» »

Čudni sestavni deli predalnika

Čudni sestavni deli predalnika

Malcolm_Y ::

Potrebujem pomoč - sestavljam predalnik in imam cel kupih takihle delov:


V navodilih pa je takale slikca:


Kako moram montirati te dele na zadnjo stranico predalnika in kakšen je sploh njihov namen?

Hvala!

Roadkill ::

To namorniraš v kot, da bolj fiksno skupaj stoji.
Ni luknje za tole, kar na slepo nekam v kot všravfaš.

Kotnik, ki daje večjo stabolnost stranicam eni na drugo.
Ü

Malcolm_Y ::

Ok, logično mi je, da ta ozki del zataknem v režo med zadnjo steno in stranico in potem teh osem zatičev tišči vsak v svojo smer in zato sta A in B enaki, da se ne bi predalnik nagnil takole:


Ampak na sliki je narisano kot bi bili zatiči nekaj cm stran od roba, tam pa ne koristijo ravno dosti.

mihec87 ::

Glede na sliko v krogcu puščica kaže da porineš do konca oz do stranice, ježiček pa gre verjetno v zarezo med stranici..

Malcolm_Y ::

mihec87 je izjavil:

Glede na sliko v krogcu puščica kaže da porineš do konca oz do stranice, ježiček pa gre verjetno v zarezo med stranici..

Po krogcu sodeč je tako in verjetno je tako tudi prav, edino na večji sliki so malo stran od roba, ampak vseeno mislim, da gre jeziček v režo, kot si rekel.

vorantz ::

Stran od roba je zato, da ti pokaže ta veliko fool proof puščico kam vtaknit in začet vrtet

Sem za mamo sestavljal omaro s to rečjo
Se pravi jeziček not in začneš šraufat
to je to

Malcolm_Y ::

Super, hvala vsem!

Roadkill ::

Aja sploh nisem pogledal slike "navodil". Precej zavajujoča. :)
Ü

francek1 ::

Najbolje pa je, da zarezo, v katero pride rob spodnjega dela predala, zalepiš s poliuretanskim lepilom. Tak predal ti ne bo nikoli razpadel.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fosil ::

Katera firma pa je?
Sem spomnil na tole kolumno kjer je debata ravno o takih navodilih :)
Tako je!

Malcolm_Y ::

Jysk. Je zelo lušten predalnik po ugodni ceni. In navodila so sicer v redu, samo tule je malo netočno prikazano. Se pa na srečo hitro najdejo mojstri, ki razjasnijo tak problem.

francek1 ::

Ker vem, da ste tule gor večinoma računalniški friki, podajam link do lepila, ki je odlično za skoraj vsako lepljenje v stanovanju in hiši. Poleg tega je slovenski izdelek.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

cortez ::

Malo reklame, al kaj :) . Tudi sam imam to Mitol lepilo že 14 let, pa še kr lepi.

šernk ::

Me je spomnilo na mojo prigodo. Nazadnje sestavljamo harmonika vrata najdražja kar jih najdeš v trgovini seveda za cca 200€ 80cm širine. In sestavljamo vse po navodilih od točke do točke počasi vijak za vijakom. Pridem do točke kjer je za izvrtat eno izvrtino in so navodila Y=X+0,8cm. Ok meni nič jasno (Y bi moral biti po moji logiki enak kot X) ampak gremo lepo po navodilih. Izmerim X in dodam 8mm za center luknje. Izvrtamo in zgrešimo center za 1mm, torej je bilo realnih X+0,7cm (namesto X+0,8cm) (1mm premalo navzdol). Zadevo želiš sestavit in glej hudiča...zadeva točno 7mm prenizka! Takrat sem mislil da zakurim vse skupaj, inžinirju ki je pa delal navodila bi mu pa storil pojesti cela vrata.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

cortez je izjavil:

Malo reklame, al kaj :) . Tudi sam imam to Mitol lepilo že 14 let, pa še kr lepi.

Ma ni reklama. Zavedam se, da je danes ob poplavi robe težko priti do pravega izdelka. Informacijo sem podal zato, ker imam s tem lepilom res odlične izkušnje edino pazit je treba, da se ga nanese res malo, ker se malo napihne(kot purpen, le dosti manj). Je odličen tudi za lepljenje vložkov v slabših stenah.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fosil ::

Zadevo želiš sestavit in glej hudiča...zadeva točno 7mm prenizka!

Prvo pravilo pri teh stvareh je vedno, da preden kaj zvrtaš/odžagaš/narediš nekaj nepopravljivega vedno probaš če bo pasalo :)
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksno racunalnisko mizo imate?

Oddelek: Loža
172280 (1569) cebelar123
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227211 (24700) root987

Več podobnih tem