» »

Microsoft povečal dobiček in prihodke

1
2
3

xxx ::

Poldi112 je izjavil:

Virusov ni.

Poldi112 je izjavil:

Nihče ne pravi, da ne obstajajo.

LAŽEŠ (da se ne bo zapel kaksen moderator, dokazano dejstvo)
Pa pa...

Poldi112 ::

Poldi112 je izjavil:

Packet manager, virtualna namizja, "paste" označenega s srednjim gumbom na miški, performance na švoh mašinah, možnost menjave distribucij, desktop okolja, konzole, ... praktično vsega. Potem je tu odsotnost virusov/trojancev/... v vseh praktičnih pogledih. Pa nima registra.


Zdaj jaz pričakujem, da so sogovorniki dovolj inteligentni, da jim ne rabim VSAKIČ dodajati zraven "v vseh praktičnih pogledih". Očitno sem se zmotil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

rand ::

chironex tvoj odziv na besedo linux izgleda kot če mački na rep stopiš. Kaj se bojiš, da se boš nekje v prihodnosti moral učiti še kaj drugega kot microsoft? Si si nabral nekaj brezveznih MC* certifikatov in te skrbi prihodnost? Nič slabega se ti ne bo zgodilo. Pač se boš še kaj novega naučil. Tako pač je v IT. Linuxa je na tvojo nesrečo v računalniškem svetu čezdalje več in je v večini segmentov, razen na desktopu, po številu implementacij verjetno na prvem mestu. Kar smo ti tudi že nazadnje pokazali. Drugače imam tudi jaz nekaj tistih microsoftovih papirčkov in me pač ni strah priznati da je Microsoftov software zmazek brez primere.
while(1)fork();

nekikr ::

da je Microsoftov software zmazek brez primere

Čisto iz firbca....najbrž ti ne bo težko napisati 10 primerov, zakaj je "zmazek brez primere". Se pravi uporabnih primerov, ne kakšnih takih, ki jih boš našel po pol ure googlanja? Da te vidimo, junaka.

rand ::

Ontopic: Ni čudnega da so povečali dobiček pri programski opremi in storitvah za podjetja, če so dvignili praktično vse OLP cene in serijsko skupaj z BSA pošiljajo pozive vsem večjim podjetjem.

nekikr je izjavil:

da je Microsoftov software zmazek brez primere

Čisto iz firbca....najbrž ti ne bo težko napisati 10 primerov, zakaj je "zmazek brez primere". Se pravi uporabnih primerov, ne kakšnih takih, ki jih boš našel po pol ure googlanja? Da te vidimo, junaka.


Primer izpred 10min: Office aktivacija na mašini deployani iz WDS ne deluje. Gre za sysprepano mašino. Vse do sedaj so se aktivirale, ta se ne. Rešitev: naloži VAMT 2.0 in izgubi dodatnih 10min življenja, da bo microsoft ja vedel da si naložil genuine program.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

MilanP ::

bull trap

nekikr ::

rand je izjavil:

Ontopic: Ni čudnega da so povečali dobiček pri programski opremi in storitvah za podjetja, če so dvignili praktično vse OLP cene in serijsko skupaj z BSA pošiljajo pozive vsem večjim podjetjem.

nekikr je izjavil:

da je Microsoftov software zmazek brez primere

Čisto iz firbca....najbrž ti ne bo težko napisati 10 primerov, zakaj je "zmazek brez primere". Se pravi uporabnih primerov, ne kakšnih takih, ki jih boš našel po pol ure googlanja? Da te vidimo, junaka.


Primer izpred 10min: Office aktivacija na mašini deployani iz WDS ne deluje. Gre za sysprepano mašino. Vse do sedaj so se aktivirale, ta se ne. Rešitev: naloži VAMT 2.0 in izgubi dodatnih 10min življenja, da bo microsoft ja vedel da si naložil genuine program.

Pa ostalih 9 primerov? Najbrž ne moreš na podlagi tega enega zaključiti da je "zmazek brez primere". Če lahko, potem nisi nič boljši kot ostali ekstremisti na drugi strani. Torej, še 9 primerov, jasnih, pogostih (ne eno ne drugo tale tvoj ni). Saj bo šlo, verjamemo vate!

xxx ::

rand je izjavil:

chironex tvoj odziv na besedo linux izgleda kot če mački na rep stopiš. Kaj se bojiš, da se boš nekje v prihodnosti moral učiti še kaj drugega kot microsoft? Si si nabral nekaj brezveznih MC* certifikatov in te skrbi prihodnost? Nič slabega se ti ne bo zgodilo. Pač se boš še kaj novega naučil. Tako pač je v IT. Linuxa je na tvojo nesrečo v računalniškem svetu čezdalje več in je v večini segmentov, razen na desktopu, po številu implementacij verjetno na prvem mestu. Kar smo ti tudi že nazadnje pokazali. Drugače imam tudi jaz nekaj tistih microsoftovih papirčkov in me pač ni strah priznati da je Microsoftov software zmazek brez primere.


Še kar nabijaš, mislim da imam več vrstic sistemske kode spisane na linuxu kot večina ljudi tule in da ga čisto pošteno ocenjujem. Namenske naprave, kjer nihce ne dela nič več kot nekaj klikov ki mu jih dovolis (in zabijes nekaj mesecev, da res delajo), serverji, kjer so ljudje, ki se jim da zabiti veliko časa, da se jim posveti in tu smo koncali. Desktop? Še dolgo ne. Še enkrat, zaradi svoje religiozne navezanosti nanj ste ga nesposobni kritično ocenjevati.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

BigWhale ::

xxx je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Aha, ti jih ne rabiš, ker jih pač nikoli nisi poiskusil ali pa pač nisi dovolj napreden uporabnik, torej avtomatično samo zmedo delajo?

Ne nisem dovolj napreden uporabnik, imam raje 3 monitorje.


Jaz sem imel svoje case tri monitorje, sedaj imam samo dva, pa se vendo uporabljam virtualna namizja na polno.

Ko se gres razvoj vecjih client-server sistemov lahko s pomocjo virtualnih namizij preklapljas dosti bolj ucinkovito med programi. En virtualni desktop je namenjen samo 'komunikaciji' tam je browser z odprtimi socialnimi omrezji in slo-techom, email client, IRC client, skype, ... Na drugem virtualnem desktopu je razvojno okolje za server side aplikacijo, zraven je se en kup terminalov v katerih laufa tail -f raznoraznih log datotek, na drugem monitorju je se nekaj terminalov, povezava s staging okoljem, browser z reference manuali za raznorazne APIje in tko naprej. Na tretjem desktopu je stvar ista, le da gre za client aplikacijo. Cetrti desktop je pa priloznostni. :)

Preklapljanje med desktopi gre preko tipkovnice in je precej hitreje kot ALT-TAB preko 20ih oken naenkrat.

Nevem no, ce ti ne vidis prednosti vecih namizij se ne pomeni, da jih nikjer ni. Prednosti je kar nekaj in eno je precej bolj pregledno namizje.

xxx je izjavil:

Še kar nabijaš, mislim da imam več vrstic sistemske kode spisane na linuxu kot večina ljudi tule in da ga čisto pošteno ocenjujem. Namenske naprave, kjer nihce ne dela nič več kot nekaj klikov ki mu jih dovolis (in zabijes nekaj mesecev, da res delajo), serverji, kjer so ljudje, ki se jim da zabiti veliko časa, da se jim posveti in tu smo koncali. Desktop? Še dolgo ne. Še enkrat, zaradi svoje religiozne navezanosti nanj ste ga nesposobni kritično ocenjevati.


Vec kot jaz nimas. Zato je moja ocena bolj primerna od tvoje.

(mogoce ti bo postalo jasno, da je tvoje pisanje subjektivno in omejeno na minimalne osebne izkusnje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

rand ::

nekikr je izjavil:

rand je izjavil:

Ontopic: Ni čudnega da so povečali dobiček pri programski opremi in storitvah za podjetja, če so dvignili praktično vse OLP cene in serijsko skupaj z BSA pošiljajo pozive vsem večjim podjetjem.

nekikr je izjavil:

da je Microsoftov software zmazek brez primere

Čisto iz firbca....najbrž ti ne bo težko napisati 10 primerov, zakaj je "zmazek brez primere". Se pravi uporabnih primerov, ne kakšnih takih, ki jih boš našel po pol ure googlanja? Da te vidimo, junaka.


Primer izpred 10min: Office aktivacija na mašini deployani iz WDS ne deluje. Gre za sysprepano mašino. Vse do sedaj so se aktivirale, ta se ne. Rešitev: naloži VAMT 2.0 in izgubi dodatnih 10min življenja, da bo microsoft ja vedel da si naložil genuine program.

Pa ostalih 9 primerov? Najbrž ne moreš na podlagi tega enega zaključiti da je "zmazek brez primere". Če lahko, potem nisi nič boljši kot ostali ekstremisti na drugi strani. Torej, še 9 primerov, jasnih, pogostih (ne eno ne drugo tale tvoj ni). Saj bo šlo, verjamemo vate!


Daj ne provociraj brezveze. Če bom začel naštevat kaj vse je narobe, ne bom danes končal. Sploh pa za koga? Zate?
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

xxx ::

rand je izjavil:

Daj ne provociraj brezveze. Če bom začel naštevat kaj vse je narobe, ne bom danes končal. Sploh pa za koga? Zate?

Ok, pa daj naštej kaj je vse narobe z Linuxom. To bo lažje, no daj, verjamemo vate!

BigWhale je izjavil:

(mogoce ti bo postalo jasno, da je tvoje pisanje subjektivno in omejeno na minimalne osebne izkusnje)

Glede na 2% uporabnikov je očitno tudi tvoje dojemanje linuxa subjektivno in omejeno na minimalne izkušnje nasploh.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

WamPIRe- ::

vesolc je izjavil:

a obstaja kaka zadeva za winse, da maš recimo account narejen v kakem appju, k bi ti avtomatsko poinštaliralo (primer) iz sourceforga appje, k so gor in jih redno uporabljaš...da neb rabo vsakič dljat zadeve al pa si jih vnaprej pripravit pa na roko inštalirat ob sveži inštalaciji sysa..?
neki podobnega, kot je google Play...k če flashnem telfon, se s prijavo na google pol zinštalirajo avtomatsko appji, k jih redno uporablam...

LP

D


Verjetno ni to kar iščeš, ampak recimo pomoč pri prvih inštalacijah pa zna pomagat: https://ninite.com/
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

BigWhale ::

xxx je izjavil:

Glede na 2% uporabnikov je očitno tudi tvoje dojemanje linuxa subjektivno in omejeno na minimalne izkušnje nasploh.


To je tvoj kontra argument zakaj so virtualni desktopi zanic? Nevem no, ...

nekikr ::

Daj ne provociraj brezveze. Če bom začel naštevat kaj vse je narobe, ne bom danes končal. Sploh pa za koga? Zate?

Ne rabiš. Saj sem samo to hotel vedeti. Sem upal, da bo kakšna boljša debata kot "windows je totalni kurec, ker sem jaz tako rekel, jaz sem pa znalec TM" pa vidim, da sem se spet uštel. Najbolj smešno je pa, ko potem enega chironexa napadate, pa v bistvu pride ven samo z obratno istim argumentom "Linux je pa totalno sranje!!!enaenadva". Znalci pa taki.

Poldi112 ::

Čakaj, jaz poznam linux in če kdo prodaja bučke mu to povem. Za win mi je precej vseeno. Lahko pa mirno rečem, da so čisto spodoben sistem. Na nekaterih področjih boljši, na nekaterih slabši. Za moje potrebe precej slabši, za povprečnega uporabnika boljši.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

>Če ti on ni povedal ti bom pa jaz. Da deluje nakako kot putty ssh c/p, je na tej sliki vidno kaj je za kliknt.

Ne mislim v konzoli, mislim povsod v grafičnem okolju. Recimo od mtosev-a text označim in spustim tu spodaj, brez da bi se rabil dotaknit tipkovnice:

>Ms ne more crkniti do tedaj ko bodo vsi uporabljali windowsi in office. itak vemo, da sta tole de facto produkta in da oba izdelka uporablja 85%+ ljudi

Seveda lahko. Tablice in gsm-i se jim kar močno zažirajo v tržni delež.
žal nisem vido business ppl, da počnejo resen stuff na tablici. razen branja emailov npr
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

A si ziher, da si sploh že kdaj vido business ppl?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

ja na tvju sn jih dost vido
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

A niso to uni k hodijo na čajčke v lokalni kafič?

rand ::

nekikr je izjavil:

Daj ne provociraj brezveze. Če bom začel naštevat kaj vse je narobe, ne bom danes končal. Sploh pa za koga? Zate?

Ne rabiš. Saj sem samo to hotel vedeti. Sem upal, da bo kakšna boljša debata kot "windows je totalni kurec, ker sem jaz tako rekel, jaz sem pa znalec TM" pa vidim, da sem se spet uštel. Najbolj smešno je pa, ko potem enega chironexa napadate, pa v bistvu pride ven samo z obratno istim argumentom "Linux je pa totalno sranje!!!enaenadva". Znalci pa taki.


Jaz nisem nikjer trdil da je linux najboljše kar obstaja. Me pa močno motijo verniki microsofta ala chironex, ki tu piskajo samo zato, da nebi kdo začel ne-microsoftovsko razmišljat. Ker microsoft pa ja je najbolše ne? Mogoče za nekega mulca ki cele dneve nabija WOW dejansko je, meni pa dnevno žre živce nedodelanost sranja, katerega smo v zadnjih letih očitno postali beta testerji. In tega se je celoten IT svet navadil. Direktorji pa postrani gledajo, ker se v IT zmeče ogromno denarja, dela pa vse bol microsoftovsko (beri slabo). Potem dobijo v roke Apple ipad, kjer ni vsak dan "New updates have been installed, please restart", privat uporabljajo gmail, ki dela 24/7 in ne pozna spama. Zdej pa to konkuriraj s podhranjenim IT-jem v podjetju, kjer ti vsako leto režejo budget.
while(1)fork();

s1m0n ::

Sranja je pri obeh na morje, pri Linux distribucijah (govorimo o takšnih za desktop uporabo) in Windows sistemih (s časom vedno manj kritičnih, a vedno več nesmiselnih). Pač tako je in tako bo! Ne gre naredit stvari popolno in za vsakega posameznika po njegovih potrebah/željah posebej za sistem, ki je namenjen popolnoma vsem.

WizmoTo ::

Dejstvo je, da so Windowsi katastrofa s tehničnega vidika (in to bo potrdil vsak, ki je kdaj pisal recimo driver ali kakšen sistemski extension za Windows in za Linux), so pa zelo uspešni s komercialnega (končni uporabniki na Mikrosoftovo srečo sranja pod (relativno) lepim pokrovom ne vidijo). Tukaj moram braniti MS, ker so pač prisiljeni vleči s sabo vso zgodovinsko navlako. Poleg tega je bilo vmes ogromno dizajn felerjev (ucs16, uporaba različnih tehnologij in jezikov v različnih obdobjih, že omenjen registry in ini, miljon apijev (tako user kot kernel), pa še za vsak razred naprave posebej, obupno slab scheduler in multitasking, katastrofalna default varnostna politika (ki je privedla do tega, da so bile userspace aplikacije temu primerno šalabajzersko napisane, zadnje čase se je to končno izboljšalo), dll hell (workaraoundan od wxp sp naprej z SxS - če boste šli gledat, kako to deluje, se boste prijeli za glavo), na hitro spacani neuporabni linki, zbloatani servisi, za katere nihče ne ve točno, kaj delajo (razen NSA :)), file system, ki potrebuje defragmentacijo...

Tistih mitskih 2% je pa hudo ubog argument za tehnično superiornost česarkoli. Potem trdite tudi, da so porschi slabši avti kot clioti, ker jih je pač manj na cesti ? Strežniki (ki so mimogrede prva tarča napadov) in sploh superračunalniki tečejo večinsko na Linux, ogromno embedded naprav, tudi večina smart telefonijade (čeprav s tistim zbloatanim in počasnim java overlayom čez linux kernel se je verjetno Google dolgoročno zaklal). Linux ima svoje probleme, ampak vsaj osnovne stvari ima tehnično dobro rešene. Še najbolj ga pestijo stvari, na katere neposredno niti nima vpliva - pomanjkanje komercialnega SW, sploh iger in pa GPU driverji. Nekatere moti ogromno število distribucij, desktopov, programja za podobne stvari, ampak to je kvečjemu prednost, saj ni vsaka distribucija enako primerna za vse potrebe (na ruter ne boš dajal desktop distribucije s par G programja, k'ne'da). Če bi wannabe programerji malo manj šalabajzersko kodirali in znali pisati cross-platform kodo v skladu s standardi, bi bilo precej drugače. Do takrat pa bo Linux desktop brez iger (in s tem z bolj ubogim deležem).

darkolord ::

Kar nekaj teh "dejstev" si iz kar riti potegnil...

GupeM ::

WizmoTo je izjavil:

Potem trdite tudi, da so porschi slabši avti kot clioti, ker jih je pač manj na cesti ?

Daj porscha za ceno linuxa pa bomo potem videli katerih bo manj.

Neumna primerjava.

Poldi112 ::

A bo spet treba popat tist dokument o ilegalnih prijemih MS-ja, s katerimi je postal defacto desktop platforma?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

je postal de facto standard v early 1990s. čas ko je os/2 začel umirati
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rand ::

mtosev je izjavil:

je postal de facto standard v early 1990s. čas ko je os/2 začel umirati


Raje povej zakaj. Ni microsoft spetrigal IBM, na tržišče porinil windows 3.0 in se po tihem dogovoril z proizvajalci hardware-a da so z novimi mašinami bundlali win3.0? Praviš da zato ker so bili windows 3.0 boljši produkt? resno?
while(1)fork();

Mr.B ::

rand, taisti OEM-i, ki danes v času tablic jamrajo kako je windows BulShit kanta...
Hm si že kdaj razmislil da je pametni telefoni in, verjetno ne zato ker jih rabijo za resno delo, nje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

windows je boljši, ker še vedno obstaja in 20+let star software še pisan za winse dela na win 7/8
sn uporabljal vse win ose od 3.1/11 in naprej in lahko rečem, da ko je ms prešel na NT in to dal v consumer ose, da so naredili odlično potezo,nič več glupih in random blue screenov iz 9x ere osov, ko sn iz w98 šel na win 2000 nisem mogel sploh verjet,da to isti os
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

> 20+let star software še pisan za winse dela na win 7/8

Kje dobivaš take ideje? 20 let nazaj smo imeli kaj, dos+win 3.11. Moraš z lupo iskati stvari, ki še delajo na win7. Dosti podobno tudi za kasnejše programe v časih win 9.x. Celo xp programi niso vsi kompatibilni. Ti pa da vse dela. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Te bom pa povabil, ko bomo spet imeli kakšen lanparty, da mi usposobiš starcraft-a na novih winsih. Me matra nostalgija, samo nisem našel opcije za ipx nastavit, ker nisem ravno domač v win 7.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rand ::

Mr.B je izjavil:

rand, taisti OEM-i, ki danes v času tablic jamrajo kako je windows BulShit kanta...
Hm si že kdaj razmislil da je pametni telefoni in, verjetno ne zato ker jih rabijo za resno delo, nje.


Trenutno bolj jokajo in upajo da se jih microsoft usmili z neko razumno novo verzijo OS-a. Windows8 niso ravno neka zlata jama za OEM-e, kateri bi morali podražiti proizvodnjo in ljudi prepričati da z mastnimi prsti šarijo po ekranih delovnih postaj. Za domače uporabnike so dovolj poceni android tablice in telefoni, katerih pa te isti oemi zaradi Intela, kateri jih drži za ovratnik ne obvladajo najbolje.
while(1)fork();

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

http://www.wikihow.com/Fix-StarCraft-Pr...


Ni ga problem instalirat, problem je ipx.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BaToCarx ::

Mr.B ::

rand, seveda bulshit winsi so krivi. Nekako tako kot so bulshit pametni telefoni, tablice, itd.... Vprašaj koga, ki ima pametni telefon, pa povej kaj dela. No seveda odštejemo tistih 2% linux uporabnikov na desktop pc-jih, ter ostalimi ki spadajo pod razvijalce itd.. Dejstvo je, da gre vse preč od desktop PC-jev, pa se lahko na glavo obrneš. Si kdaj pogledal, kam so šle prodaje Strežnikov ? ŠE huje, kam so šle prodaje diskovnih škatel. Hint MS implementiral Storage spaces Tehnični del 1.45 miljon IOPSov/na na kišto
Kdo bo pa sedaj kriv. Dedek mraz, ali ego
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LitralSM ::

Če se že grete te neumne bitke, se splača omeniti dejstvo, da je linux napram drugim OS za PC superioren, kar se tiče upravljanja particij.

jype ::

Mr.B> Hint MS implementiral Storage spaces

Hint, Microsoft je ta vlak že davno tega zamudil, ko je proč vrgel WinFS. Koga briga nek obskuren Microsoftov produkt, če lahko zastonj dobi ZFS, ki je znatno boljši od vsega, kar lahko Microsoft danes ponudi?

Nikogar.

Mr.B ::

jype, sej vem, pa bodo OEM-i kljub Linux superiornosti jokali za zanič desktop OS-om...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rand ::

Mr.B to da je desktop v zatonu je krivo kar omenjaš. Ljudje so windows mašine uporabljali za igranje iger. Ker je microsoft začel prioritizirati xbox in pozabil na pc smo tu kjer smo. Igre in brezvezne pizdarije so vedno vodile razvoj računalništva. Z odgovorom glede ReFS me je pa že jype prehtel. Odgovor je ZFS in res ni pomembno kaj microsoft kaže na nekih slajdih.
while(1)fork();

Mr.B ::

rand, ups edini vzrok zakaj še ni čas linux na desktopu. PS Nvida bo s tem uredila zadeve, ker je v to prisiljena in ne zaradi ego izpadov tipa


PS, ko boš imel čas, boš tudi ugotovil zakaj je nvidia v to prisiljena...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> jype, sej vem, pa bodo OEM-i kljub Linux superiornosti jokali za zanič desktop OS-om...

Kakor kateri. Mnogi bodo.

Mr.B> rand, ups edini vzrok zakaj še ni čas linux na desktopu. PS Nvida bo s tem uredila zadeve, ker je v to prisiljena in ne zaradi ego izpadov tipa

Ti morda ne razumeš, da Linus Torvalds ni predsednik nobenega podjetja, da bi moral lezt v rit podjetjem, ki se norčujejo iz njegovih prepričanj. Prav ima, da NVidii pokaže sredinca, ker si podjetje to zasluži. Pravi ima tudi, ko reče, da se jim bo opravičil, ko bodo z dejanji pokazali, da so pripravljeni pomagat Linux skupnosti, do tedaj bodo pa ostali "drugorazredni državljan", ki ga po svoji volji podpirajo distribucije, ki jim je tega mar (kar je precej več, kot lahko storijo OEM partnerji Microsofta).

Mr.B ::

jype,
sej vem užaljenost pa to, pa še vedno ga ni nikjer na PC-jih. Hm verjetno so zato krivi vsi ostali. Tehnološki napredek gre dalje, PC kot tak je dolgoročno pozabljena tehnologija za generirnje $$$.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

rand je izjavil:

Jaz nisem nikjer trdil da je linux najboljše kar obstaja. Me pa močno motijo verniki microsofta ala chironex, ki tu piskajo samo zato, da nebi kdo začel ne-microsoftovsko razmišljat. Ker microsoft pa ja je najbolše ne? Mogoče za nekega mulca ki cele dneve nabija WOW dejansko je, meni pa dnevno žre živce nedodelanost sranja, katerega smo v zadnjih letih očitno postali beta testerji. In tega se je celoten IT svet navadil. Direktorji pa postrani gledajo, ker se v IT zmeče ogromno denarja, dela pa vse bol microsoftovsko (beri slabo). Potem dobijo v roke Apple ipad, kjer ni vsak dan "New updates have been installed, please restart", privat uporabljajo gmail, ki dela 24/7 in ne pozna spama. Zdej pa to konkuriraj s podhranjenim IT-jem v podjetju, kjer ti vsako leto režejo budget.

Kako zelo si prepričan v svoj prav, pač egocentričen kekec, ki niti noče uvedit, da nima prav. Poglejmo še alternative windowsem:
- Vse kar se da dobiti ima v svojem software portfeliju katastrofo od softwara, sploh spackala, ki imajo okrog OSa ovit debel plašč sandboxa (i* in android)
- Apple, enaka zgodba, naščije vse linux distribucije za kilometre user friendlinessa, in so se celo spravili v pravo smer, ki jo linux distribucije nikoli niti zavohale niso, saj so bile leta skregane, katera je boljša. Prodaja globoko precenjen hardware, na katerem pa OS celo teče več ali manj tako kot je bil zastavljen.
- Linux, se že leta prodaja kot nekaj oh in sploh, je pa dejansko en razsut kaos, ki razen kernela vleče vse dele OSa iz vseh koncev in krajev, dejansko pa ni sposoben poeenotiti OSa niti do nivojoa, ko se jim ne bi dogajale nebuloze nasprotnih settingov v OSu samem (tipa Listen in No-Listen), ki zahtevajo od uporabnika, ki je karkoli več od browser/email userja, doktorat, da se sploh karkoli skonfigurira. Za piko na i, software ne dosega niti pribljiznega primerjanja z leaderji na Windows podrocju ampak fanatiki še vedno tulijo kako zelo so boljši, lepši, bolj uporabniku prijazni itd. Za serverje mi sicer ne bi bil first choice ampak ravno tako mi ne bi bil first choice Microsoft. Za povrh je podpora temu inferiornemu OSu slab, zaradi skrajno neumne licence (*GPL*) ga be podprejo ne hardwarski ne softwarski vendorji in dejansko je komercialni development za njega kot troskok čez minsko polje, strankam moraš garantirati neko podporo, s tem da ne veš kaj ti bodo z naslednjim updatom skuhale distribucije, delaš pa na kit kompletu kupa nedodelanih packarij, ki jih v windows svetu ne bi nihče uporabljal.

In zdaj naj jaz podprem nek drug svet. Zakaj že, zaradi njihovih 10+ let trajajočih obljub, da to je pa zdaj to? Zaradi njihovega dolgoletnega truda, da z vsakim drugim updatom zrušijo binarni backward compatibility? Zaradi njihove neverjetne custumizacije, ki temelji na vi(m)u?

Kar se mene tiče je Linux samo en kup sranja, ki zvišuje produkcijske stroške v nedogled in vse njegove prednosti ne morejo tega niti zakriti, kaj šele nadoknaditi. In komaj čakam, da me tokovi "dolgih gobcev polnih obljub" zapeljejo v ta kaos, ki veliko obljublja in nič ne naredi navkljub dolgoletnim problemom od Xov pa do konfiguracije skupaj navlečenih produktov, ki tvorijo distribucijo (in aplikacijo), še DHCPja niste sposobni spraviti v red in to v petih letih!! Za vse izjave izpod moje tipkovnice ste si krivi čisto sami in dejansko se z vami ne bi ukvarjal niti sekunde, če ne bi tulili (bom rekel LAGALI) in prepričevali uporabnikov, da to je pa rešitev problemov z windowsi, ki pa to ni, je samo debela laž teenagerjev, ki mislijo, da so boga prijeli za jajca in mislijo, da zaradi enega submittanega patcha vedo vse o software developmentu in OSih.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

Sorry ampak takih gnojev sem se v zgodovini že prenajedel, C64, ki je obljubljal, da je pa Simons basic, TO!, Microsoft, ki je vztrajno prepričeval, da je pa Visual Basic rešitev za vse probleme, Delphi, ki je spet obljubljal še in preveč, Java/.Net, ki se še vedno propagirata kot nadomestek za sposobnega developerja, Apple, ki je zgolj krinka za prodajanje hardwara po daleč preveliki ceni in Linux, ki je glasen kot da je replacement za Windowse dejansko je pa enaka zgodba kot če bi na windowse navlekel kupa sharewara iz vseh koncev in krajev interneta in se potem na ves glas drl da to je pa to (če pa hočete da dela, plačajte support). In na mojo veliko žalost celo določene IT analfabete prepričal. In vsi ti, zgolj znizujejo denarno vrednost mojega poklica, pa ne zato ker bi mu lahko konkurirali ampak zato ker so njegovi idiotski uprabniki tako zelo, zelo glasni. Saj na koncu ne deliverajo svojih obljub ampak je ze prepozno, cela vrsta ljudi se mora ukvarjati z njihovo nesposobnostjo ocenitve situacije. Nogometni navijači in nič več. Prosim, lepo prosim, ustvarite decent alternativo Windowsem, takoj preidem nanjo, vsem jo bom priporočal ampak naj bo vsaj toliko sposobna (zaradi mene so lahko vse tehnologije popolnoma druge) kot Windowsi, ne pa da na koncu userju odprete text editor, da lahko napiše path do programa v meniju (kot da ve kaj path sploh je)) in to je samo vrh ledene gore!
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

rand ::

Pljuvanje po Microsoftovih produktih znižuje denarno vrednost tvojega poklica? Kaj si zaposlen v microsoftovem PR-u? :))
while(1)fork();

Mr.B ::

rand, sooči se s stanjem, da je Linux kot PC povozil čas.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rand ::

Mr.B je izjavil:

rand, sooči se s stanjem, da je Linux kot PC povozil čas.


Kdaj sem jaz trdil da to ni res? PC je mrtev na vseh področjih, razen v industriji.
while(1)fork();

Mr.B ::

rand, sej res na desktop PC-jih bo čez deset let rulal, ko ne bo več Ms-ja. Odlično.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft sklenil rekordno prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Rezultati
218280 (5963) janig
»

Microsoftovi rezultati solidni: padec prihodkov, rast dobička, Bing končno iz rdečega

Oddelek: Novice / Rezultati
137596 (5625) aerie
»

Microsoft zaradi Nokie četrtletje sklenil z največjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6236361 (33007) boolsheat
»

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12533292 (28285) AnWar
»

Microsoft povečal dobiček na rovaš Officea in Xboxa

Oddelek: Novice / Rezultati
174216 (3670) revvs

Več podobnih tem