» »

Ugašanje računalnika

Ugašanje računalnika

r0ks0n ::

Spoštovani,

zanima me kaj hudiča je narobe, da se računalnik nikoli popolnoma ne ugasne, če v sistemu kliknem start - zaustavitev sistema. Sicer se vse ugasne (monitor, tipkovnica) ampak v računalniku se še vedno sliši ventilatorje. Trenutno uporabljam Windows 8.1 Pro, vendar je bila zgodba enaka na Win7. Če stisnem Power button na kišti, se zadeva ugasne lepo (dobim screen Zaustavljanje sistema in nato se počasi izklopi), preko sistemskega gumba pa se ne ugasne popolnoma. Ima kdo podobno izkušnjo? Plata je DFI LanParty T3H6.

Aja pa še to, a se vam zdi, da je kaj narobe, če vedno, ko računalnik popolnoma izklopim le tega tudi izključim iz električnega omrežja? Namreč ponoči me motijo lučke, ki gorijo na plati, monitorju in vse ostale :)

Yacked2 ::

Kabl vn pa ne bo nč svetil.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Hayabusa ::

zanima me kaj hudiča je narobe, da se računalnik nikoli popolnoma ne ugasne, če v sistemu kliknem start - zaustavitev sistema. Sicer se vse ugasne (monitor, tipkovnica) ampak v računalniku se še vedno sliši ventilatorje.

Imaš v biosu nastavljeno na S1 ali S3 ?
Preveri dfi stran, če je na voljo nov bios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

r0ks0n ::

Hayabusa, bilo je nastavljeno na S3, sem dal na S1 pa ni razlike :( DFI je pa zelo slab s podporo.

solatko ::

Možnost porabe energije v nadzorni plošči in tam nastavi za vse simbole ali hibernate ali zaustavitev sistema.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Ko je tako "na pol" izklopljen, kako se ponovno vklopi? Gre skozi vse BIOS faze kot po popolnem izklopu?

r0ks0n je izjavil:


Aja pa še to, a se vam zdi, da je kaj narobe, če vedno, ko računalnik popolnoma izklopim le tega tudi izključim iz električnega omrežja?

Nič ni narobe.
(kaj bi sploh lahko bilo?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110243 (8834) inbox
»

Baterija pri ugasnjenem prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
141221 (1024) menjalnik
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211750 (1382) energetik
»

Problem v mirovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
8784 (695) caseh7
»

Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
71178 (1072) ChiefThunder

Več podobnih tem