» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
127 / 190
»»

Kodrnusa ::

A se sedaj že ve kako je z izdelki nad 150€ (recimo telefon za 500€).. Ali se plača še dodatno carina če je iz eu skladišča? Domnevam da če je iz Kitajske potem plačaš carino in še ddv.. Če lahko kdo obrazloži. Hvala

AEx_1-7 ::

Kodrnusa je izjavil:

A se sedaj že ve kako je z izdelki nad 150€ (recimo telefon za 500€).. Ali se plača še dodatno carina če je iz eu skladišča? Domnevam da če je iz Kitajske potem plačaš carino in še ddv.. Če lahko kdo obrazloži. Hvala


Saj se ni nic spremenilo zaradi 1.7. VAT reforme za uvoze nad 150 EUR. Carinske stopnje so po TARIC (in se niso zaradi VAT reforme nic spreminjale), za telefone, ce se ne motim, je stopnja itak nicelna.

Ce je blago ze uvozeno v EU (oz. gre za tako skladisce) in torej vse ze placano, potem je cena koncna (+ kolikor je pac transport do kupca), sicer je odvisno kako se kupi, s kaksno pariteto, in kje se potem postopki dejansko opravijo, v SI ali ze morda pred tem, ce prodajalec tako organizira za kupca. Bolj konkretno boste morali povedati za kaj gre, ker variant je vec ...

Sicer pa kajkupiti, ane?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Kodrnusa ::

Ja recimo EUR 411,17 22%OFF | OnePlus Nord 2 5G Smartphone Global Version 8GB+128GB/12GB+256GB 50MP Camera MTk Dimensity 1200-AI Warp Charge 65
https://a.aliexpress.com/_mKVsNI6

A je to koncna cena al se kej nabijejo pol gor? Karkoli?

Na telefone ni carine?

Potem tole:
EUR 437,78 39%OFF | Oneplus Nord 2 90 Hz AMOLED Display 50MP Triple Camera MTk Dimensity 1200-AI Warp Charge 65 4500mAh 65 Warp Charge NFC Phone
https://a.aliexpress.com/_mqsiQxg
Iz kitajske nima dodatnih stroskov in je to koncna cena?
Ali se kej nabijejo gor?

Hvala za info

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Kodrnusa ::

Al pa tole
€ 1.192,85 30%OFF | Global ROM Xiaomi Mi 11 Ultra 5G Smartphone Snapdragon 888 50MP Camera 120HZ AMOLED Display 5000mAh 67W Fast Charge NFC
https://a.aliexpress.com/_mNQoJjk

AEx_1-7 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ja recimo EUR 411,17 22%OFF | OnePlus Nord 2 5G Smartphone Global Version 8GB+128GB/12GB+256GB 50MP Camera MTk Dimensity 1200-AI Warp Charge 65
https://a.aliexpress.com/_mKVsNI6

A je to koncna cena al se kej nabijejo pol gor? Karkoli?

Na telefone ni carine?


https://a.aliexpress.com/_mKVsNI6
High-Tech France Store
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
OnePlus Nord 2 5G Smartphone Global Version 8GB+128GB/12GB+256GB 50MP Camera MTk Dimensity 1200-AI Warp Charge 65
500,32 EUR
Price includes VAT
Condition: New
Bundle: Official Standard
Color: EU 12GB 256GB Gray
Ships From: France
7-Day Delivery
Shipping: 5,79 EUR
to Slovenia via CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING
Estimated Delivery on Oct 12
Total: 506,11 EUR

Trenutno izgleda da je EUR placilo ugodnejse kot USD (verjetno se niso azurirali tecaja).

FAQ pravi:
Yes, the VAT of our products is included in the price. You don't have to pay any other fees for this.
Yes, we will provide 2 years warranty about this product.

Torej, koncna cena vkljucujoc dostavo v SI.

CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING je uradna AE skladiscna storitev, za to trgovino v FR.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

Kodrnusa je izjavil:


Potem tole:
EUR 437,78 39%OFF | Oneplus Nord 2 90 Hz AMOLED Display 50MP Triple Camera MTk Dimensity 1200-AI Warp Charge 65 4500mAh 65 Warp Charge NFC Phone
https://a.aliexpress.com/_mqsiQxg
Iz kitajske nima dodatnih stroskov in je to koncna cena?
Ali se kej nabijejo gor?

Hvala za info


https://a.aliexpress.com/_mqsiQxg
OnePlus Global Store
https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Tule navajajo:
2, Do i need pay customs duties, VAT taxes and charges?
Buyers are responsible for customs duties, VAT taxes and charges. The order value doesn't include customs duties, VAT taxes and charges.
3, May I get repair warranty?
Yes,of course. About the details of warranty policy, please check here.

https://www.aliexpress.com/item/1005002...
2.Warranty:
1).Please inform us within 7 days with clear photos or videos after you receive the defective products.
2).We will offer one-year warranty for all the phones we sold.
3).It is out of warranty if the product is wet with water ,man-made damaged or disassembled.
4).If the customers want to replace products or return for warranty. The customers need bear the freight charges.
...
4. Warranty Exemptions
The buyer must pay the reshipping fee to us before the item is authorized for repair. Product degradation through wear and tear, along with breakage during use, is the customer's responsibility and is not covered by warranty.
Note: If the buyer has damaged/misused the item(s), it will immediately void the product's warranty.
No compensation is available in such cases. However, customers are welcome to contact us to purchase replacements or spare parts (if applicable). We will charge the original value of the components and a shipping fee to dispatch them.


AVOID!
Na podlagi zgoraj citiranega -- kupite drugje, tule toplo odsvetujem!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

Kodrnusa je izjavil:

Al pa tole
EUR 1.192,85 30%OFF | Global ROM Xiaomi Mi 11 Ultra 5G Smartphone Snapdragon 888 50MP Camera 120HZ AMOLED Display 5000mAh 67W Fast Charge NFC
https://a.aliexpress.com/_mNQoJjk


https://a.aliexpress.com/_mNQoJjk
Ant Global Store
https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Ant Global Store
Item as Described 4.4 Below Average
Communication 4.3 Below Average
Shipping Speed 4.2 Below Average
Open2 year(s)
89.2% Positive feedback

-- Store has a name -- BUT
VSE 'Below Average'
2 YEARS, NOT BAD -- verjetno kupljena parkirana trgovina
Zelo nizek %/rating
No Feedback.

... STAY AWAY ... SCAM !!!

Skratka -- BONITETA TRGOVCA == 0


Tisto prvo iz FR izgleda OK -- naj pa kdo, ki se spozna na te (1+) telefone pove, ce so kje kaksne finte z garancijo in popravilom oz. da proizvajalec (Oppo) to kakorkoli pogojuje/omejuje ... pa tudi ali je sicer cena robe OK ... ker tega zal podrobneje ne poznam ... ampak sicer FR trgovina izgleda legit.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

Tedenski petkov pregled kurirskih služb (od najbolj priporočljivega/zanesljivega do najmanj priporočljivega/zanesljivega)














sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU,NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Special Line-YW YP->LU,YP->BE tracking number, tracking
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Cainiao Super Economy Global BE tracking number
verjetno sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Heavy Parcel Line * *
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Seller's Shipping Method različno različno
China Post Registered Air Mail CN tracking number, tracking
China Post Ordinary Small Packet Plus    

-> = sprememba sledilne številke

Mare2 ::

pygmalion je izjavil:

Tedenski petkov pregled kurirskih služb (od najbolj priporočljivega/zanesljivega do najmanj priporočljivega/zanesljivega)














sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU,NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Special Line-YW YP->LU,YP->BE tracking number, tracking
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Cainiao Super Economy Global BE tracking number
verjetno sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Heavy Parcel Line * *
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Seller's Shipping Method različno različno
China Post Registered Air Mail CN tracking number, tracking
China Post Ordinary Small Packet Plus    

-> = sprememba sledilne številke

A je to kaj spremenjeno? Kje?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

pygmalion ::

Mare2 je izjavil:

A je to kaj spremenjeno? Kje?


Od prejšnjega tedna ni sprememb. Bom pa vseeno občasno objavljal, da bo informacija na razpolago. Verjetno s postopoma vedno manjšo frekvenco.

blink ::

Kako je z dostavo "Cainiao Standard For Special Goods"? Je ze kdo dobil dostavljeno, ali se je ustavilo tudi na carini + postni davek?

AEx_1-7 ::

blink je izjavil:

Kako je z dostavo "Cainiao Standard For Special Goods"? Je ze kdo dobil dostavljeno, ali se je ustavilo tudi na carini + postni davek?


Se pravi 'Standard' ne 'Super Economy' for Special Goods ... naj bi bilo tudi OK ... koliko je vrednost blaga ... dajte nam link do izdelka.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

rs1975 ::

Zdravo,

a bo za tole še kakšen dodaten strošek?

https://www.banggood.com/POCO-F3-Global...

pygmalion ::

blink je izjavil:

Kako je z dostavo "Cainiao Standard For Special Goods"? Je ze kdo dobil dostavljeno, ali se je ustavilo tudi na carini + postni davek?


Od dveh naročenih paketov sem osebno dobil oba brez PS takse. Na skupini so kolikor se spomnim poročali še o dveh primerih z istim rezultatom.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

blink je izjavil:

Kako je z dostavo "Cainiao Standard For Special Goods"? Je ze kdo dobil dostavljeno, ali se je ustavilo tudi na carini + postni davek?


Od dveh naročenih paketov sem osebno dobil oba brez PS takse. Na skupini so kolikor se spomnim poročali še o dveh primerih z istim rezultatom.


OP sprasuje za 'Cainiao STANDARD For Special Goods'.
Vasi so bili: 'Cainiao SUPER ECONOMY for Special Goods' ...

Naj da link, pa preverimo za kaj dejansko gre, ker to se redko uporablja, ker je ponavadi AESS ceneje/hitreje za SI ...

Ker obstajajo naslednji:
- Cainiao Super Economy
- Cainiao Super Economy Global
- Cainiao Super Economy for Special Goods
- Cainiao Standard For Special Goods
- Cainiao Expedited Standard
- Cainiao Heavy Parcel Line

Ker to kar sprasuje je REG., in 20-40 dni (Cainiao Standard For Special Goods).

'Cainiao Super Economy for Special Goods' je UNREG. in 30-50 dni.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

mac24 ::

Ali so sedaj pošiljke, ki so nad 22€ ter pod 150€ (poslane preko AESS) pridržane na naši carinski pošti ali ne?

Včasih so bile zadržane (verjetno zaradi DDV?)

Ali sedaj temu ni več tako, ima kdo kakšne izkušnje?

AEx_1-7 ::

mac24 je izjavil:

Ali so sedaj pošiljke, ki so nad 22€ ter pod 150€ (poslane preko AESS) pridržane na naši carinski pošti ali ne?

Včasih so bile zadržane (verjetno zaradi DDV?)

Ali sedaj temu ni več tako, ima kdo kakšne izkušnje?


Po 1.7. je za SI prejemnika AESS vedno DDP svojstvo (BUD/HU, izjemoma LGG+NL), poiscite po temi, da ne pisem vsak dan jovo na novo ... v SI ostane samo se dostava (in to je v redu, zaenkrat)!

Pred 1.7. je bilo pac drugace ... do 22 EUR brez DDV in postopkov, nad 22 EUR DDV + postopki ...

Zadrzijo vedno lahko, ce je seveda utemeljena podlaga (trosarinsko, nedovoljene stvari, ponaredki, ...), sicer ne!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

pygmalion je izjavil:


Od dveh naročenih paketov sem osebno dobil oba brez PS takse. Na skupini so kolikor se spomnim poročali še o dveh primerih z istim rezultatom.


OP sprasuje za 'Cainiao STANDARD For Special Goods'.
Vasi so bili: 'Cainiao SUPER ECONOMY for Special Goods' ...


Točno. Hvala za popravek. Moram priznati, nikoli še nisem imel opravka s Cainiao Standard...

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

pygmalion je izjavil:


Od dveh naročenih paketov sem osebno dobil oba brez PS takse. Na skupini so kolikor se spomnim poročali še o dveh primerih z istim rezultatom.


OP sprasuje za 'Cainiao STANDARD For Special Goods'.
Vasi so bili: 'Cainiao SUPER ECONOMY for Special Goods' ...


Točno. Hvala za popravek. Moram priznati, nikoli še nisem imel opravka s Cainiao Standard...


Ma ja, prevec vseh opcij, pa takoj clovek spregleda ... ze Special Goods je ena taka fina dikcija ... oboje je za pod 2kg in pod 5 USD. Expedited Standard je lahko 2kg+ in/ali 5 USD+ ... Heavy Parcel je pa za se vecje/tezje blago. Vrstni red zgoraj je glede na ceno transporta Economy/najceneje, Heavy Parcel/najdrazje.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bajar ::

Kvinta je izjavil:

Jaz sem prejšnji tedn zavrnil 2 majhna paketka edn za 2,5€ drugi za 3€ pošlji nazaj k pošiljatelju ,ker se mi pač ne ljubi se ukvarjat z dokazovanjem carinski pošti teh in onih stvari pa so me kljub temu presenetli danes mi je oba poštar zjutraj prneso nisem doplačal nič tak da drugič nardim isto :D

Zanimivo.
Kakšna pa je razlika med zavrnitvijo (torej da izbereš VRAČILO na posta.si) in tem, da se sploh ne odzoveš na poziv pošte? V obeh primerih naj bi pošta poslala nazaj pošiljatelju, ampak ali je pošiljatelj obveščen o tem da si zavrnil pošiljko oz. da se nisi odzval?

DarwiN ::

AEx_1-7 je izjavil:

blink je izjavil:

Kako je z dostavo "Cainiao Standard For Special Goods"? Je ze kdo dobil dostavljeno, ali se je ustavilo tudi na carini + postni davek?


Se pravi 'Standard' ne 'Super Economy' for Special Goods ... naj bi bilo tudi OK ... koliko je vrednost blaga ... dajte nam link do izdelka.

Se bom jaz uštulil in dal link do izdelka, ker sem ravno naletel na ta "Cainiao Standard" in ker pygmalion ni požegnal te dostave, sem zdaj ves zaprepaden. ;)

klik - toner za Xerox napravo
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AEx_1-7 ::

DarwiN je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

blink je izjavil:

Kako je z dostavo "Cainiao Standard For Special Goods"? Je ze kdo dobil dostavljeno, ali se je ustavilo tudi na carini + postni davek?


Se pravi 'Standard' ne 'Super Economy' for Special Goods ... naj bi bilo tudi OK ... koliko je vrednost blaga ... dajte nam link do izdelka.

Se bom jaz uštulil in dal link do izdelka, ker sem ravno naletel na ta "Cainiao Standard" in ker pygmalion ni požegnal te dostave, sem zdaj ves zaprepaden. ;)

klik - toner za Xerox napravo


Compatible Toner For Xerox Phaser 3010 3040 3045 Printer,106R02182 106R02183 Toner For Xerox Workcentre 3045 3045B Printer Laser
https://www.aliexpress.com/item/1913432...

Preko 5 USD tako da 'Super Economy' ne gre skozi ker je UNREG., zato potem CSSG in REG.

Glede na ostalo ponudbo tega artikla na AE, ni kaj dosti za zgubiti, ker so drazji ... ampak bo zelo verjetno vse slo OK, kar se dostave tice. Ko dobite dejansko TN, lahko preverimo vec. Je pa enako za sosednje drzave in tudi pri skoraj vseh drugih ponudnikih tega artikla. Cainiao shipping variante so sicer dinamicne.

Malo problematicno je lahko ker ima (ampak recimo da je OK, ker je kompatibilni toner, ne original):
- 1 order (No Feedback)
- Item as Described 4.7 Below Average

Ce se niste kupovali, morda 'Color: 1 PC Toner' za zacetek ...

Vsebina 'pozegnanega' je sicer joint-effort vecine tule navzocih ...
Let us know, how it goes!


bajar je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz sem prejšnji tedn zavrnil 2 majhna paketka edn za 2,5EUR drugi za 3EUR pošlji nazaj k pošiljatelju ,ker se mi pač ne ljubi se ukvarjat z dokazovanjem carinski pošti teh in onih stvari pa so me kljub temu presenetli danes mi je oba poštar zjutraj prneso nisem doplačal nič tak da drugič nardim isto :D

Zanimivo.
Kakšna pa je razlika med zavrnitvijo (torej da izbereš VRAČILO na posta.si) in tem, da se sploh ne odzoveš na poziv pošte? V obeh primerih naj bi pošta poslala nazaj pošiljatelju, ampak ali je pošiljatelj obveščen o tem da si zavrnil pošiljko oz. da se nisi odzval?


Se bolj zanimivo lahko postane, ko boste dobili se kaksen PORTO za poravnati ...

Ker tule ne zelite nikoli nic delati:
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/import
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bajar ::

Postopek uvoza sem že uporabljal, tako da vem kako zgleda z moje strani. Ne vem pa kakšna je oz. kakšna naj bi bila razlika med vračilom in ignoriranjem poziva (pustimo to, da je Kvinta to dobil na dom).
O mojem problematičnem paketu (SYAET...) pa zaenkrat še nič novega. Ko bo kaj, bom sporočil.

AEx_1-7 ::

bajar je izjavil:

Postopek uvoza sem že uporabljal, tako da vem kako zgleda z moje strani. Ne vem pa kakšna je oz. kakšna naj bi bila razlika med vračilom in ignoriranjem poziva (pustimo to, da je Kvinta to dobil na dom).
O mojem problematičnem paketu (SYAET...) pa zaenkrat še nič novega. Ko bo kaj, bom sporočil.


Poanta je bila, ce narocite kot osvesceni kupec, potem ni nobenih postopkov v SI ... nic osebnega, OK?

Za SB pricakujte naslednji teden povabilo ... po 3.11. pa potem lahko ukrepate na izvoru (ze narocilo samo je bilo bolj problematicno /ni realno pricakovati 'AliExpress Standard Shipping' za sub 5 USD posiljko/, ampak tudi poslano je bilo drugace kot naroceno) ... drzi upam da vam vse v redu.

Za kar ste vprasali pa ni enoznacnega odgovora, ker zavisi od okoliscin ter same vrste posiljke -- ce je UPU-UPU je ponavadi malo drugace, kot ce ni (vasa ni), UNREG. je tudi drugace od REG. -- ampak ce clovek prevec opozarja nase, ponavadi ne koristi, ali pac? O trigger-happy je bilo ze nekaj napisanega ... no, dodajmo se malo ... tisto so bolj limanice, da se vidi efekt in lahko pripravi nove, se bolj kreativne metode, za inkasso ... nejevernih tomazev.

Kar pravi 'srecni' prejemnik verjamemo da je izjema, se pa clovek resno vprasa kako se posluje in kako bi se moralo (saj veste, enakost pred zakonom, ...) ... pac radi ga imajo, ane?
Reciva da bo sedaj se on imel njih rad in poravnal blago, za katerega je prejel vracilo (ce je), ker je UZ predolgo hodil ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

Kar pravi 'srecni' prejemnik verjamemo da je izjema, se pa clovek resno vprasa kako se posluje in kako bi se moralo (saj veste, enakost pred zakonom, ...) ... pac radi ga imajo, ane?
Reciva da bo sedaj se on imel njih rad in poravnal blago, za katerega je prejel vracilo (ce je), ker je UZ predolgo hodil ...


Moja malo večja statistika - 8 UZ paketov, vsi ignore, noben ni prišel. Kot rečeno, pa bi iz ekoloških razlogov raje videl, da si jih na PS razdelijo, kot da gre v neekološko uničenje. Vračilo na Kitajsko je precej mala verjetnost, vse roba minimalne vrednosti.

Danes po cca. 50 naročilih tudi prvi primer razočaranja; prodajalec je namesto Aliexpress Standard Shippinga uporabil Seller's Shipping method z UUxxxxxxxxxCN sledilno številko. Bo žal moralo iti v dispute...

Sicer sse je parkrat zgodilo, da so metodo pošiljanja izboljšali, to je prvič, da so poslabšali.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Kar pravi 'srecni' prejemnik verjamemo da je izjema, se pa clovek resno vprasa kako se posluje in kako bi se moralo (saj veste, enakost pred zakonom, ...) ... pac radi ga imajo, ane?
Reciva da bo sedaj se on imel njih rad in poravnal blago, za katerega je prejel vracilo (ce je), ker je UZ predolgo hodil ...


Moja malo večja statistika - 8 UZ paketov, vsi ignore, noben ni prišel. Kot rečeno, pa bi iz ekoloških razlogov raje videl, da si jih na PS razdelijo, kot da gre v neekološko uničenje. Vračilo na Kitajsko je precej mala verjetnost, vse roba minimalne vrednosti.

Danes po cca. 50 naročilih tudi prvi primer razočaranja; prodajalec je namesto Aliexpress Standard Shippinga uporabil Seller's Shipping method z UUxxxxxxxxxCN sledilno številko. Bo žal moralo iti v dispute...

Sicer sse je parkrat zgodilo, da so metodo pošiljanja izboljšali, to je prvič, da so poslabšali.


To je SCAM s strani prodajalca (je v porastu tole, in postaja 'known-issue'), ker NI POSLAL kot naroceno in placano (AE nima nic s tem), takoj DISPUTE --> SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED in narocite drugje!

Ampak pazite eno stvar, ce je izdelek pod 5 USD in nudijo 'AliExpress Standard Shipping' (REG.), je zelo verjetno scam, ker REG. se skoraj sigurno ne bo poslalo -- imel sam tak primer (in to s strani uveljavljenega prodajalca, bil je multi-item listing), dobili UZ, roba nikoli prisla, dobili REFUND, cakali pa tudi, zal. Preventiva za v bodoce.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

bill156 ::

Pri meni je danes eden iz white liste odletel na črno listo:
AE opcija: Cainiao Super Economy for Special Goods
Tracking: SYAET10328716 --> UA402577812SB (poslano 4.8.2021)

so inkasanti prestregli... tako da odsvetujem...
(jaz pa to gladko odpišem... :D)

AEx_1-7 ::

bill156 je izjavil:

Pri meni je danes eden iz white liste odletel na črno listo:
AE opcija: Cainiao Super Economy for Special Goods
Tracking: SYAET10328716 --> UA402577812SB (poslano 4.8.2021)

so inkasanti prestregli... tako da odsvetujem...
(jaz pa to gladko odpišem... :D)


Tole je SCAM prodajalca: DISPUTE --> SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED
ker poslano je bilo dejansko z 'Seller's Shipping Method' ne pa z 'Cainiao' ker tam je TN LPxxx --> SYxxxx --> 300xxxxx (BAR CODE_128) -- 25+ dni za 'to Slovenia via Cainiao Super Economy for Special Goods'!

Trenutno tako narocilo v teku, v roku 12-24h vam lahko dodatno potrdimo!

Ste pac zal SCAM zrtev, zato ukrepajte tam kjer lahko ...

Preverite kaj vam dejansko pise pod Order Details, pa javite.

Najblizji v moji evidenci vasemu je 05/08/2021 08:38:36 in je kot napisano LPxxxx, prejeto 30/08/2021!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bill156 ::

ja, počakam še 12 dni da poteče rok do 75 dni... potem pa bo DISPUTE...

tnx

AEx_1-7 ::

bill156 je izjavil:

ja, počakam še 12 dni da poteče rok do 75 dni... potem pa bo DISPUTE...

tnx


Tako je prav -- pa IGNORE povabila na inkasso od PS (ne biti trigger-happy z reject), za DISPUTE pa:
GOODS ARE NOT RECEIVED
ISSUE: ITEM NEVER ARRIVED

pa bodo hitro odreagirali, ker bo roba neplacana/nadostavljena!

@Pyg --> kaj dopolnimo seznam se s pravilnimi TN, da se ljudje ne lovijo takole kot OP 1+ mesec in lahko takoj ukrepajo ker vedo ali je OK poslano ali ne?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bill156 ::

nč bat... PS ne bo obogatela zarad mene...

dosedaj imam 12 vabil, pa sem za enega samega poravnal njihovo vsiljeno "storitev" ker zadevo res potrebujem takoj
vse ostalo pa je standardni F/O (tretirano kot SPAM)... pa naj se spravijo nazaj v leto 1975, če res ne znajo drugače

glede trgovcev se pa tudi 100% strinjam: jih je treba strenirat, da se tako ne dela
večina se jih drži reda in lepo pošiljajo po AE kanalih

bill156 ::

sicer pa se PS lepo vidi, da se bolje počutijo v vlogi ovire in inkasanta kot pa v vlogi kvalitetnega logista, ki naredi vse kar lahko v dobrobit strank in posla

tako da s čistim veseljemo opazujem kako so jih drugi preveslali na praktično vseh področjih...
to se oviram pač dogaja... ljudje jih preveslajo in gredo naprej...

AEx_1-7 ::

bill156 je izjavil:

nč bat... PS ne bo obogatela zarad mene...

dosedaj imam 12 vabil, pa sem za enega samega poravnal njihovo vsiljeno "storitev" ker zadevo res potrebujem takoj
vse ostalo pa je standardni F/O (tretirano kot SPAM)... pa naj se spravijo nazaj v leto 1975, če res ne znajo drugače

glede trgovcev se pa tudi 100% strinjam: jih je treba strenirat, da se tako ne dela
večina se jih drži reda in lepo pošiljajo po AE kanalih


AE bo ukrepal hitro, ker tudi njih prinasajo naokoli, saj Cainiao ne dobi svojega deleza od logistike/transporta, ce prodajalec pocne takele stose, da o nategu kupca niti ne izgubljamo besed. SI je mala, ampak tale problem postaja a-known-issue (niti slucajno tole ne pocno le za SI, je pan-EU stos), podobno kot pred casom double/fake-track, in bodo urihtali, upajmo da cim hitreje. Je pa to do sedaj videno pri UNREG. posiljkah, REG. se tudi zgodi, ampak je bilo do sedaj vedno, kljub vsemu vedno DDP svojstvo in je seveda OK prislo (za SunYou je bilo BE).

Malo je tudi AE so-kriv, ker jih pritiska za nizje cene zaradi VAT in s tem manjsega obsega neto prihodka, in potem iscejo obvode, vecinoma s temi SunYou direktnimi posiljanji ... seveda, ce robo nujno rabite, potem ni druge kot inkasso in potem DISPUTE --> SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED ... za delno povracilo ... pa upajmo da je roba OK, ker ce je nateg pri posiljanju, lahko le upamo da je roba OK, ker brez inkassa to ni mozno ugotoviti (pustimo sedaj pred-pregled ob strani, ker to itak ni realna opcija, ceprav je mozno), ce je bilo poslano tako, da je vstop v EU v Ljubljani.

Zal, zaradi tega ker je SI logisticni zep in ima PS poslovno politiko kot jo pac ima, bodo samo se dostava na zadnjih ~100 km poti, pa itak (se) ne vidijo ... skoda, ker v casu PTT so bili dobra firma, upostevajoc okoliscine takratnih casov jasno ...

1-2 tedna za postopek, ki v NL/HU/BE za isto posiljko z isto najavo traja 1-3h, je pac popolnoma skregano z danasnjo trzno logiko, in kupec naroci/kupi pac to storitev drugje, hitreje/ceneje/brez sitnosti ... bo pac trzna logika naredila svoje ... EU ima tudi nekaj prednosti za potrosnika ... zaenkrat se!

Nimas kaj, money talks ... bullshit walks, Cainiao ima preko 1.000.000 paketov/dnevno, 1. logist globalno ... vecji kot 2-4 skupaj ... stvar dela ... stvari se urihtajo dokaj hitro ... trgi kot so RU, Azija, J. Amerika so dalec pred vsemi ... ogromen sistem.

Terminski okvir standardne B2C REG. dostave CN --> EU je 2-3 tedne -- do 1 teden do izstopa iz CN (vkljucujoc konsolidacijo, ipd.), do 1 teden za vstop v EU (vkljucujoc 'clearance'), do 1 teden za 'lokalno' dostavo. UNREG, je malo dalj, pa ne veliko, do 1 teden recimo.

En azuren primer AESS, PostNL:

27-09-2021 04:37 The item is pre-advised to PostNL
27-09-2021 05:38 The item is ready for shipment
27-09-2021 06:23 Pre-declaration of the item has been received by customs
29-09-2021 14:42 The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed
04-10-2021 05:44 Consignment received at the PostNL Acceptance Centre
04-10-2021 06:44 Item is cleared by customs
04-10-2021 06:51 Item has been cleared by customs
04-10-2021 16:14 The item is at the PostNL sorting center
je tudi ze pobrano vceraj v NLGDMB in na poti proti SILJUA, kamor pride v cetrtek/petek ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Trismegistus ::

AEx_1-7 je izjavil:



@Pyg --> kaj dopolnimo seznam se s pravilnimi TN, da se ljudje ne lovijo takole kot OP 1+ mesec in lahko takoj ukrepajo ker vedo ali je OK poslano ali ne?


Meni bi koristilo, če se vam razpredelnico ljubi dopolniti!

Trismegistus ::

AEx_1-7 je izjavil:


En azuren primer AESS, PostNL:

27-09-2021 04:37 The item is pre-advised to PostNL
27-09-2021 05:38 The item is ready for shipment
27-09-2021 06:23 Pre-declaration of the item has been received by customs
29-09-2021 14:42 The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed
04-10-2021 05:44 Consignment received at the PostNL Acceptance Centre
04-10-2021 06:44 Item is cleared by customs
04-10-2021 06:51 Item has been cleared by customs
04-10-2021 16:14 The item is at the PostNL sorting center
je tudi ze pobrano vceraj v NLGDMB in na poti proti SILJUA, kamor pride v cetrtek/petek ...


27 min carinskega postopka proti cca. 2 tednoma ždenja v skladišču na Pošti Slovenije pove vse. Pa sem prepričana, da se operativci v obeh podjetjih zelo trudijo, ampak kaj, ko evidentno PS dela nekaj narobe (v medijih se da prebrati o zdrahah in menjavah v upravi). AEx_1-7, odličen zapis!

AEx_1-7 ::

Trismegistus je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


En azuren primer AESS, PostNL:

27-09-2021 04:37 The item is pre-advised to PostNL
27-09-2021 05:38 The item is ready for shipment
27-09-2021 06:23 Pre-declaration of the item has been received by customs
29-09-2021 14:42 The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed
04-10-2021 05:44 Consignment received at the PostNL Acceptance Centre
04-10-2021 06:44 Item is cleared by customs
04-10-2021 06:51 Item has been cleared by customs
04-10-2021 16:14 The item is at the PostNL sorting center
je tudi ze pobrano vceraj v NLGDMB in na poti proti SILJUA, kamor pride v cetrtek/petek ...


27 min carinskega postopka proti cca. 2 tednoma ždenja v skladišču na Pošti Slovenije pove vse. Pa sem prepričana, da se operativci v obeh podjetjih zelo trudijo, ampak kaj, ko evidentno PS dela nekaj narobe (v medijih se da prebrati o zdrahah in menjavah v upravi). AEx_1-7, odličen zapis!


Saj veste, drzavne firme, pa PR ... ampak 'super' postna zgodba je tista iz Portugalske ... CTT Correios de Portugal ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

recmajkemi ::

pygmalion je izjavil:


Moja malo večja statistika - 8 UZ paketov, vsi ignore, noben ni prišel. Kot rečeno, pa bi iz ekoloških razlogov raje videl, da si jih na PS razdelijo, kot da gre v neekološko uničenje. Vračilo na Kitajsko je precej mala verjetnost, vse roba minimalne vrednosti.

...

PS ne vrača robe na Kitajsko ampak prodaja cele sobe neprevzetih pošiljk najboljšemu ponudniku podobno konceptu "Storage wars" oddaji. Cca 500 €/m3, kupec ne ve kaj se v paketkih nahaja.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

darkolord ::

Ne nabijaj.

OK.d ::

:)):)):))
LPOK.d

recmajkemi ::

darkolord je izjavil:

Ne nabijaj.

Mogoče si pa PS res dela stroške s pošiljanjem nazaj...:|
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

pygmalion ::

Trismegistus je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:



@Pyg --> kaj dopolnimo seznam se s pravilnimi TN, da se ljudje ne lovijo takole kot OP 1+ mesec in lahko takoj ukrepajo ker vedo ali je OK poslano ali ne?


Meni bi koristilo, če se vam razpredelnico ljubi dopolniti!


Do petka bom dopolnil razpredelnico v koordinaciji z AEx.

5tr00p ::

rs1975 je izjavil:

Zdravo,

a bo za tole še kakšen dodaten strošek?

https://www.banggood.com/POCO-F3-Global...


Ne, vse preko EU Priority Line iz Banggooda je brez dajatev, preverjeno.

snq819 ::

Pozdrav

Ali ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem z Aliexpressa na podjetje? Manjše zadeve, nekje 500-1.000€.

Vprašanje je: kako
- ali naročiti brez ddv - in urejati v Sloveniji
- ali imeti kasneje možnost uveljavljati kot že plačan vstopni ddv

Kakšne izkušnje, postopek?
Vnaprej hvala za odgovore.

AEx_1-7 ::

snq819 je izjavil:

Pozdrav

Ali ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem z Aliexpressa na podjetje? Manjše zadeve, nekje 500-1.000€.

Vprašanje je: kako
- ali naročiti brez ddv - in urejati v Sloveniji
- ali imeti kasneje možnost uveljavljati kot že plačan vstopni ddv

Kakšne izkušnje, postopek?
Vnaprej hvala za odgovore.


Na AE posredujete VAT stevilko in boste lahko kupili brez placila DDV v naprej ... potem je pa tukaj v SI klasicni uvozni postopek preko spediterja in polnega carinskega postopka, ki ni poceni.

Ce gre za manjse stvari, verjetno ne bo racunice ... ce ste s.p. pa sploh ne, ce rabite za lastne potrebe ... za preprodajo, pa kot zgoraj napisano ... ampak tam boste verjetno sli direkt na BABA, ne AE? Pravi naslov je vase racunovodstvo, ki pozna ECL uvoze za pravne osebe.

Parkrat na leto, ali vsak teden 1.000 EUR?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

snq819 ::

AEx_1-7 je izjavil:

snq819 je izjavil:

Pozdrav

Ali ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem z Aliexpressa na podjetje? Manjše zadeve, nekje 500-1.000€.

Vprašanje je: kako
- ali naročiti brez ddv - in urejati v Sloveniji
- ali imeti kasneje možnost uveljavljati kot že plačan vstopni ddv

Kakšne izkušnje, postopek?
Vnaprej hvala za odgovore.


Na AE posredujete VAT stevilko in boste lahko kupili brez placila DDV v naprej ... potem je pa tukaj v SI klasicni uvozni postopek preko spediterja in polnega carinskega postopka, ki ni poceni.

Ce gre za manjse stvari, verjetno ne bo racunice ... ce ste s.p. pa sploh ne, ce rabite za lastne potrebe ... za preprodajo, pa kot zgoraj napisano ... ampak tam boste verjetno sli direkt na BABA, ne AE? Pravi naslov je vase racunovodstvo, ki pozna ECL uvoze za pravne osebe.

Parkrat na leto, ali vsak teden 1.000 EUR?


Ne, bolj 1x zadeva. Nekaj takega:
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Na prvi povezavi pošiljajo preko DHLja, druga je loterija.

Sem šele začel zbirati informacije. Se (še) ne mudi, tako da bo še čas preveriti tudi na fursu/carini in pri špediterju. Ampak je zgledalo smiselno najprej preveriti ali že ima kdo izkušnje.

Torej, DDVid/VATno posredujem trgovcu na AEx ali vpišem pri kreiranju accounta (bi verjetno za tisto zadevo skreiral ločen acc.) ? ...no, sicer bom itak sproti spraševal, ko pride na vrsto. Ali "zatežil" takrat.

Hvala za odgovor. In za zelo hiter odziv.

AEx_1-7 ::

snq819 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

snq819 je izjavil:

Pozdrav

Ali ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem z Aliexpressa na podjetje? Manjše zadeve, nekje 500-1.000EUR.

Vprašanje je: kako
- ali naročiti brez ddv - in urejati v Sloveniji
- ali imeti kasneje možnost uveljavljati kot že plačan vstopni ddv

Kakšne izkušnje, postopek?
Vnaprej hvala za odgovore.


Na AE posredujete VAT stevilko in boste lahko kupili brez placila DDV v naprej ... potem je pa tukaj v SI klasicni uvozni postopek preko spediterja in polnega carinskega postopka, ki ni poceni.

Ce gre za manjse stvari, verjetno ne bo racunice ... ce ste s.p. pa sploh ne, ce rabite za lastne potrebe ... za preprodajo, pa kot zgoraj napisano ... ampak tam boste verjetno sli direkt na BABA, ne AE? Pravi naslov je vase racunovodstvo, ki pozna ECL uvoze za pravne osebe.

Parkrat na leto, ali vsak teden 1.000 EUR?


Ne, bolj 1x zadeva. Nekaj takega:
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Na prvi povezavi pošiljajo preko DHLja, druga je loterija.

Sem šele začel zbirati informacije. Se (še) ne mudi, tako da bo še čas preveriti tudi na fursu/carini in pri špediterju. Ampak je zgledalo smiselno najprej preveriti ali že ima kdo izkušnje.

Torej, DDVid/VATno posredujem trgovcu na AEx ali vpišem pri kreiranju accounta (bi verjetno za tisto zadevo skreiral ločen acc.) ? ...no, sicer bom itak sproti spraševal, ko pride na vrsto. Ali "zatežil" takrat.

Hvala za odgovor. In za zelo hiter odziv.


NE, urediti morate da vam AE ne obracuna VAT na checkout, ne pri prodajalcu, oni itak nimajo nic s tem ... AE Customer Service kontaktirajte in povejte kaj bi radi ...

Pogledam linke ...
OBA LINKA STA SCAM
LiFePO4 iscite direkt na Alibabi, prodajalec uredi DDP in dobite FCO SI, tudi za vzorce, ni treba da vzamete 100 kos.

Ce slucajno najdete dobro ceno za
LiitoKala Lii-70A 3.2V 32700 6500mAh LiFePO4
se priporocam ... reciva 48 kos $160 (Lii-70A 3.2V 32700)


Kljucno je vase racunovodstvo, ker zadeva ima lahko neprijetne posledice, ce stvari kjerkoli niso skladno s predpisi, ker kazni za pravne osebe (d.o.o.) v primeru (poskusa) utaje DDV niso hec, in spravijo se na male ribe, ki/ker se ne morejo ucinkovito braniti (sodno pa sploh ne), ker bananarja pustijo se vedno lepo pri miru ...

From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Okapi ::

DDV itak obračunavajo samo za robo do 150 evrov. Kar je več, gre vse po starem, enako za fizične in pravne osebe.

snq819 ::

AEx_1-7 je izjavil:

snq819 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

snq819 je izjavil:



Ne, bolj 1x zadeva. Nekaj takega:
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Na prvi povezavi pošiljajo preko DHLja, druga je loterija.

Sem šele začel zbirati informacije. Se (še) ne mudi, tako da bo še čas preveriti tudi na fursu/carini in pri špediterju. Ampak je zgledalo smiselno najprej preveriti ali že ima kdo izkušnje.

Torej, DDVid/VATno posredujem trgovcu na AEx ali vpišem pri kreiranju accounta (bi verjetno za tisto zadevo skreiral ločen acc.) ? ...no, sicer bom itak sproti spraševal, ko pride na vrsto. Ali "zatežil" takrat.

Hvala za odgovor. In za zelo hiter odziv.


NE, urediti morate da vam AE ne obracuna VAT na checkout, ne pri prodajalcu, oni itak nimajo nic s tem ... AE Customer Service kontaktirajte in povejte kaj bi radi ...

Pogledam linke ...
OBA LINKA STA SCAM
LiFePO4 iscite direkt na Alibabi, prodajalec uredi DDP in dobite FCO SI, tudi za vzorce, ni treba da vzamete 100 kos.

Ce slucajno najdete dobro ceno za
LiitoKala Lii-70A 3.2V 32700 6500mAh LiFePO4
se priporocam ... reciva 48 kos $160 (Lii-70A 3.2V 32700)


Kljucno je vase racunovodstvo, ker zadeva ima lahko neprijetne posledice, ce stvari kjerkoli niso skladno s predpisi, ker kazni za pravne osebe (d.o.o.) v primeru (poskusa) utaje DDV niso hec, in spravijo se na male ribe, ki/ker se ne morejo ucinkovito braniti (sodno pa sploh ne), ker bananarja pustijo se vedno lepo pri miru ...

From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center.


Poskusil porezat del predhodnega besedila - če slučajno izgleda čudno.

Linka sta podana kot primer. Ne prodajalec ne roba še nista dokončno izbrana.

Ponovno hvala.

Za nadaljevanje preusmerjam na ZS, da ne utrujava ostalih. A ne več danes.

AEx_1-7 ::

Okapi je izjavil:

DDV itak obračunavajo samo za robo do 150 evrov. Kar je več, gre vse po starem, enako za fizične in pravne osebe.


Sicer ne vem od kod crpate tele info ... ker ljudje veselo kupujejo telefone na AE za 500 EUR+ in placujejo VAT AE ... morda jih pa zavajajo ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

pygmalion ::

Petkov pregled kurirskih služb (od najbolj priporočljivega/zanesljivega do najmanj priporočljivega/zanesljivega)
Odslej vsaki drugi teden če ni sprememb.















sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
AliExpress Standard Shipping LxoooooooooHU, RxoooooooooNL registered
AliExpress Saver Shipping UxoooooooooHU*, UxoooooooooBE*  
Special Line-YW PRoooooooooYP -> LLoooooooooLU, VRoooooooooYP -> LxoooooooooBE registered
Cainiao Super Economy LP0ooooooooooooo -> UxoooooooooBE*  
Cainiao Super Economy for Special Goods LP0ooooooooooooo -> (SYxxxoooooooo_oooooooooooooo) -> 300oooooooooo (DE)  
Cainiao Super Economy Global LP0ooooooooooooo & Soooooooooooooo -> UxoooooooooBE*  
verjetno sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Cainiao Heavy Parcel Line    
nesprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Seller's Shipping Method različno različno
China Post Registered Air Mail RxoooooooooCN registered
China Post Air Parcel RxoooooooooCN registered
China Post Ordinary Small Packet Plus Soooooooooooooo -> UxoooooooooCN  

x = črka, o = številka, -> = sprememba sledilne številke, * = možna konsolidacija/združitev pošiljk v LxoooooooooHU
««
127 / 190
»»