» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
100 / 190
»»

hojnikb ::

tale vrag je kr trn v peti za delavce poste >:D
#brezpodpisa

deco16 ::

Evo s prve roke.

Dans sem dobil ovitek za telefon, nobene carine ali dodatnega stroška. Včeraj še ni bilo nič v nabiralniku.

thxslo ::

deco16 je izjavil:

Evo s prve roke.
Dans sem dobil ovitek za telefon, nobene carine ali dodatnega stroška. Včeraj še ni bilo nič v nabiralniku.


Paket ni bil v nabiralniku, lahko je pa bil že v SLO .. tko da mislm da bomo ček kake par dni vedl kako pa kej =)

kixs ::

Vceraj je prispela posiljka v SLO. Danes dobim na mail naj posljem dokazila in izpolnim potrebne podatke na portalu Uvoz. Se moras pa kar zajebavat s TARIC oznako blaga.

BorutK-73 ::

Jaz sem že začel dispute odpirat.;((

kixs ::

Zakaj? A zaradi DDV? To je bilo znano ze vec kot pol leta in se nimas kaj izmisljevat. Pri kakrsnem koli uvozu je na kupcu stvar uvoza in dajatev. Prodajalec nima veze s tem.

gansta ::

toplakd je izjavil:

Sem namesto free shipping izbral DHL zaradi hitrejše dostave (127EUR roba, 58EUR DHL), kitajc pa zgleda poslal navadno.
Zdaj pa sami neki izgovori. Pa nisem prvič naročil pri tem prodajalcu :(




To se redno dogaja in je katastrofa. Npr. tudi tako, da ga vprašaš vnaprje ali je artikel na zalogi v EU skladišču in potrdi.
Nato pa ko naročiš, traja nekaj dni da ti posreduje tracking številko, nakar ugotoviš da je poslal iz Kitajske.

toplakd ::

Saj s tem prodajalcem načeloma nisem imel nikoli problemov dokler sem naročeval s free shipping.
Sedaj sem pa hotel da določene stvari pridejo malo prej kot ponavadi (9-19 dni je pisalo za DHL), in sem se stegnil tistih 58EUR za DHL da bo ja hitro :(

Drugače se mi pa ni še pri nobenem drugem pripetilo da ne bi poslal z DHL v kolikor sem izbral to opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

RejZoR ::

A je naša carina še vedno tolk bukova, da moraš z gotovino plačat poštarju neznan znesek, ker ti ne znajo poslat izračuna stroškov na mail? Če ne zaradi drugega sem zarad tega sovražil carinjenje in ne zaradi same višje skupne cene. Plus kako se je vse vedno zavleklo za brezveze.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kixs ::

Bom povedal, ko se postopek zakljuci.

Je bilo pa obvestilo na posta.si, da lahko po novem vse on-line uredis - tudi placilo.

DarwiN ::

Jaz sem 1.7 prejel paket na dom (nek usran kabel), danes 2.7 pa dobim SMS, da je pošiljka predmed uvoznih postopkov in da naj posredujem dokumentacijo. :)))))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gansta ::

Whaaat :)

polozweii ::

Dobil sem SMS da je prispela pošiljka (15 €) ki je predmet uvoznih carinskih postopkov.
Nekoč sem na portalu poslal samo printscreen, zdaj pa je več stvari za označit/vpisat.
Je že kdo napisal postopek izpolnjevanja al ga bomo tukaj?

Rečeno je bilo da sta dve varianti. V cenejši varianti narediš sam (2,5€) , v drugi varianti pa naredi posrednik in stane 5€.
Nisem prepričan kje na portalu se izbere po kateri varianti hočeš in tudi ne kaj imaš za naredit pri eni in drugi.

Na prvi strani sem obkljukal dvoje:
- Fizična oseba
- Poenostavljen postopek (do 150€)

V nadaljevanju imaš možnost izbire med Neposrednim in Posrednim zastopanjem. Se s tem izbere cenejšo/dražjo varianto?
Izbral sem Neposredno zastopanje

Nižje pri vsebini pošiljke kliknem Pomoč in s tem avtomatsko vnese opis blaga in HS tarifno številko. Vnešena HS tarifna številka se razlikuje od tiste ki je napisana na desni strani.Zakaj?
Spodaj v Priloge in dokazila vnesem printscreen iz aliexpress.

Kaj je v naslednjem koraku ne vem ker sem se ustavil da preverim če prav izpolnjujem.

darkolord ::

Neposredno zastopanje je OK.
Za HS tarifno številko preveri, če ustreza artiklu.

poki66 ::

DarwiN je izjavil:

Jaz sem 1.7 prejel paket na dom (nek usran kabel), danes 2.7 pa dobim SMS, da je pošiljka predmed uvoznih postopkov in da naj posredujem dokumentacijo. :)))))

Tudi jaz dobil sms, enako sranje, paket carinjen 30.6 dostavljen 1.7 sms od pošte pa 2.7 2021.

Mare2 ::

poki66 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Jaz sem 1.7 prejel paket na dom (nek usran kabel), danes 2.7 pa dobim SMS, da je pošiljka predmed uvoznih postopkov in da naj posredujem dokumentacijo. :)))))

Tudi jaz dobil sms, enako sranje, paket carinjen 30.6 dostavljen 1.7 sms od pošte pa 2.7 2021.


Sporoči, koliko te bo to koštalo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FoxKnox ::

poki66 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Jaz sem 1.7 prejel paket na dom (nek usran kabel), danes 2.7 pa dobim SMS, da je pošiljka predmed uvoznih postopkov in da naj posredujem dokumentacijo. :)))))

Tudi jaz dobil sms, enako sranje, paket carinjen 30.6 dostavljen 1.7 sms od pošte pa 2.7 2021.


Čaki mal, obdavčiti te hočejo po tem, ko ti je bila pošilka že vročena ?

carovnik1900 ::

enako, tudi od drugih slišal. Seveda sem takšno pošiljko zavrnil. očitno se to dogaja množično.

gansta ::

Si pošiljko nesel nazaj ?

OK.d ::

Če si pošiljko že prejel, ti nimajo za nazaj nič za težit.
LPOK.d

DarwiN ::

Malo se še lovijo ti naši cariniki. Jih pač ignoriraš, če že imaš paket doma v žepu. :)

Bi pa bilo direkt iz Twilight Zona, če bi poslal dokumentacijo in naslednji dan dobil še en identičen artikel dostavljen.. Identičen vse dol do atomskega nivoja. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

LOL, ignoriraš, ker Furs je znan, da ne zna izterjati davčnih dolžnikov.;)

DarwiN ::

Za par evrov te ne bo nihče preganjal. :8)

BTW, v Nemčiji imajo še naprej neobdavčene nakupe, le da so mejo znižali iz 22€ na neke 5.23€, če se ne motim. Oziroma kadar bi bilo davka manj kot 1€, so oproščeni plačila.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

In zdaj ko malo razmišljam, je v ozadju ena velika logika.

Vzemimo primer nekega kabla za 1EUR. Recimo na Banggodu bodo odslej prodajali na dva načina: DDP (Delivered Duty Paid) in DDU (Delivered Duty Unpaid). Pri nakupu bo torej davek vključen oziroma ne. V slednjem primeru ga boš plačal pri dostavi, če bo država tako zahtevala.

V Nemčiji boš pri izdelku do 5EUR v vsakem primeru oproščen davka. Vse štima.

V Sloveniji ti bodo pa za 1EUR vreden kabel zaračunali 2.5EUR postopka in 22 centov davka. Pa bomo spet pri "banana republic" učinku. Za 1EUR izdelek bo le malokdo pripravljen plačat 2.7EUR stroškov.. Torej 270%. In bodo kupci zavračali pakete, ki bodo romali nazaj v Azijo.. Teoretično lahko pride do tega, da bi se celi kontejnerji robe prevažali od ene celine do druge v nedogled. Rezultat pa veliki stroški, izgube, preobremenjenost delavcev in transportnega omrežja.

Nemci so predvideli točno ta scenarij, od tod ta meja 5.23EUR.

Naši šalabajzerji seveda tega niso predvideli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

ubermensch ::

Kakšna je zdaj situacija? Želim naročiti eno stvar z aliexpressa, ki stane 149 eur. Ne zdi se mi, da bi mi prodajalec zaračunal DDV (nikjer ni specifično napisano da mi ga). Kaj lahko potem pričakujem v Sloveniji? Davek 22% na to + 2,5 EUR? Carinskega postopka pa se izognem, ker je cena za las pod 150 eur?

jocoj ::

Seveda je napisano. V zadnjem koraku pred plačilom ti je obračunan ddv.

poki66 ::

Mare2 je izjavil:

poki66 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Jaz sem 1.7 prejel paket na dom (nek usran kabel), danes 2.7 pa dobim SMS, da je pošiljka predmed uvoznih postopkov in da naj posredujem dokumentacijo. :)))))

Tudi jaz dobil sms, enako sranje, paket carinjen 30.6 dostavljen 1.7 sms od pošte pa 2.7 2021.


Sporoči, koliko te bo to koštalo. :)

Nič, ker ne bom nič plačal. Paket ki je prispel v EU pred 1.7.2021 ne more biti predmet obdavćitve, ki velja od 1.7.2021. Zakon ne more veljati za nazaj. Če bi imeli poštene namene ne bi toliko mutili okrog tega. Meja bi moral biti datum plačila računa in bi bilo vse enostavno.

Oldi ::

V bistvu moraš ob nakupu vedeti za vse dajatve, torej bi morala veljati meja 1.7. za datum naročila.

BorutK-73 ::

kixs je izjavil:

Zakaj? A zaradi DDV? To je bilo znano ze vec kot pol leta in se nimas kaj izmisljevat. Pri kakrsnem koli uvozu je na kupcu stvar uvoza in dajatev. Prodajalec nima veze s tem.

V bistvu se izteka 90 dnevni rok.;)

FoxKnox ::

Pazi to. Prejmeš pošiljko in nakdadno te Pošta terja za obračun ddv. Ignoriraš, ker si pošilko prejel in pošta ni opravila svojega dela.Pošta te prijavi na FURS kot davčnega utajevalca,npr za 0,79 €. FURS proti tebi sproži davčni postopek utaje davka.Ali je to možno s pravnega vidika ?

Okapi ::

Seveda je možno. Nikjer ne piše, da si oproščen davka, če dobiš robo prej, kot si plačal ddv. Pošta ti je samo naredila uslugo, da si prej dobil pošiljko.

DarwiN ::

Ali pa so to naredili pri cheap paketih ravno iz razloga, o katerem sem zgoraj bluzil.. Da ljudje ne bi množično zavračali paketov. Nenazadnje imaš na aplikaciji možnost izbrat opcijo, da paket zavračaš in naj vrnejo pošiljatelju. In rešeno.

A pozna kdo kak primer, kjer se je to zgodilo pri dražjem paketu, recimo 15€ in več, ali gre pri vseh vas za par evrov vredne pizd@rije?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

carovnik1900 ::

Okapi je izjavil:

Seveda je možno. Nikjer ne piše, da si oproščen davka, če dobiš robo prej, kot si plačal ddv. Pošta ti je samo naredila uslugo, da si prej dobil pošiljko.


ne kvasi neumnosti.

Okapi ::

No, lepo pokaži, kje piše, da si oproščen davka, če ti robo dostavijo pred plačilom. Saj ti ne bo težko, ne?

poki66 ::

Okapi je izjavil:

No, lepo pokaži, kje piše, da si oproščen davka, če ti robo dostavijo pred plačilom. Saj ti ne bo težko, ne?

Tu govorimo o že plačani robi in to v času veljavnosti drugega zakona.

gansta ::

DarwiN je izjavil:

Za par evrov te ne bo nihče preganjal. :8)

BTW, v Nemčiji imajo še naprej neobdavčene nakupe, le da so mejo znižali iz 22€ na neke 5.23€, če se ne motim. Oziroma kadar bi bilo davka manj kot 1€, so oproščeni plačila.


Kako lahko imajo spet nekaj svojega? Razumem % za davek, ampak a ni ta direktiva za vso evropo enaka, sedaj pa si doloceni zmisljujejo drugace ?

Zvezdica27 ::

eno je trgovinska politika EU, drugo pa davčna politika držav.

zz

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

OK.d ::

DarwiN je izjavil:

Ali pa so to naredili pri cheap paketih ravno iz razloga, o katerem sem zgoraj bluzil.. Da ljudje ne bi množično zavračali paketov. Nenazadnje imaš na aplikaciji možnost izbrat opcijo, da paket zavračaš in naj vrnejo pošiljatelju. In rešeno.

A pozna kdo kak primer, kjer se je to zgodilo pri dražjem paketu, recimo 15€ in več, ali gre pri vseh vas za par evrov vredne pizd@rije?

Jaz imam takih 8 paketov za katere ne mislim plačevati te storitve 2,5e in jih imam namen zavrniti.To bo še zanimivo.
LPOK.d

delavec44 ::

Vse kar boste naredili je to, da bodo trgovci nehali pošiljati v Slovenijo. Kaj se planira je znano že dalj časa in sam sem preventivno že pred 2 meseci prenehal naročevati dokler ne vidim kako točno bodo zadevo uredili. Da bi pa špekuliral in nato zavračal pakete mi pa na kraj pameti ne pride.

OK.d ::

To sem naročil že pred dvema mesecema, pa še ni prišlo do nas - free shipping.
LPOK.d

pygmalion ::

Tudi jaz sem preventivno nehal kupovati stvari brez sledenja pred dvema mesecema, stvari s sledenjem pa pred enim mesecem - na osnovi večmesečnih izkušenj s hitrostjo pošte. Stvari s sledenjem so vse prišle pred 1.7., stvari brez sledenja pa nobena. In seveda, stvari brez sledenja so običajno bagatelne vrednosti, pri nekaterih bi usluga pošte presegla vrednost pošiljke skupaj s poštnino in davkom.

Izgleda, da se pri pošti zavedajo, da bi bila večina bagatelnih paketov zavrnjenih, zato so se odločili vse spustiti skozi in iztožiti ceno usluge in davka. Čeprav se bo v večini primerov šlo za največ nekaj deset eurov (in to akumulativno pri več pošiljkah), je po moje to treba vzeti resno. Nobena privat firma se ne bi ukvarjala z iztoževanjem takih malih vsot, ker se ne splača, ampak pošta je javno podjetje in si to lahko privošči, oz. je mogoče celo dolžna iztožiti, pa četudi en cent. Bo pač treba pravočasno pisati pritožbe na izstavljene račune, sicer se ti hitro lahko zgodi izvršba na podlagi verodostojne listine.

Mene predvsem zanima, na osnovi česa lahko pošta odredi davek, če ne pozna vrednost blaga v paketu? Vsi vemo, da šlampasti Kitajci na paket napišejo neko brezvezno ceno, včasih celo če jih opozoriš na to. Torej, če jim mi ne damo podatka o vrednosti, kako lahko sploh opravijo to delo? Kako sploh lahko dokažejo, da mi imamo račun in da smo to blago sploh naročili? Lahko bi nekdo drug brez naše vednosti na naš naslov poslal neko blago...

Zgodovina sprememb…

gansta ::

Katero storitev pošiljanja pa potem vamete s sledenjem?

FoxKnox ::

Ker je Pošta samo posrednik pri obračunu ddv, ne bo nikogar sama tožila, pač pa bo obvestila FURS, da obračun ddv ni bil možen in bo potem FURS naprej vodil postopek izterjave.Pošta je očitno našla luknjo v zakonu, kar se tiče obdavčitve.
Me pa zanima, kakšen je postopek vračila pošilke, če zavrneš naknadno plačilo ddv in prevzem pošiljke v spletnem obrazcu, po tem ko ti je bila pošiljka že dostavljena

delavec44 ::

Moje izkušnje so pa ravno obratne. Vsa naročila letos (19) brez sledenja so prišla v roku 2 mesecev. Ne vem, mogoče imam srečo, lani je bilo drugače (covid).

kixs ::

Sam sem se zadnje nakupe pri AE naredil do 10.6. in vse je prislo v moje roke pred 1.7. Razen en paket od drugod, ki je prisel ravno na 1.7. Ampak takega mi ga carina vedno vzame v inspekcijo.

PrihajaNodi ::

gansta je izjavil:

Katero storitev pošiljanja pa potem vamete s sledenjem?

Tudi mene to zanima 15 maja narocil paket za cca 80 eur. Zdej ali davek bo ali ne pa nimam pojma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kixs ::

Seveda bo. Vse kar pride v Slovenijo po 1.7. bo obdavceno in ni pomembno kdaj je bilo naroceno.

Je pa zanimivo obvestilo na posta.si, da se opravicujejo za motnje pri delovanju portala uvoz-izvoz :lol:

https://www.posta.si/o-nas/novice/moten...

buttcrack ::

PrihajaNodi je izjavil:

gansta je izjavil:

Katero storitev pošiljanja pa potem vamete s sledenjem?

Tudi mene to zanima 15 maja narocil paket za cca 80 eur. Zdej ali davek bo ali ne pa nimam pojma

Nad 22€ izven EU je bilo že od nekdaj obdavčeno???

pygmalion ::

delavec44 je izjavil:

Moje izkušnje so pa ravno obratne. Vsa naročila letos (19) brez sledenja so prišla v roku 2 mesecev. Ne vem, mogoče imam srečo, lani je bilo drugače (covid).


Kako misliš obratne izkušnje? Moje so do konca aprila identične, praktično vsa naročila brez sledenja letos (kakšnih 50 komadov) so prišla pod dva meseca, in to od trenutka naročila! Od osmih paketov s konca aprila pa ni prišel noben, zero, nil, pa je zdaj že prek dva meseca. Za to lahko obstaja več razlogov, ker ti časovi precej nihajo, tako da ne obtožujem nikogar, samo konstatiram dejstva.
««
100 / 190
»»