» »

Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

1
2
»

sheeshkar ::

m0LN4r je izjavil:

Mene pa v ogled žene upanje po nekaj novem in nepričakovanem, pa me vedno presenetijo z copy/paste tehniko.
Če nis predvidel tega filma oz. da črnec ni umrl in kdo vodi ozadje že v prvi polovici oz. kako se bo vse končalo, žalim slučaj.


Ti filmi svojo zgodbo črpajo iz stripov, torej se nekako morajo držati formule "glavni junak premaga zlobneže", kar jih seveda avtomatično dela predvidljive (nevem točno kaj pričakuješ, morda da ubijejo Captaina Americo in ga obglavijo na sredini filma? Da bo Captain America imel težave z erekcijo zaradi 70 letne zamrznitve, padel v depresijo in naredil samomor?). Če želiš uživati v ogledu takšnih filmov moraš predvidljivost sprejeti že od začetka in se koncentrirati na druge stvari. Ti filmi tudi morajo imeti podoben ton, ker spadajo v isto Marvelovo vesolje (zato se nekatere stvari ponavljajo iz filma v film kot en copy/paste). Ne moreš pričakovati, da bo en film imel komične vložke, naslednji pa se jim bo odrekel in šel po poti Nolanovega Batmana.

m0LN4r ::

Meni so si filmi bolj podobni med sabo, kot pa stripi in to zelo.

Poleg tega kaj si vse naštel, sem jaz mislil na druge stvari in ne samo zgodbo, temveč režijo (kliše na kliše), finte da je film privlačen in fasada. Zastopim, da je občinstvo teenage generacija američanov, ampak vseeno... Malo si poglej starejše superhero filme, ko še ni blo 90% CGIja, ki bi ljudi zavedlo od igranja igralcev. In ko so se igralci še dejansko trudili sceno zaigrat s svojim izrazom na obrazu.

Igralci se pa itak extremno trudijo, ko igrajo. Obrazno mimiko majo isto skozi celi film, to pa zato, ker je imidž pomemben.
Namesto, da dajo za igralko žensko, ki zna zaigrati jok, dajo eno seksi žensko, ko ma nonstop isti obraz pa ji 2 solzici našpricajo. Pa barva glasu je tudi počasi na nivoju slosinh.
Cmon.

Razumem pa tudi, da enim recimo kak star batman ali superman enostavno nebo zanimiv samo zato, ker so slabi efekti. Za ene so pač dobri efekti == dober film.
Tak kot, če ma knjiga zlate platnice pa srebrno pisavo je sigurno dobra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bambam20 ::

m0LN4r je izjavil:

Malo si poglej starejše superhero filme, ko še ni blo 90% CGIja, ki bi ljudi zavedlo od igranja igralcev. In ko so se igralci še dejansko trudili sceno zaigrat s svojim izrazom na obrazu.

Razumem pa tudi, da enim recimo kak star batman ali superman enostavno nebo zanimiv samo zato, ker so slabi efekti. Za ene so pač dobri efekti == dober film.
Tak kot, če ma knjiga zlate platnice pa srebrno pisavo je sigurno dobra.


Od starejših filmov bi bil pogojno Superman v 80-ih in prva dva Batmana od Burtona. Ostalo je bilo je bilo posneto zelo na nizki ravni ( Darkman, Fantom, Spawn, Flash, Rocketter itd... ) ...

FTad ::

T-h-o-r je izjavil:

winter soldier je bucky



Mislim, a lahko? Drugi post v temi in že spoiler :S Še dobro, da nisem prej teme bral, preden sem pogledal film.

T-h-o-r ::

ker je zgodba stara že kar veliko let, to ni bil nek poseben spoiler
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

FTad ::

T-h-o-r je izjavil:

ker je zgodba stara že kar veliko let, to ni bil nek poseben spoiler



Za tiste, ki nismo prebrali stripov, je to spoiler.

opeter ::

bambam20 je izjavil:

Malo si poglej starejše superhero filme, ko še ni blo 90% CGIja, ki bi ljudi zavedlo od igranja igralcev. In ko so se igralci še dejansko trudili sceno zaigrat s svojim izrazom na obrazu.


Jaz bi od strarejših (od 1980 do nekje konca 90-ih let) ameriških izdelkov vsekakor izpostavil:
- Superman II
- Supergirl (meni osebno zelo všečna zadeva)
- Račka Howard
- Močvirska pošast/Swamp Thing, 1982
- Flash Gordon (z glasbo od Queen)
- oba Burtonova Batmana
- filmi iz serije Ninja Želv, sploh prvi del
- Senca/Shadow z Alecom Baldwinom
- The Crow z Brandom Lee
- Maska (Džim Keri)
- Judge Dredd (iz leta 1995)
- Blade
- Star Kid
- The Meteor Man
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BorutK-73 ::

Včeraj pogledal film in zadnji del nadaljevanke Agents of SHIELD. Kot da bi bilo načrtno.:))

!!!!SPOILER!!!







Samuel L Jackson (direktor SHIELD-a) v filmu umre in se vrne v zadnjem delu Agents of SHIELD.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Nope, tudi v filmu ne umre. :) Ampak ja, so lepo povezali film in serijo.

BorutK-73 ::

Tr0n je izjavil:

Nope, tudi v filmu ne umre. :) Ampak ja, so lepo povezali film in serijo.

Sem malo pomešal film in serijo. ;((
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12235208 (11237) opeter
»

Thor: Ragnarok (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7513852 (6705) oo7
»

Thor: The Dark World

Oddelek: Sedem umetnosti
285601 (4570) Nikec3
»

Iron Man 3

Oddelek: Sedem umetnosti
456012 (4152) vostok_1

Več podobnih tem