» »

problem z brezžičnim internetom

problem z brezžičnim internetom

vex3um ::

Zivijo!
Iam en velik problem. Laptop prijateljice se ne more povezat na wifi. Racunalnik ji povezavo zazna kot ppoe (al neki takega ). In potem more vpisat ime pa geslo in ji napise error 651. Medtem ko moj laptop vse zazna normalno , ime wifija ze je in vnesem samo geslo in povezem. Oprostite ce vse ni cisto tocno napisano ker pisem v nuji in bom potemv celoti uredil tekst. Upam da je bistvo zajteto

Lp

Hayabusa ::

Izbriši ji pppoe povezavo.
Wifi mrežno kartico ima omogočeno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

vex3um ::

Sem izbirsal in nato nanovo namestil vendar ni delalo. Da drugače sploh ne bi zaznalo povezave a ne?
Ne vem zakaj meni normalno lovi omrežje na mojem računalniku, že prikaže ime in samo vnesem geslo, njej pa da cel vprašalnik imena, gesla, itd... Je to slučajno premium funkcija proffessional ali ultimate win7, ona ima namreč enterprise.

stleoric ::

WiFi s PPPoE nima nobene neposredne zveze.
Če dela tebi tako, da samo vzpostaviš povezavo na WiFi omrežje, potem pozabi PPPoE. Zbriši in ne nastavljaj na novo, ker dela samo sranje, če ne rabiš vzpostavljat seje na računalniku.

Preveri ali je mrežna kartica v Win omogočena, laptopi imajo ponavadi gumb ali stikalo za vklop/izklop WiFi.
Če imaš to poštimano in ti omrežja ne najde, pa bo potrebno preveriti ali je na WiFi routerju nastavljen kanal, katerega določene mrežne kartice ne podpirajo (problem se lahko pojavi pri kanalih 11+).

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

vex3um ::

stleoric je izjavil:

WiFi s PPPoE nima nobene neposredne zveze.
Če dela tebi tako, da samo vzpostaviš povezavo na WiFi omrežje, potem pozabi PPPoE. Zbriši in ne nastavljaj na novo, ker dela samo sranje, če ne rabiš vzpostavljat seje na računalniku.

Preveri ali je mrežna kartica v Win omogočena, laptopi imajo ponavadi gumb ali stikalo za vklop/izklop WiFi.
Če imaš to poštimano in ti omrežja ne najde, pa bo potrebno preveriti ali je na WiFi routerju nastavljen kanal, katerega določene mrežne kartice ne podpirajo (problem se lahko pojavi pri kanalih 11+).

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

Sej lihk to. Težava je da ji zazna PPPOE namesto wifi, če bi bolje prebral prejšnje besedilo bi iz njega izvedel, da njen računalnik zazna to kot PPPOE moj pa kot normalen wifi. In potem moraš vnesti ime geslo,... in ti napiše da je probelm z ruterjem 651. Wifi sem pogledal ali je vklopljen, ker nisem zaostal, in je vključen. Pomojem je kanal vredu, čeprav ima ona eno kitajsko srr.. in ji čudno dela... A je mogoče, da ji wifi-ja ne zazna, ker nima driverja? Na računalniku jih namreč nisem našel, vendar ko sem jih hotel namestiti so na koncu vsi napisali da je bil error....

Hayabusa ::

Device manager, network adapters, kaj imaš tu ?
Daj screen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

rdecaluc ::

Ali ima sploh vse gonilnike inštalirane za wifi?
Est modus in rebus. ,typos

vex3um ::

Bom ji dou gor easys driver, da najde driverje k dejansko delaja k uni k so bli na CD-ju zgleda da ne (chines pice of shit).. Pa bom dou gor se en drug connectivity maneger pa upam da bo...

Hayabusa ::

Device manager, network adapters, properties -> details, skopiraj "hardware ids".

MrStein ::


A ji to pokaže?
Pokaže (najde) ista omrežja kot tebi?
(po potrebi klikni na oni dve puščici zgoraj desno, da osveži spisek)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

stleoric ::

vex3um je izjavil:


Sej lihk to. Težava je da ji zazna PPPOE namesto wifi, če bi bolje prebral prejšnje besedilo bi iz njega izvedel, da njen računalnik zazna to kot PPPOE moj pa kot normalen wifi.


Ne prodajat buč. PPPoE klient ima nameščen na računalniku. Po defaultu tega v windowsih ni. Nekdo je moral PPPoE povezavo v win ustvariti in ker laptop avtomatsko ne zazna povezave na net (wifi ali ethernet), predvideva da rabi še PPPoE vzpostavit.

Poglej pod Control Panel\Network and Internet\Network Connections in izbriši pppoe povezavo, ponavadi označen "WAN Miniport (PPPOE)".

Ampak kot rečeno, je to zahtevanje pppoe podatkov samo posledica, ker nima wlan dostopa.

Glede na tvoj opis skoraj ziher problem z driverji za wifi mrežno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN in WLAN (WiFi) skupaj in intrenet

Oddelek: Omrežja in internet
101645 (1369) a-ptuj1
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
195010 (4213) CyberDuck
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193698 (3411) WhiteAngel
»

Napaka 651

Oddelek: Omrežja in internet
144256 (3951) miraldi
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951872 (23622) simone

Več podobnih tem