» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
68 / 189
»»

kixs ::

DarwiN:
sem ze prej poslal vprasanje... odgovora se ni, obicajno pa so rahlo cudni...

pygmalion ::

Pri poštnini za več izdelkov obstaja več možnosti:

1. Prodajalci imajo avtomatsko nastavljeno, da je poštnina za dva izdelka manj kot dvakratnik poštnine za enega.

2. Prodajalci nimajo nič nastavljeno, poštnina za dva izdelka je dvakratnik poštnine za enega. Prodajalce kontaktiraš in ti (včasih) poštnino za več izdelkov ročno zmanjšajo.

3. Poštnina za več izdelkov se več kot podvoji. To se zgodi recimo, če cena blaga preseže določeno vrednost in jo pošljejo izključno s sledenjem. V takem primeru naročiš pač večkrat po enega.

_Denny_ ::

Imaš še eno opcijo:

4. Prodajalec si z višanjem poštnine in nižanjem cene izdelka umetno izboljšuje ranking v iskanju.

To večinoma opaziš, ko imaš npr. ceno kakega konektorja 0,50€ z 0,45€ poštnine; pri naročilu 10ih naenkrat ti zaračuna 10x poštnino. Potem greš gledat isto zadevo k drugem prodajalcu in vidiš celo nižjo ceno 0,90€ + free shipping. Tu pač ni izbire in požreš višjo ceno, če ti ne uspe najti drugega prodajalca.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

tiktoktak ::

Nisem še naročeval preko Aliexpress, tako da odkrivam toplo vodo ... :-)

Ampak vidim, da ni možno pri vseh prodajalcih kupiti preko paypal? Potem kako se zavaruješ, če slučajno roba ne pride? Ali pa če je defektna? Vzamete to kar v zakup pri nakupu na Aliexpress?

Qcube ::

Ni težav tudi brez paypala. Parkrat povrnili manjše zneske ker je potovalo več mesecev.

tiktoktak ::

In potem plačaš kar s plačilno kartico, samo odkljukaš, da ne shrani podatkov kartice?

darkolord ::

da

bedarija ::

skoraj pri vsakem izdelku lahkjo izbereš drug tip pošiljanja, ki imajo različne cene. dostikrat ko iščeš idelek in imaš listo izdelkov odprto, pri nekaterih spodaj piše free shiping ko pa na njega klikneš je pa na strani izdelka nek znesek za shipping, zato ker moraš potem ročno spremenit na drug tip pošiljanja ki je dejansko zastonj. ljudje ki niso pozorni tega ne opazijo

pa zdaj ko so ti popusti sem pri izdelku v vrednosti 20€ opazil, da je prodajalec res znižal za 2€ ceno, je pa zvišal najcenejšo poštnino za 1,5€ tkao da si skoraj na istem. nategujejo kjer se le da.

jaz vedno plačujem s kreditno kartico in mi po refundu nakažejo denar ki potem sam pade na osebni račun s katerega mi kreditna trga. nisem še imel problemov.

včasih je bil buysers protection 60 dni če se ne motim, sedaj je povsod 90 dni, ker se zavedajo da počasneje vse prihaja.

tiktoktak ::

Ti odgovori pa so bili res hitri! Hvala!

dolenc ::

Za razliko od shippinga kitajcev trenutno!

zuz3k ::

če koga zanima glede

rok za dobavo je 30-45 dni, prvi paket sem dobil po enem mescu (mob. dodatki)
ostali paketi bodo prišli v 45 dneh
Life is a psychological game.

KTr1sk ::

Pri Aliexpressu določene trgovine pošiljajo iz EU, je pa čuden sistem, ker pri iskanju artikla ne moreš izbrati iskanje samo iz EU, tako da bi lahko tukaj prilepili link (povezavo) do prodajalcev, ki prodajajo tudi iz EU skladišč
Npr. tukaj so trije prodajalci, od enega sem že naročil in je prišlo res hitreje
https://www.aliexpress.com/store/543311...
https://www.aliexpress.com/store/321308...
https://www.aliexpress.com/store/362214...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BorutK-73 ::

Na Aliexpressu ne potrebuješ paypal-a, ker Ali že ima svojega.

flameir ::

zuz3k je izjavil:

če koga zanima glede

rok za dobavo je 30-45 dni, prvi paket sem dobil po enem mescu (mob. dodatki)
ostali paketi bodo prišli v 45 dneh


Ja pa jade. Eno je, kaj piše, drugo je realnost. Jaz sem dobil cca 1/3 paketov v 60 dneh, 1/3 v 90, 1/3 pa še čakam. Naročam veliko, včasih je prihajalo 2x hitreje, zdej se pa res načakaš..

slotech5 ::

Po 3 mesecih ni paketa in opažam da so mi kar sami podaljšali rok za prejem paketa še za 3 tedne, tako da ne morem odpreti dispute. Gre za stalno prakso? :(

flameir ::

Meni se zdi, da ja. Ne morem odpret tud jaz disputov pri nekaterih. Spet pri drugih lahko.

bedarija ::

lahko odpiraš dispute ko poteče ta originalni rok, vsaj včasih je bilo tako. sem pa jaz vedno ko je potekel buyers protection prodajalcu omogočil da podaljša še za 14 dni, če pa tudi v tistem roku ni prišlo sem odprl dispute, tudi če je prodajalec še enkrat podaljšal.

do sedaj nisem dobil še niti enega izdelka za katerega sem dispute odprl. torej al so nateguni, al se pa med pošiljanjem res toliko izgubi/pokrade

Vuli ::

flameir je izjavil:

zuz3k je izjavil:

če koga zanima glede

rok za dobavo je 30-45 dni, prvi paket sem dobil po enem mescu (mob. dodatki)
ostali paketi bodo prišli v 45 dneh


Ja pa jade. Eno je, kaj piše, drugo je realnost. Jaz sem dobil cca 1/3 paketov v 60 dneh, 1/3 v 90, 1/3 pa še čakam. Naročam veliko, včasih je prihajalo 2x hitreje, zdej se pa res načakaš..

se zgodi tudi to. Meni je danes pršu paket naročen 12 avg, 12 delovnih dni je rabu. Sam je pa tko, da jaz nikoli ne izberem free shipping opcije.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

pygmalion ::

Na hrvaškem portalu piše, da nam bodo DDV zaračunali dobavitelji (AliExpress) in da nam ne bo treba plačevati carinskega postopka. Torej za vrednost blaga do 22 EUR bo +22%, za vrednost blaga nad 22 EUR pa 9 EUR ceneje! Spremembe nastopijo 1.7.2020.

https://www.bug.hr/propisi/potvrdjeno-b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

buttcrack ::

hočeš povedat da nam potem že dva meseca to zaračunavajo a to samo hrčkom?

AvtoR ::

Maybe 1.7.2021?

pygmalion ::

Če komu ni to samo po sebi očitno, napisal sem napačno letnico, za kar se opravičujem. Spremembe nastopijo 1.7.2021.

_Denny_ ::

Ne verjamem, da ne bo dodatnih stroškov; nekdo v službi blagovnih znamk bo vseeno preverjal, če 30€ izdelek s CN-22 nazivom "pants" slučajno nima našitka v obliki kljukice in je preveč podoben hlačam, ki se v EU prodajajo za 300€. Potem je še tu situacija, ko je res davek že plačan, carinska deklaracija pa vseeno ni pravilno izpolnjena, kar spet treba preverjati. Ali pa je v paketu za 5mm predolg švicarski nožek, ki je zaradi tega izrecno prepovedan z ženevsko konvencijo in ga je treba obvezno zaseči. Vse to seveda ne bo zastonj, kot že zdaj ni...

Drugače pa je bzv, da se nekaj vnaprej špekulira, ker je zelo visoka verjetnost, da niti en web članek (vključno z nami tu) nima prav.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

darkolord ::

@_Denny_: mešaš stvari, ki jih počneta FURS in Pošta ...

pygmalion ::

Novinarji so poklicali hrvaško davčno upravo, torej je to službeno stališče in ne špekulacija. In ker gre za EU uredbo, Hrvaška in Slovenija pa sta obe del EU, lahko z veliko verjetnostjo predpostavimo, da bo tudi tukaj isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

zuz3k ::

flameir je izjavil:

zuz3k je izjavil:

če koga zanima glede

rok za dobavo je 30-45 dni, prvi paket sem dobil po enem mescu (mob. dodatki)
ostali paketi bodo prišli v 45 dneh


Ja pa jade. Eno je, kaj piše, drugo je realnost. Jaz sem dobil cca 1/3 paketov v 60 dneh, 1/3 v 90, 1/3 pa še čakam. Naročam veliko, včasih je prihajalo 2x hitreje, zdej se pa res načakaš..


nič piše. povedal sem za info vsem, da sem dobil pakete (mob. dodatki) prvi 30 dni, drugi 40, dva še čakam
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

bozicek ::

Moj paket že osem dni leži v Kranju

Na pošti piše od 31.8. dalje:
Pošiljka vložena v HP/IP/PP
4101 Kranj
Pošiljka vročena na naslovu
Darila letos samo za poredne

darkolord ::

Ne, ta status pomeni, da je pošiljka nekje pri tebi doma. Poglej v nabiralnik ali pa na kakšno mesto pri vhodu, kamor bi pismonoša lahko odložil pošiljko.

Okapi ::

Oziroma pojdi na pošto vprašat, kje je. Jaz ko na sledenju vidim, da je prišla pošiljka na mojo pošto, grem še isti dan tja ponjo, tudi če poštar ne pusti nobenega sporočila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

buttcrack ::

Pri nas blokarjih je pogosto problem, da če so vhodna vrata zaklenjena, poštar ne more do nabiralnikov in tako niti ne more pustiti sporočila.

Se mi je že parkarat zgodilo, da je tracking kazal neuspešno vročitev, listka pa nikjer.

Okapi ::

??? Vrata do nabiralnikov ne smejo biti zaklenjena (po zakonu). Tega si še JJ ne upa narediti.>:D

To, da obvestila ni, je poštarjeva nemarnost ali pozabljivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Groot ::

Okapi je izjavil:

??? Vrata do nabiralnikov ne smejo biti zaklenjena (po zakonu). Tega si še JJ ne upa narediti.>:D

To, da obvestila ni, je poštarjeva nemarnost ali pozabljivost.


No vrata so že lahko zaklenjena, ampak je potrebno omogočit nemoten dostop. Če gre npr. za vhodna vrata na čip ali karkoli podobnega, se dodeli posebna "koda" za poštarje in druge podobne službe (npr. gasilci, reševalci), ki lahko potem z univerzalnim ključem/čipom dostopajo do prostorov. Seveda se pa tega ne držijo vsi in je potem hitro problem (še posebej na raznih vhodnih rampah).

bozicek ::

Hmmm
Jaz sem iz Grosuplja

Sem mislil da je kje v kakšnem centru v Kranju in leži tam

A to pomeni da je moj pakete šel v Kranj neki tretji osebi?
Darila letos samo za poredne

bozicek ::

Sem poklical na pošto in je rekla da so dali fake tracking number

Banda...Nebi rekel da gre za neko obskurno štacunco ki goljufa pri ovitku ampak gre za official store od proizvajalca
Darila letos samo za poredne

KTr1sk ::

bozicek je izjavil:

Sem poklical na pošto in je rekla da so dali fake tracking number

Banda...Nebi rekel da gre za neko obskurno štacunco ki goljufa pri ovitku ampak gre za official store od proizvajalca

Kako se imenuje ta offical store, lahko daš link, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

e-marko ::

Eh, tudi pri dveh mojih pošiljkah (2x po 5 eur) je pisalo, da so že vročene. Naročene maja... Itak fake tracking. Sem kontaktiral prodajalca še pravi čas malo pred koncem roka in sta mi zagotavljala, da bo prišlo. Potem pa je potekel rok za dispute. Na koncu sem se obrnil direkt na AE in so mi povrnili zneska.

Lp
...somebody, somewhere...

ManDriver ::

Robe naročene iz AE ni že več kot tri mesece, status pošiljke je "Order Completed", Tracking #no. ni veljavna. Ko odprem dispute pa prodajalec takoj, da naj zaprem dispute in počakam še 20 dni?!?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

e-marko ::

Ja, meni je isto prodajal bučke.
...somebody, somewhere...

bozicek ::

KTr1sk je izjavil:

bozicek je izjavil:

Sem poklical na pošto in je rekla da so dali fake tracking number

Banda...Nebi rekel da gre za neko obskurno štacunco ki goljufa pri ovitku ampak gre za official store od proizvajalca

Kako se imenuje ta offical store, lahko daš link, hvala


Vandy vape
Tank ki ga pri nas težko dobis. Od Wotofo profile sem dobil pri nas, tega pa nikjer ne najdem

https://www.aliexpress.com/item/4000312...>
Darila letos samo za poredne

BorutK-73 ::

ManDriver je izjavil:

Robe naročene iz AE ni že več kot tri mesece, status pošiljke je "Order Completed", Tracking #no. ni veljavna. Ko odprem dispute pa prodajalec takoj, da naj zaprem dispute in počakam še 20 dni?!?

Ignoriraj prodajalca, bo AE porihtal.

Vuli ::

bozicek je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

bozicek je izjavil:

Sem poklical na pošto in je rekla da so dali fake tracking number

Banda...Nebi rekel da gre za neko obskurno štacunco ki goljufa pri ovitku ampak gre za official store od proizvajalca

Kako se imenuje ta offical store, lahko daš link, hvala


Vandy vape
Tank ki ga pri nas težko dobis. Od Wotofo profile sem dobil pri nas, tega pa nikjer ne najdem

https://www.aliexpress.com/item/4000312...>

za vape robo jaz najraje naročujem na cigabuy, nekaj imajo tudi v EU warehousu, drgač pa tudi iz china ne hodi preveč dolgo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Pac-Man ::

Danes dobil aprila naročeno robo.

Kitajci so poslali iz Afrike. Tonga :)

Chinese in Tonga @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Okapi ::

Zemljepis si imel pa koliko v osnovni šoli?;((

Pac-Man ::

Masiven kiks.

Mislim, da me to kvalificira za ameriško državljanstvo :)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

e-marko ::

:))8-) Se zgodi. Sem tudi sam dvakrat prebral. Hitro zamenjaš Tonga in Tongo.

Lp
...somebody, somewhere...

buttcrack ::

Togo kolega, Togo :)

Tonga je pacifik.

Groot je izjavil:

Okapi je izjavil:

??? Vrata do nabiralnikov ne smejo biti zaklenjena (po zakonu). Tega si še JJ ne upa narediti.>:D

To, da obvestila ni, je poštarjeva nemarnost ali pozabljivost.


No vrata so že lahko zaklenjena, ampak je potrebno omogočit nemoten dostop. Če gre npr. za vhodna vrata na čip ali karkoli podobnega, se dodeli posebna "koda" za poštarje in druge podobne službe (npr. gasilci, reševalci), ki lahko potem z univerzalnim ključem/čipom dostopajo do prostorov. Seveda se pa tega ne držijo vsi in je potem hitro problem (še posebej na raznih vhodnih rampah).

Naša vrata so nastavljena na določeno uro, se mi zdi da do cca 12h, da je odklenjeno. Poštarji s paketi (popoldanski kombi) pa potem zvonijo, a če ni nikogar...

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Meni je čudno da z Alija v zadnje pol leta nisem dobil nič. Če sem naročil kitajsko robo z eBaya ali Gearbesta sem dobil robo najkasneje v 6ih tednih. Meni je vse skupaj malo čudno, od sedaj se bom izogibal Alija in raje naročal drugje...

aborko ::

+1, jst do nadaljnega ne upam več naročati iz AE iz kitajske. 10+ paketov ni prišlo, nekaj tudi iz ebaya. Zaenkrat samo še iz EU.

jocoj ::

Danes sem dobil en ovitek, odposlano 19.3.2020. Preko Tonge. Kdor čaka, dočaka.:)

NejcSSD ::

Ja jaz dobivam denar nazaj pa še paketi prispejo.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti
««
68 / 189
»»