» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
23 / 189
»»

OK.d ::

In zato čedalje več držav ne pošlji k nam - poštenost.press

p.s.enkrat balkanec vedno balkanec
LPOK.d

PrihajaNodi ::

Zakaj bi ga moral placati? Jaz bi mu ga poslal nazaj in placal postnino.

Pithlit ::

MIHAc27 je izjavil:

... in seveda si prodajalca potem obvestil, in pošteno plačal izdelek, a ne?

Jaz sem. Do sedaj še vedno.
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

Ponavadi kupim ovitke zraven telefona. Tokrat bi pa dodatno naročil dve stvari. Tempered glass + ovitek.
Prodajalec je isti. Kupil bi ovitek za 8$ + glass za 3$. Pri ovitku da avtomatsko China Registered Airmail (ker je 7$+), pri TG pa tisto varianto brez tracking.
Vprašanje : Ali lahko kako naredim, da bo naenkrat šlo od njih v enem paketu, brez da doplačam še 2$ za Registered Airmail pri ovitku?

Pithlit ::

Kaj ko bi, namesto nas (ki smo od Kitajske oddaljeni ene tolko kot ti) vprašal prodajalca?
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

Mater, to je bilo pa hitro. Navajen sem da po enajsti uri kitajci zaprejo "Chat Now".

MIHAc27 ::

Verjetno sploh ne rabiš narediti nič drugega, kot obe stvari naenkrat naročit. Pod opombo seveda lahko napišeš, naj ne razdelijo paketa na 2, ampak tudi njim se gre, da manjkrat pošiljajo. Free shipping ni čisto zastonj.

z3ro ::

Kako to da ko puščam feedback po nakupu enkrat dobim feedback score enkrat pa ne? Pa vedno naredim enako.

OvCa77 ::

to da seller in je od njega odvisno
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

__Devil__ ::

Prvič naročil 5m rgb led trak komplet za ~ 8€, 1 led lamp rgb z daljincem 2€, folija za ipod 0.45€, vse prispelo v 7-9 dni od plačila v eni pošiljki. Danes sem spet nekaj naročil za 7€.. wish me luck :)

gansta ::

A alahko linke za vse kar si naročil zgoraj ? Hvala

A res v 7 dneh, ker meni hodi navadno 1 mesec.

__Devil__ ::

klekej ::

A še komu al samo meni ne kaže več "mobile only deal", ko gledam preko računalnika? Ko grem na aplikacijo prek telefona mi pokaže, če je cena znižana. Sigurno mi je prej tudi preko računalnika..

http://www.aliexpress.com/item/DC12-24A...

gansta ::

ne kaže tudi pri meni več...

kupim9 ::

A je že kdo plačeval z maestro kartico, ker vidim da jo podpirajo ?

__Devil__ ::

Imam mastercard od NKMB in sem že uspešno plačal par izdelkov in večino že dobil. Lahko plačaš tudi preko aplikacije, ki zadevo še bolj poenostavi.

Ales ::

Maestro in Mastercard ni ista zadeva.

seba-beba ::

Zanimalo bi me sledeče:

- pravkar sem se registrial na Aliexpress. Ali dobiš po opravljeni registraciji na svoj email kakšen potrditveni email? Namreč jaz nisem dobil ničesar...
- ali lahko za nakup uporabim Maestro ali Viso electron? Sem namreč pri Abanki, kjer uporabljem debetno kartico za Paypal.

Hvala

slodreamer ::

"Viso electron" zagotovo lahko, glede maestra pa jaz ne bi vedel.

seba-beba ::

Hvala za odgovor.

Kako pa je glede potrditvenega maila? Pri registraciji je sicer pisalo, da naj bi ga poslali, vendar nisem dobil ničesar (tudi pod spam ne). Je to kaj narobe?

MIHAc27 ::

če se lahko brez težav logiraš notri... pol ni panike.

Lahko pa za finto se odjaviš, pa klikneš da si pozabil geslo. Če prileti za resetiranje na pravi email naslov.

Blazz ::

info za vse k imate account na aliexpressu. Očitno so jim vdrl v accounte, eden izmed teh je bil tudi moj account, in so mi spremenil email, tako da se niti logirat več nisem mogel. Že prejšni teden sem odprl ticket, k naj bi bil rešen v 2 dneh, pa še kar nič... customer support pa mi pravi da imajo na tisoče requestov... aja pa strong pass sem imel tko da... moral sem pa zarad tega tud viso elektron zamenjat, hvala bogu mi niso nič sunil

Okapi ::

A so kaj obveščali o vdoru?

WaterBoy ::

Buggy je izjavil:

a je ze kdo dobil denar nazaj od aliexpressa za tiste quadkopterje...order je bil namrec z njihove strani zaprt. A pridedenar na kreditno nazaj ali ostane na mojem accoutu?

Ja. Narocal sem 2 in sem za oba dobil denar nazaj. Saj govoris o hexi za 10?

Blazz ::

Okapi je izjavil:

A so kaj obveščali o vdoru?


nope, imam filing, da zaenkrat hočejo to nekako tiho rešiti...

OK.d ::

Ja problem zdaj imajo tisti, kateri imajo povezano bančno kartico na svojem računu.
Tisto posiljevanje s tem je kar moteče.
Skoraj enako to počne tudi amazon:P
LPOK.d

MIHAc27 ::

Jah, točno zato jaz nočem dodati svoje kartice v njihov wallet, al kaj že imajo, čeprav imam prav tako Visa electron, kjer mi teško veliko škode naredijo. Cifre znam pa že skorej napamet.

OvCa77 ::

OK.d je izjavil:

Ja problem zdaj imajo tisti, kateri imajo povezano bančno kartico na svojem računu.
Tisto posiljevanje s tem je kar moteče.
Skoraj enako to počne tudi amazon:P

jaz jo imam tudi povezano, mi pa niso spremenili mejla. Zaenkrat se ne bom sikiral za prepaid viso, dokler ne kaj zmanjka dol.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Blazz ::

OK.d je izjavil:

Ja problem zdaj imajo tisti, kateri imajo povezano bančno kartico na svojem računu.
Tisto posiljevanje s tem je kar moteče.
Skoraj enako to počne tudi amazon:P


ja jaz sem moral zamenjati viso electron, cena 5,2 eur.

Bellzmet ::

Kje pa se to vidi, če imaš povezano kartico?

iscempredlog ::

Tole mi je prvič izpisalo na 17track.net: Slovenia Ljubljana, to Exchange Bureau

A to pomeni, da bo carina odprla pošiljko?

Okapi ::

Ne. Carina je Customs.

Perkowich ::

Evo pa bom se js podal mnenje. Na aliexpressu imam ze na nekaj 100€ narocil (A3 member) Kar se tice carine mi od 75+ narocil carina ni skor nikol tezila. So mi pa enkrat hotl carino racunat, vendar mi jo je prodajalec iz aliexpressa povrnil. Kar se tice refundov gre vse brez problema. Nek wifi repeater ni delal, sem odprl dispute,opisal tezavo in dobil 100% refund. Tako da narocanje iz kitajske ni nek bav bav. :-)

OvCa77 ::

Blazz je izjavil:

OK.d je izjavil:

Ja problem zdaj imajo tisti, kateri imajo povezano bančno kartico na svojem računu.
Tisto posiljevanje s tem je kar moteče.
Skoraj enako to počne tudi amazon:P


ja jaz sem moral zamenjati viso electron, cena 5,2 eur.

Pr meni je 9€, zaenkrat ne bom, ker so vedno gor majhne vsote
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

klekej ::

Okapi je izjavil:

Ne. Carina je Customs.


A carina res odpre čisto vse pakete, ki so izven EU al tamale spustijo čez?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

m3k ::

Bellzmet je izjavil:

Kje pa se to vidi, če imaš povezano kartico?


https://intl.alipay.com/user/queryUserB...

 Alipay

Alipay

Pithlit ::

Perkowich je izjavil:

Tako da narocanje iz kitajske ni nek bav bav. :-)

Nekateri to vem že par (deset)let... drugim je pa vsakršna tujina (tudi, recimo, Nemčija) en hud bavbav. Pa ne govorim o nekih starcih.

klekej je izjavil:

A carina res odpre čisto vse pakete, ki so izven EU al tamale spustijo čez?

Carina pregleduje pakete ki so jim zaradi kakršnegakoli razloga sumljivi. Druge pa pusti pri miru.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Da ne bo kdo narobe razumel - sumljivi v smislu, da je v njih roba, dražja od 22 evrov.

klekej ::

Da ne bom živčen do 18h, ker prej ne morem do pošte.. :D Dobil sem obvestilo o prispeli pošiljki na kateri je obkroženo "priporočeno pismo". Torej me ne čaka paket, ampak obvestilo carine o uničenju izdelka verjetno? Mi je čudno, ker še vseeno piše gor iz "tujina".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

St235 ::

ni nujno, če gre za pošiljko, ki po svojih karakteristikh lahko sodi med "pisma" potem je to lahko to. Pismo je precej široka kategorija, mislim, da do dve kile.

Zagotvo ti pa ne bi carina pisala iz "tujine".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bellzmet ::

Pri meni je bilo že večkrat označeno "priporočeno pismo" v resnici je bil pa manjši "paket" iz Kitajske. Tako da zaenkrat ni razloga za paniko.

klekej ::

Dobil RayBan z etuijem, krpico in certifikatom v slovenščini. 8-)

jakan123 ::

Jaz tudi, čeprav sem pričakoval očala brez oznak, ker na slikah v oglasu ni bilo nobenega logotipa :)

klekej ::

Daš prosim link od svojih? Naročil sem 58mm pa so se mi zdela nekam majhna in so dejansko 55mm. :/

japol ::

Prvič bom nekaj naročil na ALiexpressu in prikazalo se mi je okno:

- Kaj vpišem pod "Card Number"? a celo številko ali je zadnje 4 cifre ali kaj podobnega?
- Kaj vpišem pod "Security code"? a so to tiste 3 cire ki so pri podpisu oz. za podpisom?
- A je kaj podobno kot na Ebayu? Glede feedbacka, itd.? Ali je kaj drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

Veron ::

- celo številko
- da, tiste 3 številke zadaj
- imaš feedback, dokaj podobno

zunno ::

Ne pozabi odkljukati opcije "save card to Alipay" da se izogneš morebitnim nevšečnostim ob vdoru v tvoj uporabniški račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zunno ()

japol ::

Hja, pri številki računa avtomatično loči številke, samo kako vpišem "SI" k številki računa? Lahko samo številke, ne pa črk. Dovoli vpis "0000 0000 0000 0000 000".

Tom-Cat ::

Blazz je izjavil:

info za vse k imate account na aliexpressu. Očitno so jim vdrl v accounte, eden izmed teh je bil tudi moj account, in so mi spremenil email, tako da se niti logirat več nisem mogel. Že prejšni teden sem odprl ticket, k naj bi bil rešen v 2 dneh, pa še kar nič... customer support pa mi pravi da imajo na tisoče requestov... aja pa strong pass sem imel tko da... moral sem pa zarad tega tud viso elektron zamenjat, hvala bogu mi niso nič sunil


Ko so ti vdrli v account so preko tvojega accounta narocili stvari ? Ker si napisal da ti niso nic sunil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom-Cat ()

OvCa77 ::

japol je izjavil:

Hja, pri številki računa avtomatično loči številke, samo kako vpišem "SI" k številki računa? Lahko samo številke, ne pa črk. Dovoli vpis "0000 0000 0000 0000 000".

ne računa ampak kartice, pri maestru je to pan številka, pri visi ali mc pa 16 številk na sprednji strani.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB
««
23 / 189
»»