» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
165 / 189
»»

k4vz0024 ::

Sem odprl dispute, ker se je bil rok dobave presežen za 3 mesece. Sedaj arbitru pravijo, da moram blago vrniti, čeprav ga nisem prejel. Se vidi, da gre Kitajcem slabo. Opazil, sem da denar zadržijo toliko časa dokler se tečaj dolar - EUR ni v korist dolarja in dobiš manj EUR nazaj. Za vsako malenkost se borijo do konca. Treba je napisati in predložiti cel elaborat, da uspeš!

AliExpress je za določene izdelke postal predrag. Tudi to kaže, da jim gre slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

BuDi79 ::

k4vz0024 je izjavil:


AliExpress je za določene izdelke postal predrag. Tudi to kaže, da jim gre slabo.
To kaže, da jim ne gre slabo.

poki66 ::

k4vz0024 je izjavil:

Sem odprl dispute, ker se je bil rok dobave presežen za 3 mesece. Sedaj arbitru pravijo, da moram blago vrniti, čeprav ga nisem prejel. Se vidi, da gre Kitajcem slabo. Opazil, sem da denar zadržijo toliko časa dokler se tečaj dolar - EUR ni v korist dolarja in dobiš manj EUR nazaj. Za vsako malenkost se borijo do konca. Treba je napisati in predložiti cel elaborat, da uspeš!

AliExpress je za določene izdelke postal predrag. Tudi to kaže, da jim gre slabo.

Do enakega zaključka sem prišel tudi jaz. Sem skoraj 100% da so nekatere trgovine izmišljene in vaba da plačaš potem pa več mesecev aliexpres zadržuje tvoj denar. Poskušal bom rešiti kar se da in čao rumena sodrga aliexpresa. Imam tri primere popolnoma jasnega nategovanja in podpore aliexpresa sleparjem. Drek mi je dal sledenje pošte, ki pelje v ZDA. Tam je nekdo že prevzel pošiljko pred enim mesecem. Aliexpres zaščita vsake 10 dni podaljša ker je paket na poti.
"Awaiting delivery
The system will automatically confirm receipt after 55 days. If there are any problems, you can apply for a refund/return within 15 days of confirming receipt."
dejansko je tako
"2022-11-26 11:02 MARSHALLTOWN,IA 50158, Delivered, In/At Mailbox-)Your item was delivered in or at the mailbox at 11:02 am on November 26, 2022 in MARSHALLTOWN, IA 50158.
pa še aliexpres zaščita
"Currently processing Estimated waiting time: 10 daysAliExpress's decision: According to the shipping information, the package has been shipped out by the seller and it is in transit currently. Since your package is still in protection time, please be patience waiting for the package. Any new update of your package, we will keep you updated timely or you can simply track it by go to "My orders"-"All Orders" and click "Track order". If you have received the package, you are advised to cancel the dispute.2022-12-15 19:14

To je pa predlog Dreka preden sem sprožil spor
22/11 10:22
Dear friend, we will refund you via dispute, please open the dispute as we informed you:
1. please choose the item received;
2. please choose to return the goods(you don't have to send the item back, it's just a procedure);
3. please choose the reason like in the picture(personal reasons);
4. don't fill in the tracking number, contact us to solve it;
thanks for your understanding

V primeru ne pošiljanja " Rumenko trade " spet preklical moj preklic pošiljanja. Četrti preklic . Še vedno stanje To ship. Ne bere mojih sporočil in posledično ne komentira.

IL_DIAVOLO ::

Pa kaj res eni in isti nesposobnezi? Najprej Mimovrste in zdaj Aliexpress. Naročil 2 izdelka v zadnjem mesecu in vse prislo kot je bilo dogovorjeno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BladE_ ::

Jaz sem pred dvema tednoma dobil cca 10 stvari, 8 sem jih prejel skupaj v enem paketu in dva posebaj, vse bp. Vse skupaj je prišlo presenetljivo hitro...

Je pa čudno ja, da ima tip toliko problemov... Saj je objavljena neka tabela s katerim "shipping method" je najbolj zanesljivo kupovati. Poleg tega lahko preveriš "reviewe" s slikami in točno vidiš kaj pravijo in dobijo drugi. Včasih plačam tudi kakšen cent več izključno zaradi več prodanih artiklov in pozitivnih "reviewov".
Akcija - Reakcija

poki66 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pa kaj res eni in isti nesposobnezi? Najprej Mimovrste in zdaj Aliexpress. Naročil 2 izdelka v zadnjem mesecu in vse prislo kot je bilo dogovorjeno.

Izdelek naročen pri Dreku je bil naročen 11.11.22
V zadnjem mesecu sem dobil iz aliexpresa več kot 5 x 2 izdelka. Težava so tisti ki ne pridejo. Najbrž ti tistih nisi naročil, ker si sposoben in posledično nimaš problemov. Tudi jaz nimam problemov z kreditom v švicarskih frankih, ker nisem uzel nobenega kredita v zadnjih dveh stoletjih.V zadnjem mesecu sem dobil pošiljko motorjev za odpiranje prezračevanja v rastlinjakih. Tu je skupna vrednost prekoračila minimalno plačo v Sloveniji. Prišlo brez problemov. Sem pa zaradi znatno nižje cene poštnine prejel v Italiji.

BlackHole ::

Na Aliexpressu sem naročil v zadnjem mesecu vsaj 30 različnih izdelkov, večinoma drobnarije in vse lepo prihaja zaenkrat.
LP Marko

Groot ::

Haha res smešno kako imajo eni in isti ves čas probleme. Morda res bolje da nehaš naročat na Aliexpress, čeprov močno dvomim da boš, saj očitno ne razumeš principov naročanja tam.

V-i-p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pa kaj res eni in isti nesposobnezi? Najprej Mimovrste in zdaj Aliexpress. Naročil 2 izdelka v zadnjem mesecu in vse prislo kot je bilo dogovorjeno.

Na AE v zadnjem času naročil +10 artiklov, vse dobil bp, plus avtomatsko vračilo denarja za 3 izdelke, ki jih prodajalci niso poslali v roku. Ampak MV ga pa še vedno serje :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

poki66 ::

Groot je izjavil:

Haha res smešno kako imajo eni in isti ves čas probleme. Morda res bolje da nehaš naročat na Aliexpress, čeprov močno dvomim da boš, saj očitno ne razumeš principov naročanja tam.

Seveda imaš prav, zgleda, da principov naročanja niti ne poznam. Zato bi te prosil če mi jih predstaviš. V temo sem se oglasil ravno zato, da bi me kdo podučil kaj delam narobe. Ker zgleda da sem edini te vrste in vsi ostali to obladate v nulo. Pričakujem, da bo kdo izdal to skrivnost tudi meni.

alansi ::

poki66 ::

alansi je izjavil:

https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...

Hvala.
Takoj sem našel enak primer kot je moj. Kot bi bral svojo zgodbo.
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...

OK.d ::

poki66 je izjavil:

Groot je izjavil:

Haha res smešno kako imajo eni in isti ves čas probleme. Morda res bolje da nehaš naročat na Aliexpress, čeprov močno dvomim da boš, saj očitno ne razumeš principov naročanja tam.

Seveda imaš prav, zgleda, da principov naročanja niti ne poznam. Zato bi te prosil če mi jih predstaviš. V temo sem se oglasil ravno zato, da bi me kdo podučil kaj delam narobe. Ker zgleda da sem edini te vrste in vsi ostali to obladate v nulo. Pričakujem, da bo kdo izdal to skrivnost tudi meni.

Saj imaš skrivnosti omenjene v 165 straneh te teme, vse piše.
Ti bi pa vse rad imel prec in takoj servirano kot pri McDonaldsu.
LPOK.d

poki66 ::

OK.d je izjavil:

poki66 je izjavil:

Groot je izjavil:

Haha res smešno kako imajo eni in isti ves čas probleme. Morda res bolje da nehaš naročat na Aliexpress, čeprov močno dvomim da boš, saj očitno ne razumeš principov naročanja tam.

Seveda imaš prav, zgleda, da principov naročanja niti ne poznam. Zato bi te prosil če mi jih predstaviš. V temo sem se oglasil ravno zato, da bi me kdo podučil kaj delam narobe. Ker zgleda da sem edini te vrste in vsi ostali to obladate v nulo. Pričakujem, da bo kdo izdal to skrivnost tudi meni.

Saj imaš skrivnosti omenjene v 165 straneh te teme, vse piše.
Ti bi pa vse rad imel prec in takoj servirano kot pri McDonaldsu.

Prav imaš. Saj razumem namen forumov. Direktni odgovor na vprašanje je bolj izjema kot pravilo.

Motion ::

eno vprašanje glede Geekbuy. A priority line na Geekbuy iz kitajske je brez dodatnih stroškov? Ima kdo izkušnje?

m3k ::

Verjetno velja enako kot na BG...

Tracking EU Priority Line by GeekBuying

Who delivers, how does tracking and customs taxes work?

- EU Priority Line is managed by DHL (in the past it was UPS) who will deliver the package in 7 / 15 working daysi;
- Tracking is available in the order section of GeekBuying and on the site of DHL indicated by the store;
- Customs tax is already included in the purchase price so it will not be necessary to pay any duties on reception, the store will be responsible for paying it.

https://parcelsapp.com/en/shops/geekbuy...

Groot ::

Motion je izjavil:

eno vprašanje glede Geekbuy. A priority line na Geekbuy iz kitajske je brez dodatnih stroškov? Ima kdo izkušnje?


Ja. Sicer po moji nedavni izkušnji ne dostavlja DHL, kot je omenjeno v prejšnem postu, ampak GLS. Pride pa brez dodatnih stroškov. Glede na moje zadnji nakup je stvar prišla nekje iz Nemčije, očitno imajo tam skladišče.

alansi ::

Meni je zadnjo dobavo iz Geedbuya prejšnji teden dostavil DPD.

miko22 ::

Se lahko pritožim na odločitev disputa?kako?
čakam izdelek od 16.oktobra, pa sem ravnokar dobil odločitev da še počakajo 10 dni, ker še je dovolj časa. To so že 3x naredili.

BladE_ ::

poki66 je izjavil:

Prav imaš. Saj razumem namen forumov. Direktni odgovor na vprašanje je bolj izjema kot pravilo.

BladE_ je izjavil:

Saj je objavljena neka tabela s katerim "shipping method" je najbolj zanesljivo kupovati. Poleg tega lahko preveriš "reviewe" s slikami in točno vidiš kaj pravijo in dobijo drugi. Včasih plačam tudi kakšen cent več izključno zaradi več prodanih artiklov in pozitivnih "reviewov".

Te še kaj zanima?
Akcija - Reakcija

FoxKnox ::

miko22 je izjavil:

Se lahko pritožim na odločitev disputa?kako?
čakam izdelek od 16.oktobra, pa sem ravnokar dobil odločitev da še počakajo 10 dni, ker še je dovolj časa. To so že 3x naredili.


Buyer protection time je 90 dni.En dan pred iztekom odpreš dispute in napišeš , da robe nisi dobil in da se čas izteka.

poki66 ::

miko22 je izjavil:

Se lahko pritožim na odločitev disputa?kako?
čakam izdelek od 16.oktobra, pa sem ravnokar dobil odločitev da še počakajo 10 dni, ker še je dovolj časa. To so že 3x naredili.

Tako to sedaj delajo rumenjaki.Imam isti problem z eno pošiljko. Vzrok je pa moje nepoznavanje kupovanja na aliexpressu.
danes dobil eno od problematičih dobav
27. december 2022 09:04
Pošiljka vročena
1122 Ljubljana
Pošiljka vročena na naslovu
Pošiljka je v dostavi in bo predvidoma dostavljena danes
1122 Ljubljana
Pošiljka predana pismonoši za dostavo na naslov naslovnika

Težava je le v tem, da jaz ne živim v Ljubljani in nisem te pošiljke jaz prevzel.Rumenjak mi je dal sledilno številko drugega kupca iz Slovenije. Tako robe nikoli ne bom videl.

matobeli ::

Dej povej po kakšnem ključu se odločiš za izdelek, bo en spisal algoritem ki bo odsvetoval trgovce na podlagi tega.

poki66 ::

matobeli je izjavil:

Dej povej po kakšnem ključu se odločiš za izdelek, bo en spisal algoritem ki bo odsvetoval trgovce na podlagi tega.

po plačilu je rumenjak poslal sporočilo ki pa ga sem opazil že ko je robo poslal
Dear customer
Thank you for your order,
I am sorry to tell you that the China Post is not available because of virus, so in order to receive the order ASAP, i have to send it to you via Aliexpress Standard Shipping, which is more expensive , so could you please re-pay $8 for the shipping fee?
If you don't want to pay additional fees, please cancel the order and select the "other" reason. We will refund your money as soon as possible.
If you accept my suggestion, please click the link below, select the quantity as 8, and then pay for the order. I will deliver the goods for you as soon as possible, thank you!
This is the link to pay for shipping:
https://www.aliexpress.com/item/1005003...
Waiting for your quick reply
thank you very much!

Naročil sem preko
From China to Slovenia via Aliexpress Selection Saver 
V sporočilu pa je rumenjak omenjal China Post. Takoj, ko sem videl da pošilja preko Special Line-YWP YANWEN sem kontaktiral aliexpres pomoč. Svetovali so da sprožim spor. Po 10 dneh je prodajalec (tik pred iztekom) potrdil full refund.

poki66 ::

FoxKnox je izjavil:

miko22 je izjavil:

Se lahko pritožim na odločitev disputa?kako?
čakam izdelek od 16.oktobra, pa sem ravnokar dobil odločitev da še počakajo 10 dni, ker še je dovolj časa. To so že 3x naredili.


Buyer protection time je 90 dni.En dan pred iztekom odpreš dispute in napišeš , da robe nisi dobil in da se čas izteka.

Spor je že sprožil. Dispute ima odprt.Ne moreš dvakrat odpret. Za rešitev tega problema sem za enkrat dobil samo en namig aliexpress pomoči.
1. zapri spor.(V trenutnem sporu so ti onemogočili predstaviti dokaze.glej povezavo *)
2. Pritoži se na odločitev - razsodbo aliexpressa. Pri pritožbi boš imel možnost predložiti dokaze.
Imam enak problem. Ne bom zaprl spora. Počakal bom, da izteče čas dobave. Potem bodo sami zaprli in razsodili.
Ta problem je v zadnjem času kar pogost. Sumim da aliexpres na koncu naje.a kupca in trgovca. In lopovi sami poberejo kupnino.
To je ta zanka iz katere se ne da izvleči.
povezava *
https://preview-redd-it.translate.goog/...

Predstavitev podobnega aliexpres natega
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...

k4vz0024 ::

Ma, sem odprl dispute, ker je prodajalec zamujala tri mesece za dostavo. Rezultat dispute je, da moram naročeno vrniti, čeprav je še nisem prejel. Ne vem iz koga se delajo norca! Izgleda, da slabo razumejo angleško.

FoxKnox ::

Kar se tiče disputa : Ko odpreš dispute in podaš obrazložitev, ima prodajalec določen čas za svojo ponudbo. Prvi predlog rešitve disputa je vedno prodajalčev.Njegovo ponudbo lahko sprejmeš ali zavrneš ter dodatno argumentiraš in prodajalec ima spet določen čas za ponudbo, SICER ALIEXPRESS na koncu odloči o disputu, ponavadi v korist kupca. Šele takrat se dispute zapre, ker je AE odločitev končna. Se pa lahko še vedno pritožiš na Help center,
Dispute se odpre kakšen dan pred iztekom Buyer protection in navede vzrok Buyer protection period running out but iten still in tranzit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

poki66 ::

Še ena od laži aliexpressa:
Dispute Status: AliExpress Steps in
AliExpress dispute team has stepped in and is checking the case now.
Eva has sent a speed-up reminder to the dispute team. Usually, it takes 2 working days to process. Your patience is appreciated.
Ker gnilobe nikoli ne delajo je 2 delovna dneva isto kot večnost.

polozweii ::

Že nekaj časa nisem naročal na AE pa imam dvoje vprašanj.

- Kakšen je maksimalni znesek naročila da še ne gre na tisto pravo carinjenje? 150€?

- Preko katerih kurirskih služb je treba naročiti da se hočeš izognit manipulativnim stroškom? Vem le za dve: Aliexpress Standard Shipping in Aliexpress Saver Shipping. Obstaja še katera druga?

alansi ::

Meni je brez harača naše pošte šlo tudi z
Special Line-YW
Cainiao Standard For Special Goods (Tu se malo načakaš)

val46 ::

poki66 je izjavil:

Še ena od laži aliexpressa:
Dispute Status: AliExpress Steps in
AliExpress dispute team has stepped in and is checking the case now.
Eva has sent a speed-up reminder to the dispute team. Usually, it takes 2 working days to process. Your patience is appreciated.
Ker gnilobe nikoli ne delajo je 2 delovna dneva isto kot večnost.


Ja, ker na AE verjetno vsi delajo samo zaradi tebe! Človek, mal potrplenja. AE je eden od največjih prodajalcev oz trgovinskih organizacij na svetu in ima najbrž na tisoče drugih zadev še za reševat, ne pa da vsi sam čakajo, kako bodo lahko tvoj dispute rešili, še preden ga boš ti odprl. Govorim že precej časa na tej strani, da pač naročevanje iz Kitajske ni za vsakogar. Če te njihov sistem moti, ali če ti je vse skupaj "shaddy", poišči isti izdelek nekje pri nas ali v naši bližnji okolici in naroči tam. Imaš internet in ni hudiča, da boš isto stvar lahko naročil še kje drugje. Sam plačal boš pa najbrž več.

Sicer resnično ne vem kaj eni naročujete tle gor in kako da imate take probleme, sam jih v več letnih izkušenj tako z AE, kot kak Wish in podobnimi še nisem imel tolk slabih, da bi se moral zaradi tega pojedat in izlivat svoj gnjev po forumih. Če kdaj kaj ni prišlo, sem še vedno dobil odobren dispute, pa se je večkrat potem ta artikel vseeno znašel pri meni čez kak mesec. Aja, pa wish recimo ne uporabljam več, ker pri naročilu ni razvidno s katero pošto pošiljajo in se mi posledično ne da ukvarjat z našimi carinskimi postopki. A kdo morda ve, kako se na Wish-u vidi s katero pošto naj bi bilo poslano oz se da izbirat?

FoxKnox ::

Wish ima , kot AE v EU svojega agenta, ki opravi carinske formalnosti namesto dragih nacionalnih pošt.Saj drugače ne gre.
Drugače pa so očitno težave pri spletnih nakupih glavni nacionalni šport. Na poštah imajo celo kabine za pomerjanje, da lahko takoj ob prevzemu pomerimo in takoj vrnemo zaradi napačne številke

val46 ::

Ja, to že. Ampak na AE lahko recimo izbereš AE standard shiping in zato plačaš kak euro več poštnine, si pa vsaj prepričan, da boš potem to dobil direkt v nabiralnik preko Madžarske recimo. Na Wish nisem nikjer zasledil, da bi lahko spreminjal način dostave oz iziral dostavno službo.

bbf ::

Kurc pa ta AE pa ebay china ipd. Zadnje cajte si samo dnar podajamo sem pa tja. Roba pa nobena ne pride. Gledam tam po social medijih kupe pošte po skladiščih in po ulcah zarad kao korone, sej ni čudn, da nič ne pride.

poki66 ::

bedarija ::

daj samo ti imaš take neizmerne probleme. če stvar v EU stane 100€, na aliexpressu nekej 50-60€ ti pa najdeš sellerja ki prodjaa za 20€ si si sam kriv če takim stvarem nasedaš. iz tvojih komentarjev je očitno da kupuješ le od najcenejših sellerjev, četudi so ti več kot očitno lažni

-Wall ::

poki66 je izjavil:

Aliexpres gnezdo goljufov Vse je povezano.
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...


Neumnost, nabavil sem izdelek, ki se ga v EU ne da dobiti, ker je predrag, recimo ranga, kot bi nabavil odpirac za flase, ki stane 300 eurov - na Kitajskem. Tega ne bo sel nihce uvazat, ker bo koncna cena 600 eurov, za ta denar pa nihce pri zdravi pameti, ne bo kupil izdelka.

Top shit izdelek, fantasticna obdelava, prisel prej kot predvideno, izdelovalcu sem se lahko samo zahvalil, pa se cariniki so bili preneumni, da bi razumeli, kaj imajo v rokah in sem jo odnesel brez "poskodb".

Vecina sranja, ki ga v Sloveniji kupujes (recimo v nebo vpijoc drek tipa rocne svetilke, sportne ure,...), izhaja iz aliexpressa ali alibabe, samo preplacas ga pa ulala (nabavijo tam, pomnozijo ceno x2+ in prodajo tukaj). Recimo celoten asortima ergoles ergonomicnih stolov (https://www.ergoles.si/ ) izvira od tam. Samo cena je 2x.

Enako je za razne robotske sesalce in podobno sranje. Pac to kupujejo v evropi samo tisti najbolj neumni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FoxKnox ::

poki66 je izjavil:

Aliexpres gnezdo goljufov Vse je povezano.
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...

Jst grem stavt, da tebi v Bigbangu poleg tehničnega izdelka prodajo še zavarovanje in zaračunajo podaljšano garancijo .

Groot ::

Mah pustite trola, ki več kot očitno nima pojma o Aliexpress oziroma si je sam kriv da kupuje pri shady prodajalcih.

P.s. Wall sry za pomotni izbris

val46 ::

poki66 je izjavil:

Aliexpres gnezdo goljufov Vse je povezano.
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...



Ja sam res zanimivo, kako eni znate najti čuda komentarjev po različnih forumih, sam zato, da dobite iste somišljenike ali pa zato, da lahko zagovarjate svojo tezo. Da bi pa malo "raziskali" kje, pri komu in na kak način naročiti kaj iz kitajske, da potem ne bo problemov, to vam pa ne gre najbolje.

poki66 ::

FoxKnox je izjavil:

poki66 je izjavil:

Aliexpres gnezdo goljufov Vse je povezano.
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...

Jst grem stavt, da tebi v Bigbangu poleg tehničnega izdelka prodajo še zavarovanje in zaračunajo podaljšano garancijo .

Samo mone kupujejo v bigbangu al kakor ti temu praviš.Pač ti si prepričan v svoje. Ko boš kljub svoji premetenosti pokadil penis pri kakem kitajskem nakupu se boš spametoval.

FoxKnox ::

poki66 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

poki66 je izjavil:

Aliexpres gnezdo goljufov Vse je povezano.
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...
https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com...

Jst grem stavt, da tebi v Bigbangu poleg tehničnega izdelka prodajo še zavarovanje in zaračunajo podaljšano garancijo .

Samo mone kupujejo v bigbangu al kakor ti temu praviš.Pač ti si prepričan v svoje. Ko boš kljub svoji premetenosti pokadil penis pri kakem kitajskem nakupu se boš spametoval.

Neeee dosedaj sem vedno jaz držal kitajčke za pirhe in so vsi vrnili novce, nekateri so mi še robo pustili.

poki66 ::

Do zdej. Mene so sam enkrat pred leti najebali, ker sem zaradi spremembe strani za disput kliknil narobe. Ko boš prišel do težav boš razume kako sedaj mutijo.Vsaki dan prekličem naročilo in vsaki dan kitajc to stornira. Robe pa ne pošlje. Rok je bil 27.12.22 iz francije.
Jaz pri tem nakupu nisem videl nič sumljivega https://www.aliexpress.com/item/1005004... Pa še iz francije je in bom hitro dobil.Pa sedaj kadim in vsaki dan preklicujem naročilo.

darkolord ::

Robo je očitno označil kot poslano, sicer se naročilo avtomatsko stornira.

Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

poki66 ::

darkolord je izjavil:

Robo je očitno označil kot poslano, sicer se naročilo avtomatsko stornira.

Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

Robo označi kot:
To ship
This order will ship in 7 days. If not, your refund will be issued automatically.
Začelo se je z :
This order will ship in 22 days. If not, your refund will be issued automatically.
mislim da sem že 10 preklical pošiljanje pa se ne da. Vedno zavrne.
Danes ima: Free Shipping 
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU 
Estimated delivery on Jan 06 

Naročil sem: Order date: Dec 14, 2022
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU 
Estimated delivery on Dec 21 
po plačilu pa to:
This order will ship in 22 days. If not, your refund will be issued automatically.
To pomeni da mi še 7 dni ne bo poslal. Sedaj bom preklical naročilo, danes sem že enkrat.
Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

Odprl bom lahko, samo glede na to, da ti aliexpres ne omogoči posredovati dokaze, bo potem začela druga zgodba. Katero že imam pri drugem izdelku.

miko22 ::

poki66 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Robo je očitno označil kot poslano, sicer se naročilo avtomatsko stornira.

Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

Robo označi kot:
To ship
This order will ship in 7 days. If not, your refund will be issued automatically.
Začelo se je z :
This order will ship in 22 days. If not, your refund will be issued automatically.
mislim da sem že 10 preklical pošiljanje pa se ne da. Vedno zavrne.
Danes ima: Free Shipping 
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU 
Estimated delivery on Jan 06 

Naročil sem: Order date: Dec 14, 2022
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU 
Estimated delivery on Dec 21 
po plačilu pa to:
This order will ship in 22 days. If not, your refund will be issued automatically.
To pomeni da mi še 7 dni ne bo poslal. Sedaj bom preklical naročilo, danes sem že enkrat.
Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

Odprl bom lahko, samo glede na to, da ti aliexpres ne omogoči posredovati dokaze, bo potem začela druga zgodba. Katero že imam pri drugem izdelku.


Priznam, tudi pri meni se je to že zgodilo, da so po plačilu spremenili pogoje. Banda.

msms ::

Naročenih blizu 300 paketov, od tega jih mogoče 5 ni prišlo vedno sem dobil refund. 2 je ustavila carina po nepotrebi ampak to je zanemarljivo malo. Vedno prava kurirska služba in dober rating prodajalca pa ne bo problemov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msms ()

gansta ::

Ima kdo zadnje izkušnje z: China to Slovenia via Cainiao Heavy Parcel Line ?

Preko katerih držav gre in ali gre brez dodatnih stroškov?

val46 ::

poki66 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Robo je očitno označil kot poslano, sicer se naročilo avtomatsko stornira.

Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

Robo označi kot:
To ship
This order will ship in 7 days. If not, your refund will be issued automatically.
Začelo se je z :
This order will ship in 22 days. If not, your refund will be issued automatically.
mislim da sem že 10 preklical pošiljanje pa se ne da. Vedno zavrne.
Danes ima: Free Shipping 
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU 
Estimated delivery on Jan 06 

Naročil sem: Order date: Dec 14, 2022
From France to Slovenia via FR_LOCAL_DHL_EU 
Estimated delivery on Dec 21 
po plačilu pa to:
This order will ship in 22 days. If not, your refund will be issued automatically.
To pomeni da mi še 7 dni ne bo poslal. Sedaj bom preklical naročilo, danes sem že enkrat.
Če je rok potekel, lahko odpreš dispute.

Odprl bom lahko, samo glede na to, da ti aliexpres ne omogoči posredovati dokaze, bo potem začela druga zgodba. Katero že imam pri drugem izdelku.


Zavedaj se nekaj...ta izdelek Francije ni videl od blizu niti približno. Oni ti kao podaljšujejo odpremo izdelka, ker ga v franciji še ni. Kar pomeni, čakajo da pride ta izdelek do njih v francijo iz Kitajske in potem ti ga bodo preposlali k tebi domov. To si definitivno naročil pri kaki "francoski trgovini" kot so pri nas razni "šalabajzerji" ki naročujejo pri AE,Alibaba,Wish in podobnih trgovinah na kitajskem, potem pa tu pri nas prodajajo po 5x višji ceni. Nesrečo si imel samo v tem predvidevam, da si naročil izdelek ki ga ta francoska trgovina ni imela na zalogi in sedaj čakajo, da prvo oni dobijo iz Kitajske in prepošljejo tebi. Zato to podaljševanje odpreme od njih do tebe.

THXMASTER ::

a slučajno kdo ve če je Aliexpress Selection Super Economy Global dostava tudi brez dodatnih stroškov?
««
165 / 189
»»