» »

Google presenetil z ogromnim dobičkom, delnica rekordno

Google presenetil z ogromnim dobičkom, delnica rekordno

Google - Google je objavil poslovne rezultate za preteklo četrtletje, s katerimi so presenetili tudi najbolj optimistične analitike. V zadnjih treh mesecih so prihodki podjetja znašali 14,9 milijarde dolarjev (od tega gredo tri milijarde oglaševalskim partnerjem kot traffic acquisitions costs), kar je za 12 odstotkov več kot lani in za slab odstotek več od pričakovanj. Google 56 odstotkov prihodkov ustvari izven ZDA. Drugačna zgodba pa je čisti dobiček, ki se je povzpel na 3,0 milijarde dolarjev, kar je za tretjino več kot v enakem obdobju lani in bistveno več od napovedi.

Kljub temu Google nekaj težav ima. V zadnjih osmih četrtletjih so prihodki od oglaševanja konstantno padali, saj se oglasi selijo na mobilne naprave, kjer je prostora manj, zato so cenejši. Tako je cena na klik od zadnjega leta padla za osem odstotkov, v zadnjem četrtletju pa šest odstotkov. Za zdaj Google to kompenzira s povečanim številom klikom, saj se jih je nabralo za 26 odstotkov več kot lani. To pomeni, da Google prikazuje čedalje relevantnejše oglase, ki ljudi zanimajo. Druga težava je Motorola, ki je pridelala 248 milijonov dolarjev čiste izgube; lani je ta znašala 192 milijonov dolarjev.

Google ima trenutno zaposlenih 46.400 zaposlenih, kar je za dva odstotka več kot na začetku prejšnjega četrtletja. Izmed 2.400 novih zaposlenih jih je 400 odšlo v Motorolo, ostali pa so pri Googlu.

Odziv trgov na najave pa je bil zelo bučen. Googlova delnica je danes poskočila za 12 odstotkov, tako da se z njo trguje tik pod 1000 dolarji. To je najvišja vrednost od leta 2005, ko delnica kotira.

34 komentarjev

mtosev ::

jaz osebno nisem niti malo presenečem. to je le google kater zna dobro obračati denar
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Na tuj račun se vedno da zaslužiti največ.

antonija ::

Vedno se sluzi na tuj racun, na svoj racun je nemogoce sluziti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jan_g ::

Puh, kaksne cifre. Je Google ze blizu Applu in Microsoftu, kar se tice market capa? Ne vem zakaj, ampak Google se mi je vedno zdel vsaj en ali dva velikostna razreda manjsa korporacija od velikih kot so Apple in Microsoft pa recimo Intel.

EDIT: sem pogledal, vecji od Microsofta in Intla, manjsi od Appla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

antonija ::

Vsi ki si jih nastel so zaceli s hardware svarmi potem so pa dodajali storitve. Google je zacel z zastonj storitvijo (upam da digitalcek ne bere ker ga bo kap), potem dodal placljive stroitve za podjetja (reklame), zadnje case se pa (spet s pomocjo zastonj projektov) seli tudi v hardware vode, ceprav veliiiiko manj agresivno kot M$, apple ali intel.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

damjanll ::

Google stock breaks $1,000 for the first time http://www.theverge.com/2013/10/18/4852...

Chart market cap msft appl goog:
http://www.wolframalpha.com/input/?i=ms...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

Dr_M ::

Ma dej fakof google, tako nadlezen je postal, da te srat prime. Se MS ni tako posran s vojimi storitvami.
Grem danes na gmail in najeda 100 na uro. Cim prej nej ze crkne.

7982884e ::

če bi bila slika berljiva, ne bi bilo nič narobe

andromedar ::

Dr_M je izjavil:

Ma dej fakof google, tako nadlezen je postal, da te srat prime. Se MS ni tako posran s vojimi storitvami.
Grem danes na gmail in najeda 100 na uro. Cim prej nej ze crkne.


S čim ti je pa najedal na gmailu?
Eh?

damjanll ::

Gmail je the best, boljsega ni! :-)

Dr_M ::

andromedar je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ma dej fakof google, tako nadlezen je postal, da te srat prime. Se MS ni tako posran s vojimi storitvami.
Grem danes na gmail in najeda 100 na uro. Cim prej nej ze crkne.


S čim ti je pa najedal na gmailu?



Ma konstantno neki spreminjajo. Prej sm gledal kot tele nova vrata, ko sm se hotel prijavit z drugim racunom. No samo 37 klikov, pa mi je ratal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

buneech ::

Je že 1011 USD. Pa očitno še raste.

googleg1 ::

@Dr_M točno dva klika sta. Da ne omenjam, da lahko dva računa povežeš (ali več) in je potem samo en klik, pa še gesla ni treba pisat. Oprostite za offtopic

Dr_M ::

Nocem nobenga povezovanja. Nocem, da mi karkoli vsiljujejo, nocem niti, da mi ponujajo.

mtosev ::

naj kdo pove za boljši free mail od gmaila z vsaj 15gb spacea.do tedaj ni kaj za jokati,jer boljšega free maila ni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

Ma dej fakof google, tako nadlezen je postal, da te srat prime. Se MS ni tako posran s vojimi storitvami.
Grem danes na gmail in najeda 100 na uro. Cim prej nej ze crkne.

zakaj bi rabo crkniti,ker se pač par ljudi ne znajde v gmailu in takoj pizdijo ko nekaj ne najdejo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

mtosev, kupiš domeno, in postaviš svoj mail server ? Evo ti relativno free mail server.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Shkorc ::

Tukaj se strinjam z Dr_M-om. En mailbox uporabljam samo za spam (razne prijave na forume in ostale strani od katerih lahko pročakujem spam) drugi je bolj resen. Zadnje cajte vse več teži da bi jih združil, drugič da naj vpišem GSM številko, tretjič hoče youtube uporabljati moje ime in priimek namesto nicknejma... Preveč nadležno postaja.

cekr ::

Google pobira denar po celem svetu. Davkov pa ne vrača tja, kjer je pokasiral. To velja za vse te večje korporacije. Na ravni EU bi morali sprejeti, da se začne pobirati DDV od vseh transakcij. Ne pa da vse ostaja v USA oz. v raznih obvodih, da jim ostaja velikanski dobiček.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LitralSM ::

antonija je izjavil:

Vsi ki si jih nastel so zaceli s hardware svarmi potem so pa dodajali storitve. Google je zacel z zastonj storitvijo (upam da digitalcek ne bere ker ga bo kap), potem dodal placljive stroitve za podjetja (reklame), zadnje case se pa (spet s pomocjo zastonj projektov) seli tudi v hardware vode, ceprav veliiiiko manj agresivno kot M$, apple ali intel.

Motiš se, in to zelo.
Res je, da je Googlova storitev bila brezplačna, vsekakor pa ni bila zastonj.

mtosev je izjavil:

naj kdo pove za boljši free mail od gmaila z vsaj 15gb spacea.do tedaj ni kaj za jokati,jer boljšega free maila ni

Tudi žensketa so vsa v krikih, ko vidijo 35 centimetrov dolgega črnega tiča. Dvomim pa, da jim je najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

N4m31355 ::

yandex ma pa koliko placa?

gslo ::

folk si mora zapomnit preprosto modrost - če je storitev free, ste VI produkt. Googlov ekosistem košta okol 500$ na leto na uporabnika - in toliko so vredni vaši podatki, ki jih monetizirajo na 100 in 1 način. poleg znanih primerov pa nimamo pojma, kako se bodo zbrani podatki v prihodnosti še zlorabili proti nam.

ni čudno, da folk išče alternative.

BlackMaX ::

gslo je izjavil:

folk si mora zapomnit preprosto modrost - če je storitev free, ste VI produkt. Googlov ekosistem košta okol 500$ na leto na uporabnika - in toliko so vredni vaši podatki, ki jih monetizirajo na 100 in 1 način. poleg znanih primerov pa nimamo pojma, kako se bodo zbrani podatki v prihodnosti še zlorabili proti nam.

ni čudno, da folk išče alternative.


Če tko gledaš potem edina alterantiva je da sam postaviš mail server?

Hayabusa ::

mtosev je izjavil:

naj kdo pove za boljši free mail od gmaila z vsaj 15gb spacea.do tedaj ni kaj za jokati,jer boljšega free maila ni

inbox.lv
e.mail.ru
www.gmx.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Nissan_GTR ::

Je Google ze blizu Applu in Microsoftu, kar se tice market capa? Ne vem zakaj, ampak Google se mi je vedno zdel vsaj en ali dva velikostna razreda manjsa korporacija od velikih kot so Apple in Microsoft pa recimo Intel.


Apple 462.33B
Google 336.82B
Microsoft 291.22B
IBM 190.36B
Intel 118.95B

Google ima dosti večji market cap kot Intel, tudi od Microsofta je večji, do jabolka mu pa še manjka.

ttommy ::

Dr_M je izjavil:

Nocem nobenga povezovanja. Nocem, da mi karkoli vsiljujejo, nocem niti, da mi ponujajo.



Koliko pa plačuješ Googlu, da se tako jeziš na njih? Zastonj uporabljaš njihovo storitev, pa se jeziš na njih.
Gamer

gruntfürmich ::

pa kaki gugl, ne se hecat. gmail podn skenslat, še hotmail je bolj prijazen.
gugl račun? pa kaj ste res ob pamet??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ttommy ::

In v čem je problem Gmaila?
Gamer

LitralSM ::

ttommy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Nocem nobenga povezovanja. Nocem, da mi karkoli vsiljujejo, nocem niti, da mi ponujajo.



Koliko pa plačuješ Googlu, da se tako jeziš na njih? Zastonj uporabljaš njihovo storitev, pa se jeziš na njih.

Ni zastonj, le brezplačen je.

mtosev ::

ttommy je izjavil:

In v čem je problem Gmaila?
neprilagodljivi userji. klasičen problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tilen ::

Nissan_GTR je izjavil:

Je Google ze blizu Applu in Microsoftu, kar se tice market capa? Ne vem zakaj, ampak Google se mi je vedno zdel vsaj en ali dva velikostna razreda manjsa korporacija od velikih kot so Apple in Microsoft pa recimo Intel.


Apple 462.33B
Google 336.82B
Microsoft 291.22B
IBM 190.36B
Intel 118.95B

Google ima dosti večji market cap kot Intel, tudi od Microsofta je večji, do jabolka mu pa še manjka.


Najcenejši je pa IBM, potem Apple, Intel, Microsoft, Google.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Dr_M> Grem danes na gmail in najeda 100 na uro. Cim prej nej ze crkne.

Zapri račun in je to to.

Al te kdo sili, da uporabljaš njihove storitve?

vesolc ::

jype je izjavil:

Dr_M> Grem danes na gmail in najeda 100 na uro. Cim prej nej ze crkne.

Zapri račun in je to to.

Al te kdo sili, da uporabljaš njihove storitve?


se popolnoma strinjam...sicer pa k da neb noben od vas slišal za skripte in add one v stilu "adblocka" xD
men ne najedajo nikol, totalno čist gaymail, uporablam 3 zadeve samo:
- adblock plus 2.4
- adblock plus pop up add on
- ad-blocker for gmail 2.8.3

rezultat...brez reklam in teženja(učinkuje tud za youtube pa serčer in ostalo...):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vesolc ()

BaToCarx ::

Moj gmail je tudi clean.

 No ads! :D

No ads! :D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

Intel zaradi upočasnjevanja prodaje odpušča desetino zaposlenih

Oddelek: Novice / Rezultati
3716604 (13928) noraguta
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97202 (5836) antonija
»

Google z rastjo prihodkov in dobička

Oddelek: Novice / Rezultati
115658 (4509) next_byte
»

Amazon pozitivno presenetil analitike

Oddelek: Novice / Rezultati
93295 (2709) nekikr

Več podobnih tem