» »

Tipkovnica - kako popraviti

Tipkovnica - kako popraviti

Grizzly ::

LP. Imam čuden problem s tipkovnico in me zanima kako (če sploh) se da to popraviti.
1. težava: Ker uporabljam dual boot, sem problem najprej opazil pri izbiri operacijskega sistema v GRUB seznamu. Smerne tipke namreč delujejo kot Enter, zato mi npr. puščica gor/dol potrdi označeni sistem. Ko pa pridem v namizje in odprem beležnico, se tam kot po čudežu lahko pomikam s smernimi tipkami.
2. težava: Kombinacija tipke Shift + smerna tipka služi označevanju izbora. Vendar opazil sem, da desna tipka Shift ne dela v redu. Če pritisnem Shift+Left ali Shift+Up se ne zgodi popolnoma nič. Če pa namesto desne uporabim levo tipko Shift označevanje dela v redu.

Sicer pa vse tipke delajo, le v določenih okoliščinah pride do težav. Zanima me, ali bi lahko težave sam rešil in kaj je sploh narobe... je problem v "mehaniki" tipkovnice ali v elektroniki?

Invictus ::

Pojdi v trgovino in daj 10 EUR za novo.

Še prej pa sprobaj če kolegova tipkovnica dela isto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grizzly ::

Invictus je izjavil:

Pojdi v trgovino in daj 10 EUR za novo.

Še prej pa sprobaj če kolegova tipkovnica dela isto.


Zagotovo je kriva tipkovnica, saj sem jo priklopil na drugi računalnik in tudi tam je isti problem. Ne rabim niti v trgovino, saj imam doma tipkovnic celo zbirko. Škoda se mi zdi tole stran vreči, saj je za silo še uporabna - vsaj tale post sem normalno napisal, po drugi strani pa me moti nepravilno delovanje in sem upal, da se jo da kako popraviti.

Sem že popravil. Vzel sem ven tipke in jih ponovno vstavil in zdaj je videti ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grizzly ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13826059 (12616) scipascapa
»

Prva nadgradnja Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2411137 (9283) MrNighthawk
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13720558 (17906) energetik
»

Razer Tarantula vs. Logitech G15

Oddelek: Strojna oprema
152754 (2200) BloodyShadow
»

Težave s tipkovnico na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111681 (1503) elasto_mania

Več podobnih tem