» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
168 / 190
»»

k4vz0024 ::

Darklord, paket je prišel iz Španije in je v Nemčiji že dva dni! GLS je najbolj gnila dostavna služba. Še Pošto Slovenijo prekaša!

darkolord ::

:)

Iz Španije je mnogo bolje GLS kot preko navadne pošte - tisto rabi več časa kot iz Kitajske. Pa ne zaradi Pošte Slovenije.

Zgodovina sprememb…

kajtimara ::

Kdo na trckingu vpiše, da je bilo vročeno? Poštar?
Jaz, kot prejemnik, nisem!

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Katerem trackingu?

V-i-p ::

kajtimara je izjavil:

Kdo na trckingu vpiše, da je bilo vročeno? Poštar?
Jaz, kot prejemnik, nisem!

Ja poštar ga poskenira a ne.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kajtimara ::

darkolord je izjavil:

Katerem trackingu?

Pa še prav imaš! :)
Meni na Aliexpres piše, da je bilo dostavljeno.
Od kod njemu ta info? Vpisal jo je lahko samo poštar. Vendar, on ne vpisuje na Aliexpres. V svojo poštno, lokalno.
Iz te se pač javi nekam naprej, da ostali trackingi dobijo info o stanju.

Zgodovina sprememb…

val46 ::

A nam zaupaš kakšno je sploh tvoje vprašanje? Nisi dobil paketa, na AE ti pa piše da je dostavljeno ali kaj? Ker oprosti, v tvojem sestavku mi ni ravno čisto jasno, kaj želiš sploh povedat...

kajtimara ::

Čisto tako na uho: Kako pride podatek v tracking Aliexpres-a, da je stvar prevzeta.
Poštar vnese? On označuje le v svoji lokalni, poštni! Jaz nikjer ne označim v Aliexpres-u, da sem pošiljko prevzel!

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Sej se zavedaš da živimo v digitaliziranemu svetu najbrž? In da je vse povezano v splet? Tako kot lahko ti spremljaš kje se nahaja tvoj paket med prevozom, tako dobi AE podatek, ko je paket prevzet iz tvoje strani. Zato pa obstajajo črtne kode na paketih veš.

darkolord ::

Tisto kar vpiše poštar, je vidno na https://sledenje.posta.si

Kitajci se mimogrede zlažejo ali imajo drugačno definicijo "dostave".

Tidule ::

kajtimara je izjavil:

Čisto tako na uho: Kako pride podatek v tracking Aliexpres-a, da je stvar prevzeta.
Poštar vnese? On označuje le v svoji lokalni, poštni! Jaz nikjer ne označim v Aliexpres-u, da sem pošiljko prevzel!

Postar se logira v tvoj aliexpress pa pokljuka da je dostavil...

Za tiste, ki niso ostali v kameni dobi: tracking posameznih post v mednarodnem prometu so ze davno povezani, zato seveda tudi kitajc vidi, kdaj je postar v sloveniji pokljukal da je posiljka vrocena. In tega je vedno vec.

Je treba zadeve vedno lokalno preverit, ker kitajci posljejo nebroj fake trackingov, ki nimajo nic z dejanskim stanjem.

Najvecji problem pri trackingku z kitajske so ratal ravno spedicijski hubi kot je na madzarskem, ker se obcasbo posiljke pokljuka kot dostavljenih ko pridejo tja, ceprav do koncnega potrosnika se ni prislo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bigbada ::

Je to za kaj?

https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Nekaj bi rabil za avto sesati, da ima mali nastavek... Ima kdo to oz. priporoča kaj podobnega?

Hvala

katantor ::

Zanima me če kdo kupuje preko podjeta na aliexpress-u. Kako poteka ko paket prispe na carino, ali dobiš od pošte avtomatsko, da ti oni opravijo postopek obračuna ddv in carinski dajatev?
je obvezna pridobite EORI?

Bellzmet ::

Je AliExpress saver shipping isto brez carine/stroškov kot AliExpress standard shipping?

Lahko da prosim kdo link do tiste tabele glede pošiljanja.

darkolord ::

Isto je ja, prav tako Cainiao (ista hčerinska firma od Alibabe):

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Bellzmet ::

Hvala

darck ::

A mi lahko kdo pove koliko dodatno bi me še stalo poleg same cene daljinca za TV iz Aliexpress še carina itd....?
Gledam za daljinec za Philips televizor in recimo na Nemškem Amazonu se ga da dobiti za 56 Eur s poštnino vred a recimo na Aliexpress se ga dobi pa za ceno 31 Eur s poštnino vred. To sam vem,da iz Amazonove strani je vse varno in hitro saj sem že veliko stvari naročeval pri njih a zanima me kako je sedaj iz Kitajske iz Aliexpress trgovine pri naročanju kako mastno te oberejo na carini?

 Aliexpress

Aliexpress



 Amazon.de

Amazon.de

FoxKnox ::

darck je izjavil:

A mi lahko kdo pove koliko dodatno bi me še stalo poleg same cene daljinca za TV iz Aliexpress še carina itd....?
Gledam za daljinec za Philips televizor in recimo na Nemškem Amazonu se ga da dobiti za 56 Eur s poštnino vred a recimo na Aliexpress se ga dobi pa za ceno 31 Eur s poštnino vred. To sam vem,da iz Amazonove strani je vse varno in hitro saj sem že veliko stvari naročeval pri njih a zanima me kako je sedaj iz Kitajske iz Aliexpress trgovine pri naročanju kako mastno te oberejo na carini?

 Aliexpress

Aliexpress



 Amazon.de

Amazon.de


Pri shippingu Klikni za more option in izberi Cainiao standard shipping pa bo šlo brez dodatnega carinskega postopka pri nas. China post registered mail te pelje direktno v postopek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

darck ::

Ni opcije Cainiao standard shipping ampak samo to kar sem prilimal v sliki

 pošiljanje

pošiljanje




https://vi.aliexpress.com/item/10050039...

FoxKnox ::

darck je izjavil:

Ni opcije Cainiao standard shipping ampak samo to kar sem prilimal v sliki

 pošiljanje

pošiljanje




https://vi.aliexpress.com/item/10050039...

Napisal sem narobe. Tista ALIEXPRES STANDARD SHIPPING je prava.

DarwiN ::

V bistvu je nateg samo China Post.. Pri vseh ostalih dostavah gre normalno skozi brez doplačila... Razen mogoče kakšna obskurna dostavna služba, ki jo srečaš 1x na vsako prestopno leto..

Tukaj ga imaš ceneje, darck.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

darck ::

DarwiN je izjavil:

V bistvu je nateg samo China Post.. Pri vseh ostalih dostavah gre normalno skozi brez doplačila... Razen mogoče kakšna obskurna dostavna služba, ki jo srečaš 1x na vsako prestopno leto..

Tukaj ga imaš ceneje, darck.


O hvala za pomoč in najdeno še boljšo ponudbo daljinca.

Tidule ::

Pa tudi ce bo slo vec naso posto je postopek 3.25 eur. Ce kitajc kaj zabluzi ti lahko dodajo se ddv, ki pa ga dobis nazaj preko disputa.

tisto jutro ::

meni se je kar lepo zataknilo na carini pri Cainiao Super Economy Global.
Ne bom sicer trdil, da je problem v shippingu - lahko je tudi v tem, da davek res ni bil plačan. Jaz v glavnem tega shippinga ne taknem več.

__Devil__ ::

Zdravo vsem, imam eno težavo.

Naročil sem Intercom sistem za komunikacijo za motor (vrednost 70EUR) iz Poljske, dobil pa sem danes 6 nekih malih peresnic/škatel za sončna očala. Številka naročila se ne ujema, preveril na paketu in pod naročilom.

Dostavljeno je res bilo v dveh dneh, ampak je izdelek napačen. Sem že pisal prodajalcu in poslal slike.

Kaj naj storim zdaj glede tega, odprem dispute in pošljem slike na aliexpress? Še sreča da sem lepo previdno odprl cel paket. Prosim za pomoč, če se je že komu zgodilo to, da je dobil napačen izdelek. Mogoče je dobro, da piše Free Return in, da je iz EU...

Čudno mi je to, da je pošiljatelj Caniao Warehouse Standard Shipping - DE (nemčija) naslov na paketu pa je Poljska. Je to sploh pravi paket od njih ali so na DPD zamenjali kak naslov prejemnika? Dostava bi naj bila med 16 feb - 5. marec. Piše, da je bilo prejeto v lokalni dostavi..

Edit3: Sem preveril ta tracking od DHL, ki spada pod mojo pošiljko in piše da je v Sloveniji ampak še ni potrjena dostava.

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

mi lahko kdo prilepi tisti excel z poštninami. iščem in iščem, pa kar na najdem.
//

darck ::

Ajnstajn` je izjavil:

mi lahko kdo prilepi tisti excel z poštninami. iščem in iščem, pa kar na najdem.



https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

__Devil__ ::

Odgovor na mojo pošiljko zgoraj: Sem dobil pravi paket včeraj, ti ovitki pa nevem zakaj sem jih dobil ali kako so dobili moj naslov. :D

bbbbbb2015 ::

Moram zaupati svojo prvo ekstremno neprijetno izkušnjo z AliExpresom. Naročil sem 10 IP kamer firme ASECAM. Oglaševale so se kot poceni. To bi naj bila njihova "tovarniška" trgovina ali karkoli to že pomeni. Naročil sem dve vrsti kamer 6 5MP in štiri 8MP.

Na sami ponudbi je pisalo VAT included.

Za začetek mi napiše, da bo vsak tip kamer poslan v dveh paketih - štirje paketi skupaj. V redu. Malo čudno, a v redu.

Trackam prvi, drugi, tretji. Četrtega paketa ni. Mah, bomo videli.

Nakar dobim po mailu, DDV za plačati. To pa je novo. Doslej, če je bilo DDV included, je bil included. Jah, ni kaj, bom plačal in dal dispute. In plačam, čim dobim paket - se odpre možnost, ter dam dispute. Dam dispute in na prvo vrstico in na drugo vrstico.

Nakar pakete preštejem, kamere preštejem. 9 kamer. Dam še en dispute, ena kamera manjka. Na carinski deklaraciji (treh vse skupaj) piše 9 kamer ne 10. Priložim še slike.

Kamere ao potovale usrano dolgo, tako da ne morem narediti cancel plačila, ker je 30 dni mimo.

Prvi dispute zavrnjen. Češ, da moram carino plačati sam. Se pritožim, ter rečem, da ni carina problem, da je ddv problem, ker je bil vračunan. In ga niso plačali, so ga pa zaračunali. Nakar dobim v odgovor sliko prodajalca, kjer je on imel označeno VAT 0%, ter VAT pač ni zaračunal. Kao. Ter naj pogledam pod podrobno specifikacijo. Pogledam in piše ena večja cifra, potem pa piše manjša cifra in meni je bila zaračunana manjša cifra. Vendar to o VAT jaz nimam prikazano.

To je sedaj zgledalo tako, da je napisal, da je DDV vključen, on je nekako DDV dal na 0, meni se je zaračunala manjša cena, samo pač me je čakalo presenečenje kasneje.

OK, pač nateguni. Kamere niso bile poceni, bile so dražje kot ene druge, če vzamem še 22% zraven.

Nakar 9 kamer vs. 10 kamer. Za začetek rečejo, da če piše priprvi postavki v dveh paketih, pri drugi postavki v dveh paketih, da to ne pomeni nujno 4 pakete, ampak 3, ker je "drugi" paket šeran (oba tipa kamer poslana). To so se zlagali. Dobil sem tri pakete. V dveh paketh 5MP kamere, v enem 8MP kamere.

Nakar potegnejo "hat-trik". Pokažejo video, da kamera tehta ne vem 400g. Da so dali noter štiri kamere, ter paket tehta mislim da 1800g. Ma klinac. Dali so tri kamere, ter kup kartona spodaj in zgoraj. Seveda ne pokažejo posnetega pakiranja paketa, ampak svoje obredno tehtanje ene kamere, ki tehta 400g.

Skratka, kamera manj. Ni jih impresioniralo, da so bili paketi odprti na carini in da sem dobil potem pa za 9kamer v bistvu carino (plus seveda DDV).

Tu sicer moram reči, da je Aliexpres najprej odobril vračilo sorazmerne kupnine, na kar se prodajalec ni strinjal, nakar niso odobrili nič (dispute se zavrne), nakar se jaz nisem strinjal. Potem se je ta ping-pong vlekel, ter smo pristali na "final" decision, da se dispute zavrne.

Kakorkoli že, to ni bil totalen nateg, ampak en tako bi rekel 35% nateg. Niti ne vem, če so zaposleni kradli kamere ali je šef naročil, da dajejo manj kamer notri. Ampak to z DDV je tudi, bom rekel, zvijača, zato pač menim, da to počnejo namerno.

Kamere pa kot take seveda niso bile drage. Samo tako nategovanje levo ali desno pa tudi ni za nikamor.

To se mi je zgodilo prvič. Doslej sem dobil vse korektno,v enem paketu poslano (ne od teh - tu sem kamere naročil prvič in zadnjič). Dal sem tudi negativen komentar. Imeli so nek rating 94% ali nekaj takega. Mojega negativnega reviewa nisem mogel najti med reviewi morda 20 dni kasneje.

Tako da pač mislim, da nekako sistematično nategujejo. Odslej bom poskušal kupovati samo tako, da je deliveray time manj kot 30 dni. Ker soimeli deliver< time nenormalno odolgo - zdaj se ne spomnim, če 45 ali 60 dni. Tudi paketi so potovali nenormalno dolgo. Trajalo je sigurno 15 dni,k da sem sploh dobil tracking prvega. Mislim, da celo kasneje. Možnost disputa pa sem itak dobil, ko je bil delivery narejen (zdajne vem, če enega ai treh pakeov).

Takrat se mi je zdelo čudno, zdaj pa mislim da namerno gredo čez 30 dni, da jih jaz potem ne morem odrezat na kreditni kartici in zahtevati plačilo nazaj, oz. storno transakcije.

To samo šeram informacijo, da boste pazili še vi.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Uf bedna situacija, očitno je bil prodajalec res nategun.

Sam se poslužujem prakse da odpiranje vseh malce vrednejših paketov v celoti posnamem. Ni nujno da bi to rešilo tvoj primer, ampak tako imaš jasen dokaz kaj je bilo v paketu in v kakšnem stanju so bile stvari ko si jih prejel.

val46 ::

S katero pošto si pa dobil oz poslal?

Tidule ::

Nič te ne stane če zahtevaš še chargeback preko tvoje banke, glede na to da so tenategnili za eno kamero in je tudi iz carinske delkaracije razvidno, da gre za 1 kamero manj kot naročeno.

Kar se VAT tiče, a je bilo naročilo nad 150 EUR?

mrTwelveTrees ::

Kako je pa z DHL dostavo, pod 150eur vrednosti blaga, je enako, brez carine kot z poštnino Aliexpress ?

kajtimara ::

Smo se pogovarjali in sem kolegom omenil, da rabim 3 do 4 dni brskanja, da izberem pravega prodajalca. Ker to so NATEGUNI!
Slike drugačne, spremno besedilo drugačno, opozorilo, da je mera lahko za 1cm različna. A avion je lahko 1 cm različno dolg?
Ja, previden moraš biti tudi pri vrednostih pod 10€!! Sam sem imel primer: Pomilostiti, ne ustreliti! Ja, ja. Vejica, vejica!

Tidule ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Kako je pa z DHL dostavo, pod 150eur vrednosti blaga, je enako, brez carine kot z poštnino Aliexpress ?


Vrsta dostavne službe nima nič z carino/ddv, za vse veljajo enaka pravila. Razlikuje se samo koliko administrativnih stroškov ti naračunajo.

bbbbbb2015 ::

val46 je izjavil:

S katero pošto si pa dobil oz poslal?


Na spleti strani je bila opcija "Standard China Post", ne DHL ne nič. Poštnina sicer ni stala nič, kar je red-flag, samo zdaj je lahko biti pameten.
Drugače je na paketu "postnl" listič. Bilo je kao trackanje, a so mi vrgli pred vrata in čaw. Vse tri pakete so mi vrgli pred vrata.

Skupno naročilo je bilo cca 400€, morda malenkost več. Samo to je bilo potem razbito na tri pakete. Še na carinski deklaraciji je pisalo 9 kamer, samo cifre so prilagodili, tako da je izpadla ista suma, kot sem plačal s kreditno. To ni bila napaka, ker potem bi skupna suma bila manjša (manjkajoči paket).

Tidule je izjavil:

Nič te ne stane če zahtevaš še chargeback preko tvoje banke, glede na to da so tenategnili za eno kamero in je tudi iz carinske delkaracije razvidno, da gre za 1 kamero manj kot naročeno.

Kar se VAT tiče, a je bilo naročilo nad 150 EUR?


Po spominu je ena 5MP kamera stala 35€, ena 8MP pa 45€. Torej skupaj ranga cca 400€. Ampak oni so nekako ddv pri sebi dali na 0%. Efekt tega je, da vidiš dve cifri (ceni). Ena črna, višja, ter večja. Ter ena manjša. Meni so zaračunali manjšo.

Torej, red flag je zame predvsem zelo dolg čas dobave in kar eno 15-20 dni je trajalo, da se je pojavil tracking update.

Kar sem naročal doslej, se je dobesedno poslalo isti dan, oziroma pač naslednji dan. Kaj pa vem.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Groot je izjavil:

Uf bedna situacija, očitno je bil prodajalec res nategun.

Sam se poslužujem prakse da odpiranje vseh malce vrednejših paketov v celoti posnamem. Ni nujno da bi to rešilo tvoj primer, ampak tako imaš jasen dokaz kaj je bilo v paketu in v kakšnem stanju so bile stvari ko si jih prejel.


Pa ne vem, če bi pomagalo. Priložil sem slike vseh paketov, napisa na carinski deklaraciji in tisti PDF, ki sem ga dobil po e-mailu.

Sploh nikogar ni ganilo.

Oni pa so priložili obredno tehtanje kamere, embalaža je bila malo drugačna, pač napis je bil nek drug. Pojasnil sem, kaj je bilo v paketu, dejansko so bile škatle mojih kamer nekoliko drugačne.

Tako da pač mislim, da AliExpress sicer, kot rečeno, najprej je odobril sorazmerno vračilo, s čemer se prodajalec ni strinjal. Mislim, da je bil "dispute" odprt sigurno več kot 2 tedna. Vedno ko je bila žogica pri meni, sem odgovoril, priložil slike. Potem dolgo ni bilo nič. Potem je sicer celoten paket dolgo "In delivery" in dispute open. Poterm pa je bil kar delivered, dispute pa je bil še vedno open.

Ne pomaga.

Tidule ::

bbbbbb2015 je izjavil:

val46 je izjavil:

S katero pošto si pa dobil oz poslal?


Na spleti strani je bila opcija "Standard China Post", ne DHL ne nič. Poštnina sicer ni stala nič, kar je red-flag, samo zdaj je lahko biti pameten.
Drugače je na paketu "postnl" listič. Bilo je kao trackanje, a so mi vrgli pred vrata in čaw. Vse tri pakete so mi vrgli pred vrata.

Skupno naročilo je bilo cca 400€, morda malenkost več. Samo to je bilo potem razbito na tri pakete. Še na carinski deklaraciji je pisalo 9 kamer, samo cifre so prilagodili, tako da je izpadla ista suma, kot sem plačal s kreditno. To ni bila napaka, ker potem bi skupna suma bila manjša (manjkajoči paket).

Tidule je izjavil:

Nič te ne stane če zahtevaš še chargeback preko tvoje banke, glede na to da so tenategnili za eno kamero in je tudi iz carinske delkaracije razvidno, da gre za 1 kamero manj kot naročeno.

Kar se VAT tiče, a je bilo naročilo nad 150 EUR?


Po spominu je ena 5MP kamera stala 35€, ena 8MP pa 45€. Torej skupaj ranga cca 400€. Ampak oni so nekako ddv pri sebi dali na 0%. Efekt tega je, da vidiš dve cifri (ceni). Ena črna, višja, ter večja. Ter ena manjša. Meni so zaračunali manjšo.

Torej, red flag je zame predvsem zelo dolg čas dobave in kar eno 15-20 dni je trajalo, da se je pojavil tracking update.

Kar sem naročal doslej, se je dobesedno poslalo isti dan, oziroma pač naslednji dan. Kaj pa vem.

Visina zneska je razlog za tezave z ddv. Namrec spremenjen sistem z avtomatskim obracunom ddv preko IOSS funkcionira do 150eur. Nad tem zneskom gre zaradi carinskih dajatev vse po starem in ni mozno ddv placat preko ioss.

val46 ::

Problem je že pri china post dostavni službi. Jaz, od kar so uvedli carinjenje in preverjanje na naši carini, če prodajalec nima možnosti pošiljanja z drugo službo kot je china post, ne kupim pri njem. Enostavno. Itak je teh prodajalcev na AE za enake izdelke na stotine. Sam ne, eni gledajo samo kateri je najcenejši, pol so pa taki problemi kasneje. Kar se pa DDV tiče, ja, ma tidule prav. Problem je že v višini zneska in če si kupil res za 400€ vrednosti teh kamer, bi moral to kupiti v 4ih različnih nakupih. Sam, kot razumem, carine ti vseeno niso obračunali, kljub temu da je bilo skupno naročilo nad 150€?

Tisto kar se tiče da so ti kar pred vrata dostavili brez kakeršnegakoli podpisa, ne glede na tracking, pa nima nobene veze z AE ali prodajalcem na AE. Sej ponavadi vse kar kupiš dol in ima tracking, tudi kar v nabiralnik dobiš. Vsaj jst vem da nisem rabil še nikdar nič podpisovat prevzema od Kitajcev. No, edino parkrat ko mi je DHL ali GLS dostavil, ampak to so bili nakupi recimo iz poljske ali španije preko AE in je bil to tisti nakup ki jamči dostavo v 5ih ali 7ih dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

darck ::

Kako in zakaj so glede pošiljke take gromozanske razlike in rečeno je,da je pošiljanje preko Aliexpress Standard Shipping v redu in brez kakih doplačil ali s kakimi problemi. Saj kje je to normalno,da naročiš artikel za ceno dobrih 20 Eur in potem imaš na razspolago poštnine od 50 Eur pa skoz do 160 Eur a so normalni pa kdo bi to sploh izbral

 pošiljka

pošiljka

val46 ::

Ja glej, eni so pač pripravljeni plačat toliko denarja več zato, da dobijo pošiljko kak teden prej, kot bi jo dobil ob "normalni" pošti. Ampak za nas navadne smrtnike, je AE standard shipping čisto ok. Tko da, ostale nižje nima smisla da sploh gledaš.

Orias ::

Kako je pa kaj z carino, če izbereš BSC special standard shipping na voljo pa še imam China shipping in Special line - YW.

6151 ::

YW je OK
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

k4vz0024 ::

Super, to je pot navzdol. Kdo bo plačeval to s*anje?

BlackHole ::

bigbada je izjavil:

Je to za kaj?

https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Nekaj bi rabil za avto sesati, da ima mali nastavek... Ima kdo to oz. priporoča kaj podobnega?

Hvala


Sem kupil enega, ki ima kao 15000 Pa, pa je bil dražji od tega, ampak zelo slabo vleče, čeprav ima dobre ocene, nisi drobnega peska ne potegne noter.

Me pa zanima, kakšna je praksa, ko pošta paket pošlje nazaj. Nisem dobil nobenega obvestila, da so mi želili kaj dostavit.
LP Marko

kajtimara ::

BlackHole je izjavil:


Sem kupil enega, ki ima kao 15000 Pa, pa je bil dražji od tega, ampak zelo slabo vleče, čeprav ima dobre ocene, nisi drobnega peska ne potegne noter.
....

men tudi zanima, koliko časa lahko sešaš? 10 min?
Po ocenah je kamnčke! težko posesati!

BlackHole ::

Ja recimo enih 10 do 15 min.
LP Marko

cordoba ::

Zdravo. Za roborock s5 max, bi moral naročiti tale del...

https://m.aliexpress.com/item/100500487...

Zanima me, kakšen je postopek, oz kaj me čaka s carino in koliko časa potuje to?
Na sesalcu dobim e1 error, naj bi bil to del za zamenjat.

darkolord ::

CCa. 2 tedna, carine skoraj zagotovo ne bo.

alansi ::

Glede na vrednost z DDV in ponujeno poštnino verjetno ne boš imel nobenih opravkov s carino. Zadeva ti bo potovala od 15 do 30 dni.
««
168 / 190
»»