» »

Zmeda glede DHL pošiljke

Zmeda glede DHL pošiljke

Adephx ::

Torej, pošiljko so mi zaradi nedobavljivosti nekaterih delov razdelili na dva dela ter slednjo poslali 4 dni kasneje, prva je sodeč po DHL trackingu nekaj dni skakala po Nemčiji, nato pa mi jo je danes zjutraj dostavila kar pošta Slovenije (29.10 - 5.11, sam je bil vmes praznik pa vikend).

Zdej kar me zmede je to, da sta bila včeraj oba paketa na isti lokaciji, čeprav je bila prva pošiljka poslana 4 dni prej, danes pa sem dobil le en paket. Naj drugega pričakujem z DHLjem?

Je komu kaj jasno?

Rok
Since 5. jul 2004
  • spremenil: Adephx ()

RejZoR ::

Tak nasvet za drugič, ni glih pametno objavljat tracking informacij paketov, ki jih še nisi prejel, ker se da to fino zlorabit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Deutche Post = DHL. Odvisno kakšno storitev je uporabil prodajalec. Možno je tudi, da boš drugi paket dobil z dostavno službo DHL.

MTB ::

Iz lastnih izkušenj. DHL pošiljko iz Nemčije dostavi v Sloveniji Pošta Slovenije. Pa ne me spraševati zakaj!

Hayabusa ::

Do Brnika gre z Dhl, dalje PS.

Alamar ::

MTB je izjavil:

Iz lastnih izkušenj. DHL pošiljko iz Nemčije dostavi v Sloveniji Pošta Slovenije. Pa ne me spraševati zakaj!
Odgovor imaš malo višje. DHL je v lasti nemške pošte.

vplevcak ::

Pozdravljeni

Pred kratkim sem naročil en artikel iz kitajske..prvič v življenju:). Poštnina za DHL je znašala le 11USD zato sem se jo odločil plačati in danes dobim mail od prodajalca:

Hello , dear friend : We sent the phone to you ,but the parcel has return to us by delivery company ,they said that your area is remote area of the DHL . So could we send it to you via EMS ?

In se sprašujem zakaj nebi dhl mogel v slovenijo dostavit? Ima kdo podobno izkušnjo? Ikaj kaj to EMS sploh je? :)

brskal se po forumu da bi nasel kak podoben primer pa ga nisem zasledil

Machete ::

Na kratko, nikoli ti zadeve sploh nispo poslali. Verjetno so šele zdaj dobili in ti želijo pač poslati preko tega EMS da pokasirajo še tistih 10$ od plačanih 11 za poštnino.
Drugače pa si slabo bral. Drugi zadetek: http://www.ems.com.cn/english.html

vplevcak ::

A tako..
Ja očitno sem spregledal marsikaj ker sem htel čimprej najt odgovor..:)
Še nekaj.. a to pomeni da mene ne stane nič več? in bo pošiljka vseeno prišla v roku 3-8 dni kot bi naj z DHL?

Hvala za pomoč in odgovore..saj veš, prvič nekaj naročiš pa imaš občutek da boš kratko potegnil :) bodo že izkušnje s časom..

Lp

Magic1 ::

Jaz bi zahteval refund.
Magic

Alamar ::

S katere strani si to naročil in kako si plačal?

vplevcak ::

Naročil sem preko Aliexpress, plačal pa z kartico

Alamar ::

Na aliexpress se ne spoznam, ker ne kupujem od tam. Poglej malo tole temo, če boš našel kaj uporabnega.

Naročanje preko Aliexpress

vplevcak ::

Za Aliexspress sem dokaj prepričan da je OK ker je par prijateljev že kaj naročilo in so vsi dobili brez zapletov, tako da mi tudi danes niso znali povedat zakaj gre in sem se zato obrnil na forum.
Kje pa ti naročaš če lahko vprašam? Imaš do sedaj dobre izkušnje z tem?

Alamar ::

Izključno in le ebay. Vse ostale trgovine sem že pred časom opustil. Vse o Ebay-ju

Najverjetnejša razlaga za tvoj problem je verjetno res zgoraj od Machete. Bodi prepričan, da so tile Kitajčki pretkani in se delajo neumne. Nategnit te ne morejo, ker ima tudi aliexpress varnostne mehanizme, lahko se pa gredo te igrice s pošiljanjem. EMS jih verjetno pride veliko ceneje od DHL in bodo še tukaj zaslužili par dolarjev.

vplevcak ::

No jaz nimam še zaenkrat izkusenj ne z Aliexspress in ne z Ebay-em, bom pa vsekakor prebral tvojo povezavo da se malo poučim o tem.
Saj glavno mi je da dobim al robo al pa denar nazaj če so me že zajebal z rokom 3-8 dni :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116360 (308) Machete
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710136 (574) kixs
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545759 (16600) uporabnik50
»

časi dostave dostavnih servisev ?

Oddelek: Loža
247722 (2785) fikus_
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622480 (12916) kixs

Več podobnih tem