» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
153 / 189
»»

Stellungnah ::

Ali je na Aliexpress še možno videti finančne podatke (datum plačila, datum refunda) če si order preklical?

Včasih je bilo pod Order details. Danes tega ne najdem.

V-i-p ::

Jaz v AE aplikaciji kliknem na željen artikel v zgodovini naročil in pod REFUND INFORMATION dobim tole.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mangovape ::

Pri 3 naročenih izdelkih imam sedaj v sledenju na AE napisano Combined order. Vsi trije z Ali standard shipping, iz različnih trgovin.
Seveda vse stoji že 2 tedna, kar razumem če imajo korona ukrepe, kaj bo s carino pa ne vem.

OK.d ::

Verjetno bo šlo mimo naših, če imajo trackingi na koncu HU.
LPOK.d

delavec44 ::

Moje je menda danes prišlo. Bom videl, ko pridem iz službe, če je vse ok.

FoxKnox ::

Po mojih izkušnjah je Combined order krasna rešitev za AE in za vse nas. Vse pošilke, ki jih naročiš v istem obdobju,A E v svojem logističnem centru združi v en paket z AE standard shipping registered in pošlje preko HU.Dostava je hitra, ni možnosti za izgubo manjših paketkov in gre mimo naše carine.Zelo efektivno.

V-i-p ::

Jp, to je res super. Se strinjam.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

__Devil__ ::

Kakšne imate kaj izkušnje z Special Line -YW poštnino? Je že kdo dobil za plačat carino pri tej pošti?

Kakšne imate izkušnje z čevlji in številkami? Če naročim št. 42 načeloma pride taka velikost?

Zanimivo mi je tudi pri raznih majicah, recimo Fox, športne majice ipd. Nekatere inajo velikosti do 5XXL +. Kaj izbrati v tem primeru? Dobim "M" velikost, če izberem M ali moram izbrati vsaj L? Kitajci imajo svoje mere za oblačila. Eno žensko srajco sem naročil 5XXL+ in je potem bila enaka kot pri nas XL.

Hvala za mnenje

FoxKnox ::

Jaz majice naročam vsaj 2 cifri večje pa smo potem tamtam.Naprimer za xl vsaj 3xl.
Kitajske cifre so manjše.
Za čevlje poglej, če je v opisu poleg številke navedena dolžina stopala in po tem izberi.Jaz bi vzel še eno večjo.

val46 ::

Ja, s temi oblekami je pri AE kar problem. Sam sem naročil že nekaj njih od različnih trgovin in zanimivo, da sta recimo dve različni majici enako deklarirani (2XL) in ena mi je kot ulita, druga pa je taka, da če jo oblečem, se počutim kot tisti modeli, ki so več v fitnesu, kot v službi in doma skupaj. S tem mislim, da je oprijeta po telesu, kot bi me zavil v celofan :))

Predlagam kot že zgoraj FoxKnox vsaj dve številki večje, pa še to vprašanje če bo ok. Sam se poslužujem take vrste izdelkov iz Kitajske, ki niso dragi in se jih pri nas ne dobi. Da bi tam recimo kupoval neke jakne za 100€+ in mi potem ne bi bila prav, tega ne mislim počet. Največ kupujem kake kratke majice ali trenirke, to so itak bolj elastične variante in če je malo mala, se še vedno lahko obleče. Čevljev in podobnega pa res še nisem kupil tam. Je glede tega tudi pri nas velika izbira in nekako sem mnenja, da čevelj ali teniske al karkoli je že za na nogo, je dobro prej obut in probat, kot kupovat na daljavo. Morda tudi zato, ker pri teniskah recimo imajo vsaka firma neko svojo številko se mi zdi. Sam recimo imam št noge 44, pa Nike ali Salamon pod 45 jih tud obut ne morem, Puma recimo so mi pa tud kakšne 43 več kot dovolj velike.

buttcrack ::

za šuhe imaš vedno navodila v opisu in načeloma po dolžini stopala izbereš velikost.

cunje imajo tudi pogosto merila (obseg, rokavi, ...). tukaj je pomeriti malce težje, potem pa gre lahko še skup :)

dodatna pomoč je prebiranje komentarjev, kjer narod napiše višino in težo ter katero velikost so izbrali.

bedarija ::

ma te številke so taktak. punca je v sloveniji M, sva gledala njihove številke in obsege, sva kupila eno majico L pa je bila še vedno premala.

V-i-p ::

Kaj ta SYAET, ki sem ga zavrnil ne misli it nazaj? Mam še sicer 20 dni, da odprem dispute, samo za hec sem pogledal. Razen, če se ne spremlja več spljoh? :)

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

mangovape ::

Moj combined paket z Aliexpress standard je sedaj prispel v državo. Bomo videli če bo kaj treba za cesarja, in če bo, kako bojo obravnavali, posamično ali skupno.

bedarija je izjavil:

ma te številke so taktak. punca je v sloveniji M, sva gledala njihove številke in obsege, sva kupila eno majico L pa je bila še vedno premala.


Jaz sem jemal + 2 številki, ponavadi imajo itak tudi tabelo z merami. Sem bolj vitek v pasu in širok v ramenah in rokah, pa nisem imel težav, le rokavi so dostikrat zelo dolgi, samo to ni težko rešit.
Normalno sem L, XXL je OK, XXXL pa tudi ni pretirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mangovape ()

mangovape ::

Sedaj vidim da mi sledenje na naši pošti ne najde nič. Paket je torej destination country (sledenje na ali) prispel v HU in ne Sloveniji?

Groot ::

Če ti piše "Arrived at the destination country" je to načeloma HUN. Potem pa rabi paket v povprečju še nekje 2-3 tedne do SLO, odvisno od gneče

mangovape ::

Nepričakovano danes dobil, brez doplačila po Special line-YW
PR...YP.
Na paketu Luksemburg, LL...LU, ampak se vidi pod to nalepko spodaj druga z original sledilno.

Valentina1 ::

Ziujo,
Kupila bi en izdelek za 80€ + slabih 7€ postnine, vendar je moznost posiljanja samo preko China Post Registered Air Mail. Pri izdelku pise da je vstet VAT.

Mogoce kdo ve ce bo za placat samo stroske carinjenja (tistih 3€) al bo potrebno tudi 22% davka in se kej drugega?

V-i-p ::

Valentina, tole si shrani. Imamo seznam: https://docs.google.com/spreadsheets/u/...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Valentina1 ::

Vip to sem zasledila ja..
Ampak pise tam sam MIN stroski carinjenja 2.90€..

Mogoce ves ce bo za placat se plus 22% davka?
Ker pol se mi skori bolj splaca preko amazon.de narocit kjer je artikel 120€ +8€ postnina

V-i-p ::

To je carinsko zastopanje ja, plus ddv, to oboje lahko plačaš in potem odpreš dispute in dobiš to povrnjeno ali pa isti izdelek, če je na voljo vzameš pri drugem prodajalcu, ki/če ponuja sprejemljivo kurirsko dostavo, da gre mimo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

RockyS ::

Od 11.5 na https://parcelsapp.com/ in sledenje.posta.si piše

Departure from outward office of exchange
BUDAPEST, Hungary

oz
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte

HUBUDB

1
Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu

HU1005


Če vas prav razumem potem traja še 2-3 tedne da pride iz Madžarske do naslovnika?

cias ::

Meni je prišlo danes, prejšni teden enkrat je bilo na Madžarskem.

Čeprav je bila ena roba gor 2 tedna in je potem prišlo vse hkrati. Morda kaj šparajo in čakajo če vidijo da imaš še kaj na poti.

FoxKnox ::

Valentina1 je izjavil:

Ziujo,
Kupila bi en izdelek za 80€ + slabih 7€ postnine, vendar je moznost posiljanja samo preko China Post Registered Air Mail. Pri izdelku pise da je vstet VAT.

Mogoce kdo ve ce bo za placat samo stroske carinjenja (tistih 3€) al bo potrebno tudi 22% davka in se kej drugega?

Napiši prodajalcu, če bo poslal po IOSS sistemu z elektronsko najavo pošiljke.
Če ne bo ali ne ve kaj to je, bo obračunan še ddv poleg stroškov postopka

Luka99 ::

narocil nekaj preko Special Line-YW, tracking na koncu ima YP,in zgleda je sel iz YP->CN

Komponentko ::

Načeloma zadnje čase vse prispe v roku 2-3 tednov, precej hitro :)
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

karafeka ::

A ima kdo izkušnje s takimi usb polnilnimi kabli, na magnet?
https://de.aliexpress.com/item/10050039...

darkolord ::

Zanimivo:

Komponentko ::

karafeka je izjavil:

A ima kdo izkušnje s takimi usb polnilnimi kabli, na magnet?
https://de.aliexpress.com/item/10050039...


So kul, kupiš jih več in daš v vse USB C naprave, tako imamo mi v našem podjetju
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

V-i-p ::

Po moje je tle hudič potem z ovitkom?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

stara mama ::

Technics111 je izjavil:

Opozorilo; cainiao super economy for special goods, ne naročajte!! ker naša carina gusi za dokumente.

Po moje vse te Cainiao varjante niso ziher in boljše izbrat aliexpress standard/saver shipping.

Do sedaj sem bil vedno mnenja da Cainiao (vse variante) grejo mimo carine, par dni nazaj pa dobim pozdrave od naše pošte (Cainiao Super Economy for Special Goods /CAINIAO_SUPER_ECONOMY_SG)

cias ::

V-i-p je izjavil:

Po moje je tle hudič potem z ovitkom?


Pri meni čisto lepo paše, glava itak ni dosti večja od priključka, le quick charge se pritožuje.

OK.d ::

cias je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Po moje je tle hudič potem z ovitkom?


Pri meni čisto lepo paše, glava itak ni dosti večja od priključka, le quick charge se pritožuje.

Ponavadi so "preveliki", globina utora je preplitva in zato malo ven štrli.
LPOK.d

Technics111 ::

karafeka je izjavil:

A ima kdo izkušnje s takimi usb polnilnimi kabli, na magnet?
https://de.aliexpress.com/item/10050039...


do QC 3.0A delajo vredu, za kaj več pa niso.

jopar ::

Še komu zavrača plačilo na Aliexpress?
Javi mi naslednje:

Transaction failed. We can't process this payment right now. Error Code: CSC_7200029

Kolikor berem naj bi bilo povezano z blokado transakcij iz Rusije. Make sense glede na to, da imam kartico bivše Sberbank :))

Groot ::

Sam sem ravno malo prej plačal s Curve kartico in dobil v app enako sporočilo. Ampak je pa na koncu vseeno odtegnilo sredstva in je naročilo načeloma ok. Poglej v banko, če je šla transakcija vseeno čez.

jopar ::

Sprobal še s Curve, na katerega je vezana Sberbank kartica in je šlo normalno čez. Hvala za namig :)

KTr1sk ::

Gledam za cenejše GPS kolesarske števce
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
in me zanima ali bo ta pošta brez dodatnih stroškov?
From China to Slovenia via Aliexpress Selection Standard

hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Groot ::

Daj se malo potrudi no pa poglej še kakšno stran nazaj, ti obljubim da boš našel en zelo koristen link glede poštnin ;)

bigbada ::

Zdravo,

1.Zanima me če iz Aliexpres racimo naročim neko zadevo ko je tam 3-4€... ali tudi plačam carino?

2. Vprašanje 2, če recimo naročim več malih stvari po 2-4€ ali bodo poslane skupaj v enem paketu ali bo vsaki posebej poslan in za vsakega posebej carina?


Hvala za odgovor.

LP

starfotr ::

1. Ne. 150 eur je meja za plačilo carine.

2. Odvisno od večih faktorjev.

Okapi ::

starfotr je izjavil:

1. Ne. 150 eur je meja za plačilo carine.

2. Odvisno od večih faktorjev.

Dobro veš, kaj misli s "carino".;(( 22% DDV se plača na vse - že takoj ob nakupu, ali pa ob prihodu v Slovenijo. In strošek carinjenja tudi, če Aliexpress ne poskrbi za špediterja.

V-i-p ::

Alić kurirske službe :).

https://docs.google.com/spreadsheets/u/...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BorutK-73 ::

Jaz sem danes dobil en paket, notri pa paketi od 4 različnih naročil.:))
Je pa hitro prišlo, 3 tedne.

cias ::

BorutK-73 je izjavil:

Jaz sem danes dobil en paket, notri pa paketi od 4 različnih naročil.:))
Je pa hitro prišlo, 3 tedne.


Sedaj na Madžarskem vse spakirajo skupaj da jih manj stane prepošiljanje naprej.

Ajaj, sem se zmotil, na Aliju piše da to delajo zaradi skrbi za okolje.

V-i-p ::

Kombinirano dostavo večih artiklov že tam naredijo, ne na Madžarskem jp. Pa že nekaj časa to delajo in je super. Jaz sem ravno včeraj dobil 3in1 paketič :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OK.d ::

Kaj pa iz ostalih hubov, tudi enako počnejo, recimo NL?
LPOK.d

mangovape ::

Jaz imam sedaj po sledilni št, neuspela dostava na čisto napačnem koncu Slovenije :|

BuDi79 ::

mangovape je izjavil:

Jaz imam sedaj po sledilni št, neuspela dostava na čisto napačnem koncu Slovenije :|

Ker to seveda ni res in gre za znani nateg.

Komponentko ::

V-i-p je izjavil:

Jaz v AE aplikaciji kliknem na željen artikel v zgodovini naročil in pod REFUND INFORMATION dobim tole.



Nam ponavadi vrnejo okoli po 10-11 dneh
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)
««
153 / 189
»»