» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
38 / 190
»»

matobeli ::

Pomojem je kombinacija obeh. Jasno da je nekaj sumljivega če mi pride v kaselc v istem dnevu 7 paketkov, naročeni pa različno, od različnih prodajalcev v času nov-dec.

Tam kjer s poštarjem lahko celo poklepetaš (predmestja, podeželje) in ga poznaš že praktično cel lajf, se marsikaj zve. Tudi naš poštar ("biser" moderne tehnologije) ve kaj povedat.

thaddeus ::

matobeli, sam nebi mogo lepše povedat!

MIHAc27 ::

Tudi Kitajci ne pošiljajo vsak dan z avijonom. Kolikor gledam trackinge, traja kak dan 2 da pride do letališča, tam čaka 1 teden ali 2, potem ko 'odleti' pa se spet čaka 1-2 tedna da EU carina sprosti.
Ne verjamem da imajo Slo cariniki velik zaostanek. Ponavadi ko mi tracking reče, da je prispelo v mojo državo, že naslednji dan ali 2 zadevo dobim.

FireSnake ::

Naši sigurno ne bremzajo (po mojih izkušnjah so zelo hitri).

Kitajci pa, kot kitajci ... po novem sem zvedel, da imajo celo fake tracking številke.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Poceni kitajska poštnina deluje tako, da pošiljke čakajo na poceni prevoz - ko kakšno tovorno letalo nima vseh zmogljivosti prodanih po normalni ceni, objavijo "last minute" ponudbo in gre gor nekaj paketov. Ostali čakajo na naslednjo priložnost.

borisk ::

ja, en avion gre iz shenzena, pa en pa pol iz shanghaja na teden. mislim da vam ni jasn obseg pošte ki gre iz kitajske

China Postal Airlines @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

MIHAc27 ::

FireSnake je izjavil:


Kitajci pa, kot kitajci ... po novem sem zvedel, da imajo celo fake tracking številke.


Nič novega. Aliexpress pač zahteva od svojih prodajalcev tracking (Za ebay ne vem). Ker tracking stane, mi pa naročamo stvari po 1-5€ dajo raje lažne tracking številke.
Sej večina vseeno normalno pride.

bauci ::

Izgleda, da je res prišel en konjtener robe iz Kitajske v Slovenijo. Danes sem dobil obvestilo, da sta dva izdelka od treh prišla v Slovenijo.

next3steps ::

Kitajci dosegajo hitrost Pošte Slovenije. 6 dan od naročila je pošiljka že v Sloveniji.:))

seba-beba ::

Zdravo!

V novembru narocil stvar iz AE, vendar se do sedaj ni prisla. Poleg tega tudi tracking number ni pravilen.
Naj najprej kontaktiram prodajalca?
Naj najprej odprem disute?

Oz. kaksne so moje moznosti?
Hvala

TOP ::

Kaj si čakal toliko časa odprt disute ti verjetno ne bo pustilo,ker je predolgo časa.

seba-beba ::

Zaenkrat mi piše tole (naročeno 18.11.):

Your order should arrive within 24-50 Days.
If your order does not arrive on 2018-02-16, you can apply for a refund by opening a dispute.

Torej kontaktirati prodajalca ali kar odpreti dispute? Ali počakati na 16.2.?

Okapi ::

Počakaš do 16. in se potem pritožiš, da robe nisi dobil.

Jst ::

Kako ti je pa ratalo, da nimaš trackinga?

Jaz sem ugotovil, da je najbolje plačati za pošto prek Nizozemske, kadar naročam iz fasttech/gearbest/3fvape.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OvCa77 ::

Jst je izjavil:

Kako ti je pa ratalo, da nimaš trackinga?

Jaz sem ugotovil, da je najbolje plačati za pošto prek Nizozemske, kadar naročam iz fasttech/gearbest/3fvape.

Bolje biti brez, je manjša verjetnost, da te upali carina. Če ne dobiš itak zahtevaš refund.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mulc007 ::

Vidim da je v zgornji vrstici možnost izbire želene valute. Iz dolarja sem dal v evro...ali mi s tem ni več treba plačati fee zaradi pretvorbe valute?

matobeli ::

Ni treba.

Obstaja pa možnost da so uporabili slab (zate) tečaj.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Ni treba.

Obstaja pa možnost da so uporabili slab (zate) tečaj.


Zalo slab, ja.

mulc007 ::

Kako lahko izberejo slab tečaj...ali ni fiksen?
Naj dam nazaj na dolar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:

Kako lahko izberejo slab tečaj...ali ni fiksen?
Naj dam nazaj na dolar?


Imaš Diners?

St235 ::

mulc007 je izjavil:

Kako lahko izberejo slab tečaj...ali ni fiksen?
Naj dam nazaj na dolar?


Izračunaj, lenoba jedna. Kako naj mi vemo kaj je bolj ugodno?

Tečaji niso niti pod razno fiksni in ponudniki kot so aliexpress/paypal/ebay praviloma uporabljajo precej slabe tečaje oziroma so le ti praviloma manj ugodni kot tečaji bank. Koliko pride v tvojem konkretnem primeru pa brez kristalne krogle ne moremo vedet. Če si eden od naivnežem, ki se pusti lupit vsakemu kekcu, ki pride mimo ne pozabi še na fee, ki ga nekatere banke zaračunavajo za pretvorbo valut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mulc007 ::

Kje lahko vidim te tečaje in podatke da bom lahko izračunal?

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:

Kje lahko vidim te tečaje in podatke da bom lahko izračunal?


Samo primer, sicer gre za menjavo paypal:

Samo info:
Nabavil sem izdelek v vrednosti 39,99 USD.
Paypal ponudi izbiro, da naredim njihovo menjavo bi me koštalo 33,96 EUR. Ker sem se odločil za menjavo na mastercard N26 kartici so me obremenili le 32,31 EUR. Ni hude razlike, vendar pri večjih zneskih se kar nabere.

FoxKnox ::

mulc007 je izjavil:

Kje lahko vidim te tečaje in podatke da bom lahko izračunal?

Menjava na Aliju danes je 1.22 USD-EUR (1 EURO =1.22 USD). V mobile app. imaš pod nastavitvami Currency converter, pa pač preračunavaš. Če je isto na Desktop pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

mulc007 ::

Če povzamem moram primerjati aliexpressov tečaj, kateri se dnevno spreminja, in tečaj ki ga ima banka pri kateri imam viso, k temu pa dodati še morebitni fee ki ga banka zahteva za pretvorbo.

Tečaj banke in fee preverim na banki.
Kje na Aliexpress.com pa najdem trenutni tečaj?

Jst ::

Sedaj pa ne vem. Ali naročaš malenkosti, po par EUR brez trackinga, ali do 120 EUR, kjer se pretvorba sicer še ne pozna toliko ampak nočeš večjega carinjenja, ali pa za 700 nov DJI quadcopter, kjer bi pa se nabralo za 20-40EUR, če izbereš najslabšo pretvorbo možno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mare2 ::

Če tole naročim iz Španske lokacije, ali bom plačal carinske dajatve?

Če ima kdo morda zanesljiv odgovor. :)

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

techuser ::

Jaz sem naročil izdelek preko aliexpressa, ki je bil približno 130 EUR, plačal sem poštnino DHL 65 EUR, ker je bila to najcenejša možnost. Dobil sem v približno tednu dni, vendar so mi potem dodali še približno 20% davka in 10% carine. V ceno za obdavčitev so vzeli kar celoten znesek, ki je bil približno 200 EUR in potem sem plačal še dodatnih 65 EUR, kar je bilo vse skupaj 265 EUR. Vendar je izdelek še vedno cenejši kot po evropskem amazonu, tako da se mi je splačalo. Sem pa prihranil 30 EUR poštnine, ker so najprej poslali v Ljubljano na naslov nekoga drugega in potem sem jim rekel naj mi pošljejo v okolico Ljubljane pod območno enoto, ki ne spada pod remote area. DHL je pošiljko predal pošti slovenije in tako sem dobil zastonj na dom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Jst ::

Jaz sicer nisem naročil iz AliE, ampak GearBest in DX in so mi poštnino odbili od zneska za DDV. Carinjenje je bilo enako (isti znesek).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

leeon ::

Jst je izjavil:

Jaz sicer nisem naročil iz AliE, ampak GearBest in DX in so mi poštnino odbili od zneska za DDV. Carinjenje je bilo enako (isti znesek).


kolikor imam jaz izkušnje, se je vedno tudi poštnina upoštevala pri izračunu zneska za DDV. v nasprotnem primeru bi vsi trgovci izdelek za 100 eur prodajali po 1 eur + 99 eur poštnine

MIHAc27 ::

Mare2 je izjavil:

Če tole naročim iz Španske lokacije, ali bom plačal carinske dajatve?

Če ima kdo morda zanesljiv odgovor. :)

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-...


Kolikor berem komentarje iz Španije res pošiljajo in hitro pride. Noben ni napisal, da so kaj extra plačali.
Lahko pa, da cariniki samo niso tako pozorni, ker je iz Španije paket in ne Kitajske.

k3k3tz ::

Če so uvozne dajatve že plačane, dobiš paket domov brez dodatnih stroškov. Bolj verjetno pa je, da je ta roba v carinskem skladišču in dajatve v EU še niso plačane. Tak paket dobi gor nalepko in konča ravno tako na carinski pošti.

DarwiN ::

Zanimiva dilema:

Ogledujem si te čevlje. Prvotna cena 31.79$, -2$ kupon od trgovine, plus tega pa ima AE do jutri anniversary razprodajo in imaš -5$ kupone ob skupnem nakupu nad 40$.

Končna cena teh čevljev tako znaša 31.79$ - 2$ - ~3.6$ = 26.2$.... Torej pod 22€ in potemtakem oproščeno davka.

Hudič pa je, ker pri detajlih o nakupu ni upoštevanih tistih 5$ AE popusta, saj se ta vrednost procentualno porazdeli na vso košarico in obračuna naknadno... Skratka, pri order details bo navedena cena 29.79, tista dejanska cena (26.2$) pa je razvidna zgolj pod "Your orders", torej preden klikneš na specifičen "order details".

Zdaj pa vprašanje. Ali prodajalcu napisat, naj navede vrednost 26.2$ in ali bodo naši "cariniki" to upoštevali (potem bi jim moral posredovat dva screenshota- "my orders" in "order details")? Seveda ne bi rad plačal 5€ stroška zaradi napačno navedene vrednosti in povrh tega še davek. Se je že kdo srečal s takšnim hecom? :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Pošlješ samo tisti izpis, kjer je nižja cena. Lahko potem tudi še izpis kreditne kartice.

DarwiN ::

Tkole zgleda na primeru:

Pod "my orders" je navedena prava cena (13.16$), vendar pa ni nobenih detajlov, kot je tracking številka paketa:


Pod "order details" pa so vsi podatki, ampak ni obračunan tisti popust in torej cena ni prava (15.03):


Izpisek kreditne ne pomaga, I guess, ker so tam navedena le skupna plačila, ne zneski posameznih izdelkov. Mah, če bo volja, bom tvegal in testiral. Načeloma se mi ne ljubi jajčkat zaradi nekih usranih čevljev. Thanks. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkolord ::

Problem s temi kuponi je, da to ni isto kot popust oz. znižanje.

Če ti nekaj plačaš s kuponom, se šteje enako, kot da si to plačal z denarjem (kar je logično). Torej ti kuponi nič ne znižajo vrednosti in s tem dajatev.

Pri zgornjih čevljih je torej transakcijska vrednost vseeno 31.79$.

DarwiN ::

Ha! Ja, ampak najbrž v tem primeru na carinski pošti tega ne obravnavajo na tak način. Jaz sem jim vedno poslal podatke s končno plačano ceno in nisem imel težav.

Pod "order details" namreč nikjer nič ne piše o kakšnih kuponih.. Spodaj desno enostavno piše "total amount", kar predstavlja končno/nižjo ceno, tko da se lahko sklepa, da si pač vnesel kodo za popust ali whatever.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mare2 ::

DarwiN je izjavil:

Ha! Ja, ampak najbrž v tem primeru na carinski pošti tega ne obravnavajo na tak način. Jaz sem jim vedno poslal podatke s končno plačano ceno in nisem imel težav.

Pod "order details" namreč nikjer nič ne piše o kakšnih kuponih.. Spodaj desno enostavno piše "total amount", kar predstavlja končno/nižjo ceno, tko da se lahko sklepa, da si pač vnesel kodo za popust ali whatever.


Imaš prav. Včeraj sem govoril s carinsko usl. Tile kupončki na Aliekspresu znižujejo c. vrednost. Sva šla konkretno skoz na mojem primeru za powerbank.

_Denny_ ::

https://carinska.posta.si/Help/Import

  • Vrednostni kuponi, ki jih v zadnjem času vse pogosteje pošiljajo spletni trgovci, se ne upoštevajo pri carinski vrednosti blaga – so le vaba za kupce. Ravno tako se ne upoštevajo dobropisi ali ugodnosti, zbrane pri spletnem trgovcu.
  • Pri carinski vrednosti blaga se upoštevajo popusti (jasno in nedvoumno označeni), znižane cene izdelkov (jasno označene) in npr. izlicitirane – plačane cene.

Verjetno upoštevajo nižjo ceno, če nikjer ne piše nič o kakih kuponih. Sam jim vedno pošljem 2 screenshota (My Orders, Order Details) in txt file z linkom do snapshota.

Zanimivo bi bilo zvedeti kaj se zgodi, če ti uspe dobiti nekaj dražjega (>100€) iz Freebies - upoštevajo plačan 0,01€ ali iščejo pravo vrednost pri drugih trgovcih?
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

scipascapa ::

Če imate naročilo za 60€ ga je bolje razbiti na 3 dele?

DarwiN ::

Good info, Mare in Denny.

scipascapa je izjavil:

Če imate naročilo za 60€ ga je bolje razbiti na 3 dele?

Če naročaš več izdelkov od istega AE prodajalca, potem je bolje razdeliti, ja.... Če pa naročaš več manjših izdelkov v skupni vrednosti 60€ iz različnih AE trgovin, potem pa ni treba ločeno naročat.

Mimogrede, kdor pogosto kupuje na AE, se splača namestit mobilno aplikacijo. Je praviloma ~2% popusta.. Sicer drobiž, ampak sej lahk košarico napolniš na PC-ju in potem na telefonu/tablici samo zaključiš nakup, torej trije kliki.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mare2 ::

DarwiN je izjavil:


Mimogrede, kdor pogosto kupuje na AE, se splača namestit mobilno aplikacijo. Je praviloma ~2% popusta.. Sicer drobiž, ampak sej lahk košarico napolniš na PC-ju in potem na telefonu/tablici samo zaključiš nakup, torej trije kliki.


Verjetno samo, če je tako označeno.
Get our app to see exclusive prices

DarwiN ::

Verjetno samo, če je tako označeno.
Get our app to see exclusive prices

Od zadnjih ~20 kupljenih artiklov, odkar sem namestil ta app, samo eden ni imel popusta. V povprečju nekje 1,5% nižja cena. Pač se nabere par evrov. Ne vem pa, kako je pri kakšnih tehničnih izdelkih, robostkih sesalcih, ipd...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

darwin: je isti prodajalec da....

hm samo paypala pa ne vidim, kje imaš potem zaščito?

https://www.aliexpress.com/item/Thread-...

se dobijo kje kake kode?

Zgodovina sprememb…

pixelzgaming ::

scipascapa je izjavil:

hm samo paypala pa ne vidim, kje imaš potem zaščito?


Dokler se tvoj nakup ne zaključi, aliexpress ne posreduje denarja trgovini, ki ti je zadevo prodala. Šele ko ali stisneš, da si zadevo prijel, ali pa poteče protection (60-75 dni nekje + če imaš željo lahko pišeš trgovini, da ti podaljšajo). Ali vstopi samo, če imaš problem in se s trgovino ne moreš zmeniti za povračilo denarja.

V primeru, da izdelka ne dobiš (preden poteče protection) pišeš trgovini, da izdelka nisi prejel in kaj storiti. Dopišeš naj ti podaljšajo protection za nekaj dni. V veliki večini ti bodo povrnili denar, če ti ga ne lahko escelataš dispute in vstopi AliExpress, ki ti povrne denar.

Imam za 26 strani naročil in do sedaj se je zgodilo, da denarja nisem dobil nazaj 2x, kjer sem v obeh primerih bil kriv sam, ker sem na predmete pozabil in nisem odprl dispute. Stvari so bile v vrednosti cca. 2€ in 12€.

Tako da ko oddaš naročilo, spremljaš kdaj se bo naročilo zaprlo


par dni preden se naročilo zapre, pišeš trgovini kako je na stvari
 primer

primer


lahko se zmenita na različne načine dalje, lahko ti dajo paypal ali kakorkoli. Če ti ne odgovarjajo escalataš dispute. Na koncu dobiš denar nazaj

Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

hotig ::

Torej...al se men meša al ne razumem vsega skupaj, nevem, zato bi prosil nekoga, ki je že imel iskušnje z dispute-om in reševanjem da mi odgovori. Sicer sem prebral veliko strani pred to odločitvijo ampak na koncu je vseeno prišlo do tega (ker po skoraj treh mesecih in podaljševanju časa dostave izdelka nisem dobil, ostalo pa je še 3 dni za purchase protection) in sem danes pač začel postopek okoli 9h. Ob 13h mi piše da je vse končano (Dispute Finished)in da mi vračajo denar (Your refund progress). Zdej pa še to na koncu vseh sporočil: AliExpress' Judgment Proposal: Refund Only EUR € XY,xy (ceno sem pač jst izbrisal). Zdej al jst to prav razumem in mi bojo vrnili denar?

Mare2 ::

Poglej na kartico. :)

hotig ::

@Mare2
No ja, glede na to da je pri nas danes praznik in na to kako delujejo naše banke bom imel mogoče jst tudi jutri praznik :)

Mare2 ::

hotig je izjavil:

@Mare2
No ja, glede na to da je pri nas danes praznik in na to kako delujejo naše banke bom imel mogoče jst tudi jutri praznik :)


A nimaš spletnega vpogleda?

BorutK-73 ::

Traja tudi do teden dni da vrnejo denar.

Zgodovina sprememb…

««
38 / 190
»»