» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
4 / 189
»»

Bellzmet ::

Se pravi, če naročim ponaredek (v dobri veri, da gre za original) in carina odkrije, da gre za ponaredek - zadevo uniči in mi zaračuna 60 EUR? Ali kaj je s temi 60 EUR v dopisu?

St235 ::

teh 60€v dopisu je poskus zaračunavanja davka na neumnost.

MIHAc27 ::

Sam ne nosim Adidask... če bi kupil tele superge, kako pa naj bi sploh vedel da gre za ponaredek?
No razen dejstva da je roba iz kitajske 99% ponaredkov.

60€ za uničenje... drag špas. Za ta denar že tukaj dobiš dovolj kvaliteten čevelj.

BDW: Včeraj prejel zanimiv paket... vrednost 3€ ampak na deklaracijo so pa napisali 8$ (kar je nekak 6€). Kaj res ne znajo napisati točne vrednosti? Ali imajo kar en znesek določen, pa ga pišejo na vse pakete ker se jim ne ljubi preverjat za vsakega, koliko res stane

Bellzmet ::

No pa kdo sedaj zaračuna to oz. je poizkusil zaračunati? Carina verjetno samo uniči, nič ne zaračuna?

darkolord ::

če bi kupil tele superge, kako pa naj bi sploh vedel da gre za ponaredek?
Če si vsaj nekje povprečno razgledan, pri večini stvari tega ni problem ugotoviti. Predvsem če:
- je cena zelo nizka
- nikjer ne piše, za katero blagovno znamko sploh gre, na slikah pa vidiš znano blagovno znamko

St235 ::

in nič od naštetega ne nosi nikakršne kazenske odgovornosti. Ravno tako močno dovimi, da boš našel primer civilne tožbe za 60€ kjer so uspeli utemeljit, da jim posameznik dejansko dolguje ta denar zato, ker je kitajc poslal ponaredek.

Bellzmet je izjavil:

No pa kdo sedaj zaračuna to oz. je poizkusil zaračunati? Carina verjetno samo uniči, nič ne zaračuna?


Nek wannabe pravni center, ki kvazi skrbi za zaščito intelektualne lastnine. Pač izrodek, ki izkorišča naivnost ljudi in za velikimi besedami skriva faulirane pravnike. Nekako tako kot tista golazen ,ki pošilja grozilna pisma glede parkirnine na hrvaškem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Sem precej prepričan, da tega ne počno samoiniciativno. Nekdo (zastopnik/uvoznik Adidasa) jih je najel, da to počno. Carina se, AFAIK, ne ukvarja z ugotavljanjem, katera roba je ponarejena in katera ni, ker niti ni usposobljenja za to.

O.

trnvpeti ::

carina sploh ne bi smela to poceti
adidas ima druge vzvode, da pritisne na te proizvajalce

Okapi ::

Carina v primeru suma vpraša pooblaščenega strokovnjaka, ampak samo za tiste blagovne znamke, za katere ve, da slovenski zastopniki dejavno preganjajo ponarejevalce. Če nima koga vprašati, ali je roba ponarejena, se z njo sploh ne ukvarja in jo spusti skozi. Katere blagovne znamke preverjajo, je pa verjetno uradna skrivnost;) Ampak če podjetje nima slovenskega zastopnika/uvoznika, si po mojem lahko precej brez skrbi.

O.

Bellzmet ::

@darkolord: Nizka cena ni dejavnik. To je cena brez vseh marž uvoznikov in prodajalcev ter vsej ki se pasejo na tem. Vemo pa kakšne so marže pri oblekah...

St235 ::

Okapi je izjavil:

Sem precej prepričan, da tega ne počno samoiniciativno. Nekdo (zastopnik/uvoznik Adidasa) jih je najel, da to počno. Carina se, AFAIK, ne ukvarja z ugotavljanjem, katera roba je ponarejena in katera ni, ker niti ni usposobljenja za to.

O.


addidas jih/jo najame za zaščito znamke, boli briga addidas za teh 60€, pač spet način za molzenje.

Sriple Tix ::

Cena res ne more biti dejavnik, ki bi določal ali je predmet nakupa ponaredek ali ne. Za šalo sem pri AliExpress kupil svinčnik za "popravljanje" prask laka na vozilu. Pri nas ga dobiš v TopShop za 49€ (pravzaprav ti za ta denar, in če pokličeš takoj, prodajo dva), Kitajcu sem plačal 1,12€ :).
http://www.aliexpress.com/item/5pcs-Lot...

Sicer pa pri njih tedensko naročam vse živo, od tenisk, čevljev, športni nahrbtnik, kolesarske hlače, kamero, rubikovo kocko, drobno kopalniško opremo ... ni da ni, pa niti enkrat nisem imel težave, le letos poleti so na njihovi pošti nekaj štrajkali, toda prodajalec me je z mailom obvestil, da bo zadeva zamudila 14 dni in me prosil, če mi lahko podaljša rok dobave.

Prišlo je tako daleč, da pri nas vidim želeno stvar in prvo kar je, grem pogledat, koliko marže si vzame naš trgovec in seveda vedno storim isto, kot je storil on. Naročim pri Kitajcu, le da jaz artikla ne prodajam potem s 700% pribitkom na ceno.

trnvpeti ::

Sriple Tix je izjavil:

naš trgovec in seveda vedno storim isto, kot je storil on. Naročim pri Kitajcu

this

darkolord ::

Bellzmet je izjavil:

@darkolord: Nizka cena ni dejavnik. To je cena brez vseh marž uvoznikov in prodajalcev ter vsej ki se pasejo na tem. Vemo pa kakšne so marže pri oblekah...
Seveda, ko kupuješ direkt od proizvajalca (ali nekoga zelo blizu proizvajalcu). Ampak Adidas nima svoje štacune na Aliexpressu.

Uradni zastopniki (ki tega seveda ne pozabijo napisati), tudi kitajski, pa imajo s strani večjih proizvajalcev tudi določene neke minimalne cene.

Res je, da včasih dobiš taprave/original stvari direkt iz tovarne, ki še eno dodatno izmeno na črno štanca zadeve in jih potem prodaja mimo uradnih kanalov (in nadzora kvalitete), ampak to je bolj hit-and-miss ...

Če si iznajdljiv, lahko dobiš dober deal, ampak ni pa treba bit noben rocket scientist, da ugotoviš, kdaj gre za očitne ponaredke.

Edit: zgoraj napisano velja za večje blagovne znamke, ne pa tam, kjer je stvar že v štartu "čunga lunga" :)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če si iznajdljiv, lahko dobiš dober deal, ampak ni pa treba bit noben rocket scientist, da ugotoviš, kdaj gre za očitne ponaredke.
Kaj pa kadar ne gre za očitne ponaredke?

Pred leti je znana ljubljanska trgovina s športno opremo prodajala tevice in zastopnik za Tevo je trdil, da so ponarejene, ampak tega sploh ni mogel kar tako preprosto dokazati. Trgovec je trdil, da niso ponarejene, samo uvožene niso bile prek zastopnika za Slovenijo. Kako se je potem končalo, pa ne vem.

O.

profii ::

Ste za to da malo napišemo, kaj gre čez carino in kaj ne?

Kakor vidimo, Adidas ne gre.

Lahko pa povem, da Salamon pride čez (čevlji).

Sriple Tix ::

Salomon brez težav (5x), HTC strižnik za lase, NoFear rokavice za kolo in tudi s Cannondale imenom popisana kolesarska oblačila.

Ne gre Nike in tiste visoke Converse ali kaj že nosi mladina (navkljub opozorilu sta dve sodelavki morali plačati uničenje "ponaredka".)

Ejsi_Disi ::

profii je izjavil:

Ste za to da malo napišemo, kaj gre čez carino in kaj ne?

Kakor vidimo, Adidas ne gre.

Lahko pa povem, da Salamon pride čez (čevlji).


Adidas gre. In sicer sem naročeval drese. Je pa res, da nikjer ni omenjeno da gre za Adidas in tudi na slikah ni nikjer Adidas znaka. V paketu pa dejansko 'Adidas'.
Pa Ray Ban gre tudi skozi.
Rock n' roll ain't noise pollution!

jakan123 ::

To je šlo čez:
Adidas ura
Calvin Klein spodnje perilo
Fred Perry srajca
Polo majice

poleg omenjenega sem naročil še cel kup no name oblačil. Vse skupaj je bilo okrog 30 paketov, pa je od tega bila samo na enem nalepka Opravljen carinski pregled.

Malcolm_Y ::

Jaz se zaenkrat ne ukvarjam z AliExpress. Na eBay najdem vse, tako ali tako je večina iz Kitajske ali Hongkonga, cene pa smešno nizke, z brezplačno poštnino. Kupujem pa take, manj vredne zadevšne, za katero mi niti ne bi bilo žal, če je nikol ne dobim. In nisem imel niti ene slabe izkušnje, pri ene 20 transakcijah.

eBay mi je boljši tudi zaradi PayPal-a. Je**ga, tam dam kreditno samo PayPalu, ne pa direkt komur koli. In mislim, da je PayPal toliko velik, da si ne more privoščiti vdora, če pa že, pa so verjetno večje ribe gor, kot mojih par evrov.

Še vprašanje - če kupim preko eBaya izdelek (recimo ovitek za telefon) za kolega/sodelavca/sorodnika - je to lahko kak problem? Da bi mi kdo očital preprodajo?

Okapi ::

Odvisno koliko kolegov/sodelavcev/sorodnikov imaš.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Bellzmet ::

"navkljub opozorilu sta dve sodelavki morali plačati uničenje "ponaredka"

In to zaračuna carina? Koliko pa?

darkolord ::

eBay mi je boljši tudi zaradi PayPal-a. Je**ga, tam dam kreditno samo PayPalu, ne pa direkt komur koli. In mislim, da je PayPal toliko velik, da si ne more privoščiti vdora, če pa že, pa so verjetno večje ribe gor, kot mojih par evrov.
Na Aliexpress daš pa kreditno samo Alibabi, oni pa tvoj denar nakažejo prodajalcu šele, ko izdelek prejmeš (oz. ko je potrjeno, da je z naročilom vse OK)

Sriple Tix ::

Bellzmet, mislim, da je bilo že omenjenih 60€, lahko pa tudi vprašam, koliko točno.

Bellzmet ::

In to je zaračunala direkt carina?

Kako pa naj jaz vem kaj je ponaredek? Npr. naročim uro (na katere se nič ne spoznam) in mi carina reče, da je ponaredek, zadevo uniči in še zaračuna!?

darkolord ::

71. člen
(uničenje blaga pod carinskim nadzorom)
(1) Pod pogoji, določenimi v tem členu, se lahko začasno zadržano blago, glede katerega obstaja sum da krši pravice intelektualne lastnine, na zahtevo imetnika pravice in na njegove stroške uniči pod carinskim nadzorom, ne da bi se pred tem v sodnem postopku ugotavljalo, ali blago krši pravice intelektualne lastnine.

...

(5) Če imetnik pravice poda zahtevek za uničenje blaga in carinskemu organu predloži soglasje deklaranta, lastnika blaga ali osebe, ki z blagom razpolaga, ali se šteje, da
je soglasje dano, se blago na stroške imetnika pravice uniči pod carinskim nadzorom.

luxxx7 ::

Kako pa je s tem, če ne sprejmeš poziva, ki ti ga pošlje carina za uničenje?

darkolord ::

(4) Če deklarant, lastnik blaga ali oseba, ki z blagom razpolaga, v roku iz drugega odstavka tega člena izrecno ne nasprotuje uničenju blaga, se šteje, da je soglasje podano in da se blago na zahtevo imetnika pravice lahko uniči pod carinskim nadzorom

Sriple Tix ::

Bellzmet, ti to resno sprašuješ mene ali pizdiš kar tako, samo da se nekaj dogaja?

luxxx7 ::

darkolord je izjavil:

(4) Če deklarant, lastnik blaga ali oseba, ki z blagom razpolaga, v roku iz drugega odstavka tega člena izrecno ne nasprotuje uničenju blaga, se šteje, da je soglasje podano in da se blago na zahtevo imetnika pravice lahko uniči pod carinskim nadzorom


In to pomeni, da ti ne rabiš ničesar plačati?

Bellzmet ::

Resno sprasujem in pizdim zraven:) Me zanima kako se zadeve rešujejo, če bom kdaj v podobni situaciji. Pa moti me, da se kar sklepa, da bi moral biti potrošnik tako vseveden, da ve kaj je original in kaj ne.

Malcolm_Y ::

Bellzmet je izjavil:

Resno sprasujem in pizdim zraven:) Me zanima kako se zadeve rešujejo, če bom kdaj v podobni situaciji. Pa moti me, da se kar sklepa, da bi moral biti potrošnik tako vseveden, da ve kaj je original in kaj ne.
Se popolnoma strinjam. A je mogoče kak prag, pri katerem stvar prestopi iz 'ugodne' v 'ponaredek'?

Če pri nas čevlji stanejo 100 EUR, so po 80 še sprejemljivi? Je meja 60? Mogoče 40. Ali je pri 20 nedvomno, da je ponaredek? Kako naj povprečni potrošnik ve, koliko je realna cena čevlja?

Glede na to, da imajo pri nas razprodaje tudi do -70%, pa se jim še splača, je očitno lastna cena nekaterih izdelkov zelo nizka.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Potopek je jasen:

a. Carinik sumi, da je nekaj ponaredek. O tem obvesti nosilca pravic.
b. Nosilec pravic poda izjavo, da je ponaredek.
c. Če naslovenik temu ne oporeka se blago uniči na stroške nosilca pravic.

In tukaj je postopka s carino KONEC.

Vse to nakaldanje o plačevanju in ne vem kaj je potem stvar dogovora emd nosilcem pravic in naslovnikom/kupcem. Če je slednji dovolj neumen in na lepe oči plača 60€ je to njegov problem.

Spajky ::

Sriple Tix je izjavil:

... pri AliExpress kupil svinčnik za "popravljanje" prask laka na vozilu ...
Si izprobal? kako funkcionira v praksi? Verjetno je tole v bistvu enaka stvar a z drugim imenom : http://www.bctv.si/prosti-cas/smart-pen...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Sriple Tix ::

Žal mi je, da sem s telefona zbrisal prasko pred in po barvanju, ker zadeva dejansko da nekaj od sebe. Seveda ran do zaščitne (svetle) barve ne pokrije, ampak kakšne sledi žive meje pa uspe skriti.

edit:
To je to, še zamašek je iste oblike :)

Zgodovina sprememb…

neon21 ::

Jaz sem naročil tale pulover. Pri nas se podobni prodajajo krepko čez 30€.

http://www.aliexpress.com/item/2015-Win...

tukaj mislim , da nebi smelo biti težav z carino ne?

Limona ::

neon21 je izjavil:

Jaz sem naročil tale pulover. Pri nas se podobni prodajajo krepko čez 30€.

http://www.aliexpress.com/item/2015-Win...

tukaj mislim , da nebi smelo biti težav z carino ne?


tale tvoj pulover nima nič feedbacka tak da boš mel srečo če ti bojo sploh kaj poslali

neon21 ::

No v vsakem primeru dobim denar nazaj. Če bo dostavljeno javim :)

darkolord ::

Prodajalec ima precej feedbacka. Nekaj je negativnega, ampak je v glavnem vse jamranje zaradi premajhne velikosti (kitajski XL ni enak evropskemu) ali ker so dobili napačno barvo.

Tako da bo skoraj zagotovo OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

klempo ::

Sredi avgusta sem narocil ovitek za telefon preko aliexpressa, danes preverim tracking number kje naj bi se paket nahajal in ugotovim da je ze na poti nazaj. (tracking # RI137557829CN). Naj omenim da sploh ni bilo na moji maticni posti, imam pa ponavadi 1000 ljubljana in je do zdaj vse normalno prihajalo. Ima kdo idejo kaj se da doseci na nasi posti ce je sploh smiselno jih kontaktirati?

darkolord ::

Lahko jih vprašaš, zakaj je bila pošiljka vrnjena... Najverjetneje je bil naslov napačen.

Okapi ::

Zgodi se tudi, da v šopu reklamnih smeti v nabiralniku ne opaziš listka, da te na pošti čaka pošiljka. Poštarji te obvestijo samo 1x, po 2-3 tednih pa pošiljko vrnejo.

O.

darkolord ::

Pri njemu je bila vrnjena praktično takoj.

klempo ::

vrnjena je bila v roku 1 tedna in pa se tudi sploh ni bila na moji posti (glede na postne stevilke na spletni strani), danes sem bil na posti kjer pa niso znali pojasniti zakaj je bila posiljka vrnjena in mi svetovali naj kontaktiram prodajalca. Naj povem da je vedno zraven naslova tudi moja mobilna telefonska stevilka, kjer bi me lahko seveda poklicali ce niso vedeli naslova, in pa do sedaj po cca 300 paketih v zadnjih letih prvic prislo do takega primera. Verjetno mi ne ostane drugega kot prositi za refund in se opraviciti za napako poste, na sreco je slo za par $ vredno stvar, ne vem pa kako bi bilo ce bi narocil nekaj veliko drazjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klempo ()

darkolord ::

Zakaj meniš, da gre za napako pošte? Najverjetneje je naslov napačen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tweety888 ::

Pozdravljeni! Mi zna kdo razložiti, zakaj je bilo najprej "prispetje v naslovno državo" in šele pozneje "odprava v naslovno državo"?

Naj omenim, da nisem dobila nobenega obvestila od pošte, niti maila s carine. Na koga se lahko obrnem, na matično pošto?

Hvala in lp

s30.postimg.org/45kw5ft41/photo_1.jpg

s27.postimg.org/ofu3wx30z/photo_2.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tweety888 ()

klempo ::

glede na to da se vraca nazaj k prodajalcu ga bom prosil za sliko posiljke

darkolord ::

tweety888 je izjavil:

Pozdravljeni! Mi zna kdo razložiti, zakaj je bilo najprej "prispetje v naslovno državo" in šele pozneje "odprava v naslovno državo"?

Naj omenim, da nisem dobila nobenega obvestila od pošte, niti maila s carine. Na koga se lahko obrnem, na matično pošto?

Hvala in lp

s30.postimg.org/45kw5ft41/photo_1.jpg

s27.postimg.org/ofu3wx30z/photo_2.jpg
Izgleda kot pr Klempotu, da je bila pošiljka vrnjena prodajalcu. Lahko greš na tvojo lokalno pošto, kjer ponavadi dobivaš pošiljke, pa jih vprašaš.

Antares88 ::

Malo prej sem naročil nekaj stvari in plačal z mastercard. Aliexpress me ni vprašal za nobeno verifikacijsko kodo ali karkoli, je šlo takoj k zaključku naročila in se mi zdi to dokaj nevarno?

lp, Nino

MasterKiD ::

Antares88 je izjavil:

Malo prej sem naročil nekaj stvari in plačal z mastercard. Aliexpress me ni vprašal za nobeno verifikacijsko kodo ali karkoli, je šlo takoj k zaključku naročila in se mi zdi to dokaj nevarno?

lp, Nino



Čist normalno je to. Ne skrbi, nobenih težav z varnostjo ne bo.
««
4 / 189
»»