» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
2 / 189
»»

darkolord ::

In eno slabost. Čakaš 2 meseca, če hočeš zastonj dostavo...
Enako kot na eBayu, s tem da pri aliexpress je vsaka pošiljka poslana priporočeno.

3-5, dni traja dhl iz evrope :)
Iz HK pride DHL v enem do dveh dneh:

 amah-zing

amah-zing

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

krkrnekaj ::

Čau, a ima kdo izkušnje z vračanjem izdelka na aliexpress. Naročila sem neko torbo in dobila napačne barve pa ne vem ali se splača vračat ali se raje sprijaznim...

Veron ::

Poštnina te bo prišla bistveno preveč, sploh če je še nekaj več teže

shadeX ::

krkrnekaj je izjavil:

Čau, a ima kdo izkušnje z vračanjem izdelka na aliexpress. Naročila sem neko torbo in dobila napačne barve pa ne vem ali se splača vračat ali se raje sprijaznim...


Zmeni se s prodajalcem da ti vrne del kupnine, ali pa mu daš negativen feedback. Vse se da zmenit.

hmm23 ::

bluefish je izjavil:

rajc123 je izjavil:

Torej bom naročil eno od tistih jaken
In kaj je na teh jaknah tako posebnega, da boš tvegal zaseg in uničenje ter s tem povezane dodatne stroške?


To še vedno velja in tudi, če KARKOLI kupiš prek ebaya, Amazona se ti to lahko zgodi?

St235 ::

hmm23 je izjavil:

bluefish je izjavil:

rajc123 je izjavil:

Torej bom naročil eno od tistih jaken
In kaj je na teh jaknah tako posebnega, da boš tvegal zaseg in uničenje ter s tem povezane dodatne stroške?


To še vedno velja in tudi, če KARKOLI kupiš prek ebaya, Amazona se ti to lahko zgodi?


to velja za ponaredke in nima nobene veze s tem kje si kupil. Amazon načeloma ne prodaja ponaredkov.

hmm23 ::

Kako pa lahko prepoznam, da gre za ponaredek ?

first_line ::

darkolord je izjavil:

In eno slabost. Čakaš 2 meseca, če hočeš zastonj dostavo...
Enako kot na eBayu, s tem da pri aliexpress je vsaka pošiljka poslana priporočeno.

3-5, dni traja dhl iz evrope :)
Iz HK pride DHL v enem do dveh dneh:

 amah-zing

amah-zing



Mene pa zanima, ali se čas beleži lokalno (torej moramo prišteti še časovno razliko) ali na strežniku?

St235 ::

hmm23 je izjavil:

Kako pa lahko prepoznam, da gre za ponaredek ?


ponavadi po ceni:) Načeloma pa ne veš dokler ne pride na mejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

klihk ::

Možnost je, da ne naročiš neke znane znamke ampak nekaj brez znamke sploh in zihr ne bo ponaredek ?

OZ. ne vem, kako bi drugače zihr vedel, da ni ponaredek ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

Limona ::

ttommy je izjavil:

Pa je plačilo z Mastercard varno? Prej sem imel 2 leti Avira Internet Security, zdaj pa imam AVG Antivirus. Do sedaj še nisem prek spleta nič plačeval z Mastercard.


če se bojiš da ti bo kdo pin kodo videl uporabi tisto tipkovnico, na katero klikaš z miško če maš windows 7 jo najdeš pod
start->all programs->acccessories->accessibility->on screenkeyboard

urbanzaksek ::

Zanima me ali obstaja kaka zavarovalnica, ki ti zavaruje nakup preko aliexpres. Naročil bi nek izdelek v vrednosti nekaj sto EUR in to bi rad zavaroval. Zdi se mi, da sem nekje prebral, da obstaja ena švicarska zavarovalnica, kateri plačaš 10% nabavne vrednosti izdelka, katerega naročil, a sem pozabil katera. Naprimer da naročim to:
http://www.aliexpress.com/item/BN-RZ-ON...
Prosim za nasvete!

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

za slabih 1100€ si pripravljen kupiti kolo preko aliexpress? (vračunan je davek na vrednost, ki ga boš plačal na carini).

A ne dobiš v Sloveniji za 1000€ že odličnega kolesa?

Sicer ti pa aliexpress povrne denar če produkta ne dobiš oz. je z njim kaj narobe. Ampak v tem primeru boš moral poslati kolo nazaj gor, kar pa spet pomeni dodatnih 200€ + poštnine.

A misliš da se ti res splača?

Ne bi rekel..

Heisenberg ::

urbanzaksek je izjavil:

Zanima me ali obstaja kaka zavarovalnica, ki ti zavaruje nakup preko aliexpres. Naročil bi nek izdelek v vrednosti nekaj sto EUR in to bi rad zavaroval. Zdi se mi, da sem nekje prebral, da obstaja ena švicarska zavarovalnica, kateri plačaš 10% nabavne vrednosti izdelka, katerega naročil, a sem pozabil katera. Naprimer da naročim to:
http://www.aliexpress.com/item/BN-RZ-ON...
Prosim za nasvete!



ne priporočam, pojdi raje na www.canyon.de

urbanzaksek ::

ok, priznam to sem dau res neumen primer.

Kaj pa tole????

http://www.aliexpress.com/item/BRAND-NE...

To je nov motor, kateri je pri nas vreden mnogo več, kot cena motorja+poštnia+davek+carina.

ali tole?

http://www.aliexpress.com/item/Brand-Ne...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ves kako pravijo... ce je predobro, da bi bilo res, potem verjetno tudi je. Js ne bi tvegal. Ali pa vsaj za test naroci neko zadevo v manjsi vrednosti - par 10EUR.

nejcek74 ::

mogoče ga ne boš mogel registrirati, ker ne vme kako je s homologacijo

urbanzaksek ::

ta prodajalec ima veliko takšnih izdelkov, zato sem nameraval za test naročiti ravno kolo.
Pravijo tudi, kdor ne reskira ne profitira. Vem da je rizično, ampak kakor sem seznanjen, bi bil v najslabšem primeru oškodovan le za poštnino. Ali to drži?

fosil ::

Pravijo tudi nekaj drugega: If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.
Ta prodajalec ima same drage stvari, med sabo zelo različne in nobenega feedbacka.
Tako je!

mojca ::

Pa saj ta prodajalec ne prodaja ničesar (več).

mk818764 ::

Naročil preko aliexpresa...po 3 mesecih še vedno niso rešili moje pritožbe. Kljub pozivom.

pred ebayom se lahko skrijejo.

Samson ::

No da povem se jaz svoje iskusnje z aliexpresom. Jaz sem narocil ene 12 artiklov, taksnih in drugacnih. Vse prispelo brez problema. Najdrazje narocilo je bil GSM Yiaju G5 po DHL posti. Narocil sem pri preverjenem prodajalcu in nobenega problema. Posta po DHL prispela tretji dan v Slo, vendar sem mogu DHL carini dostavit se racun narocila. Placal carino in ddv in naslednji dan je bil fon pri meni. Pred tem sem sicer narocil pri enemu drugemu prodajalci isti telefon, a ga ni poslal. Zakaj, nebi vedu. Odprl dispute in kolikor se spomnim je v cca 5 dneh denar bil nazaj na mastercardu. Sicer sem v dogovoru s prodajalcem oznacil da sem narocil napacen izdelek, a denar sem le dobil. Trenutno cakam se dva instrumenta za elektroniko in pa ene tranzistorje, ki pa jih zaenkrat po cca 10 dneh se ni poslal. Instrumenti so pa na poti, poslani so bili cca 10 dni po placilu, zopet ne vem zakaj :)
Nimam kaj rect glede aliexpressa da imam ne vem kako slabe iskusnje. Ko bodo, pa javim, hehe.

BTW: prodajalcev ki prodajajo poceni, zlo poceni zlo dobro robo in pa nimajo feedbacka se pa preverjeno izogibajte. Kolega narocil za cca 600EUR GPS navigacij in tablic - na sreco je imel na kitajskem prijatelja ki je aktiviral policijo in vse ostalo in so ujeli prodajalca ki je varal in goljufal. Reku rizek, da jih je pun curak ratalo doli. Sami biznismeni kao, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

PINki ::

Meni enega izdelka niso poslali (itak, najcenejši ponudnik brez feedbacka) in so sporočili, da dobim denar nazaj in me samo zanima ali dobim email, ko mi nakažejo denar nazaj? Ker nimam spletnega bančništva mi ni tako enostavno slediti izpiskov poleg vseh ostalih spletnih naročil itd.

mk818764 ::

dokler je vse ok....je ok, ko pa nekaj ni uredu pa sami problemi in gnjavljenje. Njihov help je za en.....
kot pravim, pred ebayom se lahko skrijejo.

shadeX ::

Ma kar je prepoceni da bi bilo res velja tudi na kitajskem in ne samo v SLO. Ko mi je šla 775 plata, so mi bile cene na našem trgu veliko predrage, zato sem za štos pogledal še na aliexpress in zasledil čist tako plato kakor sm jo rabu.



Edini problem je da je bila prepoceni in slišalo se je res predobro. No rekel sem da bi reskiral tistih 6, 7€ pa da vidimo kaj bo. Prodajalec je bil nov in ni imel feedbacka in ogromno naročil te plate. Imel sem jo že v košarici ampak na koncu jo potem nisem vzel. Počakal sem še par dni in glej ga zlomka. Prodajalčevega računa ni bilo več mogoče najti..

Tako da če se le da, drage stvari kupujte preko preverjenih prodajalcev ( vsaj 1k + feedbacka ).

littany ::

Mene zanima če bi kaj takega lahko prišlo čez carino.. ( http://www.aliexpress.com/item/Free-shi... ) Nekaj sem slišal da izdelkov pod 20€ ne odpirajo pa me zanima ali je to res

shadeX ::

Seveda bo prišlo čez carino. Zakaj nebi?

Nekaj sem slišal da izdelkov pod 20€ ne odpirajo pa me zanima ali je to res


Ni res. Odprejo tisti paket ki želijo.

jasmin42 ::

Vse odprejo,ampak ne komlicirajo.

_commandos_ ::

shadeX je izjavil:

Seveda bo prišlo čez carino. Zakaj nebi?



zato ker je ponaredek hugo bossa

littany ::

S tem da ne komplicerajo mas v mislih kaj ??

Mr.Nice ::

Pozdravljeni,

malo sem si sposodil temo, ker nisem hotel odpirat nove.

Rabim pomoč glede aliexpressa. Do sedaj sem naročil 4 izdelke, vse sem dobil.
Vendar mi dva nista delovala dobro, na pol v bistvu...

No, s prodajalcema sem se že kontaktiral in sta mi odgovorila takoj ter sem se že vse dogovoril.
Rabim pa pomoč, ker sem nov na AE, jaz sem izdelek vreden 10 € vrnil prodajalcu danes, vendar nisem potrdil onega gumba confirm order received, ker z izdelkom nisem bil zadovoljen in tega nisem potrdil.

Prodajalec mi je rekel, da moram odpret dispute, vendar mi ne gre, napiše mi v (Please write your request detail), da moram napisati angleške besede--->between 4 - 512 characters.

Povejte mi ali moram potrdit, da sem zadevo dobil in nato odprem dispute?

Drugi prodajalec pa mi je rekel, da bo mi izdelek ponovno poslal novega zastonj, da naj tega obdržim, plačam pa mu naj samo poštnino 15$...

Hvala za odgovore,

Lep pozdrav
Dont worry.......be happy!!!:)

darkolord ::

Ne, če potrdiš, da si zadevo dobil, je konec.

Mr.Nice ::

Aha, zakaj pa mi ne gre odpret dispute zaradi onih angleđkih besed med 4-512?
Dont worry.......be happy!!!:)

darkolord ::

Ne vem, pokaži sliko ...

korenje3 ::

jaz sem dobil kamere danes. pa vidim račun od pošte. so mi računal davek na davek. svašta.
torej davek na blago, potem pa še davek na ta davek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mr.Nice ::

Darklord, zgleda da aliexpress tudi zašteka včasih. Včeraj ni šlo odpret dispute, danes pa vse normalno :)

V glavnem z AE nisem ravno najbolj zadovoljen.
Ebay je zakon pa sem naročil malo čez 100 izdelkov in še nisem imel kakšnega posebnega problema.
Vse se je rešilo hitro in učinkovito, brez kakšnih škod ne z moje in ne z prodajalčeve strani.
Zase lahko rečem, da sem pošten. Tudi kitajci so pošteni, seveda moraš z pravimi poslovati, to pa so tisti z feedbackom nad 99% ob prodanih 100k in več izdelkih.

Lep pozdrav :)
Dont worry.......be happy!!!:)

_commandos_ ::

jaz sem pa z AE totalno ne zadovoljen.
21.03.2014 sem naročil in plačal torbo, prodajalec jo je poslal 22.03 in od 5.05 tracking kaže da je paket še zmeraj v tranzitu in do danes še ni prispel. 16.05 sem odprl dispute, 28.05 je prodajalec dispute zavrnil z obrazložitvijo da še malo počakam, 29.05 sem eskaliral dispute in do današnjega dne še ni nobenega odgovora od AE.

korenje3 ::

moraš vedet kaj se sme uvozit s kitajske. torba je iz tekstila, te stvari pa mislim da se ne sme uvažat. glede na to da je poslal po pošti, bi moral nekaj dobiti. če nisi dobil, potem je verjetno zadržano na pošti ipd.
pa za elektronske komponente, vse stvari morajo imeti CE oznako.
pokliči na pošto, da vidiš če je paket prišel do tja...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

darkolord ::

Pri AE je fajn to, da prodajalci ne dobijo denarja, dokler ni naročilo zaključeno - prodajalci nimajo nič od tega, če ti ne pošljejo tega, kar si naročil.

_commandos_ ::

korenje3 je izjavil:

moraš vedet kaj se sme uvozit s kitajske. torba je iz tekstila, te stvari pa mislim da se ne sme uvažat. glede na to da je poslal po pošti, bi moral nekaj dobiti. če nisi dobil, potem je verjetno zadržano na pošti ipd.
pa za elektronske komponente, vse stvari morajo imeti CE oznako.
pokliči na pošto, da vidiš če je paket prišel do tja...


Od kdaj se pa ne sme tekstilnih izdelkov (ne ponaredkov) uvažati ? ker po mojih informacijah, mene kot fizično osebo pri uvozu majhne količine izdelkov (do 22€) ne omejujejo kvote na uvoz tekstila, in dosedaj je vse normalno prispelo.

darkolord je izjavil:

Pri AE je fajn to, da prodajalci ne dobijo denarja, dokler ni naročilo zaključeno - prodajalci nimajo nič od tega, če ti ne pošljejo tega, kar si naročil.


To mi en drek pomaga če so počasni pri reševanju caesa v mojem primeru v enem mesecu še ni nobene povratne informacije od njih in po kratkem googlanju nisem edini. Ebay je tukaj v veliki prednosti.

korenje3 ::

mislim da je imela eu nekaj časa embargo na kitajska oblačila, da ne bi domača podjetja propadala.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mitch ::

Kako je pa najvarneje plačati? Vidim, da sprejemajo tudi bančna nakazila in Western Union poleg kreditnih kartic seveda. Je pa vprašanje, kakšna je provizija v teh primerih??

betmen ::

Mitch, zelo visoka. Nobene provizije nimaš pri plačilu z Viso/Mastercard, medtem ko bančno nakazilo vzame tudi po 12,00€. WU pa preberi na NLB strani, mislim da je pravtko nekje tak znesek. Če imaš kreditno kartico je najbolje, pa še takoj jim bo razvidno, medtem ko od banke čakaš tudi po teden, 10 dni da dobijo (vsaj tako izkušnjo sem imel jaz) pošiljal sem jim dokazila o vplačilu pa nič niso hotli, dokler niso imeli vidno na svojem računu.

Aliexpres je dokaj varna stran, saj v primeru da ne dobiš pošiljke v roku, odpreš "open dispute" in razložiš za kaj se gre. Potem se ponavadi prodajalec "userje" in ti takoj odpisuje in obljublja marsikej. Če še takrat ne dobiš ne robe ne denarja, pa se oglasijo delavci aliexpresa in ti ugodijo v tvojo korist. (če seveda nisi dobil robe)

darkolord ::

Pa prodajalec ne dobi denarja, dokler ne potrdiš, da je vse OK z robo (ali pa je dispute rešen v njegovo korist)

Mitch ::

@betmen -> Hvala za te informacije!

Pa je varno plačevati z kreditno kartico? Skrbi me predvsem to, da si te firme (AliExpress) shranjujejo številke kreditnih kartic v podatkovne baze in prej ko slej pride do vdora...

St235 ::

nič bolj ali manj varno kot na 1001 drugem mestu, ki sprejema kartice.

MIHAc27 ::

Če te je strah nabaviš Prepaid Viso...
Naložiš denar ko kaj rabiš, limit je pa na 0 in ne moreš v minus.

sandriiika ::

Mene pa zanima, če še vedno velja, da do 22€ nakupa ni poštnine? to pomeni torej, da če si naročim uro za 10€ ni poštnine, ne?
Hvala

korenje3 ::

ne, to je za carino. do 22€ ni treba plačat carine. o plačilu poštine odloča prodajalec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

WaterBoy ::

In včasih plačaš stroške naše pošte za manipulacijo paketa če se odločjo ga pregledat.
««
2 / 189
»»