» »

Slovenci na Kickstarterju

Slovenci na Kickstarterju

1 2
3
4

rađo ::

zanimivo, tak drag izdelek pa jim je uspelo nabrati dovolj ljudi, ki bi ga kupili. res vsa čast za tole

Tody ::

Fora je v tem da je drag samo za slovenclnje :)

Okapi ::

V resnici ta lebdeči gramofon sploh ni tako drag, glede na to, kako futuristično je videti. Na sejmu hi-fi v Ljubljani prejšnji mesec bi jih lahko na licu mesta prodali vsaj kakšnih deset, če bi jih že imeli.

Je pa treba vedeti, da se tu kupuje predvsem videz. Samo za poslušanje dobiš boljšega za kakšnih 150-200 evrov.

Moja slikca s sejma:

Vice ::

Drago / poceni nima smisla razpravljat. Na koncu ti trg pove kam paše tvoj izdelek.

The Player je izjavil:

Evforija po kickstarter kampanjah se je polegla in če je bil kickstarter kako leto ali dve, skoraj vsakdanja tema pogovora je sedaj čutiti, kot, da je izpuhtela kot muha enodnevnica.

Čeprav je sedaj kickstarter v zatišju izgleda, da nekaterim projektom gre še zmeraj kar dobro. Spodaj sta dva nova slovenska projekta, ki sta trenutno zelo priljubljena

Kaj mislite? Kakšno je vaše mnenje?


Evforija je bila tukaj. Dokler pri nas niso dojeli, da ti denar ne pade iz neba samo zato, ker si se gor pojavil in da marketing, ki je nujno potreben za uspeh, nekaj stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

dottor ::

Za ljubitelje board game-mov:
https://www.kickstarter.com/projects/21...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PaX_MaN ::

Slovenci k glorificirajo mafijo, ja pa iiiiiii.

Okapi ::

Za domače tržišče bodo naredili različico Vzpon udbomafije. Cilj igre bo premagati JJ in postati murgelski škrat (ali obratno). Uspeh zagotovljen.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Mi je pa malo smešno dat na KS zadevo še v SLO (lahko zbereš med ANG in SLO izdajo za podpret). Je pa po eni strani ušečno že to, da se počasi prevajajo tudi družabne igre, ki niso lih tipa monopoly, 4 v vrsto in človek ne jezi se. Recimo lani so prevedli Ticket to Ride in Code Name, ki sta kar znani igri. Pa že sploh da imamo že leta recimo Catan in dodatke prevedene je super :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bambam20 ::

25 jurjev hočejo za papir. Mhm. Full jim bo uspelo.

polpo ::

Skoraj polovica (12.000$) za dva videja, prevod besedila, slike, spletno stran(njihovo novo?) in prototipe kart. Gre res toliko? Bi razumel za prototipe kart..

dottor je izjavil:

Pa že sploh da imamo že leta recimo Catan in dodatke prevedene je super :)


Nov dodatek za Catan še "to leto":
 Cover

Cover

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

dottor ::

Kar se tiče Catana mi je osnovni še vedno najbolj všečen. Je pa The rise of Mafia že 5. board game ki ga podpiram preko KSja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

killa-007 ::

Evo eno podjetje na podobn nacin kot kickstarter. Objavjo se ideje kaj bi se nardilo in folk zbira kaj bi se najbolj splacalo in se nato to financira in nardi. Lahko investiras v druge ideje , al pa dodas svojo idejo pa drugi tebe financirajo, ce mas dobro business idejo lahko brez kakrsnegakoli vlozka nardis veliko dnarja. Zadeva je še trenutno v prelaunchu, platforma se bo vrjetno šele nekje aprila dokončno zgradila. Ko pridete na strante scrolite cist dol pa kliknte proposal pa si malo bolj natančno preberete kako deluje vse :)
Se pa je zbral že 370.000$ za projekte, ki se jih bo kasneje gradilo.
BananaFund

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

robcek23 ::

Nekje sem prebral da nemoreš kot Slovenec imeti kampanje na kickstarterju in da to počnejo preko nekega posrednika, ki ima podjetje v ameriki.

Ali je to zastarela informacija in se že da voditi kampanjo iz slovenije?
lp

knesz ::

robcek23 je izjavil:

Nekje sem prebral da nemoreš kot Slovenec imeti kampanje na kickstarterju in da to počnejo preko nekega posrednika, ki ima podjetje v ameriki.

Ali je to zastarela informacija in se že da voditi kampanjo iz slovenije?
lp

Nekje sem slišal, da gre vse preko Klanška in da s svojim projektom praktično delaš za njegovo ekipo. Ampak, to sem samo slišal, da ne bo pomote.

deleted ::

Kaj pa te slovenske vezalke ste vidli:

https://www.kickstarter.com/projects/in...

LEGENDE!! :)

NikolormousB ::

knesz je izjavil:

robcek23 je izjavil:

Nekje sem prebral da nemoreš kot Slovenec imeti kampanje na kickstarterju in da to počnejo preko nekega posrednika, ki ima podjetje v ameriki.

Ali je to zastarela informacija in se že da voditi kampanjo iz slovenije?
lp

Nekje sem slišal, da gre vse preko Klanška in da s svojim projektom praktično delaš za njegovo ekipo. Ampak, to sem samo slišal, da ne bo pomote.


On ti lahko posodi svoje ime oz. svoj social security number, ker kot Slovenec ne moreš direktno na ameriški kickstarter. Ne delaš za njegovo ekipo, razen minimalnega %, ki ti ga vzame za manipulativne stroške nima nič s tvojim projektom. On je drugače zelo aktiven na crowdfunding področju tudi sicer, prireja brezplačna predavanja, organizira meetupe itd. Genuine nice guy.

Kaj pa te slovenske vezalke ste vidli:


Tole je dober primer, zakaj se ne splača obupat, če ne gre od začetka vse gladko. Poglej spodnji graf. 3 tedne praktično ni bilo prodaje in so stagnirali na manj kot pol zastavljenega goala. Potem pa boom, so dobili press in kar naenkrat iz 5 jurjev na 115.

https://www.kicktraq.com/projects/indav...

RockyS ::

Podprete kaj teh projektov? Jaz sem blatnik, goatmug, in verjetno bom še te vezalke.

Ironate je nabavil kdo?

otago ::

Za srajco drzat NV: S-HOLDER-se en slovenski kickstarter

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Okapi ::

RockyS je izjavil:

Podprete kaj teh projektov? Jaz sem blatnik, goatmug, in verjetno bom še te vezalke.

Ironate je nabavil kdo?

In kako si zadovoljen s kozjim rogom? Ker je bilo AFAIK en kup pripomb na slabo izdelavo.

Okapi ::

deleted je izjavil:

Kaj pa te slovenske vezalke ste vidli:

https://www.kickstarter.com/projects/in...

LEGENDE!! :)
Edino škoda, ker bodo Kinezi na Aliexpressu te vezalke prodajali pol ceneje, in prej, kot bodo te s Kickstarterja nared.

NikolormousB ::

Nima veze. On jih bo še vedno prodal ogromno.

Imaš na aliexpressu polno goat mugov, bluetooth item finderjev, poceni električnih koles itd, pa se original goatmugi, chipoloti in flyklyji še vedno prodajajo odlično.

RockyS ::

Okapi je izjavil:

RockyS je izjavil:

Podprete kaj teh projektov? Jaz sem blatnik, goatmug, in verjetno bom še te vezalke.

Ironate je nabavil kdo?

In kako si zadovoljen s kozjim rogom? Ker je bilo AFAIK en kup pripomb na slabo izdelavo.


Nisem ekspert za materiale ampak občutek je enak kot pri termovki za 5€. Še največji drawback je to, da ga ne morem imeti v avtu, ker ne sede v odprtino (v naslonu za roku), pri nosilcih za v vent pa moraš odstranit "podstavek" kar pomeni, da ga potem pozabiš v avtu,v pisarni pa ga nimaš kam postavit :)

mojca ::

Pa saj vezalke že prodajajo. Ne spomnim se, kje, vendar sem jih na enem sejmu že videla. Zdaj morajo samo speljati masovno proizvodnjo.

bambam20 ::

RockyS je izjavil:

Okapi je izjavil:

RockyS je izjavil:

Podprete kaj teh projektov? Jaz sem blatnik, goatmug, in verjetno bom še te vezalke.

Ironate je nabavil kdo?

In kako si zadovoljen s kozjim rogom? Ker je bilo AFAIK en kup pripomb na slabo izdelavo.


Nisem ekspert za materiale ampak občutek je enak kot pri termovki za 5€. Še največji drawback je to, da ga ne morem imeti v avtu, ker ne sede v odprtino (v naslonu za roku), pri nosilcih za v vent pa moraš odstranit "podstavek" kar pomeni, da ga potem pozabiš v avtu,v pisarni pa ga nimaš kam postavit :)



Sej ni mišljen za avto, pač pa za na kolo. Za @jypeta in podobne posebneže.

polpo ::

Mordhau MP srednjeveška igra, ki je zbrala dovolj $ že v 24 urah od začetka projekta.

čuhalev ::

Tale prikaz mi je zanimiv, kajti posredniki dobijo petino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Okapi ::

Kar je še malo. Ko prodajaš stvari (in Kickstarter je v resnici le trgovina, čeprav se delajo, kot da ni), je 30% marža nekaj čisto vsakdanjega. Vprašaj recimo Mladinsko knjigo, koliko ti vzame od vsake prodane knjige. Ali pa Mercator, koliko ti vzame od kile solate.

yayo ::

dasf ::

https://www.kickstarter.com/projects/17...

Še nekaj našega, avtomatizacija načrtovanja treningov cestnega kolesarstva s fancy data science metodami. Če koga zanimajo kaki tehnični detajli lahko na PM :D

sarma832 ::

dasf je izjavil:

https://www.kickstarter.com/projects/17...

Še nekaj našega, avtomatizacija načrtovanja treningov cestnega kolesarstva s fancy data science metodami. Če koga zanimajo kaki tehnični detajli lahko na PM :D


Težko verjamem, da vam bo uspelo zbrati 20k. Srečno.

Okapi ::

Precej malo verjetno, ja. Bi rekel, da so avtorji hudo optimistični. 25 evrov, da si lahko pol leta beta-tester, ni videti ravno kot nekaj, za kar bi se ljudje grebli.

NikolormousB ::

Imate traffic pa ni konverzij ali sploh nimate traffica? Čim prej morate nekaj narediti, da se začne kepa kotaliti.

Imate kakšno izpostavitev v medijih pripravljeno? Ste poslali komu, da testira in napiše članek?

dasf ::

Traffica je kar dosti, konverzije pa na nuli. Mja, začetek ni ravno obetaven :D

Članki se pišejo, pogovarjamo se tudi s parimi blogi in youtube kanali. Smo pa res pričakovali malo boljši začetek, projekt so videli praktično vsi potencialno zainteresirani iz slo, pa ni nič iz tega ;((

mojca ::

Čisto laično mnenje od nekolesarja.

Prvič: iz Kickstarterja sploh ni povsem jasno, kaj točno bo program ponujal. Vidi se, da je bilo kar nekaj dela vloženega v promocijski video, ampak 95% videa so zelo lepi posnetki brez vsebine.

Drugič: za 15 EUR / mesec moraš biti že prekleto dober, da bodo uporabniki pripravljeni toliko plačati, pa še to bodo pripravljeni plačati samo zelo resni kolesarji. Za hobi kolesarjenje je to že kar lep mesečni znesek.

Kot pravi Okapi, a še huje: za karkoli manj od 100 EUR kupuješ mačka v žaklju, pri katerem si pol leta zgolj beta tester, ko funkcionalnost niti še ne dela, kot bi morala, po pol leta pa novi stroški, pa še to ni jasno, ali boš imel dostop do svojih starih podatkov, če ne podaljšaš naročnine.

dasf ::

Hja, 3 minute screencasta ne vem če bo kdo gledal.

Za ceno mislimo, ali pa vsaj smo mislili, da je ok, trenerske storitve na takem nivoju so pri nas 50-100€. Seveda za resnejše kolesarje, pri nas je to potencialno zanimivo le za okoli 500 ljudi.

V bistvu stvar presenetljivo dobro dela, glede na vložen čas :D Bolj kot neko resno kampanjo smo poskušali priti s čim manj stroški do delno delujoče verzije in Kickstarterja, za testiranje zanimanja. Feedback uporabnikov je sicer super, zdaj pa smo ugotovili, da plačal za to ne bi skoraj nihče (vsaj v tej poskusni verziji).

Okapi ::

Kot je Mojca ugotovila, problem je, ker prodajate "mačka v žaklju". Nobene garancije, da bo stvar sploh res delovala, da bodo "trenerjevi" nasveti res koristni, oziroma boljši od urnika vadbe, ki si jo lahko vsak sam sestavi po kakšnem priročniku.

Najbolj preprosta možnost bi bila, da lahko vsakdo storitev vsaj pol leta, še bolje eno leto, uporablja brezplačno, da se prepriča v dejansko koristnost, potem pa začnete zaračunavati. Ko bo uporabnikov, ki bodo lahko potrdili uspešnost programa, dovolj, lahko brezplačno obdobje skrajšate na mesec ali dva.

Če bi že radi za začetek zbrali 20 jurjev, bi pa IMHO morali startati na nizko ceno. Sem precej prepričan, da bi lažje dobili 4000 uporabnikov, ki bi plačali 5 evrov za prvo leto rabe, kot 800 uporabnikov, ki so pripravljeni plačati 25 evrov za pol leta. 5 evrov za prvo leto rabe bi verjetno dal marsikateri rekreativec, ki uporablja Stravo. Ampak bi seveda morali ti rekreativci za vaš program najprej sploh izvedeti. Brez objav na družabnih omrežjih in kolesarskih forumih ne bo nič.

NikolormousB ::

Kickstarter ni trgovina. Po tej logiki cel kickstarter prodaja mačka v žaklju (kar je do ene mere sicer res, ampak dokaj nepomembno).

Glede cene se ne strinjam. Kolesarstva sicer ne poznam, ampak ne vidim razloga, da bi bilo kaj drugače kot v drugih nišah. V golfu recimo ljudje plačujejo tudi 4 mestne zneske za pripomočke, ki jim bodo mogoče pomagali znižati handicap. Nekdo, ki je ravno plačal 10 jurjev za karbonsko specialko, bo z lahkoto skeširal par 10 eur na leto za software.

Že parkrat si omenil Slovence. A to pomeni, da ciljate samo Slovenijo?

Okapi ::

Kickstarter je že dolgo samo trgovina in čisto nič drugega. Tisti, ki se delajo, da ne kupujejo izdelkov, ampak "podpirajo" projekte, lažejo sami sebi. Izjeme samo potrjujejo pravilo.

Tisti, ki so dali 10 jurjev za bicikel, bi sicer lahko dali 150 evrov na leto tudi za trenerski program, ampak ne na "lepe oči". Če bi kakšen znan profi rekel, da program dela, bi bilo seveda čisto drugače. Ali če bi se v skupnosti kolesarjev razširil glas, da dela. Ampak kar tako, iz nič, je pa malo težje od ljudi dobiti denar, če to ni ravno drobiž.

Zato je pač treba začeti z brezplačno (ali vsaj zelo poceni) ponudbo, šele ko se ljudje prepričajo, da zadeva dela, jim pa lahko začneš tudi zaračunavati.

Klemen13 ::

dasf ::

NikolormousB je izjavil:

Kickstarter ni trgovina. Po tej logiki cel kickstarter prodaja mačka v žaklju (kar je do ene mere sicer res, ampak dokaj nepomembno).

Glede cene se ne strinjam. Kolesarstva sicer ne poznam, ampak ne vidim razloga, da bi bilo kaj drugače kot v drugih nišah. V golfu recimo ljudje plačujejo tudi 4 mestne zneske za pripomočke, ki jim bodo mogoče pomagali znižati handicap. Nekdo, ki je ravno plačal 10 jurjev za karbonsko specialko, bo z lahkoto skeširal par 10 eur na leto za software.

Že parkrat si omenil Slovence. A to pomeni, da ciljate samo Slovenijo?


Ne, samo prek poznanstev smo lahko brez dodatnega dela pokazali to vsem Slovencem. @Okapi nekaj takega trenutno planiramo ja.

Uporabnik ::

Evo, tole sem pa jaz "kupil" https://www.kickstarter.com/projects/19...

mar_tin ::

Uporabnik je izjavil:

Evo, tole sem pa jaz "kupil" https://www.kickstarter.com/projects/19...


Hvala!

Če imaš kakšno vprašanje, kr na dan :)

Uporabnik ::

Najbolj me skrbi moč elektromotorja. Ene kljucavnice, je treba drugic mal bolj mocno obrnit. Drugo je pa kako obstoječo ključavnico prilagodit, da gresta oba kjuca hkrati notri.

Uporabnik ::

Ne vem ce je tole ze bilo, torej zame osebno najvecji slo kickstarter dizaster, sipaboards. Sedaj pravijo, da bodo zamudili ze drugo sezono. Moji otroci so ful navduseni.

https://www.kickstarter.com/projects/15...

Okapi ::

V bistvu so ti projekti s težavami kar dobra učilnica, če si človek vzame čas in si jih podrobneje ogleda. V glavnem vsi izvirajo iz tega, da so avtorji neizkušeni, in v resnici nimajo pojma, kako zahteven je prehod iz prototipa na velikoserijsko proizvodnjo (tako iz organizacijsko-proizvodnega kot stroškovnega vidika). Balkanski "lako čemo" ni samo balkanski problem.;)

En zanimiv vidik, na katerega verjetno redko kdo pomisli, je transparentnost glede končne cene proizvoda. Dobavitelj lahko vidi, za koliko nameravaš prodajati končni izdelek, in temu primerno nastavi svojo ceno, ki je zato lahko precej višja, kot si ti sprva predvideval, da bo. Še huje je, če si pri proizvodnji povsem odvisen od Kitajcev.

Potem je pa tu še problem s samo kakovostjo izdelka, tudi pri projektih, ki se, vsaj na videz, uspešno končajo. Bolj slaba tolažba je, da si izdelek dobil, če se takoj pokvari, ali že od začetka slabo dela, ker je površno narejen, ali iz preslabih materialov.

Potem so pa tu še projekti, pri katerih niti delujoč prototip še ni bil narejen, ampak ti so v bistvu bolj nateg kot neizkušenost (ker za Kickstarter bi po pravilih moral imeti delujoč prototip, česar pa nihče zares ne preveri).

Bi bilo pa zanimivo videti kakšno analizo, koliko projektov, financiranih s pomočjo Kickstarterja, je dejansko zaživelo in se razvija naprej, se pravi, da se ni vse končalo samo z denarjem, zbranim na Kickstarterju.

mar_tin ::

Uporabnik je izjavil:

Najbolj me skrbi moč elektromotorja. Ene kljucavnice, je treba drugic mal bolj mocno obrnit. Drugo je pa kako obstoječo ključavnico prilagodit, da gresta oba kjuca hkrati notri.


Ce lahko na roko obrnes, bo tudi motor dovolj mocen. Ce je pa potreben dodatno kakrsenkoli potisk vrat ali kaj podobnega, preden se lahko odklene pa ne bo slo.

Ta funkcija ima nekako drugacno ime pri drugacnih proizvajalcih. Pri Titanu je to NG, pri drugih prioriteta, ... itd. Ce imas Titanov cilinder ti ga lahko modificarjo tu: http://www.flok.si. V nasprotnem primeru pa je najboljse, da priskoci na pomoc lokalni kljucavnicar :)

čuhalev ::

Tale ključavnica bo podlegla MITM. Rabiš dva človeka, en se približa žrtvi v gostilni, drugi pa čaka pred vrati na signal. Torej tista fora, če avtomobilski ključ lovi preko mobilnega telefona.

Uporabnik ::

čuhalev je izjavil:

Tale ključavnica bo podlegla MITM. Rabiš dva človeka, en se približa žrtvi v gostilni, drugi pa čaka pred vrati na signal. Torej tista fora, če avtomobilski ključ lovi preko mobilnega telefona.


Bluetooth po moje ne dela ravno na ta način.

čuhalev ::

Tako preko slušalke ne bo šlo, preko posrednika, ki posreduje bluetooth signal pa.

The Player ::

Nov slovenski projekt na Kickstrterju

https://www.kickstarter.com/projects/55...

Se bodo pa moral kar namatrat, da bodo zbral 200.000$ sredstev :|
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

System Shock Remake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17733097 (678) oo7
»

Šalehar vs the Goat mug guy (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21247431 (35731) noraguta
»

Kickstarter - Denar

Oddelek: Pomoč in nasveti
397163 (5486) iKst
»

Slovenski izdelki na Kickstarterju - ko se evforija poleže (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5914152 (10163) vostok_1
»

Areal

Oddelek: Igre
83901 (3630) Heavy

Več podobnih tem