» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
5 / 189
»»

Antares88 ::

MasterKiD je izjavil:

Antares88 je izjavil:

Malo prej sem naročil nekaj stvari in plačal z mastercard. Aliexpress me ni vprašal za nobeno verifikacijsko kodo ali karkoli, je šlo takoj k zaključku naročila in se mi zdi to dokaj nevarno?

lp, Nino



Čist normalno je to. Ne skrbi, nobenih težav z varnostjo ne bo.


Potem si lahko kdorkoli "sposodi" kreditno kartico in vpiše številke iz nje in opravi nakup takorekoč... ?!

St235 ::

jap, vključno z vsako trgovko in kelnarjem, ki je kdaj prijel kartico v roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ttommy ::

Zato jo je treba zmeraj paziti...
Mene pa nekaj zanima- ali lahko opravim na Aliexpress nakup več različnih stvari za eno pošiljko? Naprimer 1x hlače, 1x ohišje za ključ za avto, 1x galoše, etui za telefon...... Da potem izvedem eno plačilo in dobim vse v enem paketu?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Mr.B ::

Da, možno ampak raje ne. Ker boš potem plačal carino. Vsak drugi dan po en paket, pa imaš v roku enega meseca....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sriple Tix ::

AliExpress združuje pod svojim okriljem ogromno različnih trgovin(ic) z lastnimi prodajnimi programi, ki so verjetno tudi fizično precej oddaljene ena od druge, zato mislim, da tako raznolike artikle (razen, če so izbrani v isti trgovini), ne bodo pošiljali "v enem kosu".

ttommy ::

Torej moram gledati da imajo zastonj pošiljanje. A to vedno velja, če piše Free shipping to Slovenia?
Gamer

koyotee ::

Ja, drugace pa vidis pri checkoutu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ttommy ::

Pa še nekaj- imam Mastercard. Je varno plačati z njo?
Gamer

koyotee ::

Ja, lih tolk kot s kero drugo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mr.B ::

Drugače, pa lahko izbereš dostavo DHL itd, potem je cena izdelka cca enaka ceni na amazon.de.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

Odvisno od izdelka.

Limona ::

Ok, torej imam eno vprašanje

dosedaj sem naročala izdelke tako da sem pač naročila tistega, ki je imel največ naročil.

zdaj me pa zanima kje lahko pogledam feedback in rating samega prodajalca?
zanima me tudi če je varno kupiti pri prodajalcu, ki ima dober rating in feedback ampak za tisti izdelek ki ga pa jaz želim od njega, pa ima samo par naročil ali sploh ne, ali je vseeno varno nabavit tak izdelek ki nima nič feedbacka naročil ampak ima njegov prodajalec nasloh dober feedback in naročila na druge izdelke.

zanima me pa za tale izdelek
http://www.aliexpress.com/item/2014-New...

se opravičujem, ker se tako komplicirano izražam

Sriple Tix ::

Predvsem pri svojih prvih nakupih sploh nisem bil pazljiv na feedbacke kupcev, zvezdice in ratinge prodajalcev, pa sem vedno vse dobil. Zataknilo se je le pri enem števcu za kolo, kjer sem sicer "preverjenemu" prodajalcu dodelil eno zvezdico, saj izdelka nisem prejel, vendar se mi je nato zjokal in dokazoval, da je zadevo on poslal, zato sem mu na koncu prilimal štiri zvezdice, tistih 5EUR pa niti nisem želel nazaj, čeprav se je ponujal, da jih vrne :).

Zgodovina sprememb…

deleted ::

Živjo,

je že kdo naročil kakšne take očitno ponarejene čevlje in jih tudi dobil? Ker naročil in pozitivnega feedbacka je ogromno.

Steinkauz ::

Jst ne vidim Converse znaka gor, tko da dvomim da pade pod ponaredek :)
Pač šuhi s precej podobnim izgledom kot allstarke.

darkolord ::

Tudi izgled je važen.

ttommy ::

Sem opravil prva dva naročila in zdaj me zanima kako bo vse skupaj potekalo. Za kolesarska očala sem plačal 1,98€ in me res zanima, če bo ostalo samo pri tem?
Gamer

turk1990 ::

Tistih superg zgoraj ne boš dobil.

Sriple Tix ::

ttommy, ostalo bo samo pri tem. Poštar ti jih bo najverjetneje pustil kar v nabiralniku (odvisno od velikosti tega) poleg ostale pošte, vsaj pri meni je z manjšimi paketi tako.

ttommy ::

En nasvet prosim: ker obožujem čaj Pu erh in pride 8 let star pri nas okrog 19€, ali je ta čaj ugoden nakup:
http://www.aliexpress.com/item/357g-pre...
?
Gamer

darkolord ::

Lahko je, lahko ni. Lahko je star 40 let ali je pa letošnji.

Edini zanesljiv način je, da probaš.

ttommy ::

Na Kliku imam označeno eno transakcijo od Aliexpress rdeče. A to pomeni, da ne bo poslano, ali kaj?
 Aliexpress transakcija

Aliexpress transakcija

Gamer

SG_101 ::

ttommy ::

Moj znanec je preko Aliexpress naročil Salomon čevlje in so ga klicali s carine, če lahko odprejo paket. Jim je dovolil in je bilo vse OK. Dal je pa zanje manj kot 30€.
Kako smo lahko 100%, da ne bomo dobili ponaredek?
Gamer

darkolord ::

Ne moremo biti 100%.

gansta ::

Seveda bo dobil, ker so enaki kot v trgovini in tega ne more noben dokazati.

Gre za all-starke katere so popolnoma enake kot v trgovinah !!!

korenje3 ::

Pri meni je bilo tako, da ko sem nakazal na kliku, se je po par dnevih pokazalo, da je transakcija uspela. Verjetno mora še tuja banka potrdit... da je račun tapav ipd.

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

ttommy je izjavil:

Moj znanec je preko Aliexpress naročil Salomon čevlje in so ga klicali s carine, če lahko odprejo paket. Jim je dovolil in je bilo vse OK. Dal je pa zanje manj kot 30€.
Kako smo lahko 100%, da ne bomo dobili ponaredek?


sam mal a ti si un ka je to napisal na 24kur.com ? lol.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ttommy ::

Kaj bi naj napisal na 24kur? Sem pa že dobil na Gmail da so mi poslali oboje..
Zdaj bom pa še poiskal zanimiva in poceni božična darila.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

ttommy ::

Sem našel ene fajne rokavice in jih bom naročil, pa sem se šele zdaj vprašal, če sem sploh pravilno izpolnil registracijo. Namreč pod ZIP/Postal Code sem napisal svojo poštno številko. Nekje sem pa prebral, da bi moral napisati 386. Kaj je pravilno?
Gamer

darkolord ::

Prav si naredil.

ttommy ::

Ok, thanx.
Gamer

korenje3 ::

pazi ker transakcija stane 7€, potem pa še provizija 0,08%.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ttommy ::

Kakšna transakcija stane 7€?? In kakšna provizija?
Nikjer ni nič zabeleženo drugega, kot cena izdelka. Transakcija je bila izvršena in ni nobenega drugega vnosa v zvezi s tem na moji spletni banki.
Gamer

Heisenberg ::

korenje3 je izjavil:

pazi ker transakcija stane 7€, potem pa še provizija 0,08%.



? na Aliexpress NE !

Konlov ::

korenje3 je izjavil:

pazi ker transakcija stane 7€, potem pa še provizija 0,08%.

Ne smeti. Stane toliko kot piše in nič več.

korenje3 ::

Mene pa zanima, a se je možno zmenit s prodajalcem da prikaže nižjo ceno izdelka preden odpošlje, tako da potem ne plačaš carine ali pa da plačaš nižji davek?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ttommy ::

Meni so napisali, da so bile pošiljke poslane s China Post Registered Air Mail. V kakšnem času lahko pričakujem?
Gamer

St235 ::

korenje3 je izjavil:

Mene pa zanima, a se je možno zmenit s prodajalcem da prikaže nižjo ceno izdelka preden odpošlje, tako da potem ne plačaš carine ali pa da plačaš nižji davek?


seveda lahko, samo upoštevaj, da to sodi v kategorijo davčnih utaj. Carina lahko seveda mirno zahteva, da predložiš dokazila o dejanskem nakazilu/nakupu. A boš potem tudi te listine ponarejal?

korenje3 ::

kako je pa z uvozom več kot 5 kosov in nad 150€? kaj vse plačaš in koliko plačaš?
enkrat sem prišel na eno stran, kjer so bile carine za vsako stvar posebej...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mr.B ::

korenje3,
v osnovi ti že na paketu napišejo nižjo ceno. Samo ne pa pretiravat, ker cariniki točno znajo pogledat, koliko in kej je nekaj stalo. Potem pa boš moral za carinjenje prinesti račun, pa bo veselo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

korenje3 ::

ja sem vidu na kamerah, so napisal gift in pa 60 usd. sam so vseeno zahteval račun oz. dokaz o plačilu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

OK.d ::

korenje3 je izjavil:

Mene pa zanima, a se je možno zmenit s prodajalcem da prikaže nižjo ceno izdelka preden odpošlje, tako da potem ne plačaš carine ali pa da plačaš nižji davek?

Carina tudi uporablja aliexpress:)
LPOK.d

Mr.B ::

Jp,
nekaj kitajskih strani je, izdelek pa tudi imajo v rokah. ČE ga ni na ali expresu, bo pa dx, ali pa ebay.... v vsakem primeru, bodo našli eno, in če bo razlika prevelika, boš pač prinesel račun...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nastyboy ::

Lep pozdrav.

Moje izkušnje z Ali expresom so pozitivne.
2 x sta bili pošiljki zavrnjeni s strani Ali express -naj bi šlo za sumljivega prodajalca in mi je bil denar za oba izdelka nakazan v roku 1 tedna nazaj - enega izdelka niso poslali, namesto SD kartice pa sem dobil le zloženo škatljico za led lučko (se pravi fake) - Da gre za goljufijo so ugotovili sami...

Ostale pošiljke so vse prišle.
Nasvet:
Če kupujete več izdelkov ne kupujete vse naenkrat. Vrednost paketa lahko preseže 22 EUR in boste plačali še davek. Meni se je zgodilo, da so mi v en paket zapakirali več izdelkov, klub temu, da niso bili naročeni v iste dnevu, zaradi česar je potem bila vrednost izdelka več kot 22EURov in sem na pošti plačal še davek.
Kar mi je zanimivo je pa to, da me trenutno čaka na pošti še en paket, ki je potoval 2meseca - dobil sem od carine, da moram predložiti račun- kar sem naredil - račun je bil manjši od 22EUR), pa mi na listku še vseeno piše da moram plačati 4 EURe.

Mogoče kdo ve zakaj?

LP

Sriple Tix ::

Ni označeno, kaj je v paketu, cariniki so bili radovedni in ti zato izstavili račun. Povsem otročje napisano/pojasnjeno in tudi sam sem že nekajkrat plačal :))

korenje3 ::

z večino prodajalcev se lahko zmeniš itak da ti plačajo pol davka ali pa cel davek, tako da znižajo ceno za 20%.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

miran1960 ::

Mogoče je že kdo imel izkušnje z vračilom izdelka z napako. Konkretno preko Aliexpressa sem kupil zunanji disk, ki pa dela odlično prvih 100 MB, zapisujem, brišem vse OK.Ampak po teh cca 100 MB če kopiram dalje več ne gre vse se neha ne kopira nič dalje.Ko preverim če je 2 TB mi pokaže da je take velikosti. Tudi formatiral sem disk in poiskusil znova in zopet isto.Sedaj bi rad vrnil izdelek prodajalcu pa nikakor ne njdem pri HELP kako se le to lahko vrne. Kontaktiral sem s prodajalcem vendar ta seveda ne odgovarja, ker sem kliknil na strani aliexpressa, da sem izdelek dobil, ampak normalno nisem mogel vedeti, da mi bo po 100 MB zapisovanja vse crknilo, ker seveda takoj nisem začel zapisovati po celem disku.

MIHAc27 ::

Zelo verjetno si dobil ponarejen zunanji disk. Če bi ga odprl, vprašanje če ni notri samo 1 čip in vtež.

Če prodajalec ne odgovarja, se pritoži pri aliexpresu. Če drugega ne, bodo vsaj prodajalca ukinili.

miran1960 ::

Problem ji glih ta da imajo nekega robota, da ti virtualno odgovarja ampak o možnosti vrnitve nikjer nič ne zasledim.
««
5 / 189
»»