» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
96 / 189
»»

Jerry000 ::

Men je sam glupo da zdaj naročim in ker je tolikšen čas dobave da me potem udarijo s tem DDV + 2,5 EUR. Ker mam male stvari in vsekakor ni vredno še enkrat toliko denarja

buttcrack ::

jest zarad tega že en mesec ne naročam več teh poceni reči, še aprilske vprašanje če bodo do roka prišle.

FoxKnox ::

Jaz čakam 10 pošiljk od aprila in maja, vse za par evrov, vse z estimated time of delivery okoli 1. 7.He he, bomo videli kakšne sreče bom.Za nekatere bom reskiral 2,5 evra in drobiž za ddv, ker je še vedno 2x ceneje, druge pa bo pošta pač vrnila.

Jerry000 ::

Ali obstaja kakšna takšna trgovina znotraj evrope? Predvsem kot aliexpress kjer je svega i svašta za poceni

FoxKnox ::

Jerry000 je izjavil:

Ali obstaja kakšna takšna trgovina znotraj evrope? Predvsem kot aliexpress kjer je svega i svašta za poceni


Če je v Evropi, ne more biti poceni tako kot na AE, pa to sploh ni trgovina ampak je platforma, kjer se trguje brez posrednikov, vsaj evropskih .Kot Ebay.

Jerry000 ::

Škoda, ker zdaj se res ne splača več na AE kupovati s tem zakonom

k3k3tz ::

Groot je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če ne pride pravi čas, boš plačal DDV + 2,5 EUR za vsak paket.


Zakaj točno bi plačal DDV, če so pa vsi njegovi izdelki pod 22 EUR (seveda pod pogojem, da novela zakona ne bo pravočasno sprejeta)?



Kakšna novela zakona??
https://www.fu.gov.si/drugo/posebna_pod...

Groot ::

k3k3tz je izjavil:

Groot je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če ne pride pravi čas, boš plačal DDV + 2,5 EUR za vsak paket.


Zakaj točno bi plačal DDV, če so pa vsi njegovi izdelki pod 22 EUR (seveda pod pogojem, da novela zakona ne bo pravočasno sprejeta)?



Kakšna novela zakona??
https://www.fu.gov.si/drugo/posebna_pod...


Da bi lahko tole izvajali, je potrebno najprej novelirati ZDDV-1, ker slednji določa oprostitev plačila, ki je veljala do sedaj. Google it, če ne verjameš, imaš en kup člankov iz zadnjih dveh tednov povsod (žal se mi ne da iskati namesto tebe ali pa bolj podrobno razlagati ;) )

k3k3tz ::

Direkt od carine...

Datum, ko bi vam prodajalec odposlal blago, ni odločilen. DDV se bo namreč obračunal na vse
pošiljke, ki bodo prispele v EU po 30. 6. 2021. DDV-ja bodo oproščene le pošiljke v vrednosti do
vključno 22 €, ki bodo do vključno 30. 6. 2021 že prispele na območje EU.
Glede na Direktivo Sveta EU 2017/2455 (v nadaljevanju : Direktive) bo potrebno plačevati DDV
na vse pošiljke, ne glede na vrednost. Konec julija 2020 so bili kot odziv na pandemijo COVID-19
sprejeti akti, s katerimi se je odložil začetek uporabe novih pravil o DDV pri e-trgovanju s 1. 1.
2021 na 1. 7. 2021.
Uveljavitev Direktive, glede na sedaj veljavno Uredbo Sveta (ES) št. 1186/2009, z dne 16.
novembra 2009 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti, ne bo vplivala na oprostitev plačila carine,
kar pomeni, da bodo pošiljke do vrednosti 150 € še vedno oproščene plačila carine.

darkolord ::

Sprememba ZDDV-1 bo seveda pravočasno sprejeta po nujnem postopku, ki je že v teku.

pygmalion ::

k3k3tz je izjavil:

Direkt od carine...
Datum, ko bi vam prodajalec odposlal blago, ni odločilen. DDV se bo namreč obračunal na vse
pošiljke, ki bodo prispele v EU po 30. 6. 2021. DDV-ja bodo oproščene le pošiljke v vrednosti do
vključno 22 €, ki bodo do vključno 30. 6. 2021 že prispele na območje EU.


Torej sem vsaj eno stvar zadel. Zdaj pa vprašanje: kako ugotoviti, kdaj je paket prispel "na območje EU". Vsi vemo, da se večina paketov, ki pride preko Belgije in Nizozemske cijazi po EU kakšna dva tedna. Če neki paket pride iz Belgije v Slovenijo 14.7., kaj bodo naredili?

FoxKnox ::

Važn da pride konvoj po tirih preko Uzbekistana do Poljske do 1.7. pa smo zmagal

showsover ::

Samo zdaj pa je res zelo hitrejši delivery kot nekoč, ne moreš, da verjameš svojim očesom.

Verjetno je toliko upadlo povpraševanje iz EU ali kaj...

OK.d ::

Kitajci so premagali Corono.
LPOK.d

Luka99 ::

sem govoru z carinikom iz poste slovenija. je reku da jim ze zdaj primankuje kapacitet, da ne vejo kako bodo folgali ko bo se 10X vec roba za pocarint...

Mare2 ::

Luka99 je izjavil:

sem govoru z carinikom iz poste slovenija. je reku da jim ze zdaj primankuje kapacitet, da ne vejo kako bodo folgali ko bo se 10X vec roba za pocarint...


Bomo pač počakali, kupci namreč.
Ceno in čakalne dobe vedno nam nabijejo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stara mama ::

Luka99 je izjavil:

sem govoru z carinikom iz poste slovenija. je reku da jim ze zdaj primankuje kapacitet, da ne vejo kako bodo folgali ko bo se 10X vec roba za pocarint...

Če so se pa hvalili, da so toliko povečali kapacitete, da so nam lahko dobrovoljno znižali stroške carinjenja na 2.5€ :D

Al je to mogoče samo zavarovanje, da se jih prvi teden julija ne bo preveč vlačilo po medijih za nerazumne stroške carinjenja kablov in etuijev po 1€?

Kayzon ::

Kako je ce se naroci danes nekaj z aliexpressa,zna biti da pride posiljka pred prvim julijem?

delfinus ::

Kayzon, tezka bo, Aliexpress Standard Shipping rabi nekje 2 do 3 tedne. Najhitreje dosedaj sem dobil preko Yanwen Delivery for Special Goods. V oroku nekje 9 dni. Morda, ce imas izredno sreco in se vse poklopi z oddajo, in posredovanjem v BE in NL za SI.

spam321 ::

Po moje se bo še vedno splačalo kupovati preko aliexpress. Sem ravno pred kratkim želel kupiti zaščitno folijo za telefon. Jebenih 10€ so hoteli za njo. 10€. to kar na aliexpress stane 50centov, so tu prodajali za 10€. Za takšne marže pa že raje naročim preko alija, plačam 2.5€ + DDV ali koliko bo že. Še vedno bo precej ceneje.

Jerry000 ::

spam321 je izjavil:

Po moje se bo še vedno splačalo kupovati preko aliexpress. Sem ravno pred kratkim želel kupiti zaščitno folijo za telefon. Jebenih 10€ so hoteli za njo. 10€. to kar na aliexpress stane 50centov, so tu prodajali za 10€. Za takšne marže pa že raje naročim preko alija, plačam 2.5€ + DDV ali koliko bo že. Še vedno bo precej ceneje.

Hja, za te cente, ko pa je nekaj 10 EUR pa hitro nanese dosti

stara mama ::

spam321 je izjavil:

Po moje se bo še vedno splačalo kupovati preko aliexpress. Sem ravno pred kratkim želel kupiti zaščitno folijo za telefon. Jebenih 10€ so hoteli za njo. 10€. to kar na aliexpress stane 50centov, so tu prodajali za 10€. Za takšne marže pa že raje naročim preko alija, plačam 2.5€ + DDV ali koliko bo že. Še vedno bo precej ceneje.

Ne samo to, se še dobro spomnim (v tistih časih ko mikro USB standard še ni bil razširjen) so se prodajali kabli po 25!!! evrov za komad, kao original.
Pa čeprav ni bilo razloga, ker so se tud po 3€ dobili če si dobro iskal.
V tistih časih se še ni tako množično naročalo iz alija (če sploh) in so si lahko dovolili imeti tako velike marže na ta šrot. Zdaj pa trgovine z etuiji skoraj ne vidiš več.

6bt9hmDwY ::

Je že kakšna priporočena 'strategija' nakupovanja takšnih malenkosti do 5€, recimo UC-E6 kabel?
(Razen potovanj skozi čas, da ti dospe najkasneje 30.6. po ocenjeni času 30-50 dni?)

A je edina rešitev, da naročiš več stvari, nekako zahtevaš (kako?) hkraten shipment vseh teh stvari?
In da kupuješ samo pri enem prodajalcu, ne več preko aliexpress v večih?

Kitajci so že razvili/predstavili kakšne svoje cunning plane ali jim je vseeno za te drobnarije?

darkolord ::

spam321 je izjavil:

Po moje se bo še vedno splačalo kupovati preko aliexpress. Sem ravno pred kratkim želel kupiti zaščitno folijo za telefon. Jebenih 10€ so hoteli za njo. 10€. to kar na aliexpress stane 50centov, so tu prodajali za 10€. Za takšne marže pa že raje naročim preko alija, plačam 2.5€ + DDV ali koliko bo že. Še vedno bo precej ceneje.
A lahko pri tebi kupim folijo za 75 centov? Se boš OMASTIL s 50% maržo ...

delfinus ::

Glejte, da posiljajo z Evrope. Nekaj pride iz EU, ni problema s carino, ker je poslano z njihovih skladisc. Nekaj je poslano tudi iz Azije, ceprav je oznaceno, da bo poslano s Poljske. V mojih primerih je slo mimo carine in nikoli nisem placal za te posiljeke, pa so bili kar konkretni paketi in vredni preko 150€. Je en misterij kako delajo te obvode. Verjetno kot bulk v EU in nato od tu naprej. Nisem se imel problema s temi primeri. Ce pa pride slucajno do primera, da narocite stvar, ki bo kao poslana iz EU in nato ni in je v koncni fazi ocarinjena pa sprozite dispute in zahtevajte delno povracilo stroskov nazaj. Stroskov carine.
Meni je Aliexpress v vseh disputih sel na roko. TUdi v takih, ko sem zahteval ALiexpress shipping, poslano pa je bilo s China Post. Prodajalec je pac zelel pobasat se vec denarja v zep, ampak se jim ni izslo.
lp, d.

mrTwelveTrees ::

Kako ste carini dajali dokaze po kakšni ceni ste kupili določen artikel ?
Jaz sem dal printscreen naročila + link (je oboje obvezno ?)
Sicer tudi kitajci napišejo marsikaj da je v paketu.
Ti jim lahko daš tudi račun od kakšnega starega naročila, datum ni težko zamenjat pa te ceneje pride carina.
Kje bodo imeli čas vse pakete odpirat.

showsover ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Kako ste carini dajali dokaze po kakšni ceni ste kupili določen artikel ?
Jaz sem dal printscreen naročila + link (je oboje obvezno ?)

Posnetek zaslona, saj lahko samo poiščejo, link je tvoja dobra volja, sicer, moja pa ne niti ne. Zanimivo je sicer, da se je zgodilo to par dni za nek wireless oral irrigitator (ojla, Poštarji, jaz sem, ja ;), pa je bilo takoj sprocesirano (uploadano isti dan kot je prišlo obvestilo po emailu ali čem), pavšalnih stroškov mi niso obračunali: 0,00€. Ne vem, če je to pravilo ali samo sreča.

mrTwelveTrees je izjavil:

Ti jim lahko daš tudi račun od kakšnega starega naročila, datum ni težko zamenjat pa te ceneje pride carina.
Kje bodo imeli čas vse pakete odpirat.

Pomemben je čas, ko shipment pride v carinski postopek (1.7.), ne čas oddaje naročila (ki je mnogokrat razbito na VEČ shipmentov).

darkolord ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Ti jim lahko daš tudi račun od kakšnega starega naročila, datum ni težko zamenjat pa te ceneje pride carina.
To je vsaj carinski prekršek.

Bellzmet ::

darkolord je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

Ti jim lahko daš tudi račun od kakšnega starega naročila, datum ni težko zamenjat pa te ceneje pride carina.
To je vsaj carinski prekršek.


In da o smiselnosti ponarejanja dokumentov za par EUR sploh ne govorimo...

rejven ::

Ni lih fajn ko ti davk pa postopek zaracunajo, najbolj me moti to, ker morm posiljat tja na posto dokazila/racun. Se mi res nw da, zko, da vcasih za manjao vrednost rajs se enkrat narocim pa je (brez refundacije). Bomo vidl. Najboljs bi blo, da bi ze kar ddv pa carinske stroške obracunal :)

FoxKnox ::

Na Aliju je pri vsakem prodajalcu v opisu izdelka navedeno, da je kupec tisti , ki prevzema stroške in odgovornost za uvozne dajatve in da se oni s tem ne ukvarjajo. Dvomim, da se bo to kaj spremenilo za eno malo Slovenijo.
Bi bilo pa od naše Pošte pošteno, da bi do neke cifre zaračunali procent od vrednosti za stroške postopka, ne pa 2,5 € na vrednost npr 50 centov.

Okapi ::

Zakaj bi bilo to bolj pošteno? Saj imajo enako dela s carinjenjem, ne glede na vrednost pošiljke.

pygmalion ::

Ravnokar sem imel razgovor s prodajalcem, ki prodaja preko AE. On rezolutno trdi, da bo AE po 1.7. zaračunaval davek za EU. (On je zaradi tega žalosten, ker kot je sam rekel, ne bo mogoče švinglati.)

To seveda ni službena informacija, ampak po moje kaže vsaj na to, da pri AE delajo na reševanju problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

OK.d ::

FoxKnox je izjavil:

Na Aliju je pri vsakem prodajalcu v opisu izdelka navedeno, da je kupec tisti , ki prevzema stroške in odgovornost za uvozne dajatve in da se oni s tem ne ukvarjajo. Dvomim, da se bo to kaj spremenilo za eno malo Slovenijo.
Bi bilo pa od naše Pošte pošteno, da bi do neke cifre zaračunali procent od vrednosti za stroške postopka, ne pa 2,5 € na vrednost npr 50 centov.

V Nemčiji se ne mislijo ....vati z vsako malenkostjo, kar je več kot 1€ davka se plača ostalo gre neobdavčeno naprej.
https://imgur.com/ofaA1b4
LPOK.d

Okapi ::

Ja, na drugi strani pa nemška pošta zaračuna 6 evrov provizije, naša pa samo 2,5 evra.

spegli ::

Jaz sem obupal nad Kitajci. Je pocen, sam ko se pa zaplete, dobiš odgovor bota mal še pa bo. Nazadnje cela jeba dobit nazaj denar od banggood.

OK.d ::

Okapi je izjavil:

Ja, na drugi strani pa nemška pošta zaračuna 6 evrov provizije, naša pa samo 2,5 evra.

Ja, če imaš pa stvari za par eurov tudi 2,5€ ni poceni.
LPOK.d

pygmalion ::

Nemški potrošniki imajo eno veliko prednost. Imajo ogromno izbiro raznih izdelkov preko amazon.de in majhnih spletnih prodajalcev, ki jih lahko z malo poštnino dobijo na dom. Večine teh izdelkov sploh ne pošiljajo v Slovenijo, če pa pošiljajo, je poštnina za manjše stvari praviloma dražja od izdelka. Potrošniki v Sloveniji smo pa zreducirani na mimovrste.si in enaa.si, ki sta bleda senca amazona.de.

Jaz nekoliko kompenziram stvari, da naročam na Amazon pickup point takoj preko meje v Avstriji, običajno ko zberem za 29 EUR izdelkov (v nekaterih primerih potem poštnine sploh ni). Ampak to je mogoče 20-30% vsega blaga na Amazonu.

Tako da mislim, da smo Slovenci, iz objektivnih razlogov, mnogo bolj odvisni od kitajske robe kot Nemci in upam, da je res, da se bo zadeva rešila na način, da bo AE odvajal davek (tako kot že to počne za druge države). Potem provizije pošti ne bomo plačali nikoli. Davek pa mi ni problem plačati.

Aja, pa še to. Tudi mnogi Kitajci prodajajo preko amazon.de in sami plačujejo davke. Po moje več Kitajcev pošilja direktno iz Evrope preko amazon.de, kot preko aliexpress.com. Vsaj jaz sem kupil več kitajskih izdelkov poslanih iz Evrope preko amazon.de. Kar običajno deluje samo v Nemčijo in Avstrijo, sploh za zmerno poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

darkolord ::

Amazon.de za zelo majhne stvari tudi ni poceni. Če gre pošiljka preko Amazona, si slednji za to storitev zlahka vzame več, kot je sicer osnovna cena izdelka.

driver_x ::

spegli je izjavil:

Jaz sem obupal nad Kitajci. Je pocen, sam ko se pa zaplete, dobiš odgovor bota mal še pa bo. Nazadnje cela jeba dobit nazaj denar od banggood.


Jaz sem z Banggoodom zaključil, ko za neprispelo pošilko nisem dobil ničesar. Na Aliexpressu pa so mi povrnili kupnino za vsako pošilko, ki ni prišla v predpisanem roku, čeprav so pozneje prišle vse.

delfinus ::

V torek je Aliexpress poslal slednje sporocilo, kar nakazuje, da bo dejansko obracunaval DDV za EU fizicne kupce. Ce si pa business kupec pa imas moznost to opredeliti in DDV ne bodo obracunali na njihovi strani. Evo screen capture mejla.


darkolord ::

A si kje posebej označen kot "business buyer"? Jaz nisem tega maila dobil, pa nikjer ne najdem tega linka za VAT info poslat ...

driver_x ::

Jaz sem dobil ta mail, pa nisem business buyer.

pygmalion ::

Super. Nakupovanje preko AE se nadaljuje, še več, začel bom kupovati tudi stvari nad 22 EUR, ker več ne bom rabil plačevati provizije za zaračunavanje davka.

Predvidevam, da bi potemtakem na carinski pošti na dolgi rok lahko imeli celo manj dela kot doslej. Tiste zaostale pošiljke iz prejšnjih dveh mesecev pa lahko kar skozi pustijo, ker je cilj bil dosežen.

Po moje je cilj EU bil, da se AE in ostale tuje prodajalce prisili, da nehajo goljufati in začnejo zaračunavati davke. Realno, niti EU države niti carina nimajo koristi od davkov na blago male vrednosti, dejansko se je šlo za nepobran davek na bolj vredne stvari, ki so z goljufivimi deklaracijami šli preko meje.

Okapi ::

pygmalion je izjavil:

Super. Nakupovanje preko AE se nadaljuje, še več, začel bom kupovati tudi stvari nad 22 EUR, ker več ne bom rabil plačevati provizije za zaračunavanje davka.
Seveda boš plačeval tudi stroške carinjenja, samo vedel ne boš, koliko, ker bodo vključeni v ceno.

Pa precej prepričan sem, da bodo udarili 22% DDV kar na vse, tudi na stvari, ki so pri nas v resnici obdavčene z 9,5% DDV.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Super. Nakupovanje preko AE se nadaljuje, še več, začel bom kupovati tudi stvari nad 22 EUR, ker več ne bom rabil plačevati provizije za zaračunavanje davka.
Seveda boš plačeval tudi stroške carinjenja, samo vedel ne boš, koliko, ker bodo vključeni v ceno.

Pa precej prepričan sem, da bodo udarili 22% DDV kar na vse, tudi na stvari, ki so pri nas v resnici obdavčene z 9,5% DDV.


Glede na to, da bo obdavčenje (ne carinjenje) avtomatsko opravil računalnik, bo verjetno obdavčenje (a) zanemarljiv strošek, mnogo mnogo manjši od 2.50 EUR (b) proporcionalen glede na ceno izdelka. Dejansko človeško delo, ki ga morajo pri AE narediti, je predelati delovanje portala (že narejeno za kupce iz drugih držav, ZDA, Avstralije... in že zdaj vračunano v ceno) in vnesti davčne stopnje za EU. Potem pa bodo verjetno imeli še neki strošek s prenosom zbranih sredstev na račune finančnih ministrstev v EU.

PS A sploh kdo kupuje kaj na AE, kar ima nižjo davčno stopnjo?? Hrana, zdravila, semena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Okapi ::

In kako si ti predstavljaš, da bo potekal uvoz v Slovenijo? Ravno tako bodo na carinski pošti pregledali vsako pošiljko, edina razlika bo v tem, da ne bo treba tebi dostavit podatkov in posebej plačati DDV, ampak bo vse to (predložitev podatkov in plačilo DDV) naredil špediter.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

In kako si ti predstavljaš, da bo potekal uvoz v Slovenijo? Ravno tako bodo na carinski pošti pregledali vsako pošiljko, edina razlika bo v tem, da ne bo treba tebi dostavit podatkov in posebej plačati DDV, ampak bo vse to (predložitev podatkov in plačilo DDV) naredil špediter.


Jaz si predstavljam to tako, da bo AE zaračunal ceno izdelka in davek, potem pa davek poslal Ministrstvu za finance. Carinska pošta bo na deklaraciji samo pogledala, če je davek že odveden s strani AE in v takem primeru preprosto pošiljko spustila skozi. Nobenega dodatnega špediterja ne bo. Tako vsaj deluje za Avstralijo in druge države, ki imajo že to urejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Okapi ::

pygmalion je izjavil:


PS A sploh kdo kupuje kaj na AE, kar ima nižjo davčno stopnjo?? Hrana, zdravila, semena?
Najpogosteje verjetno očala z dioptrijo, navadna ali sončna. Pa kakšni ortopedski pripomočki verjetno tudi. Tudi razni prehrambeni dodatki, proteini in podobno.

pygmalion ::

Okapi je izjavil:

pygmalion je izjavil:


PS A sploh kdo kupuje kaj na AE, kar ima nižjo davčno stopnjo?? Hrana, zdravila, semena?
Najpogosteje verjetno očala z dioptrijo, navadna ali sončna. Pa kakšni ortopedski pripomočki verjetno tudi. Tudi razni prehrambeni dodatki, proteini in podobno.


Ne vem, kako bo to rešeno, ampak najenostavnejša rešitev bi bila, da AE omogoči, da pri nekem nakupu NE plačaš davek. Potem to pošiljko odpre carinska pošta, ti nabije 9.5% in zaračuna 2.5 EUR provizije.

Alternativa je, da se na AE začnejo ukvarjati s klasifikacijo izdelkov za vsako državo posebej, kar bi res pomenilo mnogo več dela za AE. Ali pa, da prodajalec sam določi davčno stopnjo, potem pa samo carinska pošta samo pri pošiljkah, ki imajo nižjo davčno stopnjo, preveri, ali je ta izbira upravičena, kar pa bi pomenilo več (nezaračunanega) dela za carinsko pošto.

Glede na to, da gre po moje za resnično minoren delež blaga, je prva varianta najverjetnejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()
««
96 / 189
»»