» »

Digitalizacija VHS kaset

Digitalizacija VHS kaset

boogie_xlr ::

Zdravo!

Se opravičujem, če je bila takšna tema že kdaj odprta.
Doma se mi valja nekaj prazgodovinskih vhs kaset in nekaj let star video rekorder. Rad bi spravil kasete na DVDje, zato potrebujem nekakšen video grabber, najraje na USB. Zanima me, če je to to: link do dx izdelka z čudnim opisom. Ker se mi ne da čakati 2-3 mesece, me zanima, če se da kaj takega in poceni kupiti tudi v sloveniji in kje to prodajajo?

d4vid ::

Kar ti potrebuješ je TV tuner s RGB / Svideo vhodom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

boogie_xlr ::

VCR ima kompozitni(rumen), Y-Cb/Pb-Cr/Pr in scart izhode. Imaš v mislih kakšno specifično zadevo?

boogie_xlr ::

Tale je še bolj poceni, po komentarjih sodeč tudi ni slab.

Alexius Heristalski ::

Za 10EUR + poštnino ti prodam tole: ATI Sapphire Theatrix 550 PRO

Res dobra slika, če snemaš z najboljšo kakovostjo, dobiš 8Mbps MPEG-2 PAL. Iz dobljenega materiala potem narediš DVD.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dess ::

Lep pozdrav vsem. Pisal bom v to temo, ker je bila od vseh podobnih tem odprta pred najkrajšim časom.
Torej, doma imam blizu 200 VHS kaset. Ker pa vemo, da je ta tehnologija že nekaj časa ni več aktualna, sem se odločil, da bi rad vse skupaj digitaliziral in presnel na PC. Oziroma, če sem bolj natančen bi rad presnel mogoče polovico od tega, samo tiste ta pomembnejše (kakšne družinske posnetke, športne uspehe Primoža Peterke, zlate nogometne reprezentance ipd.).

V škatli, kjer imam shranjene nekatero računalniško opremo in kable sem našel naslednje stvari, ki bi morda lahko pri tem pomagale:
TV kartica WINFast TV 2000 XP
 TV kartica

TV kartica



Nekakšen pretvornik ali kaj je to...nisem prepričan :)



Tudi tale škatlica ne vem točno kaj je



In pa nekaj kablov, ki bi lahko bili uporabni





Videorekorder je Phillips, bo pa mogoče problem, ker ima samo SCART vhode, ter priključek za anteno, torej nima tistega rdečega, rumenega in belega vhoda.
Grafična kartica na računalniku je Geforce GTX 260, če je mogoče to pomembno.

Torej, ali si lahko s to opremo kaj pomagam, moram še kaj dokupit? Upam, da je izvedljivo. Saj bi nesel v kak studio, kjer to presnemavajo, ampak za takšno količino se mislim, da ne splača.

Zahvaljujem se za kakršnokoli pomoč in nasvete.
LP, Denis

Alexius Heristalski ::

Dess je izjavil:


TV kartica WINFast TV 2000 XP
 TV kartica

TV kartica

rumen vhod je komponentni vhod za sliko iz videorekorderja, zvok boš priklopil na zvočno kartico


Nekakšen pretvornik ali kaj je to...nisem prepričan :)

to je pretvornik iz SCART na komponentni kabel (rumeni za sliko, beli in rdeči za zvočna kanala) oz. obratno - odvisno od položaja stikala


Tudi tale škatlica ne vem točno kaj je

to so S-video in komponentni vhodi za tv kartico/grafično Gigabyte, tega ne potrebuješ)


In pa nekaj kablov, ki bi lahko bili uporabni

mislim, da ni uporabno v tem primeru

uporabno, gre za še en pretvornik SCART->komponentni (rumen za sliko, ostala za zvok)

kabel S-video, neuporaben v tem primeru


Videorekorder je Phillips, bo pa mogoče problem, ker ima samo SCART vhode, ter priključek za anteno, torej nima tistega rdečega, rumenega in belega vhoda.
Ja, za to imaš pretvornik.


Grafična kartica na računalniku je Geforce GTX 260, če je mogoče to pomembno.

Torej, ali si lahko s to opremo kaj pomagam, moram še kaj dokupit? Upam, da je izvedljivo. Saj bi nesel v kak studio, kjer to presnemavajo, ampak za takšno količino se mislim, da ne splača.

Zahvaljujem se za kakršnokoli pomoč in nasvete.
LP, Denis

Svoje komentarje sem dal v krepko pisavo.

e: Se priporočam za športne kasete, ko jih ne boš več potreboval.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Dess ::

Hvala za hiter odgovor. Kaj pa glede softvera? Kateri programi so najboljši? Se da z Sony Vegasom, katerega znam uporabljati?

Alexius Heristalski ::

Vegasa ne poznam, poskusi. Bežno sem videl Cyberlink PowerDirector, z njim se verjetno da. Sam sem snemal kar s programom, priloženim moji tv kartici - Cyberlink PowerCinema. Precej je odvisno od kartice. Ko povežeš vse, moraš v programu izbrati vir slike, vir zvoka, nastavitve kompresije in podobno. Nato poženeš vse skupaj in upaš, da bo trak lepo tekel in da bosta zvok in slika usklajena. :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Jaz snemam s ffmpeg v format FFV1 ter PCM, potem pa ko obdelam v MPEG2 pa MP2

Alexius Heristalski ::

Kako se obnese? Kakšen bitrate imajo datoteke v FFV1? S čim obdelaš posnetek?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

čuhalev ::

Rawvideo ima 125831 kb/s, ffv1 pa 48380 kb/s. FFV1 skupaj s PCM zvokom za 1 uro in 8 minut nanese 24 GB.

Obdelam z avidemux ali avisynth pa zvok normaliziram.

dottor ::

Jaz imam Gigabyte GT 6000 PCI TV kartico, katera ima priložen Presto! PVR kateri predvaja in snema. Sam jo uporabljam za igranje PS2 (natančneje Gran Turismo 4) na PCju. Dal sem 10EUR zanjo (rabljena).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Mavrik ::

V primeru, da boš kupoval kable oz. kartice, te je Alexius malo zavedel: Rumeni vtič je kabel za kompozitni video (priključku se reče RCA), rdeč/moder/zelen pa je komponentni video (ki uporablja tudi RCA priključke) :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Alexius Heristalski ::

Jap, zmotil sem se. Mislil sem kompozitni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

heero ::

mene zanima kako narediti nadomestek za anteno ker na strehi nimam vec antene (je v smeteh) in ker brez antene ne predvaja videorekorder bi rabil nekaj iz cesa bi naredil samo da lovi signal da lahko pogledam kaksno kaseto

hvala

krebs11 ::

heero je izjavil:

mene zanima kako narediti nadomestek za anteno ker na strehi nimam vec antene (je v smeteh) in ker brez antene ne predvaja videorekorder bi rabil nekaj iz cesa bi naredil samo da lovi signal da lahko pogledam kaksno kaseto

hvala


Antene za predvajanje videokaset preko videorekorderja ne rabiš, tudi vcr ne bi našel nobenega programa preko antene, ker je zdaj vse digitalno- DVB-T. Za ogled kaset rabiš samo vcr-videorekorder, scart kabel in TV, antene ne rabiš, na tv preklopiš na AV in ti mora kazat sliko iz kasete.

Drugače pa sem si jaz vhs kasete presnel na dvd kar preko dvd/hdd snemalnika, najlažja izbira, samo vcr povežeš preko scarta na snemalnik, predvajaš kaseto, na snemalniku se posname v poljubni kvaliteti posnetek (mpeg-2, 1h,2h,2.5h,3h,-8h), ko je posneto na snemalniku, urediš-izbrišeš začetek in konec tako,da imaš lepo urejeno in pritisneš kopiraj na dvd, počakaš nekaj minut, ti zapeče posnetek na dvd, ga zaključiš in ga lahko vstaviš v vsak navaden dvd predvajalnik (za tv) in si ogledaš.
LP

heero ::

sem priklopil samo mi na videorekorderju utripa št.2
je morda krivo kaj ce je nov tv

čuhalev ::

Ne, videorekorder ima vgrajen modulator, na televiziji moraš nastaviti kanal od tega modulatorja. Ponavadi je kanal 36, ni pa nujno. Seveda je odvisno tudi od televizije, nimajo nastavitev ,,kanalov", imajo samo premikanje po frekvencah.

heero ::

Sem priklopil in sem prizgal se pojavi modro ozadje. Od vcr in stisnem play in postane vse crno in na rekorderju se vedno utripa stevilka 2 sem iskal po tv nastavitve na vcr nastavitve ampak nic vedno je isto sem probal na 2 tv in isto sem probal 2 kaseti isto vedno ko stisnem play mi zacne utripati 2

krebs11 ::

Če na daljincu od vcr pritisneš meni in ti ga pokaže ali pa kakšen info, ko daš kaseto noter, ponavadi piše stop, pa čas kasete(00:00:00)in program vcr kanalnika P01, vsaj pri meni je tako, imam pa philipsa, modro ozadje je takrat, ko nimaš antene vključene in ni signala-programa. Ali pa kaseta ni več v redu.
A tv in vcr maš pa povezano preko scarta a kako drugače? Lahko pa da ti napiše kako napako, da mehanizem za predvajanje kasete ni v redu, ali kaj podobnega.A če vzameš kaseto ven, je trak lepo navit in raven, tam kjer se odpre in se trak vidi, ali pa poskusi kakšno drugo kaseto, po možnosti originalno-kake risanke.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krebs11 ()

heero ::

tudi jaz imam philips vse je tako kot si napisal samo ko stisnem play mi utripa stevilka 2 in nic vec se ne premakne

povezano imam prek scart

heero ::

sem probal ze 2 kasete originalnih nimam. ker so tudi prej (pred 5 leti) delal tudi z temi pa se to trak na kasetah je raven ni zmeckan

Dess ::

No stvar je taka. Zadeva ni laufala prek TV kartice, zato sem kupil en USB vmesnik in povezal vse kable. Sedaj pa ko predvajam kaseto na PC preko enega programa dobim zvok, ampak slike pa ni.
Zanima me, če je dovolj, da povežeš samo tiste tri kable (rumenega, belega in rdečega), ali je potrebno povezati tudi S-video, da dobim sliko tudi na računalniku?

VSe bolj pa se mi zdi, da sem vrgel stran 10€ za ta vmesnik :D

meho7 ::

Jaz sem s tole zadevco presnel kasete na HDD

hxxp://www.ebay.com/itm/USB-2-0-VHS-VCR-Tapes-...

Amateur0006 ::

Predvidevam da si kupil easycap.
Sam sem pri digitalizaciji VHS z easycapom uporabljal program "Debut video capture software". Vem da je bil en trik da sem moral v options nastaviti za device settings-properties-Video decoder-Video standard: Nastavil sem na PAL-B (mi je delalo), prej pa mislim da je bilo nastavljeno na SECAM mi pa ni delalo.

meho7 ::

Sam sem uporabil sem software, ki je bil prilozen (Honestech vhs to dvd)
skratka easy kot pasulj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Dess ::

Ja. Točno tega mam. Ja res ne vem v čem je fora. Cel dan se že matram heh :)

Sem instaliral tudi jaz tega ja od honestecha, ampak še mi ni ratalo, kot rečeno, zvok je slike ne. Bom se matral še naprej. LP

meho7 ::

@Dess
Si poskusil povezati VHSrecorder >>> TV >>> EasyCap s cincam ?
(Vhs s scart kablom na LCD tv ter nato cince iz lcdja na Easycap)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Dess ::

Nisem bom pa tudi to sprobal. Hvala.

Zdaj razmišljam tudi, da je mogoče problem, ker nimam kabla, ki bi mel na obeh stranej te činče, ampak sem povezal video in easycao s tem kablom:



Bom nabavil še ta kabel, da sprobam vse možnosti. Če ne bo šlo pa sem mogoče res naletel na kak fejk izdelek, sem bral, da jih je kar nekaj in da so se morali zato preimenovati v EzCap :)

meho7 ::

Meni je pa ravno ta kabel na sliki manjkal. Sem poskusal Vhs >> Easycap z Scart adapterjem vendar ga ni zaznalo. S tvja na easycap je potem slo.
Ewo se moj rip

lp

MaterVola ::

BorutK-73 ::

meho7 je izjavil:

Jaz sem s tole zadevco presnel kasete na HDD

hxxp://www.ebay.com/itm/USB-2-0-VHS-VCR-Tapes-...

Ni nekaj podobnega v hoferjeu, na hitro sem pregledal njihovo reklamo in sem opazil nekaj podobnega za digitalizacijo VHS.

Zgodovina sprememb…

lav13 ::

Kaj od tega torej priporočate: http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=...
Da bo zadeva delala. :)

dottor ::

Iz prve roke lahko odsvetujem Easycap naprave. To je ena sama žalost in zguba živcev. Ista naprava ima 3 različne čipe not in vsaka svoje driverje in pol moreš ti ugotovit kirega od čipov ima tvoj ključek not ker nikjer ne piše. Pol pa porabiš še en kup časa da najdeš način in program s katerimo bo stvar delala.
Be there, do that.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

lav13 ::

Kaj pa potem priporočaš (za sprejemljiv denar)? Oziroma kako si ti rešil zadevo?

dottor ::

Za 10€ sem kupil Gigabyte PCI TV kartico. Zraven dobiš driverje in program za predvajanje in snemanje. Uporabljam pa jo za igranje PS2 na računalniku. Od kolega sem dobil EasyCap, ker jo njemu ne uspe usposobit, pa sem jo po dveh dneh igranja v Windowsih in Linuxu vrnil ker ni dalo slike.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

lav13 ::

dottor je izjavil:

Za 10€ sem kupil Gigabyte PCI TV kartico. Zraven dobiš driverje in program za predvajanje in snemanje. Uporabljam pa jo za igranje PS2 na računalniku. Od kolega sem dobil EasyCap, ker jo njemu ne uspe usposobit, pa sem jo po dveh dneh igranja v Windowsih in Linuxu vrnil ker ni dalo slike.


Ne razumem te najbolje. Z Gigabayte PCI TV kartico se tudi da presnemavat kasete?

dottor ::

Ne vidim zakaj ne? Sam si lastim Gigabyte P6000. Ima S-Video priložen kabel. V skart od VHS-a priklopiš skart pretvornik na rumen, rdeč in bel kabel, zraven kartice pa tudi dobiš pretvornik za isto stvar. Pol v priloženem programu nastaviš zajem slike preko video composite, počakaš sekundo da da sliko, klikneš za snemat in play na kasetniku.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

presnemavanje vhs-cd

Oddelek: Zvok in slika
205179 (3769) sergejevic
»

digitalni satelitski sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
185132 (4884) green heart
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425941 (3531) francek1
»

prenos iz video kaset preko video rekorderja na pc (scart)

Oddelek: Zvok in slika
225115 (4871) NazgulRR
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185890 (5578) zavajon

Več podobnih tem