» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
72 / 189
»»

LuIK ::

A če imaš na Aliexpress možnost označiti, da naj bo poslano iz Češke ali Nizozemske, to pomeni, da ni carinskega postopka in DDV podobno kot pri amazon.co.uk?

hvala!

VIP58 ::

Da
Too much of everything is just enough.

bedarija ::

ja, ampak vseeno kdaj kljub temu da imaš možnost to ozaničit, piše da iz te države ne pošiljajo v slo

LuIK ::

to je zdaj po novem tako? Ker v tekamh tega foruma iz leta cca. 2016 se je razglabljalo, da pošiljanje z NL ali SK pomeni pošiljanje iz carinskega skladišča, kjer carisnek formalnosti še niso bile opravljene, kar pomeni, da človeka davek še čaka.

Zanimajo me zadnje izkušnje uporabnikov. Kupujem pa 70mai 800a dash cam front + rear, ki jo na amazonu še ni (so samo front)

hvala in lp

VIP58 ::

Čedalje več robe od Aliexpressa prihaja iz EU skladišč. Imam nekaj večjih naročil vrednosti cca 100€, pa ni šlo nobeno čez carino. Dostavlja pa pošta ali DPD.
Too much of everything is just enough.

val46 ::

Isto pri meni. Kak mesec nazaj naročil kamero za cca 60€ iz češke in je bila v 5ih delovnih dneh pri meni. Prevoznik pa pošta slovenije. Nobenih dodatnih stroškov s carino ali česarkoli drugega. Edino poštnina je bila menda 10€, iz kitajske bi ista kamera bila pa poštnina 4,50, ampak bi jo verjetno še danes čakal :))

OK.d ::

Kako najdeš podatek iz katere EU države lahko dobiš izdelek.
Kar meni uspe je edino po naključju med prbskanjem, kakšnega bolj konkretnega filtra za pošiljanje iz EU jaz ne najdem.:P
LPOK.d

gregyk ::

OK.d je izjavil:

Kako najdeš podatek iz katere EU države lahko dobiš izdelek.
Kar meni uspe je edino po naključju med prbskanjem, kakšnega bolj konkretnega filtra za pošiljanje iz EU jaz ne najdem.:P

Mislim da takega filtra žal ni...

darkolord ::

Ne moreš

krho ::

A kdo ve tole aliexpress matematiko od uradne xiaomi trgovine.

 Poco f2

Poco f2

385$-50$-30EUR-3$==254EUR.. Po kakšnem tečaju... Pa če cena iz kitajske v EUR za 11.11 je 393EUR... kar je že tako več...

Ah.. očitno je tokrat v Španiji nižja cena kot na Kitajskem... pol se ~ izzide.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

BorutK-73 ::

Ne pozabi da se bodo cene podražile dan pred 11.11 in si potem cenovno na istem kot sedaj. Edino kar se splača 11.11 so kuponi, je pa minus da boš dlje čakal na paket zaradi navala.

Steinkauz ::

Ni čist res, jst mam že nek cajta par izdelkov v košarici pa vidm, da bo dejansko 11.11. cnej. Je pa res, da za večino res nabijejo cene.

stara mama ::

Mogoče se splača če točno veš kaj rabiš in imaš to namen kupit, pa še to vrjetno velja bolj za elektroniko. Pa še to odvisno od realne vrednosti. Zraven je pa ogromno marketinga in ponudb stvari, ki jih v resnici ne rabiš, veliko jih je res tudi predhodno podražanih.

Koraaz ::

Kaj pa je novembra, da je takrat ponavadi gneča in popusti na naročila iz kitajske? Ima to mogoče kaj veze s "črnim petkom"?

In ali te cene, ki jih oni obljubljajo na razprodajah držijo al samo umetno povišajo ceno in potem dajo popust kot so nekateri tu že omenili?

Poljuben primer iz Aliexpress-a



Kaže, da če se počaka do 11.11. naj bi il produkt cenejši. Pa bo res? Kaj se zgodi s poštnino? Ali bodo potem nadoknadili in nabili ceno poštnine (trenutno ima izdelek brezplačno poštnino)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

BorutK-73 ::

11.11 salle je kao kitajska božična razprodaja ko si še dobil paketke v 3-4 tednih. Že dve leti nazaj si dobival pakete konec januarja, lani je bilo še slabše.

Imho je nabolje zdaj naročit ko vsi čakajo na 11.11.;)

Zgodovina sprememb…

bedarija ::

vse cene ki bodo veljale 11.11. morajo bit že zdaj objavljene nad trenutno ceno izdelka. nisem še nikjer zasledil da potem ta cena ne bi veljala, to da ljudje pravijo da nabijajo cene in potem spustijo na isto ne drži. če je cena izdelka za 11.11. že zdaj najavljena, bo tista cena tudi veljala, se pa ponekod vidi da bo izdelek na 11.11. dražji od trenutne cene, ampak spet, to ceno lahko vidiš že sedaj in te ne more potem presenetiti. majo kitajci malo višje standarde ko mimovrste.

edino kjer pa znajo drkat je. da zvišajo ceno poštnine in si potem na istem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

darkolord ::

"Pozabil" si pa na enostavno zadevo, da so cene dvignili tik preden so najavili cene za 11.11.

Gledam en izdelek:
- 2.11. je bila cena $53.82
- 4.11. je bila cena $62.07
- 11.11. bo cena $55.21

Zgodovina sprememb…

leeon ::

koliko časa od naročila na aliexpress imam čas, da odprem dispute, ker nisem dobil izdleka? 90 dni? hvala

darkolord ::

15 dni od poteka roka za dostavo.

bedarija ::

takoj ko poteče do 15 dni ja.

shark99 ::

Dobro nas nategujejo na Aliexpressu s temi pošiljkami iz Poljske, Francije, Italije. Označim Poljska, kjer piše 2-5 dni. Danes dobim paket po 45dneh pa piše HongKong pošta. Naročil sem še v oktobru 2 paketa Francija in Italija, pa je pisalo 1-8 dni, pa je mimo že 20. Piše do 10.11. če ne dobim paket je full refund. Ko hočeš odpreti Dispute mi piše, da je paket v procesu in, da naj počakam vsaj do 20.11. in ne morem disputa nadaljevati. To je čisto zgrešeno. Je pa res, da sem septembra naročil en paket Pojska in je prišlo deseti dan. Uglavnem, da se ne bo kdo zaletel in plačeval ful več poštnine, če piše 2-5 dni, ker od osmih paketov je samo en prišel dokaj hitro. Disputa pa ne morem odpreti, paketi so pa vsi poslani iz Azije. Banda

Steinkauz ::

Jst sm vedno zahteval full refund, če ni blo poslano s tam kjer piše.
Pač počakaš do trenutka, k lahk prožiš dispute.

stara mama ::

darkolord je izjavil:

"Pozabil" si pa na enostavno zadevo, da so cene dvignili tik preden so najavili cene za 11.11.

Gledam en izdelek:
- 2.11. je bila cena $53.82
- 4.11. je bila cena $62.07
- 11.11. bo cena $55.21

Enako opažam tudi letos, že lani in vrjetno se je dogajalo že prej. Cena se zviša PRED najavo 11.11.
Letos za par stvari ki jih spremljam so se cene zvišale v sredini oktobra, da so zdaj najavljene "znižane"
Primer:
Poco X3 6/128 ob izidu flash sale: 204€
Potem "normalna cena" 225€, na Banggoodu sred novembra celo zvišanje in 225 na nekje 240-250€
zdaj pa 11.11 kao "znižanje" na 204€.

msms ::

1.9 naročil okoli 15 paketov ene 10 jih je prišlo v roku 5tednov ostalo na poti. Tako da je standard da pride paket okoli 5-7 tednov.

borisk ::

svilna pot pa drugače laufa na polno, ogromno paketov mi sedaj potuje preko kazakstana, rusije in naprej proti evropi.

delfinus ::

Kako imate kej izkusnjo s 4PX Singapore Post posto? Sam nisem dobil niti enega paketa, ki so bili naroceni v juliju in avgustu in poslani preko 4PX Singapore Post. Gre pa za razlicne stvari pri razlicnih prodajalcih. Stvari so prckarije zanemarljive vrednosti. Vsem je potekel rok in seveda dobil sem denar nazaj preko Alixpressa. Zgleda, kot da jih singapurci mecejo v smeti ali pa nalagajo na rikso in gre rocno preko Himalaje.
Kako imate drugi izkusnje?
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

BorutK-73 ::

borisk je izjavil:

svilna pot pa drugače laufa na polno, ogromno paketov mi sedaj potuje preko kazakstana, rusije in naprej proti evropi.

Enako. Zato so pa sedaj trackingi vredni pol kur*a ker se končajo v kazahstanu kjer dobijo novo deklaracijo.

buttcrack ::

Caniao pa v uzbekistanu

FoxKnox ::

delfinus je izjavil:

Kako imate kej izkusnjo s 4PX Singapore Post posto? Sam nisem dobil niti enega paketa, ki so bili naroceni v juliju in avgustu in poslani preko 4PX Singapore Post. Gre pa za razlicne stvari pri razlicnih prodajalcih. Stvari so prckarije zanemarljive vrednosti. Vsem je potekel rok in seveda dobil sem denar nazaj preko Alixpressa. Zgleda, kot da jih singapurci mecejo v smeti ali pa nalagajo na rikso in gre rocno preko Himalaje.
Kako imate drugi izkusnje?
lp, d.


Sem že pred nekaj časa tu napisal, da se 4px izogibajte. Jaz sem dobil od njih 50% pošiljk po pol leta, 50% pa še ne.
Cainaio, yanwen da, 4px HELL NO.

delfinus ::

Fox, problem je tudi, da ponavadi prodajalec sam prestavi na 4PX, tudi ce nisem izbral doticnega posrednka. V kar nekaj slucajih se mi je tako zgodilo.

VelkBla ::

Ima ta stran notification opcijo? Zanima me tudi, zakaj se doloceni izdelki (cetudi se isce veckrat isti izdelek) kdaj prikazujejo na strani med rezultati iskanja kdaj pa ne. Se zgodilo ko sem bil logiran ali pa kot "gost".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

bedarija ::

zato ker je aliexpress gnila stran. nalaga se 5x dlje kot katerakoli druga spletna stran, verjetno zato ker imajo milijarde izdelkov, velikrat tudi potrojene. ne želim neki pljuvat, to resno mislim. stran je zelo gnila. in prihaja do napak.
sam sem opazil da ko iščem neko stvar dobimo kdaj zelo malo prikazov tega izdelka ko ga pa dodam na wishlist ali košarico mi pa v recommended meče na tone teh istih izdelkov.

borisk ::

BorutK-73 je izjavil:

borisk je izjavil:

svilna pot pa drugače laufa na polno, ogromno paketov mi sedaj potuje preko kazakstana, rusije in naprej proti evropi.

Enako. Zato so pa sedaj trackingi vredni pol kur*a ker se končajo v kazahstanu kjer dobijo novo deklaracijo.


sam niti nimam takšnih izkušenj, primer:
https://t.17track.net/sl#nums=VR3624944...

janezvalva ::

naročil nekaj za 0.6€ aprila, prispelo danes.
7 mesecev.
wtf?!
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

LuGi ::

janezvalva je izjavil:

naročil nekaj za 0.6€ aprila, prispelo danes.
7 mesecev.
wtf?!


jep, same here. Že tretji paketek

Vuli ::

kaj jočete, za free shipping je še dobro.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jest10 ::

janezvalva je izjavil:

naročil nekaj za 0.6€ aprila, prispelo danes.
7 mesecev.
wtf?!

Pošiljke s konca marca in aprila so se zataknile in hodijo po 5+ mesecev. 3 od 13 mi še manjkajo.
Kar je bilo naročeno od maja dalje, sem dobil v standardnih 1-2 meseca

DjJuvan ::

Očitno po novem slovenska carina kar zavrača pakete iz Kitajske brez kakršnega koli obvestila...
Kako vem? Dva prodajalca sta mi po več mesecih javila, da sta dobila paket nazaj...

#ciganija

darkolord ::

Kako veš, da ju je zavrnila slovenska carina?

DjJuvan ::

"Dear buyer, I'm sorry that your parcel was returned by the security . In order to reduce your loss, we are willing to refund you, is that accept for you? Looking forward to your reply."

drugi mi je samo napisal, da je bil paket vrnjen in da naj vložim dispute, da dobim keš nazaj.

Drugega pojasnila, zakaj bi paketi prišli nazaj nimam.

lolipop2 ::

DjJuvan je izjavil:

Očitno po novem slovenska carina kar zavrača pakete iz Kitajske brez kakršnega koli obvestila...
Kako vem? Dva prodajalca sta mi po več mesecih javila, da sta dobila paket nazaj...

#ciganija


kaj si pa naročil?

jest10 ::

DjJuvan je izjavil:

"Dear buyer, I'm sorry that your parcel was returned by the security . In order to reduce your loss, we are willing to refund you, is that accept for you? Looking forward to your reply."

drugi mi je samo napisal, da je bil paket vrnjen in da naj vložim dispute, da dobim keš nazaj.

Drugega pojasnila, zakaj bi paketi prišli nazaj nimam.


Jaz tu ne vidim, da bi zavrnila slovenska carina.

Okapi ::

DjJuvan je izjavil:

"Dear buyer, I'm sorry that your parcel was returned by the security . In order to reduce your loss, we are willing to refund you, is that accept for you? Looking forward to your reply."

drugi mi je samo napisal, da je bil paket vrnjen in da naj vložim dispute, da dobim keš nazaj.

Drugega pojasnila, zakaj bi paketi prišli nazaj nimam.
Lahko da paketa sploh nikoli niso poslali. Ti si nekega Kineza več mesecev brezobrestno kreditiral.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

LuIK ::

Ali sledite pošiljke (kolikor je to mogoče) s programom 17track.net ali še katerim drugim?

darkolord ::

trackchecker

DjJuvan ::

lolipop2 je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

Očitno po novem slovenska carina kar zavrača pakete iz Kitajske brez kakršnega koli obvestila...
Kako vem? Dva prodajalca sta mi po več mesecih javila, da sta dobila paket nazaj...

#ciganija


kaj si pa naročil?


pri enem megafon, pri drugem pa cart trolley. Za prvega ne vidim razloga, da ne bi prišlo do mene... okej, drugi pa je mal večji paket.

OZZY ::

FoxKnox je izjavil:

delfinus je izjavil:

Kako imate kej izkusnjo s 4PX Singapore Post posto? Sam nisem dobil niti enega paketa, ki so bili naroceni v juliju in avgustu in poslani preko 4PX Singapore Post. Gre pa za razlicne stvari pri razlicnih prodajalcih. Stvari so prckarije zanemarljive vrednosti. Vsem je potekel rok in seveda dobil sem denar nazaj preko Alixpressa. Zgleda, kot da jih singapurci mecejo v smeti ali pa nalagajo na rikso in gre rocno preko Himalaje.
Kako imate drugi izkusnje?
lp, d.


Sem že pred nekaj časa tu napisal, da se 4px izogibajte. Jaz sem dobil od njih 50% pošiljk po pol leta, 50% pa še ne.
Cainaio, yanwen da, 4px HELL NO.


Pa sunyou je tud sran**.. isto kot 4px.. al pa še huje.. Preko njih nisem dobil niti enega.

jest10 je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

"Dear buyer, I'm sorry that your parcel was returned by the security . In order to reduce your loss, we are willing to refund you, is that accept for you? Looking forward to your reply."

drugi mi je samo napisal, da je bil paket vrnjen in da naj vložim dispute, da dobim keš nazaj.

Drugega pojasnila, zakaj bi paketi prišli nazaj nimam.


Jaz tu ne vidim, da bi zavrnila slovenska carina.


Vejetno je zadevo zavrnila kitajska pošta oz. urad. Jaz mam pravkar problem, ker sem nabavil 2x navadna audio kabla in ni šlo čez zaradi varnosti.. kabla?? Mi je prodajalec napisal, da zadnje čase prihaja do teh stvari. Žal neposjasnjeno zakaj.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

FoxKnox ::

Okapi je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

"Dear buyer, I'm sorry that your parcel was returned by the security . In order to reduce your loss, we are willing to refund you, is that accept for you? Looking forward to your reply."

drugi mi je samo napisal, da je bil paket vrnjen in da naj vložim dispute, da dobim keš nazaj.

Drugega pojasnila, zakaj bi paketi prišli nazaj nimam.
Lahko da paketa sploh nikoli niso poslali. Ti si nekega Kineza več mesecev brezobrestno kreditiral.>:D


Ni niti poslal.Lahko mu je carrier zavrnil pošiljko ali pa se mu je podražila poštnina in se mu ni več splačalo.Imel nekaj takih primerov, predvsem iz Singapurja, ko se je takoj strinjal z full refund po 90 ih dneh.

Vuli ::

OZZY je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

delfinus je izjavil:

Kako imate kej izkusnjo s 4PX Singapore Post posto? Sam nisem dobil niti enega paketa, ki so bili naroceni v juliju in avgustu in poslani preko 4PX Singapore Post. Gre pa za razlicne stvari pri razlicnih prodajalcih. Stvari so prckarije zanemarljive vrednosti. Vsem je potekel rok in seveda dobil sem denar nazaj preko Alixpressa. Zgleda, kot da jih singapurci mecejo v smeti ali pa nalagajo na rikso in gre rocno preko Himalaje.
Kako imate drugi izkusnje?
lp, d.


Sem že pred nekaj časa tu napisal, da se 4px izogibajte. Jaz sem dobil od njih 50% pošiljk po pol leta, 50% pa še ne.
Cainaio, yanwen da, 4px HELL NO.


Pa sunyou je tud sran**.. isto kot 4px.. al pa še huje.. Preko njih nisem dobil niti enega.

jest10 je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

"Dear buyer, I'm sorry that your parcel was returned by the security . In order to reduce your loss, we are willing to refund you, is that accept for you? Looking forward to your reply."

drugi mi je samo napisal, da je bil paket vrnjen in da naj vložim dispute, da dobim keš nazaj.

Drugega pojasnila, zakaj bi paketi prišli nazaj nimam.


Jaz tu ne vidim, da bi zavrnila slovenska carina.


Vejetno je zadevo zavrnila kitajska pošta oz. urad. Jaz mam pravkar problem, ker sem nabavil 2x navadna audio kabla in ni šlo čez zaradi varnosti.. kabla?? Mi je prodajalec napisal, da zadnje čase prihaja do teh stvari. Žal neposjasnjeno zakaj.


ja, se dogaja kar precej zadnje čase. Meni je 1 paket rotiral po letališču 1 mesec, pol je pa končno šel na pot in prišel. Vedno nek Security return
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Blazz ::

LuIK je izjavil:

A če imaš na Aliexpress možnost označiti, da naj bo poslano iz Češke ali Nizozemske, to pomeni, da ni carinskega postopka in DDV podobno kot pri amazon.co.uk?

hvala!


ne ni nujno, se mi je že parkrat zgodilo, poslali so že iz Češkega skladišča, a je bilo carinsko skladišče, blago pa neocarinjeno. Nato me je naša država lepo ocarinila, na aliexpressu sm odprl dispute, vse razložil, priložil slike itd, pa sem izgubil dispute... jezen sem bil kot ris....
««
72 / 189
»»