» »

ASUS H81M-E in G3420

ASUS H81M-E in G3420

celjan34 ::

Zdravo!

Se mi zdi, da sem prehitro kupil plato Asus H81M-E. Nič kaj nima v nastavitvah za navijat, nekaj sem probal dvigovati voltažo, pa so šli GHz dol, namesto gor. Sam procesor G3420 ne vem, kolikor sem videl, ne gre množilnik več kot na 32, zaklenjen pač, ampak če bi imela plata možnost spreminjati FSB, kar pa mislim, da nima, je pa drugo, da ne znam, oz ne najdem. Na netu ni podatkov o OC za to plato, ker je nova, pa morda se niti ne da.

Če ima kdo kej blage veze o tem, mi naj napiše par napotkov glede OC, prav tako, če se ne da, da vsaj vem, pri čem sem.

Lp, Buco

Brias ::

nic se ne da ocjati ...


pri 1150 / 1155 se da samo dvigovati mnozilnik pri K processorjih in Z platah ( bug na cipsetu dovoljuje nekaterim ne Z platam tudi da se igrajo z mnozilnikom, AMPAK samo z K cpuji ... )


karkoli bos prckal ( fsb za 1, 2 morda 3 mhz ) bos samo slabo naredil ...

NightHawk ::

plato si kupil pravo za ta procesor. Pač ne moreš navijati. Sploh nevem zakaj bi hotel naviti Pentiuma, sej ne boš nič pridobil. Ti office dela prepočasi?

celjan34 ::

Brias: hvala ;)

NightHawk: ma kaki office, mIRC šteka! :p

Ma ne, šel sem iz ene skrajnosti v drugo pač, sem se distanciral od i5-4670K in kakšne primerne plate za ta CPU in tudi brezveze bi mi blo kupovat neko močno, predvsem pa drago stvar in sem šel v drugo srajnost, najcenejšo opcijo na najnovejšem podnožju in sem izbral to, kar sem. Mah, navijal bi pač iz osebnega zadovoljstva, češ, plaču sm mal, pa mi laufa ko tadrag, štekaš, včasih je to šlo, E4500 mi je na 3GHz laufal od kar ga mam in je to več kot 5 let, vmes so crknale 3 plate in zdej za 775 ne dobiš spobone plate, če pa, je pa draga, drgač bi še vedn laufal svoj E4500.

Drgač pa nima veze, ni mi blo jasn, recimo sem mislu, da v tem cenovnem rangu recimo Asrock ponuja ponavadi več za isto ceno, ker je posledično slabša firma, al pa MSI, tudi Gigabyte povsot piše zram simplytuning al kaj že, pa te fore okol OCja in če ni, mi pol nima smisla menjat plate, vem da je ta čist zakon, od Asusa in še 3 leta ma garancijo, ostale iz nabora le msi eno leto in asrock in gb za 2 leti.

Pač, recimo tale G3420 bi iz 3.2 GHz dvignu na recimo 4 GHz in bi blo prou lušn ;)

0, letim... hvala za odgovore.

DejaVu ::

Jaz mislim da bi se ta pentium navijal kot bomba noro dobro in bi za ceno 50 eur imel fenomenalne single thread performanse. Žal cajti starti cajti C2D (aka svobode) so mimo...

NightHawk ::

Jah, če rad navijaš samo zaradi navijanja, potem je AMD bolj primeren zate. Kak Athlon 750 ali pa A8/A10 z FM2 plato pa bi šlo

DejaVu ::

Samo AMD je že v osnovi za en drek proti intelu... :D AMD naviješ, da sploh prideš na nivo stock intela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri komponent za low budget PC - 350 €

Oddelek: Kaj kupiti
343132 (2323) AndreAS
»

nakup rabljenega namiznega računalnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15918411 (16391) Bye
»

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594620 (3525) Vuli
»

Nov amd proc +plata,kaj bi bilo best buy za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524844 (3637) x45

Več podobnih tem