» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
7 / 23
»»

msjr ::

Je pa triglav eden izmed redkih simbolov, ki nima za seboj ideološke navlake oz. ga kot slovenskega prepozna večina državljanov. Mogoče sem spada še lipov list potem pa je počasi konec.

opeter ::

msjr je izjavil:

Je pa triglav eden izmed redkih simbolov, ki nima za seboj ideološke navlake oz. ga kot slovenskega prepozna večina državljanov. Mogoče sem spada še lipov list potem pa je počasi konec.


To ja, s tem s strinjam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZaphodBB ::

opeter je izjavil:

Če smo že pri tem: dejansko Triglav za vzhodni del kokoške ne pomeni nič ...

Ravno to mi je zanimivo. Kranjski orel je problematičen. Triglav, ki je tudi kranjska/gorenjska gora pa ne? Dafuq?

Meni je Videxov predlog zelo všeč a bi z njega kvečjemu skenslal Triglav, ne orla, če bi že moral kaj odvzemat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

opeter ::

ZaphodBB je izjavil:

opeter je izjavil:

Če smo že pri tem: dejansko Triglav za vzhodni del kokoške ne pomeni nič ...

Ravno to mi je zanimivo. Kranjski orel je problematičen. Triglav, ki je tudi kranjska/gorenjska gora pa ne? Dafuq?

Meni je Videxov predlog zelo všeč a bi z njega kvečjemu skenslal Triglav, ne orla, če bi že moral kaj odvzemat.


Pa saj sem napisal, da Triglav (meni) ne pomeni nič. Pa verjamem, da še marsikomu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Triglav je simbol Slovenije kot države, kranjski orel pa nekega gorenjskega mesta z zgodovino.

ZaphodBB ::

Mipe je izjavil:

Triglav je simbol Slovenije kot države, kranjski orel pa nekega gorenjskega mesta z zgodovino.

Ti si pa pokazal, da nimaš pojma kaj je Kranjska. Gorenjska, Dolenjska in Notranjska so tri območja Dežele Kranjske. Kot take je kranjski orel tudi njihov grb.

PrihajaNodi ::

Meni je Videxov predlog zelo všeč a bi z njega kvečjemu skenslal Triglav, ne orla, če bi že moral kaj odvzemat.


1+.

Sam bi raje pustil orla kot Triglav. Da ne omenjamo citata od Trubarja, ki bi moral definitivno ostati. Nevem zakaj bi tu lahko prihajalo do ideoloških razhajanj, (če do zdaj ni, ko je bil na zastavi Triglav).

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Tisti orel mi deluje kot da je vzet direktno iz Legend of Zelda (Hyrule shield).
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nejclp ::

PrihajaNodi je izjavil:



Sam bi raje pustil orla kot Triglav. Da ne omenjamo citata od Trubarja, ki bi moral definitivno ostati. Nevem zakaj bi tu lahko prihajalo do ideoloških razhajanj, (če do zdaj ni, ko je bil na zastavi Triglav).

Mogoče zato, ker je ta orel na domobranski zastavi?

ScumbagSteve ::

blindb je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Npr, v modro zeleni varianti z enostavnim simbolom:



Zelo vsecno!


Všečno, ampak mi zaradi zelene (mogoče samo zaradi odtenka) vleče na neko "pew pew pew Allahu Akbar boom" zastavo.
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

nejclp je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Sam bi raje pustil orla kot Triglav. Da ne omenjamo citata od Trubarja, ki bi moral definitivno ostati. Nevem zakaj bi tu lahko prihajalo do ideoloških razhajanj, (če do zdaj ni, ko je bil na zastavi Triglav).

Mogoče zato, ker je ta orel na domobranski zastavi?

Dobo, pa če imamo lahko domobransko himno za himno slovenske vojske, imejmo pa še domobransko zastavo za zastavo republike. /sarcasm

Ti simboli (Trubar, Kranjski Orel, Naprej zastave slave) so pač tako stari in pomenljivi, da jih po mojem ne more omaleževati komunizem. Ne pozabite, kljub temu da jih danes smatramo za izdajalce so bili uporabniki grba in himne v tistem času uradna oblast. Tako kot bi morebitni današnji izdajalci v vrstah naših voditeljev zlorabljali naše trenutne simbole, oh wait...

ZaphodBB ::

Ja verjetno bo res treba počakat, da pomrejo še tazadni partizani in komunisti, da bomo lahko oprali svoje narodne simbole.

dzinks63 ::

O himni raspravljajte v kakšni drugi temi.

energetik ::

dzinks63 je izjavil:

Npr, v modro zeleni varianti z enostavnim simbolom:

Ta mi je všeč. Barve, ki nas simbolizirajo in nič navlake. Sam bi le zamenjal vrstni red, torej spodaj modra (vode), potem zelena (tipična pokrajina) in na vrhu bela (sneg). Zeleno bi dal pa bolj temno zeleno.
Rdeča v sedanji zastavi mi je uganka, preveč seka in je le neka povezava s preteklostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

SmeskoSnezak ::

dzinks63 je izjavil:

Npr, v modro zeleni varianti z enostavnim simbolom:



To je skoraj kot moj opis iz druge strani te teme :)

https://slo-tech.com/forum/t585900/p420...
@ Pusti soncu v srce... @

Mipe ::

ZaphodBB je izjavil:

Mipe je izjavil:

Triglav je simbol Slovenije kot države, kranjski orel pa nekega gorenjskega mesta z zgodovino.

Ti si pa pokazal, da nimaš pojma kaj je Kranjska. Gorenjska, Dolenjska in Notranjska so tri območja Dežele Kranjske. Kot take je kranjski orel tudi njihov grb.

Khm. Samo eno vprašanje imam zate:

V kateri državi živimo ZDAJ?

fantasycamp ::

SmeskoSnezak je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Npr, v modro zeleni varianti z enostavnim simbolom:



To je skoraj kot moj opis iz druge strani te teme :)

https://slo-tech.com/forum/t585900/p420...


rdeča da moč in razbije monotonost tvoja deluje pasivna in brez energije...

ahac ::

fantasycamp je izjavil:

tvoja deluje pasivna in brez energije...


Torej dobro predstavlja državo. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jype ::

Ampak morje spodaj nekako nima pretiranega smisla. Mogoče bi bilo bolje narisat stilizirano močvaro.

black ice ::

jype je izjavil:

Mogoče bi bilo bolje narisat stilizirano močvaro.

Torej je zelena barva na pravem mestu.

i386 ::

No, saj to spodaj ni morje, če gledamo s stališča heraldike, ampak reka. Pa tudi naš sedanji grb sploh ni grb ampak emblem. In tudi tale zadnji predlog nima grba ampak emblem. Jah, če hočemo grb se moramo ravnati po grboslovju, nimaš kaj :) Drugače pa barve naše zastave niso take zaradi tega ker so slovanske, ampak ker so bile take barve v grbu dežele kranjske. Moder orel in rdečo-bel trak na njem.

jype ::

Če je reka, potem je kul tista v kranjsko-slovanski barvni shemi.

PrihajaNodi ::

 SLO zastava

SLO zastava



Naj se že heroj izdelka javi. Imam dobro ponudbo:)

videx ::

po dolgem času... evo me PrihajaNodi, napiši pod ZS :))

dzinks63 ::

Kako usklajeno bi delovala nova zastava v navijaških barvah naših olimpijcev, bi se lahko identificirali na takšen način?

opeter ::

dzinks63 je izjavil:

Kako usklajeno bi delovala nova zastava v navijaških barvah naših olimpijcev, bi se lahko identificirali na takšen način?



Wow, absolutno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Je kar razširjen pojav, da so športne barve drugačne kot tiste na zastavi. Nizozemska je recimo oranžna, čeprav imajo trobojnico v enakih barvah kot mi. Avstalija je rumena in zelena, čeprav imajo v zastavi prav tako samo modro, belo in rdečo, kot mi in Nizozemci.

O.

WarpedGone ::

dzinks63 je izjavil:

Kako usklajeno bi delovala nova zastava v navijaških barvah naših olimpijcev, bi se lahko identificirali na takšen način?


Če bo treba glasovat, sm za.
Zbogom in hvala za vse ribe

ZaphodBB ::

Eni tukaj bi zastavo menjali kot modni dodatek? Res ste intelektualci.

WarpedGone ::

Fora simbola je da neki predstavlja že po sami intuiciji. Trenuten zmazek ne predstavlja ničesar, kar bi se me dotikalo in zato pač ni moja zastava. Tudi slučajno me ne prime, da bi ga kam razobesil.
Zbogom in hvala za vse ribe

ZaphodBB ::

Tale zmazek pa predstavlja kaj? Stiliziran sredinec z reko?

gzibret ::

Mah, dajte no... Navijaške barve za zastavo... cc... Očitno res ne znamo nič drugega, kot se dreti na tekmah, po možnosti z obilico alhkohola v krvi....
Vse je za neki dobr!

WarpedGone ::

Znamo se tut streljat v hrbet in metat v jame.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mipe ::

ZaphodBB je izjavil:

Eni tukaj bi zastavo menjali kot modni dodatek? Res ste intelektualci.


Ti bi obdržal trenutno neprepoznavno zastavo in na ZOI gledal slovaške zastave ob naših atletih, ker se tujim studiom ne fučka, da bi napikslali še eno tako rekoč identično zastavo?

Že takrat, ko smo se osamosvojili, smo vedeli, da bodo s to sami problemi. Vendar je denar preglasil razum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

ZaphodBB ::

Od kje pa to tebi? Ta komentar leti na dzinksa in njegove "predloge".

Razen, če si mnenja da če imamo zdej crap zastavo, potem je povsem sprejemljivo, da jo zamenjamo za drugo crap zastavo?

Mipe ::

Tisto so samo predlogi. Zastave nismo menjali vse od takrat, ko smo jo sprejeli. In za izbiro nove zastave je treba zbirati predloge, dokler ne najdemo takega, ki najbolj sede, kajne? Več predlogov, tem bolje, tudi če so crap. Nam vsaj dajo idejo.

ZaphodBB ::

Ja vse razumem, samo ti predlogi so na meji tega, da jas pošiljam Johnnyju Iveju prototipe naslednjega iPoda...

WarpedGone ::

Kdo nam brani da na večjih tekmah začnemo mahati s takole pobarvanimi kosi blaga?
Tam na eni štangi bo sicer viselo tisto rdečemodrobelo whatnot ampak folk bo pa v svetlomodrozelenih farbah.

In jor fejs državi, ki še svojih simbolov ni sposobna uštimat, kot se spodobi = da delujejo v praksi.

Le medklic - zakaj točno triglav in zakaj ne lipov list?
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti simboli (Trubar, Kranjski Orel, Naprej zastave slave) so pač tako stari in pomenljivi, da jih po mojem ne more omaleževati komunizem.

Pol ni nbenga razloga da ne bi gor namalal še par rdečih zvezd.

ZaphodBB ::

Meni se zdi, da že žitni klasi služijo tej funkciji?

Karaya 52 ::

Naša OI garderoba spominja na uzbekistansko zastavo. Bolj zanimivo je, kako je ta "pokošeni travniki zelena" pristala v popularni barvni paleti. Pa se ne spomnim dobro, če je to začel Elan z barvo svojih kombinezonov (lol) ali Pristopov I feel Slovenia (lol).

stalker ::

Meni je slovenska OI barvna kombinacija daleč najlepša od vseh, kar sem jih do zdaj videl.
dzinks63 je podal všečen predlog, osebno bi le barve drugače razvrstil in predvsem druge odtenke.

Mipe ::

Meni osebno se mi zdi Triglav z valovi nekoliko... moteč. Kaj, če bi bile črte kot pri dresu, torej zigzag s tremi vrhovi, da hkrati predstavlja Triglav in valove?

ZaphodBB ::

Eni si ne pustite dopovedat, da heraldika ni grafični design...

Karaya 52 ::

Kaže pa debata na probleme glede narodov identitete. Nekateri bi gradili mite, drugi sami sebe nimajo radi, tretji...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Tako zastavo imamo praktično od takrat, ko se je prvič pojavilo ime Slovenija. Zakaj bi se morali sramovati zgodovine samo zato, ker imamo enake barve v zastavi kot Rusi?


ZaphodBB ::

Jaz se tudi strinjam, da Ruse prisilimo da zamenjajo zastavo.

Boš ti poklical Putina?

WarpedGone ::

osebno bi le barve drugače razvrstil in predvsem druge odtenke.

Kr v njega in prilimaj rezultat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Jaz se tudi strinjam, da Ruse prisilimo da zamenjajo zastavo.
Hec je, ker so ravno takrat enkrat, ko smo mi začeli uporabljati svojo trobojnico, Rusi zamenjali svojo zastavo za tole (leta 1858), v barvah dinastije Romanovih.


Ampak Rusi niso bili preveč navdušeni in so šli potem nazaj na staro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Karaya 52 ::

Rdeča-morda-bela imajo precej dober argument v slovenski tradiciji iz katere bi naj izhajala vsak državni simbol. Države ala Kosovo, Bosna nimajo trdne skupne tradicije ali pa je ta zelo problematična zato so izbrali neko nevtralno grafično podobo in ji rekli zastava. Slovenija ima svojo zgodovino in tradicijo in ni potrebe da bi odkrivali toplo vodo. Dodajanje novih barv, izmišljenih grbov etc. je smešno, če ni argumentirano, kot je smešno posiljevanje Skopja s kipi Aleksandra Velikega, ki nima nič skupnega z slovanskimi Makedonci. Čisti ponaredek, podobno kot slovenski grb.
««
7 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615632 (4933) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218560 (12503) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335910 (31101) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342589 (2273) siegmund

Več podobnih tem