» »

Vohanje plina iz štedilnika

Vohanje plina iz štedilnika

VISOGuy ::

Opažam, da že kar nekaj časa voham plin v kuhinji in da bi lahko to bilo nevarno. sicer tukaj piše, da če je to velika količina, jaz voham samo majhno
Determine the danger. The safety of people is always the first thing to consider. If it is difficult to breathe or the smell is very strong or you can hear a loud sound of escaping gas leave the kitchen immediately and get any other people out of the building. Call using a neighbor's telephone for emergency help. Do not turn on light switches, or use the telephone in or around the kitchen.

Zanima me ali kdo ve razlog zakaj bi vohal čisto malo plino v kuhinji in če bi se dalo, da bi to sam popravil.

šernk ::

Bodisi preparela cev / slabo tesnilo. Ob vsaki menjavi jeklenke je potrebno tesnilo zamenjat. Če ni v tem dvojem problem je pa napaka nekje na štedilniku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Rias Gremory ::

Pokliči pravega mojstra čimprej in mu razloži problem. Domnevam, da bo treba narediti to kar je napisal šernk.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MadMax ::

Meni je puščal regulator plina, praktično od novega je v omarici bilo vohat duh po plinu, čeprav preizkus z milnico ni pokazal nič.
Po nekaj letih je zadeva postala opazna v mehurčkih. Najprej sem krivil tesnilo, a je puščal spoj prvega nastavka s samim regulatorjem, torej tam kjer je "cevka" od jeklenke (na kateri je matica) tovarniško pritrjena v telo regulatorja.
Od menjave regulatorja pa ni več niti d od duha, tudi ko po enem mesecu odprem vrata elementa kjer je jeklenka.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Poldi112 ::

Zamenjaj jeklenko, ker je že skoraj prazna. Plin ti verjetno uhaja, ker ni več dovolj pritiska.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vikking ::

Poldi112 je izjavil:

Zamenjaj jeklenko, ker je že skoraj prazna. Plin ti verjetno uhaja, ker ni več dovolj pritiska.


Kako je pa to možno?

balocom ::

Poglej do katerega leta je uporabna plinska cev. Ne poznam nobenega, ki bi menjal plinsko cev za jeklenko na datum na cevi, ampak vseeno, tista cev ima rok uporabe. Sicer pa povohaj ali ti pušča kje iz okolice jeklenke, cevi ali pa ti enostavno ne tesnijo plinski ventili in ti čez kuhališče pušča plin.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Poldi112 ::

Vikking je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Zamenjaj jeklenko, ker je že skoraj prazna. Plin ti verjetno uhaja, ker ni več dovolj pritiska.


Kako je pa to možno?


Tehnično mislim da je tako rešeno, da rabi pritisk iz bombe da dobro dihta. Jaz vedno zavoham, kdaj ga bo zmanjkalo (pa je nova cev in nova jeklenka). Pa vem da nisem edini, ki to zavoha (v smislu da poveže s prazno jeklenko).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

wolf123 ::

Najbolje da poklices mojstra in on pregleda.
Je pa zelo nevarno ce je prostor kjer trenutno pusca zaprt ker se lahko ustvari idealna mesanica plina in zraka za silovito eksplozijo. Sprozil pa jo bos ravno takrat ko bos prisel noter in prizgal luc.

kurjač ::

Kontrola plina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop žara Weber q1200 na plin

Oddelek: Loža
166595 (3790) z3ro
»

Kuhanje na plin ali elektriko

Oddelek: Loža
397813 (6064) videc
»

Tlak v butanovi jeklenki

Oddelek: Znanost in tehnologija
219321 (8863) einstein :P
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134839 (30317) amigo_no1
»

Hitrejša poraba gospodinjskega plina v zadnjem času

Oddelek: Loža
4111893 (5439) energetik

Več podobnih tem