» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
69 / 189
»»

stara mama ::

In pol se čudiš, da so poštnine v SLO najdražje...

buttcrack ::

če katero zadevo prejmem po disputeu, vedno kontaktiram prodajalca in ga vprašam kam mu nakažem vrnjen znesek...
fer je fer.

BorutK-73 ::

Jaz sem to delal na začetku, zdaj jih pa ne jebem več. Podaljšam zaščito za 3 tedne potem pa dispute.

Danes bobil 3 pakete po 3 tednih.:)

Kvinta ::

Jaz tud ne dam nič nazaj to je izto ,ko da dnar na cesti najdeš pa ga na policijo naseš :))
A.C.A.B

bedarija ::

ne ni isto. ti si plačal paket ki si ga dobil. to da je rabu 2x dlje do tebe ni krivda prodajalca temveč razmer in pošte

AvtoR ::

Da v pol leta od 10 stvari (malenkosti do 5€)ni prišlo čisto nič, mi je res čudno. Noben tracker pošiljk nič ne najde. Imam občutek, da so na delu nategovalci in sploh niso nič poslali. Mogoče računajo na to da enostavno pozabiš dati disput...
Pri ostalih trgovinah je še vedno, kljub koroni prišlo najkasneje v 6ih tednih...

BuDi79 ::

bedarija je izjavil:

ne ni isto. ti si plačal paket ki si ga dobil. to da je rabu 2x dlje do tebe ni krivda prodajalca temveč razmer in pošte
Prodajalec ti zagotavlja dobavo v določenem času. če ne gre je odgovoren tudi on. Očitno ne delaš v branži, kjer obstajajo pogodbene kazni zaradi podaljšanja rokov (kjer jih nič ne zanima če si ti ali tvoji pogodbeniki imeli korono ali pa jim je komet padel na glavo)

bedarija ::

pizda si pameten. ti boš primerjal pogodbe iz oči v oči z 2€ izdelkom iz kitajske. daj se spusti iz prestola pa se nehaj obnašat kot da si rešitelj kitajske industrije z nakupi prek aliexpressa

FoxKnox ::

AvtoR je izjavil:

Da v pol leta od 10 stvari (malenkosti do 5€)ni prišlo čisto nič, mi je res čudno. Noben tracker pošiljk nič ne najde. Imam občutek, da so na delu nategovalci in sploh niso nič poslali. Mogoče računajo na to da enostavno pozabiš dati disput...
Pri ostalih trgovinah je še vedno, kljub koroni prišlo najkasneje v 6ih tednih...


Jaz osebno sem dobil vse naročeno do konca februarja, ničesar naročenega marca in aprila in počasi vse naročeno od maja naprej z rokom dobave 50 do 70 dni.Traja veliko dlje kot pred korono.Govorim za nizke
zneske nakupa s free poštnino

BuDi79 je izjavil:

bedarija je izjavil:

ne ni isto. ti si plačal paket ki si ga dobil. to da je rabu 2x dlje do tebe ni krivda prodajalca temveč razmer in pošte
Prodajalec ti zagotavlja dobavo v določenem času. če ne gre je odgovoren tudi on. Očitno ne delaš v branži, kjer obstajajo pogodbene kazni zaradi podaljšanja rokov (kjer jih nič ne zanima če si ti ali tvoji pogodbeniki imeli korono ali pa jim je komet padel na glavo)


Na AliExpressu je prvo pravilo:
DELIVERED IN 90 DAYS OR FULL REFUND

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

jocoj ::

Kvinta je izjavil:

Jaz tud ne dam nič nazaj to je izto ,ko da dnar na cesti najdeš pa ga na policijo naseš :))
Denar si dolžan odnesti na policijo, ker ni tvoj. Šele ko mine eno leto in nihče ne pride iskat izgubljenega, postane tvoje in ga lahko zakonito dobiš nazaj.

val46 ::

jocoj je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz tud ne dam nič nazaj to je izto ,ko da dnar na cesti najdeš pa ga na policijo naseš :))
Denar si dolžan odnesti na policijo, ker ni tvoj. Šele ko mine eno leto in nihče ne pride iskat izgubljenega, postane tvoje in ga lahko zakonito dobiš nazaj.

Sej ne da zagovarjam odtujitev denarja, če ga recimo dobiš na cesti, ampak...koliko primerov poznaš, ko bi nekdo odnesel denar na policijo in ga čez eno leto dobil nazaj? ;)

Blinder ::

Narocis paket iz CH, mine dva mesca in paketa ni, zelis odpreti dispute in ti ne omogoci ga odpret zaradi upocasnjenih storitev zaradi Covid. Ko po dobrih 2 mescih dobis paketek vidis, da izdelek ne deluje, dispute-ja pa n emores odpreti ker je potekel rok dveh mescev. To se mi je zgodilo ze trikrat letos, na ebay in aliexpress.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

buttcrack ::

To ne gre. Ali ti poteče purchase protection ali pa predolgo mečkaš za dispute.
Mislim da imaš 14 dni časa od prejema za dispute.

Alamar ::

val46 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz tud ne dam nič nazaj to je izto ,ko da dnar na cesti najdeš pa ga na policijo naseš :))
Denar si dolžan odnesti na policijo, ker ni tvoj. Šele ko mine eno leto in nihče ne pride iskat izgubljenega, postane tvoje in ga lahko zakonito dobiš nazaj.

Sej ne da zagovarjam odtujitev denarja, če ga recimo dobiš na cesti, ampak...koliko primerov poznaš, ko bi nekdo odnesel denar na policijo in ga čez eno leto dobil nazaj? ;)

Niso redki. Sam sem 2x našel denar na bankomatu in 1x na pločniku. Nesel na postajo, kjer so popisali vse bankovce in mi izdali potrdilo. Glej ga zlomka, po letu dni se ni nihče oglasil in denar je zakonito postal moj.

buttcrack ::

Kolega je na enak način prišel do ajfona.

Boggs ::

Jaz imam pa en tracking info za en 5 EUR izdelek iz Kitajske, pa me zanima če kdo po morebitnih podobnih izkušnjah ve ali ga lahko pričakujem ali ne. Nekje na sredini se tracking številka spremeni (očitno ko gre skozi Uzbekistan), od 04.09.2020 pa naj bi stal nekje v SLO, pa se mi zdi malo dolgo. Spodnji seznam se bere od spodaj navzgor.

Sep 4, 2020 3:00pm
Arrived in destination country Slovenia

Aug 30, 2020 5:41am
Arrived at international hub

Aug 22, 2020 11:42am
Arrived at Malasevic station

Aug 14, 2020 10:59am
In transit

Aug 14, 2020 1:42am
Arrived at Dostyk station

Aug 10, 2020 11:18pm
Released from customs

Aug 9, 2020 7:43pm
Arrived at Alataw Pass

Aug 5, 2020 12:40pm
Dispatched from the dispatch center
Shenzhen

Aug 3, 2020 12:40pm
Dispatched from the dispatch center
Shenzhen

Jul 29, 2020 5:56am
Last mile=> destination country post, number US022935915UZ

Jul 29, 2020 3:56am
Departed from Yanwen Facility

Jul 28, 2020 9:45pm
Received by the dispatch center

Jul 28, 2020 4:19pm
Data received

Jul 28, 2020 3:13am
Process completed in Yanwen Facility

Jul 27, 2020 2:43pm
Picked up

Jul 27, 2020 3:03am
Tracking number provided
YANWEN tracking #UD179200180YP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

amacar ::

Js sem imel zelo podoben tracking in je paket prišel pred parimi dnevi (menda v petek).

darkolord ::

Če pošiljka stoji v SLO, lahko preveriš tukaj. Za navadne poštne pošiljke je to edini merodajen vir.

Boggs ::

Sem pozabil napisat zgoraj ... sem poskusil vpisat sledilno št. tudi v sledenje na strani Pošte Slovenije ampak ne najde nič.

darkolord ::

Potem še ni v Sloveniji.

Boggs ::

Jah, piše da je. Zgleda tako, kot da bi vlak prišel v SLO ampak še ne ni bil raztovorjen oz. pošiljka še ne bila poskenirana s strani Pošte Slovenije. Samo da bi 10 dni že tko stalo mi je pa čudno.

darkolord ::

Kako bi pa Kitajec vedel, da je pošiljka v Sloveniji, Slovenec pa ne?

Boggs ::

Ja ne vem kako potekajo tele izmenjave podatkov. Očitno ima Yanwen neko povratno informacijo o poteku dostave od izvora do trenutne postaje. Do PS pa očitno še ni prišlo al kaj jaz vem. Nasploh jaz Pošti Slovenije en k**c zaupam glede na to da imam že s pošiljanjem v notranjem prometu non-stop en kup težav z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Vuli ::

jaz mam isto, posredni tracking je UZ, original pa YP. Nekam je prispelo, samo v Slovenijo sigurno ne. Verjetno je kje v uzbekistanu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Boggs ::

Sem za hec vpisal tracking št. amacar-jeve pošiljke (iz trackinga, ki ga je pripel v postu zgoraj) v sledenje Pošte Slovenije, pa tudi nič ne najde, pa jo je kot pravi dobil pretekli petek. Torej PS je useless.

Ni v Uzbekistanu. Pošiljka gre po tipični poti iz Kitajske v Evropo. "Dostyk station" je v Kazakhstanu na meji s Kitajsko, "Malasevic station" je pa že Poljska. Jaz verjamem da je v SLO, samo kaj naši delajo je pa drugo vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

darkolord ::

Njegova pošiljka očitno ni bila priporočena.

Že ničkolikokrat je bilo razloženo in preverjeno, da so te "tracking" številke fake, morda je kakšen drobec resnice vmes, vse ostalo je pa samo za to, da ne odpreš dispute prehitro.

Na koncu dobiš robo, traja potem glih toliko, da ne veš, koliko so podatki točni.

Groot ::

Boggs je izjavil:

Ja ne vem kako potekajo tele izmenjave podatkov. Očitno ima Yanwen neko povratno informacijo o poteku dostave od izvora do trenutne postaje. Do PS pa očitno še ni prišlo al kaj jaz vem. Nasploh jaz Pošti Slovenije en k**c zaupam glede na to da imam že s pošiljanjem v notranjem prometu non-stop en kup težav z njimi.


Te pošiljke skorajda zagotovo še ni v Sloveniji. Zadnje čase se vedno pojavlja na trackingu več označb "Arrived at the destination country", ampak v praksi gre dejansko zgolj za to, da pošiljka pride v neko drugo državo (npr. na Nizozemsko). Ko bo pošiljka dejansko v SLO, bo to razvidno iz trackinga od Pošte Slovenije, kot so omenili že drugi.

darkolord ::

Ko bo pošiljka dejansko v SLO, bo to razvidno iz trackinga od Pošte Slovenije, kot so omenili že drugi.
Če smo čisto točni, se bo to tam videlo, ČE je pošiljka priporočena (sprejemna številka se začne z R). Te, (pre)poslane iz Uzbekistana, niso priporočene ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Boggs ::

No če je res tako, da je to napačen podatek potem sem spet nekaj novega izvedel. Bi pa rad vedel kaj točno (praktično) pomeni "fake" tracking številka. A če je tracking št. prava potem bi moral jaz ob prevzemu pospisat? V preteklosti sem dobil pošiljke, ki so bile samo vržene v moj nabiralnik (brez podpisa), na njih pa so bile tracking številke. Takrat sem si rekel da so "fake" samo nisem nikoli razumel v čemu je fora. Potem sem nekako razluščil, da so to lahko v bistvu samo tracking št. ki funkcionirajo samo dokler je pošiljka na Kitajskem, zunaj pa ne več. No kako je s temi, ki sledijo prav do Evrope pa spet ne vem.



darkolord je izjavil:

Ko bo pošiljka dejansko v SLO, bo to razvidno iz trackinga od Pošte Slovenije, kot so omenili že drugi.
Če smo čisto točni, se bo to tam videlo, ČE je pošiljka priporočena (sprejemna številka se začne z R). Te, (pre)poslane iz Uzbekistana, niso priporočene ...


Ok ker moja pošiljka zagotovo ni priporočena potem verjetno ne bo sledenja na PS in tudi za podpisat ne bo. Razumem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

alba ::

Kako lahko iščem izdelke iz EU skladišč? Pri "Ship from" imam na izbiro edino "China" in "Turkey".

Silici ::

Kje naj bi bila pošiljka:

Accepted by Last Mile Carrier

2020-09-03 09:22:00 [GMT+1]

Arrived at destination country

2020-08-29 06:25:00 [GMT+1]

Tole je s zgornjega linka:

Odprava iz izvozne izmenjalne pošte

03/09/2020

2
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte

NLHAGB
28/08/2020

1
Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu

NLAMSE

Se pravi ima lokalni poštar doma moj paket?

Vuli ::

:| here we go again.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

darkolord ::

Nekje na poti med Nizozemsko (Haag) in Slovenijo.

pygmalion ::

YANWEN tracking #UD179200180YP

Navedena Yanwen številka ima samo interno Yanwen sledenje. S stališča poštnih storitev je to navadna pošiljka in je nikoli ne bo v sistemu sledenja slovenske pošte.

Za Yanwen je "destination country" pravzaprav Belgija, saj imajo v mestu Liege skladišče, kjer vse pakete snamejo z vlaka/letala in jih prepošljejo po Evropi. Omemba Slovenije v tej vrstici je lažna.

Pošiljka od Belgije do Slovenije potrebuje nenavadno dolgo, tudi do tri tedne, ampak običajno pride.

Če pošilja ne pride v predpisanem času s strani AliExpress (trenutno 90 dni), se odpre "dispute" in dobi denar nazaj.

Disclaimer: ne prevzemam nobene odgovornosti za zgoraj zapisano, saj je izključno posledica amaterskega spremljanja več deset paketov male vrednosti iz Kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Mat0 ::

Zdravo.

Če naročim iz kitajske in prodajalec dostavlja robo samo do pristanišča. Kako poteka nadaljni postopek? Dobim obvestilo kdaj je roba v kopru in potem dalje organiziram sam? Kakšni so potem stroški v pristanišču?

Hvala lp

darkolord ::

Prej kontaktiraš slovenskega špediterja pa ti vse uredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mat0 ::

Hvala. Mogoce kak predlog, katera podjetja se ukvarjajo z tem?

zuz3k ::

živjo

teli FM bluetooth car ADAPTERJI za poslušat muziko in klice v avtu

a je poslušanje muzike iz tega fm srpejemnika na USB ključku zadovoljivo napram navadnem
radiu xplore ki ga imam sedaj?

a je kak FM sprejemnik z axpressa, ki ima boljši zvok? al nima veze to, važni so zvočniki

a bluetooth dela ok ko kličeš, lahko zvok spreminjaš?

lp
Life is a psychological game.

flameir ::

Če poteče dispute, kje se lahko pritožim, če nečesa nisem dobil?

Ne morem verjet, da je najprej, ko sem pri par zadevah hotu odpred dispute, pisalo nekaj v smislu "naša baza podatkov kaže, da je paket na poti in prispe kmalu", sedaj po cca 14 dneh, od kar sem hotu odpret vse te dispute, so pa orderji kar na enkrat "completed" in ne morem več odpret disputea. Wtf je ratal z Alijem ej....

Mat0 ::

Še nekaj me zanima. Kako je, če se na alibabi dogovoriš z prodajalcem za dostavo na dom (vlak + ups).

Kot pravi prodajalec so v končno ceno všteti tudi vsi ostali stroški (import charges, taxes...), ae pravi po njegovem dodatni atroški ne bi smeli nastati. Je to sploh možno ali gre tukaj za nateg?

Hvala lp

e-marko ::

flameir je izjavil:

Če poteče dispute, kje se lahko pritožim, če nečesa nisem dobil?

Ne morem verjet, da je najprej, ko sem pri par zadevah hotu odpred dispute, pisalo nekaj v smislu "naša baza podatkov kaže, da je paket na poti in prispe kmalu", sedaj po cca 14 dneh, od kar sem hotu odpret vse te dispute, so pa orderji kar na enkrat "completed" in ne morem več odpret disputea. Wtf je ratal z Alijem ej....


Isto je bilo pri meni. Ko greš pod svoja naročila imaš na desni strani spodaj "pomočnico Evo" kjer lahko izbereš eno izmed tem. Izberi "Not receive goods" in nato nadaljuj. Izbereš določeno pošiljko in tako naprej... Saj se boš znašel. Tako sem sam dobil nazaj denar za dve nedostavljeni pošiljki za kateri je že potekel dispute.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

flameir ::

Marko, najlepša hvala.

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:

živjo

teli FM bluetooth car ADAPTERJI za poslušat muziko in klice v avtu

a je poslušanje muzike iz tega fm srpejemnika na USB ključku zadovoljivo napram navadnem
radiu xplore ki ga imam sedaj?

a je kak FM sprejemnik z axpressa, ki ima boljši zvok? al nima veze to, važni so zvočniki

a bluetooth dela ok ko kličeš, lahko zvok spreminjaš?

lp


anyone
Life is a psychological game.

matobeli ::

imam slabe izkušnje ;)

-za mikrofon skrbi ta naprava, čisto od nje je odvisno kako bo delovalo. pri moji za 10usd iz ebaya je bil zvok obupen
-za kvaliteto zvoka ki gre na FM spet skrbi ta naprava, tudi tukaj je bilo slabo

Kar se tiče avta bo zvok tako dober kot ti dobro delajo radijske postaje minus šum ki ga povzroči FM oddajnik.

Malo boljše so naprave ki imajo ločen mikrofon ki ga napelješ nekam k glavi voznika (pri senčniku, na volan,... in je usmerjen proti vozniku)

Na koncu sem vgradil od Pioneerja avtoradijo ki podpira dve BT napravi hkrati, podpira zadnje klice, imenik in podobno direkt iz radija, dela z obvolanskimi komandami ima DAB+ in ima ločen mikrofon. Šele to je opcija ki je "sprejemljiva", poveže se v 90+%, kar je bil tudi problem z kitajcem.

Če lahko menjaš avtoradijo ga menjaj, ali pa vzemi kakšno priznano BT napravo ala Parrot

link_up ::

Ali je hin. :) Ali pa nas ne marajo vec, ne vem. Uglavnem, roba je zdaj za cca. $5 drazja, ker narocam drugje. :)
In and Out

Vuli ::

zuz3k je izjavil:

zuz3k je izjavil:

živjo

teli FM bluetooth car ADAPTERJI za poslušat muziko in klice v avtu

a je poslušanje muzike iz tega fm srpejemnika na USB ključku zadovoljivo napram navadnem
radiu xplore ki ga imam sedaj?

a je kak FM sprejemnik z axpressa, ki ima boljši zvok? al nima veze to, važni so zvočniki

a bluetooth dela ok ko kličeš, lahko zvok spreminjaš?

lp


anyone

Karkoli vzames je to bolj za silo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

zuz3k ::

za musko bom imel na USB

kerga naj vzamem:
jaz rabim takega ki je OK da se sliši klic iz bluetootha

in pa da če je zmerej noter, da mi ne skuri baterije


lp
Life is a psychological game.

matobeli ::

Ni ga, vsi so pofl, vsaj teli za 0-10usd.

Okapi ::

Brat ima že lep čas Xiaomi Roidmi in čisto v redu dela.

matobeli ::

Sam Roidmi 2s/3s ni ravno namenjen prostoročnemu telefoniranju? ;)
««
69 / 189
»»