» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
154 / 189
»»

krakenb ::

Včeraj so mi na Aliexpressu hoteli pri nakupu preveriti kartico, samo me preusmeri na tisto stran z SMS potrditveno kodo, na NovaKBM pa je sedaj izključno potrjevanje z mdenarnic@.

Sem že klical na kreditno in banko pa mi oboji pravijo da mora Aliexpress to urediti. A še kdo pri NoviKBM kaj nakupuje?

Vuli ::

meni je šlo skoz brez kake potrditve v mdenarnici ali sms, sem pa v soboto naročeval.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

krakenb ::

Potrditev avtomatsko zahteva na vsakih x nakupov, ko prideš do pa ne morem naprej ker mi pošilja le SMS.

cias ::

Za varnost potrošnikov smo sedaj uvedli obvezno EGP. Gre se za varnost, SMS zate ni dovolj varen, lahko ti kdo doma v kuhinji vidi SMS s potrditveno kodo.

Varnost in ne nategovanje kot se sedaj uporabniki na veliko pritožujejo.

Kupovanje na Aliexpresu nam varnim sedaj ni več omogočeno. Lahko pa isto robo (seveda dražjo), še zmeraj kupiš na Amazonu.

krakenb ::

Pa je res EGP. Bom poklical gospoda Ali Expresa pa mu povedal da je za svetom?

Kaj naj sedaj sploh naredim?

Ales ::

To je obvezno le v EU.

cias ::

Obvezno za EU uporabnike ne glede na to kam plačuješ. Kitajcu ni obvezno uvesti, dokler tega ne naredi mu ne morem plačat.

Menda je v ozadju "protiterorizem", sedaj bojo vsi nakupi šli preko centralne EU komisije, prej smo države in banke imeli opcijo da se sami odločimo kater zaščitni sistem bo uporabljen, samo v demokraciji in svobodi to ni sprejemljivo.

cias ::

Aja, jaz sem za ta sistem izvedel ko so mi iz ene manjše UK trgovine poslali da jim ne bom več mogle plačevati s kreditno ker ne morejo/znajo na ta sistem. Je pa z nakazilom malenkost ceneje ker jim ni treba plačevati provizije Vizi/Mastercardu.

Sam sem že probal z uporabo virtualne kreditne BRICS kartice in gre brez problema. Problem je da jo moraš za enkrat kupiti od neznanca s kripto, k sreči imam že od prej kontakt enega Rusa, ko sem to delal za nakup robe cenejse v Rusijski regiji. Kdaj je bilo to zelo popularno na Steamu, samo so potem zakrpali to luknjo.

krakenb ::

Za enkrat ne morem nikakor plačati na Aliexpressu.
Z NovaKBM ne gre, a kdo kaj ve za kakšno banko ki ni v tem varnem sistemu, da mu je šlo čez plačilo s potrjevanjem?

FoxKnox ::

krakenb je izjavil:

Za enkrat ne morem nikakor plačati na Aliexpressu.
Z NovaKBM ne gre, a kdo kaj ve za kakšno banko ki ni v tem varnem sistemu, da mu je šlo čez plačilo s potrjevanjem?

Ravnokar plačal na AE z Nlb debit MasterCard brez problema in brez kakršnegakoli potrjevanja

krakenb ::

FoxKnox je izjavil:

krakenb je izjavil:

Za enkrat ne morem nikakor plačati na Aliexpressu.
Z NovaKBM ne gre, a kdo kaj ve za kakšno banko ki ni v tem varnem sistemu, da mu je šlo čez plačilo s potrjevanjem?

Ravnokar plačal na AE z Nlb debit MasterCard brez problema in brez kakršnegakoli potrjevanja


Potrjevanje zahteva na vsake toliko časa. Še par nakupov in bo potrebna verifikacija, od tu naprej pa ne gre.

__Devil__ ::

Jaz za manjše nakupe (do 15€ ali koliko je?) ne rabim nič potrjevat, samo klikneš "pay now" in je to to, dobiš sms o znesku. Za dražje nakupe (nad 15-20€?) pa moram potrdit preko mBanke s potrditveno kodo, ki jo dobim na sms. Mislim, da deluje ok.

m3k ::

Vuli je izjavil:

meni je šlo skoz brez kake potrditve v mdenarnici ali sms, sem pa v soboto naročeval.

Enako, v ponedeljek 16., na enem računu znesek 43€ ter na drugem v višini 13€, in obakrat plačal s kartico NoveKBM brez kakršnegakoli potrjevanja.

krakenb ::

Saj sem že ene parkrat napisal da preverjanje pride na vsakih x nakupov, ko pride do tega te pa preusmeri na SMS verifikacijo ki sedaj ni več v uporabi pri bankah.

BorutK-73 ::

krakenb je izjavil:

Za enkrat ne morem nikakor plačati na Aliexpressu.
Z NovaKBM ne gre, a kdo kaj ve za kakšno banko ki ni v tem varnem sistemu, da mu je šlo čez plačilo s potrjevanjem?

Včeraj plačal z nkbm predplačniško kartico na Ali-ju.

Tidule ::

cias je izjavil:

Obvezno za EU uporabnike ne glede na to kam plačuješ. Kitajcu ni obvezno uvesti, dokler tega ne naredi mu ne morem plačat.

To ne drzi. Obvezno je samo znotraj EU. Na ven je stvar politike banke.

mangovape ::

A je še kdo opazil da je vedno več izdelkov ki imajo par tisoč nakupov, ocena 4,9, je pa 2TB USB ključ za 5€?

Sem mislil vzeti eno spominsko kartico, ima same pozitivne ocene, cena je ugodna (ne pretirano), za hec malo pogoglam in je nateg.

Čudno da Aliexpress ne sčisti to.

krakenb je izjavil:

Saj sem že ene parkrat napisal da preverjanje pride na vsakih x nakupov, ko pride do tega te pa preusmeri na SMS verifikacijo ki sedaj ni več v uporabi pri bankah.


NovaKBM, kreditna, Visa? Če je to to, jo odpovej. Od kar so nove debetne je kreditna totalno nepotrebna, razen za kakšne hotele v tujini jo morda še rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mangovape ()

Komponentko ::

mangovape je izjavil:

A je še kdo opazil da je vedno več izdelkov ki imajo par tisoč nakupov, ocena 4,9, je pa 2TB USB ključ za 5€?

Sem mislil vzeti eno spominsko kartico, ima same pozitivne ocene, cena je ugodna (ne pretirano), za hec malo pogoglam in je nateg.

Čudno da Aliexpress ne sčisti to.

krakenb je izjavil:

Saj sem že ene parkrat napisal da preverjanje pride na vsakih x nakupov, ko pride do tega te pa preusmeri na SMS verifikacijo ki sedaj ni več v uporabi pri bankah.


NovaKBM, kreditna, Visa? Če je to to, jo odpovej. Od kar so nove debetne je kreditna totalno nepotrebna, razen za kakšne hotele v tujini jo morda še rabiš.


Pod artiklom, ki ima dejansko dobre ocene, spremenijo ime/sliko in začnejo prodajat fake artikel za hiter zaslužek in to ponavljajo večkrat
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

bedarija ::

ampak kje je kle logika, dolgo časa, gradiš zapuanje strank, dobivaš dobre komentarje, gradiš dobro oceno trgovine in potem vse samo za nek hiter zaslužek, ki verjetno ni velik. večina ljudi kupuje tam kjer je veliko pozitivnih komentarjev, kar pomeni da če bodo še kdaj hoteli kaj prodati bodo spet morali od začetka. in kot pravi business school - getting a new costumer costs 10x as much as keeping the old one.

stratosD ::

jah - čudna je ta kitajska trgovska logika na Aliju.Naročim zadnjič eno kolesarsko lučko, gre najprej s saver shipping skupaj s 4 drugimi mini paketki, pride v 3 tednih - lučka se mi pokaže odlična za moje potrebe - naročim še 2 enaki, pa še 2 artikla pri istem trgovcu z pomenljivim imenom "Sexy Baby Outdoor Store":D - pa mi Sexy Baby napiše message

Dear customer.

thanks for you order in our store.
i'm really sorry to trouble you,we justy got the information from the shiping company that:Logistics costs have risen,so you need pay extra $1.99 ,is that ok for you?
or you want cancel the order?If so, can you choose "other reason" to cancel the order?In this way ,it is easier to get the refund.It is better for you and me.
is that ok?No matter what you want,we will respect you idea,i waiting you news,thanks,have a nice day.

payment link:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

kao še to modro plišasto miš nej plačam...

Ni kaj - originalni trgovski prijemi.Sem odprl dispute direkt pa da vidimo....

hipertija ::

kaj ti bo pa modra miška mala :) hahah
Prekle za kurnk

lolipop2 ::

hipertija je izjavil:

kaj ti bo pa modra miška mala :) hahah


da bo migala, kanede :))

stratosD ::

slabo miga tale "tomideli miška" - poglej reviewe;)

hipertija ::

Sem mislu, da za pahorja...
Prekle za kurnk

Technics111 ::

bedarija je izjavil:

ampak kje je kle logika, dolgo časa, gradiš zapuanje strank, dobivaš dobre komentarje, gradiš dobro oceno trgovine in potem vse samo za nek hiter zaslužek, ki verjetno ni velik. večina ljudi kupuje tam kjer je veliko pozitivnih komentarjev, kar pomeni da če bodo še kdaj hoteli kaj prodati bodo spet morali od začetka. in kot pravi business school - getting a new costumer costs 10x as much as keeping the old one.


Jebe se Kitajcem, ker imajo monopol. Npr. Kakšna velika firma ima na Aliexpressu, Alibabi, ebayu po 5 in več trgovin.. In če plačajo lahko lepo negativne feedbacke zbrišejo inzjebejo cel sistem. Itak vedo da pri retail biznisu kupci ponavadi kupijo 1x ali 2x malo količino in so laiki in ne polagajo pozornosti toliko na kvaliteto..Pri wholesale (na veliko) trgovanju, pa je vse na višjem nivoju in tukaj se bo kitajc bolj potrudil da ne napizdi kupca in ga ne izgubi..če se gre za večje zneske logično.. Tako da jaz Kitajce vedno držim v šahu, da jim obljubim da bom kasneje kupil več in mi že v štartu dajo dobre cene za sample komade... Čeprav kasneje ponavadi več ne kupim nič :))) Taktiko treba met pri teh pizdunih, ker so ratali že preveč požresni na keš...:)))

hotig ::

Jst sem tudi danes plačal z Nlb debitno MasterCard brez problema in brez kakršnegakoli potrjevanja (sms ali NLB Pay). Enako sem pred dobrim tednom opravil plačilo v EU spletni trgovini. V preteklosti (lansko leto) so še uporabljali potrjevanje s sms kodo, potem pa so to spremenili v potrjevanje v NLB Pay. Zdaj pa nič od tega. Sicer sem pa izdelek iz EU že dobil, pa tudi danes je AE na računu že po nekaj minutah "odtegnil" denar. Meni se zdi, da je ta varnostni sistem za spletna plačila čisto odpovedal.

Scaramouche3 ::

ne kupujem več odkar sem naročil luč za kolo in jo niso hoteli dostaviti!

Mare2 ::

Neke nove kurirske službe:

Shipping: € 0,17 via Aliexpress Selection Super Economy Global
Shipping: € 0,26 Aliexpress Selection Saver

A gre katera pošiljka brez dodatnih stroškov?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bedarija ::

načeloma obe

V-i-p ::

Aliexpress kurirska kot že ime pove je njihova, to mora bp iti čez.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

2014uros ::

Živjo

Kakšni so pa zdaj stroški pri naročanju preko aliexpressa. Predvsem stroški carinjenja me zanimajo oz kako zdaj to poteka. Do zdaj sem vedno naročeval preko Paketomata in ni bilo problema. Nisem pa še naročil od 01.06

Lp

2014uros ::

2014uros je izjavil:

Živjo

Kakšni so pa zdaj stroški pri naročanju preko aliexpressa. Predvsem stroški carinjenja me zanimajo oz kako zdaj to poteka. Do zdaj sem vedno naročeval preko Paketomata in ni bilo problema. Nisem pa še naročil od 01.07

Lp

BorutK-73 ::

Če izbereš pravega dobavitelja, 0.

Par postov nad tvojim je seznam

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

2014uros je izjavil:

Živjo

Kakšni so pa zdaj stroški pri naročanju preko aliexpressa. Predvsem stroški carinjenja me zanimajo oz kako zdaj to poteka. Do zdaj sem vedno naročeval preko Paketomata in ni bilo problema. Nisem pa še naročil od 01.06

Lp


DDV je praviloma obračunan pri naročilu. Potem je pa odvisno od načina dostave. Če gre preko pošte slovenija potem ti za carinsko posredovanje zaračunajo 2,9 EUR. Če ima pošiljatelj svojo špedicijo, potem je strošek praviloma vključen v ceno.

Mare2 ::

2014uros je izjavil:

Živjo

Kakšni so pa zdaj stroški pri naročanju preko aliexpressa. Predvsem stroški carinjenja me zanimajo oz kako zdaj to poteka. Do zdaj sem vedno naročeval preko Paketomata in ni bilo problema. Nisem pa še naročil od 01.06

Lp


Tole preberi. :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

KTr1sk ::

Mare2 je izjavil:

2014uros je izjavil:

Živjo

Kakšni so pa zdaj stroški pri naročanju preko aliexpressa. Predvsem stroški carinjenja me zanimajo oz kako zdaj to poteka. Do zdaj sem vedno naročeval preko Paketomata in ni bilo problema. Nisem pa še naročil od 01.06

Lp


Tole preberi. :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...


Hvala, sem si že zadnjič shranil povezavo do te razpredelnice in vidim, da jo lepo posodobljate.
Me pa zanima pri zadnjem stolpuc
Min. car. stroški v SLO

kjer ni označeno z zeleno in je prazen kvadratek, tisto je možno, da pride z stroški ali brez oz odvisno od sreče?

Hvala vam še enkrat za razpredelnico, kjer redno spremljam stanje kurirske službe ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OK.d ::

Če kdo ureja tisto preglednico lahko doda še tole:
Cainiao Standard For Special Goods-RUoooooooNL- mimo carine - 33 dni
Cainiao Heavy Parcel Line-CKooooooooNL- mimo carine - 33 dni
LPOK.d

recmajkemi ::

So zgleda naši poštarji zavohali, kateri paketi so nesledjivi saj se mi je zgodilo, da paket poslan preko AliExpress Saver Shipping (UxoooooooooHU) ni prispel. CAINIAO sledenje kaže, da je prispel do lokalne pošte.
17track in pa sledenje.posta.si povesta, da trackinga ni več. oz po klicu, da je zadnji podatek, da je šel iz Madžarske in pri nas jim ne sledijo več.


Ker je ALiE tukaj pošiljatelj in ne trgovec tudi disputu ni bilo ugodeno.

Ima še kdo podobno izkušnjo?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

CAINIAO sledenje dela narobe, ker bo local post v bistvu madžarska.
Probi še https://parcelsapp.com
Kolk maš tracking od madžarske naprej, je dokej vseeno, pride v tednu, max dveh od tam.

Če je več, se je pa verjetno res zgobil.

Technics111 ::

Kaj ta Cainiao dostava preko madžarske deluje samo za aliexpress prodajalce, ali tudi za ostale?

Tidule ::

Deluje za tiste, ki imajo urejeno špedicijo in ne uporabljajo lokalnih posrednikov (Pošta, dhl, fedex...). Če ima prodajalec sklenjeno pogodbo z Cainiao potem praviloma uporabljajo tudi njihove storitve špedicije.

2014uros ::

Hvala vsem za odgovore

Lp

__Devil__ ::

Zdravo,

21.6 sem dal dispute za vzvratno ogledalo za avto, ki je prišlo polomljeno/razbito. Danes 24.6 še vedno piše "Your refund is still proessing". Kaj moram storit dodatno v tem primeru? Ali bo refund uspel ali se pač tako dolgo čaka na to? Na banki preko aplikacije še ni nobenega priliva, možno, da je refund uspel in samo v aplikaciji ni spremenilo stanja na "Finished"? To me edino skrbi. Refund bom najbrž videl naslednji mesec na izplačilni listi za Mastercard spletno kartico.. Poslal sem tudi slike Aliexpressu. Pisal sem tudi prodajalcu in mi je priporočal naj odprem Refund/Dispute, kar sem storil..

FoxKnox ::

__Devil__ je izjavil:

Zdravo,

21.6 sem dal dispute za vzvratno ogledalo za avto, ki je prišlo polomljeno/razbito. Danes 24.6 še vedno piše "Your refund is still proessing". Kaj moram storit dodatno v tem primeru? Ali bo refund uspel ali se pač tako dolgo čaka na to? Na banki preko aplikacije še ni nobenega priliva, možno, da je refund uspel in samo v aplikaciji ni spremenilo stanja na "Finished"? To me edino skrbi. Refund bom najbrž videl naslednji mesec na izplačilni listi za Mastercard spletno kartico.. Poslal sem tudi slike Aliexpressu. Pisal sem tudi prodajalcu in mi je priporočal naj odprem Refund/Dispute, kar sem storil..

Počasi. Najprej ima prodajalec kakšnih 5 dni časa za odgovor in ponudbo, če jo zavrneš, AE sprejme odločitev po ene desetih dneh . V takem primeru AE vedno odloči v korist kupca.Poglej pod podrobnosti disputa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

AaBoy ::

Če pride paket preko AliExpress špedicije iz HU do SLO, kdo naredi končno dostavo? Je to še vedno pošta Slovenije?

OK.d ::

Ja
LPOK.d

KTr1sk ::

mangovape je izjavil:

Nepričakovano danes dobil, brez doplačila po Special line-YW
PR...YP.
Na paketu Luksemburg, LL...LU, ampak se vidi pod to nalepko spodaj druga z original sledilno.

Koliko časa je trajalo, da si prejel?
Jaz imam pošiljko Special line-YW, ki potuje takole

trenutno se ne premakne od 21.06 ..in stoji v Luxembourgu
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

EDIT: ravnokar še enkrat preverim sledljivost pošiljke in je že v Ljubljani
Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
LJUBLJANA 1003, Slovenija

tako, da "Special line-YW" je hitra in dobra kurirska služba ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mastal ::

Kako je potrebno postopati v primeru, ko ne dobiš paketa, ki je bil poslan z aliexpress saver shipping, da dobiš refund? Trenutno imam 2 taki pošiljki (ena je že več kot 16 dni in drugs cca teden odkar pošta Slovenije javi odprava iz izvozne izmenjalne pošte).

darkolord ::

Če je potekel čas dostave, enostavno odpreš disput na strani naročila na Aliexpressu.
««
154 / 189
»»