» »

Problem z comment spammerji

Problem z comment spammerji

Sawadeekap ::

Pozdravljeni,

Nekaj casa nazaj sem imel v lasti domeno narejeno v Joomli s Kunena forumom. V commentih se je takrat (ker nisem moderiral nabral za cca 20 strani spam komentarjev), potem se odlocil vso stvar zbrisat (celoten dir s stranjo) in postavit novo Wordpress stran, ki deluje še zdaj. Potem pa je nastal problem, ker ceprav je bila celotna stran zamenjana so zaceli razni spam ipji ciljati na domeno in neobstojece linke na moji strani (se od Joomle) preko bakclinkov in Wordpress je zacel vracati 404 strani. Teh post/get request pa je bilo toliko da se je celoten cpu serverja obremenil na 100% (WP 404 stran, oz. od templatea pa ni ravno miniaturna po velikosti). In potem sem zacel blokirati ipje preko Cpanel Deny Managerja / Htaccess-a, sam tega ni konec. Lahko bi imel cloveka zaposlenega, ki bi to delal.

Posledice? Vse strani na istem hosting accountu so postale tako pocasne de je metalo server errorje na vseh straneh (zaradi overloada), dobil sem 110,000 spamerskih backlinkov in 10.000 referral domain iz spamerskih naslovov. Povsod pravijo, da ne bi smelo vplivat na poziicjo v Googleu...pa je.

Zdej pa vprasanje...

1. Kako napisati v htaccesu da mece Apacheov 404 in ne Wordpressov (ki prevec zasede..slike, tekst itd)
2. Se mi splaca vzet novo domeno ali nadaljevati boj z bannanjem ipjev?
3. Se mi splaca imeti 2 domene in ko druga domena zacenja dobivati kvalitetne backlinke in visat pozicijo, prvo domeno odstranit?

Hvala za posluh in pomoč

Uros!no ::

Akismet anyone? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

Goran's Blog ::

Sawadeekap je izjavil:

Pozdravljeni,

Nekaj casa nazaj sem imel v lasti domeno narejeno v Joomli s Kunena forumom. V commentih se je takrat (ker nisem moderiral nabral za cca 20 strani spam komentarjev), potem se odlocil vso stvar zbrisat (celoten dir s stranjo) in postavit novo Wordpress stran, ki deluje še zdaj. Potem pa je nastal problem, ker ceprav je bila celotna stran zamenjana so zaceli razni spam ipji ciljati na domeno in neobstojece linke na moji strani (se od Joomle) preko bakclinkov in Wordpress je zacel vracati 404 strani. Teh post/get request pa je bilo toliko da se je celoten cpu serverja obremenil na 100% (WP 404 stran, oz. od templatea pa ni ravno miniaturna po velikosti). In potem sem zacel blokirati ipje preko Cpanel Deny Managerja / Htaccess-a, sam tega ni konec. Lahko bi imel cloveka zaposlenega, ki bi to delal.

Posledice? Vse strani na istem hosting accountu so postale tako pocasne de je metalo server errorje na vseh straneh (zaradi overloada), dobil sem 110,000 spamerskih backlinkov in 10.000 referral domain iz spamerskih naslovov. Povsod pravijo, da ne bi smelo vplivat na poziicjo v Googleu...pa je.

Zdej pa vprasanje...

1. Kako napisati v htaccesu da mece Apacheov 404 in ne Wordpressov (ki prevec zasede..slike, tekst itd)
2. Se mi splaca vzet novo domeno ali nadaljevati boj z bannanjem ipjev?
3. Se mi splaca imeti 2 domene in ko druga domena zacenja dobivati kvalitetne backlinke in visat pozicijo, prvo domeno odstranit?

Hvala za posluh in pomoč


Kakšno chapto si pa uporabljal.
Jaz sem imel tudi problem s spamarji nato sem dal slikovno chaptco in se rešil jih.
Pomojem novo domeno se ti splača vzeti če se je ta slabo rangirala, koliko je pa stara tale?
Če misliš imeti na dveh domenah isto vsebino bo google drugo domeno kaznoval s slabim rangiranjem zaradi copy/paste ;)

Sawadeekap ::

Captcho sem imel takrat izklopljeno...po domace povedano sem stran dal gor...neki sem se ukvarjal z njo in se na koncu odlocil, da bom zadevo dol vrgel. Vmes pa je stala brez moderniranja in se zaspamala. Zdej sem vse zbrisal, namesto Joomle dal Wordpress, kjer imam izklopljeno komentiranje. Fora pa je tale da:

Spamerji ciljajo kot zmesani na mojo stran in brskajo po vsebinah, sploh pa ciljajo na stare povezave (se iz Joomle), ki jih ni vec. Ker Wordpress se naslanja na PHP za vsako stvar (kar ni prijazno do serverja) mi pri straneh, ki več ne obstjajo meče ven 404 Page not found. Default "page not found" od Wordpressa, da ti ga zgnererira spet obremenjuje server in ko ti prikaze po 20x not found stran v minuti mi pozre CPU in memory.

Commente imam izklopjene!

neoserv ::

Pa uporabljas kaksen caching plugin za WordPress?

Naprimer:
- http://wordpress.org/plugins/wp-super-c... ali
- http://wordpress.org/plugins/w3-total-c...

Ponavadi zelo pomagajo.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Goran's Blog ::

S kje ti pa prihajajo spamerji?
Je namenjena stran v SLO jeziku?
Lahko bi jo tudi objavil da vidimo katera stran je to.

Lp

Lightning17 ::

Jaz sem imel podobne probleme... Postavil sem stran in pa forum... Bil sem odsoten 5 dni, ko sem pogledal gor je bilo cca. 3500 postov na forumu z linki do rape drugs, ostalih prepovedanih substanc, zdravil,... Vse sem očistil in blokiral forum... Potem pa so se spravili na domeno... Napadali so stran, kar je povzročilo, da se je strežnik začel rušit in je imelo vpliv tudi na druge uporabnike na tem strežniku... Ker nisem imel časa, da bi se ukvarjal s tem, sem stran dal dol...

Zgodovina sprememb…

neoserv ::

Načeloma ni več pomembno, katera stran je in v katerem jeziku.
Avtor strani je problem spama že rešil.

Problem, ki ostaja, je ta, da spam boti obremenjujejo njegovo stran in posledično strežnik s svojim requesti.
Težava je v tem, da 404 stran, ki jo portal vrne, porabi preveč CPU/MEM.
Rešitev je, da se to stran optimizira in sicer tako:
- da za to stran nastaviš statično HTML datoteko
- da naložiš cache plugine, ki sem jih predlagal prej
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

opeter ::

neoserv je izjavil:

Pa uporabljas kaksen caching plugin za WordPress?

Naprimer:
- http://wordpress.org/plugins/wp-super-c... ali
- http://wordpress.org/plugins/w3-total-c...

Ponavadi zelo pomagajo.


Hvala za tole!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233866 (1163) starfotr
»

Autoptimize mi je zrušil stran WP -Kaj sedaj?

Oddelek: Izdelava spletišč
302569 (1886) Stari89
»

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Oddelek: Izdelava spletišč
372148 (878) Netrunner
»

Wordpress vpis NE GRE - 404 stran

Oddelek: Izdelava spletišč
8995 (744) Manager
»

Cena postavitve spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7013413 (10064) Netrunner

Več podobnih tem