» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
3 / 189
»»

turk1990 ::

Drugače pa to, da dokler ne potrdis , da si prejel naročilo je denar zadržan, ni res.

luxxx7 ::

turk1990 je izjavil:

Drugače pa to, da dokler ne potrdis , da si prejel naročilo je denar zadržan, ni res.

Kje pa se potem nahaja ta denar?

xerror ::

Ima kdo izkušnje z naročanjem replik v vrednosti do 22€? Verjetno ne odprejo vseh paketov? Do sedaj sem precej stvari naročil s Kitajske in je samo na 2 paketih bila nalepka Opravljen carinski pregled.

darkolord ::

Odvisno je od vsebie, teže, velikosti in poravnave zvezd.

xerror ::

Vsebina bi bila tekstil pa kakšna ura in podobno. Ampak, v enem paketu samo en izdelek.

turk1990 ::

Odvisno od sreče, vrednost pa je bolj malo pomembna...

xerror ::

Če gre kaj v uničenje, imam s tem jaz kakšne stroške?

St235 ::

razen tega kar si plačal za blago načeloma ne.

PrimozBG ::

No še moja izkupna z aliexpress. Naročim sem pametni telefon Lenova. Plačal davek in 6 €...


Dodil sem ponaredek, s pin kodo. Prodajalec mi je posredoval pin kodo, šele ko sem kliknil potrdi sprejem pošiljke( Confirm Goods Received). Tako sem izgubil vse pravice..


Po podrobnem testiranju sem ugotovil, da telefon nima 16 GB rom in 2 GB ram.... Skratka nateg... Tudi programi na telefonu ne prikazujejo dejanskega stanja npr.. Antutu. Tako da večina niti ne ugotivi, da gre za prevaro... Zanimivo je bilo to da je prodajalec priznal prevaro in to je bilo vse.


Zadevo sem prijavil pristojnim in to večkrat. Nikoli nisem dobil denarja nazaj....

Skratka kupovanje na Ebay je bolj varno.... Taka je vsaj moja izkušnja.

Heisenberg ::

PrimozBG je izjavil:

No še moja izkupna z aliexpress. Naročim sem pametni telefon Lenova. Plačal davek in 6 €...


Dodil sem ponaredek, s pin kodo. Prodajalec mi je posredoval pin kodo, šele ko sem kliknil potrdi sprejem pošiljke( Confirm Goods Received). Tako sem izgubil vse pravice..


Po podrobnem testiranju sem ugotovil, da telefon nima 16 GB rom in 2 GB ram.... Skratka nateg... Tudi programi na telefonu ne prikazujejo dejanskega stanja npr.. Antutu. Tako da večina niti ne ugotivi, da gre za prevaro... Zanimivo je bilo to da je prodajalec priznal prevaro in to je bilo vse.


Zadevo sem prijavil pristojnim in to večkrat. Nikoli nisem dobil denarja nazaj....

Skratka kupovanje na Ebay je bolj varno.... Taka je vsaj moja izkušnja.



PROSIM za link prodajalca in izdelka, da še kdo drug ne bo nasedel

MasterKiD ::

xerror je izjavil:

Ima kdo izkušnje z naročanjem replik v vrednosti do 22€? Verjetno ne odprejo vseh paketov? Do sedaj sem precej stvari naročil s Kitajske in je samo na 2 paketih bila nalepka Opravljen carinski pregled.


Glede ponaredkov piše nekaj na tem blogu: http://aliexpress-slo.blogspot.com/

MIHAc27 ::

Jaz se držim le enega pravila pri nabavi iz kitajske... če se le da čim manj elektronike.

Razne lego kocke, plišaste igračke, očala,... nimaš kaj dosti zgrešit.

Pri raznih usb ključkih in telefonih pa nikoli ne veš ali boš res dobil oglaševano. Ali bo 8Gb ključek res 8Gb ali bo samo 2Gb npr.

Čeprav kupil sem že SD kartice, pa so bile v redu. Tudi telefon je bil ok, a sem se potem vseeno odločil za pravega androida.

mihec87 ::

klučki pa kartice so problem ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Konlov ::

Če ti carina zadrži izdelek in hoče račun. kje ga dobiš?

mihec87 ::

Konlov je izjavil:

Če ti carina zadrži izdelek in hoče račun. kje ga dobiš?


Ob nakupu dobiš na mail, na sami strani v tvojem up.računu je tudi

betmen ::

PrimozBG je izjavil:

No še moja izkupna z aliexpress. Naročim sem pametni telefon Lenova. Plačal davek in 6 €...


Dodil sem ponaredek, s pin kodo. Prodajalec mi je posredoval pin kodo, šele ko sem kliknil potrdi sprejem pošiljke( Confirm Goods Received). Tako sem izgubil vse pravice..


Po podrobnem testiranju sem ugotovil, da telefon nima 16 GB rom in 2 GB ram.... Skratka nateg... Tudi programi na telefonu ne prikazujejo dejanskega stanja npr.. Antutu. Tako da večina niti ne ugotivi, da gre za prevaro... Zanimivo je bilo to da je prodajalec priznal prevaro in to je bilo vse.


Zadevo sem prijavil pristojnim in to večkrat. Nikoli nisem dobil denarja nazaj....

Skratka kupovanje na Ebay je bolj varno.... Taka je vsaj moja izkušnja.

Lej, čist sam si si kriv, da kupiš fejk telefon.

Kokr jaz vedno pravim, za drek lohk dobiš govno in nič več. Ne more bit drek zlato :)

Konlov je izjavil:

Če ti carina zadrži izdelek in hoče račun. kje ga dobiš?

Naredi screenshot od izdelka in priloži še bančni izpisek. Tudi zadostuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: betmen ()

MasterMiG ::

Zadostuje.. Da ti blago uničijo lahko.
Vse je odvisno od sreče. Nedolgo tega sta šli skozi Cavallijeva ter Ralphi majica, lacoste pa ne. Punci so Michael Kors torbico uničili. Sklepam, da gredo skozi le majhne stvari, ter lahke, pa še pri teh je vse odvisno od sreče. Čevlje so mi odprli, a so na srečo no name in so šli skozi.
Nauk zgodbe: ne naročat velikih ponaredkov. In če dobiš obvestilo carine, NE reagiraj, NE POŠLJI jim računa; tako bodo morali blago vrniti pošiljatelju, ti se pa z prodajalcem zmeniš za vrnilo kupnine - pošnina.
Realnost je taka, da je naših carinikov precej preveč, in namesto da bi jih prekvalificirali ali odpustili, ti nekako opravičujejo svoj obstoj.
Zanima me, ima kdo izkušnje s tujino? Kako je z Italijo in Hrvaško? Pred časom sem na neki trgovini na aliju zasledil, da sploh ne pošiljajo v SLO in Estonijo, zaradi preveč tečne carine. Italija ima po mojih izkušnjah v letalskem prometu daaleč najboljše carinike, lahko prineseš kovček poln ipadov pa ti ne bo nihše moril. Pred časom sem se vračal iz Singapura z dvemi novimi ipadi v škatlah, ki sem jih v Benetkah rabil prijaviti zaradi davkov (na firmo). Carinik mi je rekel, naj ne govorim tako na glas, v polomljeni angleščini, in sem mu komaj dopovedal, da hočem prijaviti. Poklical je še dva kolega in skupaj so se mi smejali zakaj prijavljam..
There is nothing to fear but the fear itself.

mihec87 ::

"In če dobiš obvestilo carine, NE reagiraj, NE POŠLJI jim računa; tako bodo morali blago vrniti pošiljatelju, ti se pa z prodajalcem zmeniš za vrnilo kupnine - pošnina."

In prodajalec Slovenijo da na seznam držav kamor ne pošilja..

St235 ::

Normalno, ker tipična balkanska mentaliteta je, da če carina opravlja svoje delo, zaračunava davke in uničuje ponaredke, ter sankcionira ostale kršitve, potem je nekaj narobe z cariniki in ne z idiotiom, ki razmišlja kako najlažje nategnit vse okoli sebe.

MasterMiG ::

1. saj vrneš prodajalcu kupnino in je na nuli.
2. brez komentarja na tvoje žalitve. Kot da koga nategneš, če hočeš ZASE ponaredek s kitajske. Vsaj z US in Kanado bomo kmalu v brezcarinskem območju. Se vam ne zdi plačevanje carin ostanek srednjega veka?
Komentar sem napisal z razlogom, da prihranim ljudem €, da ne bodo plačevali robe, ki je ne bodo dobili. Tebe pa nihče ne sili da kupuješ ponaredke.
There is nothing to fear but the fear itself.

darkolord ::

Kot da koga nategneš, če hočeš ZASE ponaredek s kitajske.
Seveda, nategneš originalnega proizvajalca.

Kawl6 ::

Mel sem izkušnjo ko sem naročil črpalko za jacuzzi,lepo je pisalo da je brezplačna dostava.Vendar mi je potem težil ker kao pri nas ni DHL pošte itd.Plus da mu plačam 80 dolarjev še za pošiljanje.Zato sem storniral naročilo, denar pa je bil v treh tednih nakazan nazaj na moj račun.
Isto pumpo sem na Ebayu dobil z poštnino vred za 105 eur,precej ceneje kot kitajčkova čeprav je kitajska:)

MasterKiD ::

2014-09-13 00:00, SILJUA -, V carinskem postopku [] -- Kdaj približno lahko pričakujem to pošiljko na moj dom (kdaj mi jo bodo približno dostavili)? Naj omenim, da je vrednost paketa 15€, pošiljka je iz Hong Konga, notri v paketu pa je itak samo plastika.

MasterMiG ::

moje čevlje so zamudili za ene tri, štiri dni, tako da v max 5 dneh od prejema tega obvestila bi moral dobiti domov.
There is nothing to fear but the fear itself.

St235 ::

MasterKiD je izjavil:

2014-09-13 00:00, SILJUA -, V carinskem postopku [] -- Kdaj približno lahko pričakujem to pošiljko na moj dom (kdaj mi jo bodo približno dostavili)? Naj omenim, da je vrednost paketa 15€, pošiljka je iz Hong Konga, notri v paketu pa je itak samo plastika.


Upoštevaj da je 13. sobota. Tako, da realno bo lahko to carina pogledala najhitreje v ponedeljek. Če gre isti dan potem na pošto je v idealnih razmerah lahko pri tebi v torek, nič nenavadnega ap ne bo, če bo to v sredo/čertrtek. To je seveda ob pogoju, da ne bodo zahtevali računa.

MIHAc27 ::

mihec87 je izjavil:

"In če dobiš obvestilo carine, NE reagiraj, NE POŠLJI jim računa; tako bodo morali blago vrniti pošiljatelju, ti se pa z prodajalcem zmeniš za vrnilo kupnine - pošnina."

In prodajalec Slovenijo da na seznam držav kamor ne pošilja..


Men tale nasvet tudi ni jasen. So me že dostikrat vprašali za račun. In sem jim ga seveda poslal.

Dejstvo je, da Kitajci na pošiljke pišejo lažne manjše vrednosti. Naročim za 20$, na paketu pa vedno piše manj. Če je notri ena malenkost bo to carinik spustil. Če pa je npr telefon ali kaj vrednejšega pa lahko zahteva račun, da vidi ali je vrednost preko 22€ ali ne.

Ko to carinik zahteva mu pač pošlješ sliko spletne strani izdelka ali Paypalov račun... kjer je pač razvidna vsebina in vrednost.
Dokler zavestno ne naročaš ponaredkov (sploh kakih torbic za 1000€+) se po moje nimaš kaj bat.

darkolord ::

Mislim, da je govoril prav o zavestnem naročanju ponaredkov.

St235 ::

Problem je v temu, ker je naklep treba dokazat in za en par copat/majico se s tem nihče ne bo zajebaval. Carina v primeru suma na ponaredek o tem obvesti nosilca pravic do blagovne znamke (ponavadi je pri nas to distributer). Ta ponavadi oceni ali gre po njegovem za ponaredek. Če da, potem se obvesti prejemnika, da je pošilka ustalvjena zaradi kršitev blagovne znamke in bo uničena. Naročnik ima potem možnost temu oporekat in v tem primeru se carina umakne iz zadeve in je to potem stvar civilne tožbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MasterKiD ::

Mene zanima, ker je v carinskem postopku moj paket in je pod 22€ - kaj vse bom moral plačati zraven, če bom moral sploh kaj?

St235 ::

okol 3,5€ manipulativnih stroškov, če bodo opravili carinski postopek in pošiljka ni ustrezno označena.

jakan123 ::

Ima kdo izkušnje s carino v Avstriji ali Italiji? Grejo ponaredki lažje čez ali je isto kot pri nas?

semencece ::

WaterBoy ::

17 jih je naročalo, 100% pozitien feedback. Ne vem no. Reskiraj :)

Opkow ::

YT link
Displays 2GB RAM, but actually only has 512 mb. The GPS does not work properly.

Na GSM arena nimajo podatka o lenovo S820t modelu. Imajo samo lenovo S820, ki je pa precej drugacen.
Logotip na zadnji strani pri AE-ju je narobe postavljen.

Tudi na uradni Lenovo strani nimajo S820t modela.
Imajo tega, ki je pa drugacen od AE.

mihasusn ::

Pozdravljeni,

Hvala za vaš email in podpisano izjavo. Na ta način bomo lahko uničenje uredili v skrajšanem carinskem postopku, ki je za vse udeležence bolj ugoden in hitrejši kot sodni postopek. Ko prejmemo še plačilo 60 EUR, bo zadeva za vas zaključena; mi pa bomo organizirali uničenje.

V zvezi z vašimi vprašanji pojasnjujem, da mora biti kupec previden pri temu, kaj kupuje, da ne krši zakonodaje. V vašem primeru je iz slike razvidno, da gre za izdelek, označen z ADIDAS znamkami (3 črte ob strani športnega copata), torej bi se morali zavedati, da gre za ponaredek. V zvezi s tem pa še pojasnjujem, da v primeru kršitve znamk niti ni pomembno, da kupec namenoma kupi ponaredek, saj je namen potrebno izkazati le v primeru obtožbe kaznivega dejanja (česar pa vas ne obtožujemo).

V izogim kršitvam vam svetujem, da ste pri nakupovanju preko spleta v prihodnje bolj pazljivi in kupujete iz originalnih strani oziroma preko preverjenih prodajalcev.

Lep pozdrav,


......., univ. dipl. pravnica
Evropska in slovenska zastopnica za znamke in modele

No tkole zgleda če naročiš Adidaske iz kitajske...zj pa a mi lahko nekdo razloži stavek omenjen zgoraj (V vašem primeru je iz slike razvidno, da gre za izdelek, označen z ADIDAS znamkami (3 črte ob strani športnega copata), torej bi se morali zavedati, da gre za ponaredek.) Jest nisem dovolj pameten oziroma mi tale stvar nekak ne gre skupej z logiko.

darkolord ::

Daš link do strani, kjer si copate naročil?

mihasusn ::

Aliexpress

darkolord ::

Mislim do konkretnega artikla, tako na splošno ti težko kdo karkoli pove.

mihasusn ::

darkolord ::

Aha, čisto enostavno - nikjer ne piše, da gre za Adidaske (znamka piše da je RIGOAL), na slikah pa piše Adidas. Pa na prvih treh slikah je napis "adidas" zabrisan (tako da piše "adid s" in "adida ").

Pa še cena je za original precej prenizka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mihasusn ::

http://www.aliexpress.com/item/2014-New...

sm jih komej najdu...sorry...te so ble!

mogoc je problem da ni r ja al kwa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihasusn ()

trnvpeti ::

 adidas?

adidas?

mihasusn ::

ok pise adidas...pa 3 crte so??? a to je ponaredek?

mogoc ma adidas po tanovem 4 crte???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihasusn ()

trnvpeti ::

mihasusn je izjavil:

ok pise adidas...pa 3 crte so??? a to je ponaredek?

mogoc ma adidas po tanovem 4 crte???

zelo ociten ponaredek

mihasusn ::

aha...ok

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

mihasusn ::

A jebemo...kuko so crke na teniskah za otroka k jih bo zgonu pa ponosu u roku pol leta pa nism gledal...moja napaka hehehe

sicer pa po mejlu k sm ga dobu crke niso ble pomembne...pomembne so ble 3 crte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihasusn ()

darkolord ::

Pomembno je predvsem to, da v oglasu nikjer ne piše da gre za "adidas", na slikah pa. Edini razlog, da tega ne napišejo, je ta, da gre za ponaredek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

Predvsem pa ti kot kupec nisi dolžan štet črt in gledat kakšne so črke. Tako, da zgornji dopis o temu, da kupec nosi kakršnokoli materialno odgovornost je navaden bullshit. Razen če si jim v dopisu priznal, da si naročil ponaredek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mr.B ::

Lakotnik29,
sej a mi najdeš na uradni adidas strani, isti model.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
3 / 189
»»