» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
147 / 190
»»

KraitPay ::

Sam jo imam. Skoraj identično. Le da je mene na pošti po 14 dneh čakal, malo bolj resen "poziv" za plačilo neplačanih obveznosti zaradi carinjenja. Zadeva je bila poslana priporočeno.
Tako da sedaj ne prevzemam izdelkov, za katere vem da so poslani z china post, morali pa bi biti s standard. Ker zadeva pač ni carinjena in ko gre preko nas, se zadeve beležijo v sistem in lahko dobiš kasneje račun za več stvari hkrati (zadeva nikoli ne zastara).

val46 ::

Ja, sam ti si dobil priporočeno in si se s podpisom verjetno "v drobnem tisku" strinjal s vsemi stroški, ki so morebiti nastali. tomaz zgoraj ni napisal, da je bilo priporočeno. Sam sicer takega primera še nisem imel, pa po pravici povedano tudi še nikdar nisem imel iz kitajske oz AE nič naročeno tako, da bi blo priporočeno. Morda je v tem razlika, da so tebi potem naknadno poslali dopis za plačat storitve. Ker si se s tem podpisom nekako strinjal z njihovimi pogoji. Če nič ne podpišeš in enostavno dobiš v kaselc, se še vedno lahko potem zgovarjaš, da tega niti nisi naročil ali kaj podobnega. Ne vem, samo moje mnenje oz.razmišljanje okrog take zadeve. Če kdo ve iz prve roke, kaj je za naredit najbolj pametno v takem primeru, bi blo pa dobrodošlo, da napiše v vednost ostalim tu gor.

KraitPay ::

Paket ni bil priporočen; priporočen je bil račun.

Motion ::

Dreja48 je izjavil:

Mi lahko prosim nekdo pomaga. Ni povezano z aliexpress ampak s carino. Nekaj casa nazaj sem v UK trgovini nekaj narocila. Dostavil je Fedex. Ob narocanju nisem vedela kdo bo dostavil. Paket je bil dostavljen brez kaksnih koli dodatnih stroskov. Sedaj sem pa dobila mail od FedExa da moram prijaviti za carino, izpolniti neki dokument in poslati racun. A lahko oni mesec dni kasneje ko so mi izrocili paket to sploh zahtevajo? Lahko ignoriram? Ta njihov cenik je zelo cuded sem pa slisala da so izredno oderuški. Ima kdo kaksne izkusnje? Hvala


Je možno da paket v tem primeru cariniš sam direktno namestod da dela fedex to zate?

OK.d ::

tomaz- je izjavil:

Ima še kdo takšno "zanimivost" za šerat kot jaz?
Naročil pred cca mesec in pol en paketek in mi je trgovec poslal namesto z aliexpress standard kar s china post.. OK, si mislim, te bom pač dal na ignore in potem dispute. In res, dobim pred 14 dnevi SMS od naše pošte, da me čaka paketek in da naj scolam skoraj več, kot je pa vreden. Dal vse na ignore. Potem pa hecno: ko sem šel dat dispute za wrong shipping method, sem v trackingu videl, da je paket na customs. Ok, do tukaj vse lepoin prav, včeraj pa mi ga poštar brez stroškov prinese na vrata !? meni nič tebi nič.. Očitno so ugotovili, da se jim ga ne splača vračat al kaj?

Jaz sem tudi enega dal na ignore že pred mesecem dni in nisem še nič potem dobil sms - od pošte.
Čakam samo še da se rok za pošiljanje izteče in prijavim wrong shippinhg method, no imam še skoraj mesec dni do konca.
LPOK.d

vilonja ::

Oj, kontaktiral prodajalca, ker je v paketu manjkal en nastavek (za gopro). Prodajalec se mi ne javi. Ce odprem dispute na aliju, kaj naj dam vrednost refunda?

OK.d ::

No sem zdaj še enkrat pogledal na tracking in je bilo 25.1.zabeleženo;item returned from import customs.
LPOK.d

tomaz- ::

to je bilo pri meni tudi, potem sem pa čez par dni dobil paketek

mojca ::

(Sicer gre za eBay in ne aliexpress, ampak razlike verjetno ni.)

Naročila sem dva ovitka za telefon. Prvi je brez problema prišel na domač naslov, za drugega pa sem dobila "lepe pozdrave" od carinske pošte (ovitek + shipping + pravilen znesek ddv-ja je skupaj naneslo cca. 6 EUR), za kar moram plačat 2,9 EUR manipulativnih stroškov, dodatnega davka mi niso zaračunali. (Pošiljke še nisem dobila.)

Res je sicer, da je na spletu pisalo free shipping, tako da je bila na računu samo cena izdelka in davek, na dokumentih, ki jih je dobila pošta, pa je pisalo 2,01 EUR poštnine + nekoliko prenizka cena ovitka.

Se zdaj manipulativni stroški zaračunavajo za sleherno pošiljko? In če se ne: kakšen je najboljši način, da ugotovim, ali gre za napačno izpolnjeno obrazce (in "težim" prodajalcu, naj za božjo voljo drugič pravilno izpolni obrazec, kajti davek je bil odveden pravilno) ali pa pošta neupravičeno zaračunava manipulativne stroške?

darkolord ::

Da, to zaračunajo za vse pošiljke, za katere je treba vložiti carinsko deklaracijo, torej tudi za takšne, kjer je DDV bil že plačan.

Če kupiš prek Aliexpress in izbereš "Aliexpress xxxx shipping" se temu lahko izogneš, saj ima Aliexpress svoje špedicijsko podjetje (Cainiao), ki robo pripelje direkt do Madžarske, tam opravijo carinski postopek "in bulk", in potem robo dajo na Madžarsko pošto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

janezvalva ::

za 15€ naročil in plačal 11.1.22, dobil včeraj.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

V-i-p ::

Jaz sem se zdaj že navadil, ko tracking javi, da je paketič "at destination country" (Madžarska) bo v 14 dneh doma. Od naročila do prispetja na Madžarske gre kar hitro, en teden približno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

msms ::

Evo 5 združenih paketov iz Kitajske preko Madžarske je prispelo v rekordnem času in sicer v 14dneh vse preko Ali express standard shipping.

dellg ::

OK.d je izjavil:

tomaz- je izjavil:

Ima še kdo takšno "zanimivost" za šerat kot jaz?
Naročil pred cca mesec in pol en paketek in mi je trgovec poslal namesto z aliexpress standard kar s china post.. OK, si mislim, te bom pač dal na ignore in potem dispute. In res, dobim pred 14 dnevi SMS od naše pošte, da me čaka paketek in da naj scolam skoraj več, kot je pa vreden. Dal vse na ignore. Potem pa hecno: ko sem šel dat dispute za wrong shipping method, sem v trackingu videl, da je paket na customs. Ok, do tukaj vse lepoin prav, včeraj pa mi ga poštar brez stroškov prinese na vrata !? meni nič tebi nič.. Očitno so ugotovili, da se jim ga ne splača vračat al kaj?

Jaz sem tudi enega dal na ignore že pred mesecem dni in nisem še nič potem dobil sms - od pošte.
Čakam samo še da se rok za pošiljanje izteče in prijavim wrong shippinhg method, no imam še skoraj mesec dni do konca.


Ali za wrong shippinhg method dobiš refund?

45cal ::

Kakšno je mnenje o Correos Europe? Sprejemljivo ali za se izogibati?

_ssd_sata ::

Španci in Portugalci (CTT) so za v SLO izogniti se, ker bo dejansko poslano bog ve kako in kdaj, če sploh, CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING je OK.

Pa Global Order (Cainiao) nic ne vozi v BUD Darko dragi, ampak konzorcij upravljalcev letalisca v-iz Zhengzhou, ki jih Cainiao najema/zakupi kapacitete, enako kot nič ne pošilja z Magyar Posta, ampak to naredi ECSC Ltd., Budapest, Dunavirag street 2-6, re-mail!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _ssd_sata ()

dela ::

Kje dobit dokaz o spremenjenem trackingu? Poslano je bilo kot SYAETxxxxxx, na carini se je pojavilo kot UAxxxxxxxSB. Sem sicer 99%, da je isti paket, ampak bi nekako potrdil. Na 17track sem naklikal vse možne carrierje, pod Cainiao (formerly AliExpress) najde nekaj informacij, pod SunYou najde še bolj točne informacije o paketu, ampak nobenega potrdila o zadnjem trackingu. Pri enih paketih pred pol leta se je na 17track videla sprememba in nov tracking, za ta paket mi ne uspe. Naročen je bil sicer Aliepress Saver shipping.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Kripto mesi ::

_ssd_sata je izjavil:

Španci in Portugalci (CTT) so za v SLO izogniti se, ker bo dejansko poslano bog ve kako in kdaj, če sploh, CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING je OK.

Pa Global Order (Cainiao) nic ne vozi v BUD Darko dragi, ampak konzorcij upravljalcev letalisca v-iz Zhengzhou, ki jih Cainiao najema/zakupi kapacitete, enako kot nič ne pošilja z Magyar Posta, ampak to naredi ECSC Ltd., Budapest, Dunavirag street 2-6, re-mail!

AEx_1-7 je ocitno nazaj z novim/starim profilom.

Luka99 ::

a so zdej povecal iz 2,5 na 4,6€?

Samael ::

Ne povsem tako.
Neposredno carinsko posredovanje so iz 2,5 eur povečali na 2,9 eur - če plačaš preko neta, sicer je pa res zdaj 4,6 eur
Posredno carinsko do 50 eur pa iz 4,5 eur (če se prav spomnim) na 5,2 eur
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tigercek ::

Še mojih 5 centov.

Kakšen mesec nazaj sem na Aliju naročil paket za 15EUR in free shipping AliExpress Standard. Buyer protection se je iztekel in jaz dam refund. Še isti dan jaz dobim sms da je paket na naši carini in imam za plačat. AE je seveda videl da je na carini in je takoj zavrnil dispute z razlago da je kupec dolžan poravnati vse naknadne carinske stroške. Tako da mi ni ostalo drugega kot da plačam 2,9EUR in dobim zadevo, ali pa naročim novo za 15EUR.

Še zanimivost. Ko sem izpolnjeval carinski postopek je carina moj paket ovrednotila na 24EUR + 5,6EUR poštnine. Bedaki, na paketu piše da je 15EUR. Na srečo lahko zdaj iz AE direktno snameš PDF invoice in ga pošlješ na carino pa se ti ni treba ubadati z njimi o pravi ceni artikla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tigercek ()

6151 ::

Buyer protection traja 90 dni, kako se ti je po enem mescu že iztekel?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Tigercek ::

Moja napača. Naročil 24.10.

6151 ::

si dal dispute razlog wrong shipping method? ker s standardom to ni bilo poslano
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

FoxKnox ::

Mene pa zanima, kako vam AE razreši dispute v smislu wrong shipping method ? Dodatnih carinskih stroškov očitno ne povrne, plačano poštnino potem? Kaj pa pri free shipping ?
Jaz sem do sedaj vse take ignoriral, ko so se zataknile na naši pošti in mi je AE vse povrnil .

dela ::

Kje najdete to opcijo "wrong shipping method"? Na carini imam paket, ki je bil poslan z napačno dostavno in ga nameravam zavrnit in to opcijo uporabit za dispute. Če izberem, da pošiljke nisem dobil, imam trentno opcije:

logistics tracking problem -> "PP running out, but still in transit" ali "package was returned to seller by company" ali "no tracking info"

ali

customs problem

ali

wrong address

Order se mi zapre čez približno 30 dni. Se ta opcija pojavi po preteku ali po sprejetju paketa ali je sploh ni, pa to samo dopisujete v opis? Kaj potem izberete namesto tega?

tomaz- ::

jaz sem dal customs problem, v naslednjem pa da je wrong shipping method
šlo BP čez

m3k ::

dela je izjavil:

Kje dobit dokaz o spremenjenem trackingu? ...

https://parcelsapp.com/en
https://postal.ninja/en
https://www.ship24.com/
https://www.ordertracker.com/
...
Mirko tipka na radirko ////

Mare2 ::

tomaz- je izjavil:

jaz sem dal customs problem, v naslednjem pa da je wrong shipping method
šlo BP čez

In si dobil vse nazaj?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dela ::

tomaz- je izjavil:

jaz sem dal customs problem, v naslednjem pa da je wrong shipping method
šlo BP čez


Potem si to sam dopisal v opombe? Ker če izberem "customs problem", mi ne ponudi več nobene nadaljne opcije (kot npr. pri "logistics tracking problem").

m3k je izjavil:

dela je izjavil:

Kje dobit dokaz o spremenjenem trackingu? ...

https://parcelsapp.com/en
https://postal.ninja/en
https://www.ship24.com/
https://www.ordertracker.com/
...


Najlepša hvala, preko prvega linka že najde takoj, na 17track pa nikakor ni. Bookmarkano.

rs1975 ::

Nekaj časa nisem spremljal ponudbe, zdej pa gledam CR2032 baterije. Dobavni roki so vsi čez 2 meseca, povsod je glede dostave vpisan Sellers shipping method, torej ne kot običajno npr. Saver shipping, ipd. Je to kaj novega, se da iz tega razbrat, če bo šlo pri nas na carino?

bill156 ::

Pri baterijah je problem, ker naj ne bi smele na letalo. Zato ne ponujajo AE shipping metod. Jaz sem CR2032 naročil lani oktobra, shipping je bil Cainiao Super Economy for Special Goods, prišlo v 36 dneh direkt v nabiralnik.

tomaz- ::

Mare2 je izjavil:

tomaz- je izjavil:

jaz sem dal customs problem, v naslednjem pa da je wrong shipping method
šlo BP čez

In si dobil vse nazaj?

ja, celoten znesek.

Dal sem customs problem, pod opombe sem pa napisal: seller shipped with WRONG shipping method!

To je bilo vse

V-i-p ::

tomaz-: robe seveda nisi prevzel?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dela ::

rs1975 je izjavil:

Nekaj časa nisem spremljal ponudbe, zdej pa gledam CR2032 baterije. Dobavni roki so vsi čez 2 meseca, povsod je glede dostave vpisan Sellers shipping method, torej ne kot običajno npr. Saver shipping, ipd. Je to kaj novega, se da iz tega razbrat, če bo šlo pri nas na carino?


Zanimivo, to kar se je meni na carini zataknilo, so ravno baterije, sicer CR2430. Približno 2 meseca nazaj sem naročil, prodajalec je obljubljal AE Saver, poslal je pa s SunYou. Tako da je očitno pri baterijah res neka specifika. S "sellers shipping method" je precej veliko tveganje, da bo šlo na carino oz. po mojih izkušnjah tudi večje tveganje, da sploh ne bo poslano. Za CR2032 se ne splača niti tvegat, ker so tudi pri nas kar ugodne, če kupiš pakete po več. Tud jaz sem vmes ugotovil, da lahko namesto bolj dragih in eksotičnih CR2430 v napravo stlačim kar CR2032 z malo improvizacije in kapaciteta niti ni dosti manjša - če ne celo večja, če primerjaš no-name kitajske 2430 z 2032 znanega proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

tomaz- je izjavil:

Mare2 je izjavil:

tomaz- je izjavil:

jaz sem dal customs problem, v naslednjem pa da je wrong shipping method
šlo BP čez

In si dobil vse nazaj?

ja, celoten znesek.

Dal sem customs problem, pod opombe sem pa napisal: seller shipped with WRONG shipping method!

To je bilo vse


Hvala, to je tud mene zanimalo.

V-i-p ::

Baterije nikdar ne grejo na frčoplan.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

batista ::

Na aliexpresu bi naročil izdelek za 2eur.
Za shipping sta 2 opciji in sicer "AliExpress Saver Shipping" in pa "Cainiao Super Economy", med njima je nekaj centov razlike.
Torej ni važno katero opcijo izberem, pri obeh naj bi prišlo preko madžarske naravnost v nabiralnik? Ali je vseeno katera od teh v prednosti glede zanesljivosti dostave?

Pac-Man ::

IMO je Ali boljši.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

rs1975 ::

dela je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Nekaj časa nisem spremljal ponudbe, zdej pa gledam CR2032 baterije. Dobavni roki so vsi čez 2 meseca, povsod je glede dostave vpisan Sellers shipping method, torej ne kot običajno npr. Saver shipping, ipd. Je to kaj novega, se da iz tega razbrat, če bo šlo pri nas na carino?


Zanimivo, to kar se je meni na carini zataknilo, so ravno baterije, sicer CR2430. Približno 2 meseca nazaj sem naročil, prodajalec je obljubljal AE Saver, poslal je pa s SunYou. Tako da je očitno pri baterijah res neka specifika. S "sellers shipping method" je precej veliko tveganje, da bo šlo na carino oz. po mojih izkušnjah tudi večje tveganje, da sploh ne bo poslano. Za CR2032 se ne splača niti tvegat, ker so tudi pri nas kar ugodne, če kupiš pakete po več. Tud jaz sem vmes ugotovil, da lahko namesto bolj dragih in eksotičnih CR2430 v napravo stlačim kar CR2032 z malo improvizacije in kapaciteta niti ni dosti manjša - če ne celo večja, če primerjaš no-name kitajske 2430 z 2032 znanega proizvajalca.

Sem jih sicer nazadnje naročal maja lani. Dobil 15 baterij CR2032 od Panasonica za smešnih 3€. Zdaj so sicer pri istem prodajalcu 7€.
Nič bom nabavil pri nas

dela ::

rs1975 je izjavil:

dela je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Nekaj časa nisem spremljal ponudbe, zdej pa gledam CR2032 baterije. Dobavni roki so vsi čez 2 meseca, povsod je glede dostave vpisan Sellers shipping method, torej ne kot običajno npr. Saver shipping, ipd. Je to kaj novega, se da iz tega razbrat, če bo šlo pri nas na carino?


Zanimivo, to kar se je meni na carini zataknilo, so ravno baterije, sicer CR2430. Približno 2 meseca nazaj sem naročil, prodajalec je obljubljal AE Saver, poslal je pa s SunYou. Tako da je očitno pri baterijah res neka specifika. S "sellers shipping method" je precej veliko tveganje, da bo šlo na carino oz. po mojih izkušnjah tudi večje tveganje, da sploh ne bo poslano. Za CR2032 se ne splača niti tvegat, ker so tudi pri nas kar ugodne, če kupiš pakete po več. Tud jaz sem vmes ugotovil, da lahko namesto bolj dragih in eksotičnih CR2430 v napravo stlačim kar CR2032 z malo improvizacije in kapaciteta niti ni dosti manjša - če ne celo večja, če primerjaš no-name kitajske 2430 z 2032 znanega proizvajalca.

Sem jih sicer nazadnje naročal maja lani. Dobil 15 baterij CR2032 od Panasonica za smešnih 3€. Zdaj so sicer pri istem prodajalcu 7€.
Nič bom nabavil pri nas


No, to je bilo res poceni, sploh če niso bile fake in si bil zadovoljen z njimi. Za tako robo priporočam še ebay.de, iskanje znotraj EU, najdeš prodajalce z dokaj nizkimi poštninami in velikimi količinskimi popusti. 10 kom za 7€ shipped se da dobit, recimo tu. Verjetno ima kdo še ceneje.

OK.d ::

Poceni gumbne ima tudi Hofer.
LPOK.d

rs1975 ::

@dela, hvala za Ebay link...

stara mama ::

Ko smo že pri poceni gumbnih...
Kupil jih cel kup na aliju, gor je pisalo SONY, zgledale vse ok. V avto daljincu je delovala mesec, dva največ.
Potem pa pri nas kupil varto in je bila vsaj za dve leti.
Vrjetno sem kupil slabše (prepoceni), ampak za tiste 2-3EUR se mi res ne da hecat okol s temi baterijami. Drugo bi blo, če bi bile pri nas nedobavljive.
Kar se pa baterij tiče nasplošno (vse možne kemije) sem se pa do danes naučil, da pri baterijah ponavadi ni poceni bližnjic.

Zgodovina sprememb…

bobicek ::

A je to kredibilen tracker za pakete iz Aliexpress:
https://parcelsapp.com/en/tracking

Ta link za trackanje mi je naša pošta poslala v samodenjem odgovoru. In je tudi navedeno, da je primeren za Aliexpress.

Sprašujem pa zato, ker že celo večnost čakam paket iz Aliexpress. Zdaj sem že podal dispute, ker je potekel rok za dostavo. A po gornjem trackerju pa izgleda kot, da je paket bil že sprejet. A ne na moji krajevni pošti, ampak kar v Ljubljani, ki pa ni moja krajevna pošta. Oz. po trackerju izgleda kot, da je paket obiskal najprej nekaj krajevnih pošt, ki nobena ni moja krajevna, nato pa prispel v Ljubljano, kjer je bil delivered.

Seveda paketa jaz nisem dobil, ni ga možno bilo slediti na trackerju od Pošte Slovenije. Zato me zanimajo primerne alternative za trackanje, med drugim če je gornji link kredibilen?

Pri naročilu pa piše tole: Seller's Shipping Method
Zdaj jaz ne vem kaj to pomeni, kateri shipping je prodajalec izbral, ker vidim, da se v tej nitki nekaj omenja, da je tudi to pomembno. Oz. če prav razumem, če ni pravi shipping izbran(cena dostave je bila 6€ za paket vrednosti 35€), se lahko kar zahteva dispute? Ne poznam najbolj teh zadev.

Hvala.

dela ::

bobicek je izjavil:

A je to kredibilen tracker za pakete iz Aliexpress:
https://parcelsapp.com/en/tracking

Ta link za trackanje mi je naša pošta poslala v samodenjem odgovoru. In je tudi navedeno, da je primeren za Aliexpress.

Sprašujem pa zato, ker že celo večnost čakam paket iz Aliexpress. Zdaj sem že podal dispute, ker je potekel rok za dostavo. A po gornjem trackerju pa izgleda kot, da je paket bil že sprejet. A ne na moji krajevni pošti, ampak kar v Ljubljani, ki pa ni moja krajevna pošta. Oz. po trackerju izgleda kot, da je paket obiskal najprej nekaj krajevnih pošt, ki nobena ni moja krajevna, nato pa prispel v Ljubljano, kjer je bil delivered.

Seveda paketa jaz nisem dobil, ni ga možno bilo slediti na trackerju od Pošte Slovenije. Zato me zanimajo primerne alternative za trackanje, med drugim če je gornji link kredibilen?

Pri naročilu pa piše tole: Seller's Shipping Method
Zdaj jaz ne vem kaj to pomeni, kateri shipping je prodajalec izbral, ker vidim, da se v tej nitki nekaj omenja, da je tudi to pomembno. Oz. če prav razumem, če ni pravi shipping izbran(cena dostave je bila 6€ za paket vrednosti 35€), se lahko kar zahteva dispute? Ne poznam najbolj teh zadev.

Hvala.


Z appom verjetno ni nič narobe, za moje pakete kaže točne oz. smiselne informacije. Lahko si od aliexpressa oz. prodajalca dobil napačno/lažno tracking številko, potem noben sledilnik ne pomaga. Sem enkrat v 2021 nekaj naročil, dobil pa tracking za paket, ki je bil dostavljen leta 2019 v Pariz. Če si naročil s "seller's shipping method", si dal prodajalcu proste roke pri izbiri dostave, če prav razumem, tako da se napačnega dostavljalca ne moreš sklicevat. Lahko se pa sklicuješ na lažno tracking številko oz. na to, da paketa nisi dobil. Če kaže na koncu napačno pošto, bi moralo biti iz tega dovolj razvidno, da ti vrnejo denar, vsaj po mojem mnenju.

Snzh ::

pygmalion je izjavil:

Petkov pregled kurirskih služb iz Kitajske za blago do 150€ (od najbolj priporočljivega/zanesljivega do najmanj priporočljivega/zanesljivega, vsaki drugi petek)

Tukaj je zadnja objava moje tablice. Stvari so se ustalile, zato ni več potrebe za rednim dopolnjevanjem. Razen tega se mi več ne da debatirati z apologeti Pošte Slovenije, četudi so njeni postopki v nasprotju z EU namero in elementarno logiko.



Link na to sporočilo lahko dobite s pritiskom na znak linka v desnem zgornjem kotu.



Vsem želim lepe praznike, ter uspešno Novo leto s čim manj plačili poštne takse!






















sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
AliExpress Standard Shipping LxoooooooooHU, RxoooooooooNL registered
AliExpress Saver Shipping UxoooooooooHU*, UxoooooooooBE*  
AliExpress Selection Standard LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
AliExpress Premium Shipping LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
Special Line-YW PRoooooooooYP -> LLoooooooooLU, VRoooooooooYP -> LxoooooooooBE registered
Cainiao Super Economy LP0ooooooooooooo -> UxoooooooooBE*, UxoooooooooHU*  
Cainiao Super Economy Global LP0ooooooooooooo & Soooooooooooooo -> UxoooooooooBE*, UxoooooooooHU*  
Cainiao Standard For Special Goods LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
verjetno/občasno sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Cainiao Super Economy for Special Goods LP0ooooooooooooo -> (SYxxxoooooooo_oooooooooooooo) -> 300oooooooooo (DE), UxoooooooooUZ  
Cainiao Heavy Parcel Line    
nesprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Seller's Shipping Method različno različno
SunYou Special Economy SYxxxoooooooo -> UxoooooooooSB 
China Post Registered Air Mail RxoooooooooCN registered
China Post Air Parcel RxoooooooooCN registered
China Post Ordinary Small Packet Plus Soooooooooooooo -> UxoooooooooCN  

x = črka, o = številka, -> = sprememba sledilne številke, * = možna konsolidacija/združitev pošiljk v LxoooooooooHU



@pygmalion

Zakaj zadeve ne spravis v google sheets in samo delis link do spreadsheeta katerega urejas?

Primer outdated seznama (https://docs.google.com/spreadsheets/u/...

MacLeod ::

Sedaj se je pri enem izdelku ki stane 20$ pojavilo "to Slovenia via OWN LOGISTICS_TO EUROPE"
Kaj je sedaj spet to? Vprašanje ali pride direkt ali carinijo.

umetnic ::

Zivijo,
se se komu dogaja, da Kitajci samovoljno spreminjajo shipping iz Saver ali Special Line-YW v China Post Registered?
Ko mi je prvi to naredil sem narocil se pri drugem, da bom pac dobil vsaj od tadrugega pravocasno, pa je tadrugi tudi postopal enako. Trenutno imam tri posiljke (od 8 do 22eur), kjer so poslali samovoljno z Registered, a tudi ko potece cas, v refundu sploh nimam opcije 'shipping not described'. Ce pa odprem predcasno, pa Ali support ignorira in pravi naj pocakam do izteka roka.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

dela ::

Se dogaja, meni v zadnjih 3 mesecih pri enem od kakšnih 15 naročil.

https://slo-tech.com/forum/t586896/p745...
««
147 / 190
»»