» »

Internet preko električne napeljave

Internet preko električne napeljave

clip ::

Pozdravljeni

Ima mogoče kdo izkušnje z podobnimi zadevami ? Kako deluje ?
Imam 100 MB/s internet.Router mi spusti skozi cca 80 MB/s.
Kako bi bilo preko električnih vodov ?
http://www.mimovrste.com/artikel/250000...

Hvala za vsak odgovor.
Pozdrav od Clipa

Hayabusa ::

Na isti fazi moraš imeti oba adapterja.

solatko ::

Ni potrebe po isti fazi, ker gre signal po 0. Zna pa bit hitrost podobna, saj ni rečeno, da dejansko na modem pride ta hitrost - do.
Delo krepa človeka

toplakd ::

Sam imam Edimax E-adapterje in morata biti na isti fazi ker drugače ne dela. Preverjeno.

LP, Dejan

wolf123 ::

Zelo zanimiva zadeva, samo na kak način prenese podatke če je vse pod napetostjo?

clip ::

toplakd je izjavil:

Sam imam Edimax E-adapterje in morata biti na isti fazi ker drugače ne dela. Preverjeno.

LP, Dejan


In kako je kaj hitrost interneta ?
Imam stalne težave s temi wifi usb ključeki in 10 × manjši prenos kot s kablom.
Hvala
Pozdrav od Clipa

BorutK-73 ::

Clip@
Če boš hotel imeti 100mb/s interneta, boš moral prvo menjati router za gigabitnega.
Priporočam TpLink TL-WDR 3600, ima gigabitni switch in 600mb/s preko wi-fi
cena je pa okoli 65EUR

Zgodovina sprememb…

ttommy ::

A je možno imeti en adapter pri modemu in potem 3 drugje v hiši? A dela tako?
Gamer

francek1 ::

Meni dela z Belkinom bp; preko imam povezano LED TV- Amis.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

clip ::

BorutK-73 je izjavil:

Clip@
Če boš hotel imeti 100mb/s interneta, boš moral prvo menjati router za gigabitnega.
Priporočam TpLink TL-WDR 3600, ima gigabitni switch in 600mb/s preko wi-fi
cena je pa okoli 65EUR


Ne, mi je 80mb/s kar dovolj ni panike.60mb/s si menda mislil preko wifi ne 600 ? :-)
Torej zanima me, če mi bo tudi komp, ki bo priklopljen preko električnega omrežja omogočal vsaj podobno hitrost.
Pozdrav od Clipa

BorutK-73 ::

Ta router ima dual band 300+300 mb/s, samo moraš imeti "n" wifi na prenosniku ali ključu.
www.tplink.com/en/products/details/?cat...

clip ::

BorutK-73 je izjavil:

Ta router ima dual band 300+300 mb/s, samo moraš imeti "n" wifi na prenosniku ali ključu.
www.tplink.com/en/products/details/?cat...



Eh daj no.....
Pozdrav od Clipa

Sims ::

Pozdravljen,

imam tole:


Na eni strani pisarne(soba 6x6) imam dovodnega(priklopljeno na router). Na drugi strani pa v multifunkcijsko napravo. Zadeva dela BP. Glede hitrosti pa ne vem. Za to, kaj jaz potrebujem enostavno dela. Ni še bilo potrebno nič nastavljat, "resetirat" ali podobno.

Naj me kdo popravi, ampak najcenejšega pa glih nebi kupil. Sploh, če želiš hitrost ... Testov pa žal nimam. Kupi najdražjega(se zmeni za možnost menjave). Pri teh napravah je to mus, ker lahko, da ti sploh ne dela. Mislim, da trgovec ne bo delal težav. Vsaj pri meni je bilo dogovorjeno, da lahko menjam ...

LP,
Sims

clip ::

Sims je izjavil:

Pozdravljen,

imam tole:


Na eni strani pisarne(soba 6x6) imam dovodnega(priklopljeno na router). Na drugi strani pa v multifunkcijsko napravo. Zadeva dela BP. Glede hitrosti pa ne vem. Za to, kaj jaz potrebujem enostavno dela. Ni še bilo potrebno nič nastavljat, "resetirat" ali podobno.

Naj me kdo popravi, ampak najcenejšega pa glih nebi kupil. Sploh, če želiš hitrost ... Testov pa žal nimam. Kupi najdražjega(se zmeni za možnost menjave). Pri teh napravah je to mus, ker lahko, da ti sploh ne dela. Mislim, da trgovec ne bo delal težav. Vsaj pri meni je bilo dogovorjeno, da lahko menjam ...

LP,
Sims


No končno konkreten odgovor.
Hvala za nasvet.

lp sašo
Pozdrav od Clipa

toplakd ::

Jaz imam preko edimaxa priklopljen SiolBox in dela brez težav. Kakšne so pa najvišje hitrosti pa nimam pojma.
Vem samo, da ko sem kupil drugi par, da ga nisem mogel spraviti v delovanje zraven obstoječega kompleta.

LP, Dejan

Hayabusa ::

Sims je izjavil:

Pozdravljen,

imam tole:


Na eni strani pisarne(soba 6x6) imam dovodnega(priklopljeno na router). Na drugi strani pa v multifunkcijsko napravo. Zadeva dela BP. Glede hitrosti pa ne vem. Za to, kaj jaz potrebujem enostavno dela. Ni še bilo potrebno nič nastavljat, "resetirat" ali podobno.

Naj me kdo popravi, ampak najcenejšega pa glih nebi kupil. Sploh, če želiš hitrost ... Testov pa žal nimam. Kupi najdražjega(se zmeni za možnost menjave). Pri teh napravah je to mus, ker lahko, da ti sploh ne dela. Mislim, da trgovec ne bo delal težav. Vsaj pri meni je bilo dogovorjeno, da lahko menjam ...

LP,
Sims

Poženi jpeft/Iperf http://code.google.com/p/xjperf/ | http://iperf.sourceforge.net/
ali vsaj "Total Commander" file copy 500MB datoteke preko mreže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

111111111111 ::

Sims je izjavil:

Pozdravljen,

imam tole:


Na eni strani pisarne(soba 6x6) imam dovodnega(priklopljeno na router). Na drugi strani pa v multifunkcijsko napravo. Zadeva dela BP. Glede hitrosti pa ne vem. Za to, kaj jaz potrebujem enostavno dela. Ni še bilo potrebno nič nastavljat, "resetirat" ali podobno.

Naj me kdo popravi, ampak najcenejšega pa glih nebi kupil. Sploh, če želiš hitrost ... Testov pa žal nimam. Kupi najdražjega(se zmeni za možnost menjave). Pri teh napravah je to mus, ker lahko, da ti sploh ne dela. Mislim, da trgovec ne bo delal težav. Vsaj pri meni je bilo dogovorjeno, da lahko menjam ...

LP,
Sims


Bi kar tule izkoristil za vprašanji. Kako je pa glede varnosti? Moraš naprave uparit ali če pridem v tvojo hišo butnem adapter v vtičnico, se lahko povežem na splet?

Sims ::

Torej,jaz sem odpakiral. Enega vtaknil pri ruterju v dozo ter povezal z ETH kablom, drugega nesel na drugi konec sobe, vtaknil v dozo in iz njega ETH na Multifunkcijsko ... Se ne spomnim ali sem moral kak gumbek pritisnit(na strani sta dva. en za reset in eden menda ravno za to, da se najdeta). Skratka napravi sta se takoj našli in router je dodelil ip Multifunkcijski napravi. Ta ip sem kanseje na routerju fiksiral. Ker mi je skoz ob izpadu elektrike metal drugega(DHCP) in so winsi imeli probleme najti napravo ...

Glede hitrosti bom probal izmeriti. Moram nekaj tja priklopit da bom lahko naredil transfer.

EDIT: A s tem jpeft/Iperf lahko kar na multifunkcijsko pošljem "paketke" in bo merilo?

EDIT2: tole dobim:

bin/iperf.exe -c 10.0.0.2 -P 1 -i 1 -p 5001 -f k -t 10
connect failed: Connection refused
Done.
Verjetno ne delam kaj prav ...




LP,

Simon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

francek1 ::

Morajo bit uparjene.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

connect failed: Connection refused

Firewall v os-ju odpri za file_sharing v lanu.Imaš javo ?
Na obeh koncih moraš zagnati jperf, client +server.
Se pokaže vsaj gui okno, ko poženeš "jperf.bat" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

trnvpeti ::

varnost
naceloma prides v hiso butnes notri se en adapter, in si na netu ja

ce te skrbi varnost, pac recimo en primer, kontroliras mac/ip, in ne prides notri

Sims ::

Hayabusa:

poglej ZS. Rezultate bova objavla, ko rata.

bosmla ::

Gori sem videl "mora bit na isti fazi"... da se tudi ce ni uporabis Fazni veznik

Sims ::

@clip: poglej ZS ...

Fritz ::

Imam Edimaxova adapterja in 100/10 M/s linijo na od Amisa (optika). Razdalja od routerja do računalnika je cca. 6m, vmes pa so tri stene (zato gre zadeva preko električne napeljave). Hitrosti na računalniku so identične tistim, ki sem jih dosegal z UTP kablom (DL efektivno 10+Mb/s in UL 1+ Mb/s).

Če te zanima točno model adapterja, napišem zvečer, ko pridem domov.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Stra ::

Imam dva kosa D-Link Powerline AV 500. Če se s prenosnikom sprehodim po hiši dobim naslednje številke (FTP):

Ethernet:
100 Mbit 11 MB/s
1 Gbit 70 MB/s

Powerline:
najboljše delovanje 8 MB/s
najslabše delovanje 3 MB/s

Če so vmes podaljški bo delovanje pod vprašajem.

clip ::

Sims je izjavil:

@clip: poglej ZS ...


sem hvala.

lp

Fritz je izjavil:

Imam Edimaxova adapterja in 100/10 M/s linijo na od Amisa (optika). Razdalja od routerja do računalnika je cca. 6m, vmes pa so tri stene (zato gre zadeva preko električne napeljave). Hitrosti na računalniku so identične tistim, ki sem jih dosegal z UTP kablom (DL efektivno 10+Mb/s in UL 1+ Mb/s).

Če te zanima točno model adapterja, napišem zvečer, ko pridem domov.


Super, takšen odgovor rabim .
Pozdrav od Clipa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: clip ()

Hayabusa ::

Rezultati uporabnika Sims, ki ima linksys PLE 400 (ni nič dodatno nastavljal):
[156] 0.0- 1.0 sec 1304 KBytes 10682 Kbits/sec
[156] 1.0- 2.0 sec 1200 KBytes 9830 Kbits/sec
[156] 2.0- 3.0 sec 1248 KBytes 10224 Kbits/sec
[156] 3.0- 4.0 sec 1304 KBytes 10682 Kbits/sec
[156] 4.0- 5.0 sec 1296 KBytes 10617 Kbits/sec
[156] 5.0- 6.0 sec 936 KBytes 7668 Kbits/sec
[156] 6.0- 7.0 sec 768 KBytes 6291 Kbits/sec
[156] 7.0- 8.0 sec 736 KBytes 6029 Kbits/sec
[156] 8.0- 9.0 sec 792 KBytes 6488 Kbits/sec
[156] 9.0-10.0 sec 776 KBytes 6357 Kbits/sec
[156] 0.0-10.0 sec 10368 KBytes 8493 Kbits/sec

Kar pomeni hitrosti med 753 in 1335 kB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

antireal ::

Sem poizkusil iskratelovega NetSocket200+ in deluje po vseh fazah, kamorkoli v hiši sem ga priključil. Ne deluje pa preko števca. Hitrost je bila povsod enaka kot direktno na modemu.

Osprey ::

A na števcu se pa zadeva vedno in sigurno ustavi? Da se ne bo soseda priklopla na mrežo >:D

clip ::

antireal je izjavil:

Sem poizkusil iskratelovega NetSocket200+ in deluje po vseh fazah, kamorkoli v hiši sem ga priključil. Ne deluje pa preko števca. Hitrost je bila povsod enaka kot direktno na modemu.


Hvala za konkreten odgovor.

Lp
Pozdrav od Clipa

Fritz ::

clip je izjavil:


Fritz je izjavil:

Imam Edimaxova adapterja in 100/10 M/s linijo na od Amisa (optika). Razdalja od routerja do računalnika je cca. 6m, vmes pa so tri stene (zato gre zadeva preko električne napeljave). Hitrosti na računalniku so identične tistim, ki sem jih dosegal z UTP kablom (DL efektivno 10+Mb/s in UL 1+ Mb/s).

Če te zanima točno model adapterja, napišem zvečer, ko pridem domov.


Super, takšen odgovor rabim .

Ekola, adapter katerega uporabljam je tale. Želel sem tak adapter, ki mi še vedno omogoča priključitev druge naprave na električno omrežje in do sedaj nisem opazil kakšnega vpliva na hitrost povezave, je pa res, da nisem bil posebej pozoren na to oz. nisem meril DL/UL tako kot ob nakupu, ko sem zadevo primerjal s hitrostmi po UTP kablu.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bosmla ::

@antireal - zelo verjetno imas enofazni el. prikljucek.

krepki ::

Jaz sem nabavil D-Link PowerLine AV500 imam drugače povezavo 50/20 ampak prek tega mi gra samo 20/20

Fritz ::

krepki je izjavil:

Jaz sem nabavil D-Link PowerLine AV500 imam drugače povezavo 50/20 ampak prek tega mi gra samo 20/20

Če si nabavil preko spleta, vrni nazaj in poskusi še kakšnega drugega. Morda bo bolje, morda ne. Jaz iz lastnih izkušenj priporočam tisto, kar sem napisal v prejšnjih postih.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BlaY0 ::

2 MiB/s je res malo. Jaz imam pri AV200 od 6 do 8 MiB/s. Uporabljam pa TP-LINK.

Aja pa zgoraj sem videl da je folk pisal da dela samo na eni fazi. Obstaja en element, ki se ga vgradi v omarico in poveže vse tri faze med seboj na bandu med 20 in 200 kHz. Cena takšnega elementa je od 15 do 60 €.

solatko ::

Če gre signal po negativnem vodu, faze niso pomembne.
Delo krepa človeka

krepki ::

Fritz je izjavil:

krepki je izjavil:

Jaz sem nabavil D-Link PowerLine AV500 imam drugače povezavo 50/20 ampak prek tega mi gra samo 20/20

Če si nabavil preko spleta, vrni nazaj in poskusi še kakšnega drugega. Morda bo bolje, morda ne. Jaz iz lastnih izkušenj priporočam tisto, kar sem napisal v prejšnjih postih.
.
Sem kasneje ugotovil,da je bila kriva belkina prenapetostna zaščita,ko sem jo ostranil je povezava laufala 50/20,vendar je to maximalno kar je prišlo skozi.
Sem namreč glih danes dobil višjo hitrost 100/20 in več kot 50/20 ne gre skozi.
Res pa je da nimam priklopljeno direkt na vtičnico,ker v prostoru kjer je modem in router nimam el priključka tako imam doma narejen podaljšek dolžine približno 7 metrov in nadometne vtičnice,vse je povezano t trožilnim kablom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Fritz ::

Vsi prehodi in vmesni elementi lahko vplivajo na kakovost in s tem hitrost prenosa. Koliko vplivajo pa lahko ugotovimo le z meritvami ali slepimi preizkusi s spremembami konfiguracije. Če si kje iz LJ ali okolice, ti lahko posodim edimaxova adapterja za test.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

krepki ::

Ne nisem kje v bližini Ljubljane vendar vseeno hvala za informacije in ponujeno pomoč,bom poskusil še z priklopom direkt na vtičnico,samo dvomim,da bo kaj boljše.

Probal sem tudi priklopit za gledanje tv pa so se HD kanali zatikali,če ne bo boljše lahko vrnem sem ga namreč kupil v comtronu in so rekli,da lahko pridem zamenjat za kaj drugega.

Spajky ::

Jest sem pred cajtom izprobal stari Devolo (z G-WiFi) mrežno link zadevo in je v eni smeri delala 85Mbit in nazaj 65Mbit in TUDI z prednapetostnima zaščitama z RF filtri na obeh enako!! Niso pa poceni te zadeve, če kupiš! Zgleda da je to ali dela s prednapetosnimi zaščitami stvar samo na katerih RF nosilnih frekvencah dela prenos. Če so dovolj nizke, dela tudi z njimi BP !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

lojze8 ::

http://www.saturn.at/mcs/product/DEVOLO...

kaj menite o tem kompletu, v Sloveniji ga nisem našel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717951 (15334) Furbo
»

Postavitev domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5318731 (17265) Vanadium
»

Kvaliteta posnetkov z radia

Oddelek: Zvok in slika
101660 (1431) tonccy
»

Telemach na 1 Mbit

Oddelek: Omrežja in internet
262567 (1465) udarnik
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171319 (947) d-mon

Več podobnih tem