» »

AT DC napajalnik za PC

AT DC napajalnik za PC

wishmaster ::

zanima me kje bi lahko kupil napajalnik ki bi ga lahko priključil na 12 V DC.Na strani Mp3car.com sem jih nekaj zasledil.Potreboval bi ga za mp3 predvajalnik (v avtu).Zanmimajo me še cene ?

Blisk ::

Dobiš ga u bigbangu, cena je okrog 2-3jurje.

wishmaster ::

ja dobiš onega za prenosni mp3 predvajalnik.Jaz sem pa izdelal mp3 predvajalnik iz računalnikia.Tako da bi potreboval AT DC napajalnik za računalnik

Blisk ::

Cradle, nism vedu, da rabiš napajalnik iz 12v na 12v.
Kvečjemu stabilizator.

gumby ::

Blisk: pc rabi tudi -12, 5 in 3.3v, ane?0:)

Blisk ::

t.g. ja to je res, na to nism pomislu.

jest10 ::

-12 ni nujnih, starejši pa tudi 3,3v ne rabijo.
Za 5V se uporabi močnejši stabilizator, za 12V je pa dovolj dušilka, ki zmanjša napetostne konice

gumby ::

jest10: +5V stabilizator zna biti problem, še posebej, če misliš na 7805 ali kaj podobnega. padec na regulatorju bo 7V, kar pomeni 7W izgub na vsak amper toka... stvar bi se znala ZELO greti

jest10 ::

Ne. 7805 bi jaz uporabljau samo za pogon močnostnega tranzistorja, ( ali več, odvisno od zahtevanega toka) ki bi skrbeu za stabilizacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

gumby ::

saj je vseeno... se bo pač tranzistor grel
bolj pametno bi bilo narediti kakšen impulzni DC/DC pretvornik - ti imajo izkoristke nad 90% (pri 7805 je ta pod 50%)

jest10 ::

Samo tranzistor se dosti lažje hladi.
Pa tudi veliko lažje je za narediti kot impulzni pretvornik

gumby ::

to je že res, ampak pri 10A toka (ta je lahko še večji!) boš imel 70W izgub (toplote) na tranzistorju... brez aktivnega hlajenja bo hitro šel v elektronska nebesa>:D

Blisk ::

Mislim, da tuki ne bo porabil 10A, tako, da če nardi en stabiliziran usmernik z tranzistorjem 2n3055, bi ta zdržal par amperov in mislim, da bo to dovolj.

jest10 ::

Jaz imam doma brez problema tok 35A s štirimi tranzistorji. Delujejo pa v še hujših razmerah.
Trafo je 20V se pravi okoli 28V po usmerjanju, izhodna napetost pa je 16V.
In pasivno hlajenje je več kot preveč. Po dva tranzistorja imam na hladilniku 10x10cm z 5cm rebri in lahko normalno gor držim roko pri polni obremenitvi. Malo peče ampak se da zdržati v nedogled:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

wishmaster ::

Da bi ga sam izdelal iz stabilizatorja 7805,to odpade.Sam sem že izdelal enega,pa se to ne obnese kaj preveč.
Jaz pi potreboval takšnega kot je ta na tej strani

Spajky ::

cradle, bom uploadal 200kb in poglej, če ti odgovarja! http://users.volja.net/jerman55/AutoPSU... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

wishmaster ::

Ta napajalnik sem že imel izdelan.Problem je v moči (premajhna moč).Potreboval bi vsaj 150 W (stalna obremenitev)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED RPi (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6812969 (8993) salcadoo
»

napačni trafo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383864 (3205) korenje_ver2
»

Navaden ATX sem predelal da dela na 12V vhodu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
416833 (5084) DimmniBurek
»

LM7805

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302805 (2249) Wannabi
»

Rabil bi načrt za DC/DC Pretvornik iz 12V na 3,3V/1A ali 5V/1A)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122602 (2472) madviper

Več podobnih tem