» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
2 / 23
»»

Phantomeye ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

to, da Slovenci nimamo popolnoma nobene veze s Karantanci vam torej ni znano? Skor podobno kot Američani nimajo veze z Indijanci (mičken bl že, sam dost drugače pa ni). Podobno velja za Celjske Grofe...

kako vam politiki perejo možgane... sploh pa kvazi plemenitež in podobnni bistri umi našega naroda, ki bi morali biti na dopustu na Dobu ne pa da še naprej serjejo...

In malo si poglejte kdaj je Slovenija prvič nastala, presenečeni boste, vlečemo pa kvazi-tradicijo iz ene same dežele ene polovice A-O monarhije... država ni isto kot domovina. Jebeš domovino, hočem močno državo!

Edina res svetla točka je himna, pa še to hočejo naciji vrnit v 19. stoletje... pa saj ne moreš verjet kje žvim...

V šoli smo spali?

zz



Tvoj post je poln nekih resnic in trditev. Ne glede na to ali imaš prav ali ne, je potrebno te stvari podpreti z viri. Torej?

LitralSM ::

fantasycamp je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Himna, upam, da veš, je Zdravljica in to dobesedno zdravljica. Primerna torej za nazdravljanje na ohcetih, v gostilnah po popitem dvajsetem pivu, ko imaš prijatelja presrečnega, ker se je od žene ločil, ko nazdravljaš, če sosedu krava crkne. To, to je zdravljica (Zdravljica).


Ja zanimivo da imamo himno ki ni agresivna kot Nemci in Angleži, nekako narod otopi in vzame zagon kot da nazdravljamo vsem narodom, drugi narodi pa sami sebi...

IMO gre zahvala Stanku Premrlu, ki je zelo uspešno skladal zadevo.

zuz3k ::

meni je barva in grb všeč

menim, da ni pravi čas o menjavi zastave, naj se politiki
ukvarjajo z reševanjem države, kot pa takšne malenkosti
Life is a psychological game.

zee ::

Debate o zastavi so povsem irelevantne, ko gre taista drzava po gobe, in sluzijo (debate, ne gobe op.a.) zgolj metanju peska v oci in sirjenju megle. Taksne debate so v tej tocki v casu povsem irelevantne.

Da tujci zamenjujejo Slovenijo s Slovasko in Rusijo, je predvsem krivo dejstvo, da sta omenjeni drzavo bolj uspesni v promociji in nima skoraj nobene zveze s samo zastavo.

Zivim in delam izven Evrope, kar omogoca malo treznejsi pogled na vse skupaj.

Sicer pa menim, da sta trenutna zastava in grb krasna. Posebej grb mi je zelo zelo vsec. Od modrine, ki simbolizira bodisi modro nebo, reke in morje, do zvezdic, ki kazejo na zgodovino (Celjski grofi pa to) in povezavo z (omikano) Evropo do Triglava.

EDIT: dodal mnenje o trenutni zastavi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

msjr ::

Meni je bil zelo všeč predlog Dušana Jovanoviča, ki je zmagal na državnem natečaju leta 2003. Nekaj o tem na http://www.mladina.si/96563/z-izobesanj...



Mogoče bi se dalo izpeljat lepo zastavo kar iz celostne podobe državne uprave, ki jo je naredil gigodesign. http://www.gigodesign.com/en/projekti/1...



Razni panterji in tisto na predlagam vladi spada v preteklost. Rabimo moderno zastavo in na splošno pogled naprej in ne nazaj.

klemenSLO ::

Sej lahko samo grb povečamo in bo prec bolš:

 povečan grb

povečan grb

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

msjr je izjavil:

Meni je bil zelo všeč predlog Dušana Jovanoviča, ki je zmagal na državnem natečaju leta 2003. Nekaj o tem na http://www.mladina.si/96563/z-izobesanj...



Mogoče bi se dalo izpeljat lepo zastavo kar iz celostne podobe državne uprave, ki jo je naredil gigodesign. http://www.gigodesign.com/en/projekti/1...



Razni panterji in tisto na predlagam vladi spada v preteklost. Rabimo moderno zastavo in na splošno pogled naprej in ne nazaj.


Rdečo bi jst stran dal, pa raj zeleno. Drgač pa predlog ni slab. :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Roadkill ::

Drugače pa nimamo mi enake zadteva kot rusi. Rusi imajo enko kot mi.

Pri nas je ta zastava že od leta 1300-> Duchy of Carniola @ Wikipedia
Pri rusih komaj od leta 1600-> List of Russian flags @ Wikipedia
Ü

Nissan_GTR ::

panter mi je načeloma všeč, na žalost pa je že dolgo simbol skrajnega nacionalizma


panterja ima že dolgo za grb specialna enota policije, tako da to je v bistvu postal neke vrste uradni simbol

Hayabusa ::

Črni panter, najstarejši slovenski grb
http://www.hervardi.com/crni_panter_slo...

[D]emon ::

Ker Hervardi.com je, tako kot tu-je.si, seveda blazno kredibilen vir. *snerk*
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

i386 ::

Odlični članki o tem so na grboslovje.si
Nekaj člankov:
http://www.grboslovje.si/novice/article...
http://www.grboslovje.si/novice/article...
http://www.grboslovje.si/novice/article...
http://www.grboslovje.si/shramba12/izob...

Pa še link do nekega njihovega natečaja:
http://www.grboslovje.si/novice/article...
Meni je najbolj všeč drugi, z vsemi grbi slovenskih dežel :)

The Player ::

Glavo gor, pa mal več samospoštovanja pa manj kritiziranja. Neznanje ni izgovor za zamenjavo

Trenutna zastava je zelo lepa (seveda je to stvar posameznika, ampak vsi kritizirajo, ker je to zadnje čase popularno, čeprav se s tem ne strinjajo ;)), glede grba smo imeli skoraj "identičnega" v času Jugoslavije.



Mogoče bi se morali vprašati ne po tem zakaj NAŠA ZASTAVA ni dobra/učinkovita, ampak katere tuje zastave NISO OK.

nekaj primerov, ki so skoraj identični (in padejo takoj na misel)

Irksa VS. Slonokoščena obala





Italija VS. Mehika (razlika le v grbu, pa še to ima italija tudi grb, ki ni vedno prikazan)





Nizozemska vs. Luxemburg





indonezija, Singapur in monako so si vse identične kar se barv tiče

Isto Irak, Sirija, Jemen (razlika med Irakom in Sirijo je le v dodani zvezdi, napis je dodal pa Saddam Husein šele med zalivsko vojno)







Pravte, da je preveč zakomplicirana zastava, se nebi strinju, poglejte potem španijo, al pa kake srednje ameriške državice, že skandinavski grbi so kičasti al pa kaki afriški. Morte tut vedt, da vse zastave nimajo grba, ampak to še ne pomeni, da ne obstaja.

Španija



Belize



Najboljša zastava je pa ta ;)



Pa še bi lahko naštevu, to da prihaja do zamenjave, bi moral pa kje drugje iskat razloge, ker nobena od zgoraj naštetih držav, ljudje ne zamenjujejo med sabo, pa vidite kaka je podobnost.

Za vse ki jih zanimajo zastave priporočam sledečo knjigo
http://www.mojaknjigarna.com/katalog/pr...

Zanimivi zastavi sta tudi zastava Čile in zvezne države Teksas



Zgodovina sprememb…

videx ::

evo, tukaj je moj predlog, najlepša zastava ki ste jo videli v življenju (resno), izdelovav sem jo kakšno leto, ampak to po sistemu, če sem se kaj novega spomnil sem izpopolnil.
da mi jo nebo kdo ukradel jo bom dal malo slabše kvalitete hehe!

 SLO zastava

SLO zastava

The Player ::

zakaj zelena barva? Kako nas predstavlja?

videx ::

pač narava in to hehe! pa tudi sedaj smo si jo nekako zbrali (šport), lahko pa tudi barve štajerske, kot druge največje dežele pri nas

jype ::

The Player> zakaj zelena barva? Kako nas predstavlja?

Nas ne, ampak nekatere je strah rdeče.

Apofis ::

videx je izjavil:

evo, tukaj je moj predlog, najlepša zastava ki ste jo videli v življenju (resno), izdelovav sem jo kakšno leto, ampak to po sistemu, če sem se kaj novega spomnil sem izpopolnil.
da mi jo nebo kdo ukradel jo bom dal malo slabše kvalitete hehe!

 SLO zastava

SLO zastava


tale pa niti ni slaba...

videx ::

v slovensko vojaško zastavo sem umestil tudi našo trenutno 3 barvnico, kot simbol vsem tistim ki so padli za domovimo pod temi barvami, samo trenutna zastava z temi barvami pa je ravno taka, kot bi slovenci obstajali kakšnih 150 let MAX

Mipe ::

Zelena predstavlja naravo oziroma odnos do narave. Slovenija se ponaša s 60% pokritostjo z gozdovi, v Evropi jo v tem prekašata le redko poseljeni Švedska in Finska.

Grba bi se vsekakor znebil, pšenice prav tako. Morda koruzo, ki jo vzgajamo skoraj samo še za biogoriva. Triglav je dovolj razločen znak. Preprosto je lepo.

videx ::

imam tudi bolj enostavno varianto , če vam je ta bolj všeč (za primerjavo sem dal ostale zastave zraven, da se vidi da je moj predlog res dober)

Mipe ::

Zakaj ta grb? Ko ga pogledam, dobim asociacijo na monarhijo.

Lipov list je boljši simbol, ker je nekdaj lipa predstavljala središče vasi ter s tem družbe, kulture, politike itd. In vedno smo bili hlapci, zato je skromnost lepa čednost. Torej bi postavil triglav na lipov list, tega pa na recimo belo-zeleno ali belo-zeleno-modro (Alpe - dežela - morje). V bistvu nimamo toliko morja, zato lahko modro kar izpustimo. Tudi sicer so naše vode vse bolj zelene kot modre. Pa Soča je smaragdne barve.

Toliko o tem.

nevone ::

videx je izjavil:

evo, tukaj je moj predlog, najlepša zastava ki ste jo videli v življenju (resno), izdelovav sem jo kakšno leto, ampak to po sistemu, če sem se kaj novega spomnil sem izpopolnil.
da mi jo nebo kdo ukradel jo bom dal malo slabše kvalitete hehe!

 SLO zastava

SLO zastava



Ta je tudi meni všeč, bolj glamurozna je od obstoječe.

Drugače je pa strinjam z The_Playerjem, da podobnost zastav ni nič posebnega in tako zelo tragičnega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

videx ::

ej MIPE! zakaj tak grb? zaradi naše bogate zgodovine!!! veš koliko stvari oz zgodovine je v mojem grbu predstavljene(okoli 10) ! samo list od lipe al pa samo triglav daj za emblem kakšne občine! naša trenutna zastava je pa na ravni kakšnega kosova, afriške republike, ali pa države iz tihega ocena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videx ()

Unknown_001 ::

Ok, vse lepo in prav, sam tisto klasje bi se dalo izpustit ? Malo mi moteče deluje, ampak bolj zaradi tega ker bi se nekateri spet na Jugoslavijo lahko začel naslajat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

videx ::

raptor, sej dal še drugo različico, brez klasja! (zraven so še zastave sosednjih držav)

nevone ::

Ok, vse lepo in prav, sam tisto klasje bi se dalo izpustit ? Malo mi moteče deluje, ampak bolj zaradi tega ker bi se nekateri spet na Jugoslavijo lahko začel naslajat.


To nima nobenega smisla, ker na ta način izločat simbole je tvegano. Nazadnje se da vsak simbol znegativizirat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Nissan_GTR ::

videx je izjavil:

evo, tukaj je moj predlog, najlepša zastava ki ste jo videli v življenju (resno), izdelovav sem jo kakšno leto, ampak to po sistemu, če sem se kaj novega spomnil sem izpopolnil.
da mi jo nebo kdo ukradel jo bom dal malo slabše kvalitete hehe!

 SLO zastava

SLO zastava



grb je Kranjski oz. domobranski orel. To ne bi šlo skozi pri Zvezi borcev

Mipe ::

Bolj mi izpade kot grb kakšne kmetavzarske monarhije. Pa brez zamere. Zgodovina Slovenije ni ravno nekaj, kar bi opisali z grbom, in tudi ne nekaj, na kar bi se morali obešati. Bolj pomembno je, da predstavimo Slovenijo svetu takšno, kot je: simpatično deželo z lepo naravo, prijaznimi ljudmi (no, nekje se že najdejo) in vsem tem. Kičast grb pa ljudem, ki ne poznajo zgodovine, ne pove kaj dosti, kvečjemu o našem napuhu.

Poglej svetovne velesile. Imajo tako kičaste zastave? Sploh ne. Evropska unija? Morda Nemčija?

Grb je relikt fevdalne zgodovine. Čas je, da pokažemo svetu, da smo jo prerasli.

Morda pa bi bilo super, da bi se namesto grba spomnili česa novega, našemu času primerno. Nekaj naprednega, a preprostega. Lahko bi razvili elektronsko blago (v stilu elektronskega papirja) in skozenj prikazali animirano zastavo! To bi res pritegnilo svetovno pozornost :P

Unknown_001 ::

@videx
Ou pa res. Oprosti, sem spregledal ;((

Drgač pa vrhunsko narejeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

videx ::

če smo že ravno pri tej temi, lahko bi tudi tablice zamenenjali, ne pa da mamo tiste kmečke embleme gor. sm si reku, loh bi malo avstrijski sistem kopirali

micka15 ::

zastava k zastava, sej večina jih ni neki posebej lepih, pa ne vem zakaj, ampak mam občutek, da bi bla nova kvačjemu grša - tl;dr metanje denarja stran

za himno bi pa imo mogli dodat še tisto 3. kitico 'V sovražnike 'z oblakov...'

videx ::

micka, se strinjam 3,4 kitica sta dobri, ne pa de opevamo naj žive vsi narodi, ko pa nam je toliko narodov naredilo ogromno gorja!

Mipe ::

Ne spet agresivni nacionalizem :| No, mogoče nam ravno to manjka. Nemčiji v tridesetih je pomagal.

nevone ::

ne pa de opevamo naj žive vsi narodi, ko pa nam je toliko narodov naredilo ogromno gorja!


...ki hrepene dočakat dan, da koder sonce hodi, prepir iz sveta bo pregan.

To niso kar vsi narodi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Jaz vzamem videxovo zastavo.

micka15 ::

Mipe je izjavil:

Ne spet agresivni nacionalizem :| No, mogoče nam ravno to manjka. Nemčiji v tridesetih je pomagal.

tretje kitice jst ne berem kot neki proti vsem ostalim

saj govori samo o narodih, ki so nam sovražni, drugih sploh ne omenja

jype ::

ZaphodBB> Jaz vzamem videxovo zastavo.

Jaz pa ne. Slaba je, ker je nepraktično kompleksna, simbolika pa nima nikakršne zveze z vseslovenstvom, ker je omejena na eno samo regijo (plus tri celjske zvezdice, juhu).

Če je smisel zastave v njeni prepoznavnosti, potem jo mora bit sposoben narisat vsak prvošolček.

Pa kranjski grb na ljubljanski registrski tablici je tudi zanimiva provokacija :)

videx> ne pa de opevamo naj žive vsi narodi, ko pa nam je toliko narodov naredilo ogromno gorja!

Ja, najbolš da se kot srbski radikalisti še mi pretvarjamo, da je Slovenija do Tokija in da nam niko ništa ne može.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

StarMafijec ::

Roadkill je izjavil:

Drugače pa nimamo mi enake zadteva kot rusi. Rusi imajo enko kot mi.

Pri nas je ta zastava že od leta 1300-> Duchy of Carniola @ Wikipedia
Pri rusih komaj od leta 1600-> List of Russian flags @ Wikipedia

Kje točno piše, da je ta zastava že od leta 1300?

fantasycamp ::



Pogledaš zastavo Amerike in zgleda kot da jo je en froc kot kolaž naredil....

Ne bo zastava spremenila to da Slovenija nikoli ni bila velesila...

Ameriška je resnično smešna, celo njihova himna je smešna, ampak njihov sistem ni!

StarMafijec ::

Ko so ZDA nastale, so imeli tako zastavo:

 prva

prva



Kasneje je bila taka:

 13 zvezd

13 zvezd



Itd.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

 Liberijska

Liberijska


Naključje?

StarMafijec ::

Ni naključje, tja so se vračali črnci iz ZDA.

Nissan_GTR ::

Pogledaš zastavo Amerike in zgleda kot da jo je en froc kot kolaž naredil....


vsi ameriški "founding fathers" so bili prostozidarji, tako je tudi njihova ikonografija temu primerna umetna in neprimerljiva z evropsko.


Pa kranjski grb na ljubljanski registrski tablici je tudi zanimiva provokacija :)


Ljubljana je bila glavno mesto dežele Kranjske, tako da ne vem, od kje ti ideja, da bi bila to provokacija. To je tako kot bi rekel, da je bavarski grb provokacija za Minhenčane. Za tebe bi prej msilil, da boš provokacijo videl v tem, da je grb dežele Kranjske bil tudi domobranski grb.

WizmoTo ::

Videxov predlog ne izgleda slabo, ampak je preveč načičkan in prekompliciran za zastavo. Vsaj 2 barv se moraš znebiti (zbriši vse rumeno in črno, odkrižaj se napisa in kranjcljanja spodaj)

videx ::

tisto "krancljanje" spodaj, ponazarja valove oz naše morje! NE DAMO GA STRAN! hehehehe

WizmoTo ::

Ga je že Kardelj podaril hrčkom na pijanski partiji. Tisti lavor nafte, ki nam je ostal, je zgolj spomin na take narodne izdajalce.

videx ::

zmago ga nam bo vrnil!
http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

ta knjiga govori o razmejitvi med SLO in HR (istra, kvarnerski otoki, medmurje.)
Sicer da veste, v knjigi niso bedarije ampak resnice, in zanimivo da je celo Evropski parlament namenil finančna sredstva in na tak način podprl izdajo knjige ter tako dokazal, da se strinja s trditvami, do katerih je v Ali je hrvaška država legalna prišel Zmago Jelinčič Plemeniti. Vprašanje pa je, kaj bodo zdaj naredili slovenski politiki in diplomati... :S

WizmoTo ::

Resnica, avtohtonost, zgodovinska pravica, slovenski diplomati in Zmagov gobec so reči, ki niso še nikoli prinesle zemlje nazaj. Zemljo obdrži tisti, ki jo osvoji in jo je sposoben obraniti (in je ne podari v zameno za liter rujnega, kot naši velesposobni rdečkarji). S temi papirji si Zmago lahko samo obriše svojo Plemenito zadnjico.

SmeskoSnezak ::

Jaz bi pa naredil grb večji, ga postavil na sredino, zbrisal tiste tri zvezdice in zbrisal tri barve, okoli grba bi zbrisal rdeco... torej, naredil bi takole:

1) zastava bi bila zelena, ker a) zelena pomeni naravo b) pomeni novo rojstvo, ravnovesje, rast
2) grb na sredini bi bil samo plave in bele barve... bela, trije vrhovi, pomeni celostnost in zdruzenost... vrhovi bi prav tako pomenili nase vrsace
3) plava naokoli in dve plavi crti bi pomenila reke, vode in morje, ki ga imamo... hkrati pa pomeni mir, zaupanje, samozavest in komunikativnost

Ce se komu da, naj narise :P
@ Pusti soncu v srce... @
««
2 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615536 (4837) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218498 (12441) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335841 (31032) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342580 (2264) siegmund

Več podobnih tem