno lepo pismo. Več let so imeli, da se pripravijo, pa jih je količina pošiljk vseeno presenetila.

Anney ::

Iz poljske sem sesalec dobil v 6 dneh, zdaj na neko otroško uro čakam 3 dni da se naši nekaj spomnejo, oboje iz eu skaldišča. Naročeno oboje isti čas 30.6.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

OK.d ::

darkolord je izjavil:

Mislim, da bi jim nekdo lahko poslal kakšno lepo pismo. Več let so imeli, da se pripravijo, pa jih je količina pošiljk vseeno presenetila.

Saj cestarje tudi vsako leto preseneti sneg;)
LPOK.d

darkolord ::

Ne, sneg preseneti kamionarje z letnimi gumami.

gansta ::

Dopusti so...

Samael ::

darkolord je izjavil:

Več let so imeli, da se pripravijo, pa jih je količina pošiljk vseeno presenetila.

Veš, da sem isto premišljeval. Potem bodo pa odgovorili nek standardni PR odgovor tipa "smo naslovili situacijo in planiramo zaposlitev dodatne pomoči, bla bla..." kot da ni bilo jasno že mesece, leta nazaj, ampak ne, prvo mora priti do težave, šele nato se zadeve rešuje.

Da niti ne omenjam tega, da smo ostali nekje zadaj v prejšnem stoletju in za poštara na vratih iščeš drobiž, namesto da bi tako kot preko portala uvoz-izvoz pošlješ dokazila, opcijsko tudi poravnali stroške online, ter tako sebi in poštarju prihranili na času. Konec leta si bodo pa frajerji pri koritu vseeno izplačevali lepe vsote za poslovno uspešnost. Zakaj? Ker se tam pred šalterjem dobi še kakšna nova čokoladica več? Banda nesposobna ....
Samael != Samuel

driver_x ::

Kelly je izjavil:

hojla fantje

potrebujem pomoč. danes sem prejel obvestilo pošte, da moram za pošiljko, ki sem jo prejel poslati dokazila. Številka pošiljke se ne ujema z nobeno od številk pošiljk, ki jih še pričakujem. kakšna ideja, da izvem kaj je v pošiljki, da dostavim ustrezna dokazila.

Na tej strani ti ponavadi izpiše tudi podatek, kašno identifikacijo je pošiljka dobila pozneje v tranzitu.

OK.d ::

Sploh nisem vedel, da obstaja tudi web različica, sam uporabljam to aplikacijo na telefonu8-)
LPOK.d

Dreja48 ::

Hej,

a mogoče kdo ve kako dolgo traja da se paket kočno premakne v dostavo? Od petka sedi na carini. Takoj ko sem dobila obvestilo sem jim servirala te podatke ki jih rabijo. Ogromno naročam izven EU-ja in če bom zdaj po več tednov čakala da me najprej mastno zakasirajo in potem s kočijo dostavijo paket bo to polomija. Poleg tega me moti to njihovo zavajanje da so zdaj znižali stroške carinskega posredovanja. Ja tistih 2,5€ velja samo če je 22% in za plačilo preko spleta. Jaz recimo kupujem stvari ko je 5% stopnja ampak mam zato višji strošek carinskega postopka. Zakaj? Potem na koncu plačaš isto če daš kar 22% plus te njihove stroške obdelave. Spletno plačilo trenutno očitno še ni mogoče, ker piše da "Žal vam spletnega plačila do uvedbe nove zakonodaje nismo uspeli zagotovit". Se pravi da trenutno teh njihovih ugodnih 2,5€ nobeden ne more koristiti. Za nekaj paketov sem že takoj plačala teh 22% pri trgovcu, po vsej logiki bi paket moral priti direkt do mene. Glede na njihove komentarje glede tega bodo očitno vseeno pobožali te pakete in jih vzeli v roke ker pač lahko in se tu obrača denar. V kakšnem stanju bodo prišli potem do kupca pa itak vsi vemo.
Meni je vse skupaj smešno. Drago in smešno.

kixs ::

Meni za zadnji paket naracunali:

Uvozne dajatve... 25,04€
Neposredno carinsko zastopanje do 150€... 2,04€
Se nek DDV... 0,45€

Placal sem ob prevzemu na posti s kartico 27,54€.

Samael ::

darkolord je izjavil:

Mislim, da bi jim nekdo lahko poslal kakšno lepo pismo. Več let so imeli, da se pripravijo, pa jih je količina pošiljk vseeno presenetila.


Spoštovani,
a mi zaupate, kaj se dogaja s pošiljko UN*********JP, katere podatki za izvedbo carinskih postopkov so bili uspešno izpolnjeni 10 dni nazaj in od takrat ne duha, ne sluha od pošiljke.

Naj uganem, bando nesposobno vodstveno je ujela nepripravljene količina pošiljk za katere je potrebno izvesti carinski postopek, kljub temu, da je vsem razen njim jasno že mesece, leta, da se s 1.7.2021 spremenijo pogoji carinjenja in zdaj celotna Slovenija čaka na svoje pošiljke iz tujine, ki pri vas stojijo tedne, cepci nesposobni vodstveni si bodo pa konec leta kljub temu delili nagrade za poslovno uspešnost.

Lep pozdrav,
***** *****


Poslano na: info.carinska at posta pika si ter info at posta pika si (povratni potrditveni mail prejet z obeh naslovov)

No, pa da vidimo.
Predvidevam, da bo klasičen yada-yada, kako se je zaradi povečanega števila pošiljk, ki potrebujejo carinski postopek, čas podaljšal.
Samael != Samuel

kixs ::

Js ze leta cakam tudi do en mesec, da dobim posiljko iz carine domov - zadnji paket 10 dni. A je kje napisano v katerem casu morajo opraviti in dostaviti posiljko?

Samael ::

kixs je izjavil:

Js ze leta cakam tudi do en mesec, da dobim posiljko iz carine domov - zadnji paket 10 dni. A je kje napisano v katerem casu morajo opraviti in dostaviti posiljko?

Ugh, na like ... redni osnovi?
Ker do slej moja izkušnja ni bila takšna. Večino zadev sem prejel po treh do štirih dneh od oddaje podatkov preko portala, se je pa kdaj zavleklo tudi do tedna - več pa nikoli. Govorim pa o zadevah pod 150 eur. Čakati do mesec, potem ko izpolnim podatke, zahtevane za carinjenje, bi mi zdi povsem nesprejemljivo.
Se pa zdajle res nabira pošiljk, ki se ne premaknejo nikamor.

Jaz razumem, da se je bistveno povečal obseg dela, saj to smo vedeli vsi že mesece nazaj, da bo tako in razumem, da zna zato potrajati tudi malce dlje, me pa jezi, ko tole "malce dlje" postane res preklemansko dolgo in vsi jemljejo to samoumevno, ker se v naši Sloveniji nič ne da narediti, pripraviti vnaprej, tako kot je treba ... ker raja nemočno potrpi, prenese vse, ej bi nam pa to še vedno zaračunavali.
Samael != Samuel

PrihajaNodi ::

Romunija:
Za ceno 36usd, prikazano 19 usd sem placal 4.67 eur
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kelly ::

hvala !!

driver_x je izjavil:

Kelly je izjavil:

hojla fantje

potrebujem pomoč. danes sem prejel obvestilo pošte, da moram za pošiljko, ki sem jo prejel poslati dokazila. Številka pošiljke se ne ujema z nobeno od številk pošiljk, ki jih še pričakujem. kakšna ideja, da izvem kaj je v pošiljki, da dostavim ustrezna dokazila.

Na tej strani ti ponavadi izpiše tudi podatek, kašno identifikacijo je pošiljka dobila pozneje v tranzitu.


Hvala,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kelly ()

Anney ::

Anney je izjavil:

Naši si pa vzamejo čas.




Ura je prišla, brez dodatnih stroškov, zdaj pa čakam še enega kitajca, pa da vidimo, vse naročeno 30.6.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mare2 ::

Nemčija ni Kitajska.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Anney ::

Češko skladišče je bilo (dhl), sesalec poljsko (dhl), plačal nič, zdaj pa še kitajci.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gansta ::

Anney je izjavil:

Anney je izjavil:

Naši si pa vzamejo čas.




Ura je prišla, brez dodatnih stroškov, zdaj pa čakam še enega kitajca, pa da vidimo, vse naročeno 30.6.


To si potem že dobil, ali še čakaš da ti pošljejo za dopolnitev, glede na to da je že 4 dni na carini?

Anney ::

Že dobil. Včeraj.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gansta ::

Ql, torej brez stroškov :)

Samael ::

Prejel odgovor carinske pošte na moje povpraševanje včeraj:

Pozdravljeni,

sporočamo, da je pošiljka UN*********JP 14. 7. 2021 bila predana v dostavo.


Pred 1. 7. 2021 so carinski postopki v povprečju trajali od 3 do 6 delovnih dni.

Sedaj, ko se je količina pošiljk neprimerljivo povečala trajajo postopki od 5 do 10 delovnih dni.

Postopki se bodo še naprej optimizirali, s čimer bomo skrajšali od prejema pošiljke do predaje v dostavo.


Lep pozdrav
Samael != Samuel

AEx_1-7 ::

To whom it might concern:

Izdelek narocen 9-Jun, vrednost malo pod 5 USD (Free Shipping, dejansko poslano z Super Economy), odpremljen v nekaj dneh, odhodno iz HK odsel proti EU 21-Jun, 1-Jul prispel v BE (Linehaul Arrival), a 19h prepozno ... BPost (Landmark Global) odpremila proti SI v tednu dni, predan 13-Jul v LJ (postal operator of the country of destination), 1 dan kasneje dostavljen naslovniku brez vseh zadrzkov ... CN deklaracija pa navaja vrednost nekaj manj kot 2 USD ... Hvala!

Po novem bo/je pa drugace, ja ...

slodreamer ::

Sedaj aliexpress zaračunava VAT za evropo ob checkoutu - v tem primeru potem dobiš domov brez kakršnih koli dodatnih postopkov in stroškov?
Je kdo že naročal kaj na ta način?

darkolord ::

2,5 eur ti računa še Pošta

val46 ::

Še moj primer: 26.6.naročil paket(sicer iz wish-a,ampak vseeno),danes dobil v kaselc. Na paketu je bil le moj naslov,brez kakšne obrazložitve,kaj v paketu je, niti koliko je paket stal. Iz pošte ali fursa nisem dobil nobenega sporočila prej, da moram kaj dodatno plačat. Je pa ddv(VAT) bil plačan ob nakupu, paket je pa s poštnino me prišel 21€. Ne vem, ali je to le slučaj, ali bodo tudi v bodoče gledali tko, kak paket ja kak ne.

Okapi ::

Od kje so paket poslali?

val46 ::

Poslano iz Kitajske, preko Luxemburga v Slovenijo.

FoxKnox ::

Ali je bila na deklaracija kakšna koda, bar ali qr ?

gansta ::

Tudi sam sem prejel paket, narocen v juniju iz Kitajske preko Luxemburga, brez vseh stroskov...

Anney ::

Kaj to pomeni?

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

sekvap ::

tudi jaz sem prejel eno malenkost par dni nazaj brez stroškov iz Alija, tako da mogoče gre še kaj mimo...

darkolord ::

Anney je izjavil:

Kaj to pomeni?

Da je pošiljka poslana na tvojo lokalno pošto.

Anney ::

Super, spet brez stroškov. Pa je iz kitajske 30.6. naročena. Še brez davkov, so pa nadomestni deli za sesalec v vrednosti 21,57EUR. Za tole sem bil pripraljen plačati dajtve, če gre pa gladko skozi pa še bolje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

val46 ::

FoxKnox je izjavil:

Ali je bila na deklaracija kakšna koda, bar ali qr ?


Tega se pa res ne spomnim, ker sem tisto vrečko, v katero je bil paket zavit, vrgel stran. Sem pa prepričan, da na njej ni bila zapisana ne cena artikla, niti kaj v paketu je, ker me so starši vprašali, koliko sem plačal za tisto stvar in nisem vedel iz glave, pa sm pogledal na paket če kje piše in ni bilo razen naslova in moje telefonske št. zapisanega nič drugega. Aja, pa prej sm napisal da je VAT bil odveden že pri nakupu. No, sem šel sedaj gledat naročilo in ni bil :) Artikel vrednost 13EUR, poštnina 8EUR, skupaj 21EUR...brez ddv,brez stroškov obdelave. Upam da bo tako še večkrat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

pygmalion ::

Neobdavčeni paketi visoke vrednosti gredo brez težav do naročnikov. Že obdavčeni paketi bagatelne vrednosti pa bodo dobili več kot 100% takso.

Hvala Evropska Unija, hvala Pošta Slovenije!

Sem mislil, da je EU birokracija pametnejša od slovenske, a so dejansko totalni nesposobni imbecili.
««
104 / 190
»»