» »

odpiranje portov??

odpiranje portov??

boogie ::

Zdravo..rad bi odprl določene porte na ruterju. Medtem ko port 22 in 5000 brez težav odprem, mi ruter očitno port 5001 noče sprostit. Ruter je telemachov Cisco EPC3925.
Kak nasvet??
 Screen

Screen

Lonsarg ::

"mi router očitno port 5001 noče sprostit" in kakšno napako ti javi? Oziroma kako si ugotovil da si ga ne spusti skozi, brez tega lahko samo ugibamo...

boogie ::

router ne javi nič. Ko preverim preko raznih spletnih servisov (npr http://www.canyouseeme.org) mi pač javijo da port 5001 ni odprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boogie ()

Lonsarg ::

Da ti internet vidi odprt port, mora dobiti iz tega porta odgovor. Če ga router spusti skozi, še ne pomeni, da imaš naštiman PC, da si ti na tem portu odzove.

boogie ::

in kaj dejansko storiti da odprem port? Čakam na servis da se mi daljinsko poveže na server in ne bi rad takrat odkrival kako odpreti port, da mi poštimajo stvari...

Lonsarg ::

Če maš na računalniku server program, ki posluša na tem portu in ti še vedno ne zazna odprtega porta, potem je pa res nekaj narobe z forwardingom... Kaj pa res ne vem.

Takole naredi. Če je z router forwardingom vse vredu(kar najbrž sicer je, ker port 22 dela normalno) lahko preveriš tako, da naštimaš svoj ftp program, recimo filezilla, da deluje na portu 5001 in boš videl če zadeva deluje. Če ne deluje je kriv router, če pa deluje pa je kriv tvoj program, in torej bodisi ni pravilno uptiman, bodisi ima take varnostne mehanizme, da ti online port chekerji ne morejo videti, da je odprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hayabusa ::

Port 22 (ssh), kar kličeš nesrečo k sebi ;).
TM ima verjetno blokirane vse nižje porte, vključevši z 22.

S tem testiraš tcp porte:
http://www.yougetsignal.com/tools/open-...
Še prej zaženi program/aplikacijo, ki zahteva ta port, drugače router ne dobi zahtevka za odpiranje in bo port označen kot closed.

Zakaj delaš dvojni vnos za 5000 in 5001 ?
Daj tako:
5000 5001 192.168.0.15 5000 5001 both enabled


Si dovolil te porte na firewallu v osju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

boogie ::

Hayabusa je izjavil:

Port 22 (ssh), kar kličeš nesrečo k sebi ;).
TM ima verjetno blokirane vse nižje porte, vključevši z 22.

S tem testiraš tcp porte:
http://www.yougetsignal.com/tools/open-...
Še prej zaženi program/aplikacijo, ki zahteva ta port, drugače router ne dobi zahtevka za odpiranje in bo port označen kot closed.

Zakaj delaš dvojni vnos za 5000 in 5001 ?
Daj tako:
5000 5001 192.168.0.15 5000 5001 both enabled


Si dovolil te porte na firewallu v osju ?


V bistvu gre za synology NAS, na katerem je potreben remote login njihove servisne službe. Zato tudi port 22 omogočen za ssh. V bistvu ne vem kako bi zagnal na NAS-u aplikacijo da stestiram, dobil sem samo zahtevo od servisne službe da na NASu omogočim ssh in odprem omenjene porte. Kaj več je pa izven mojega obsega znanja ;)

Hayabusa ::

Saj lahko verjetno spremeniš port (nas nastavitve), na katerem se oglaša ssh deamon, da ne bo ravno port 22 in nato ustrezno nastaviš na routerju.

Na 192.168.0.15 imaš torej nas (imaš zanj statičen lan ip oz fiksiran preko mac rezervacije, da mu dhcp dodeli vsakič enak ip) ?

boogie ::

za nas imam statičen ip in na ruterju rezervacijo zanj. Zdaj sem poizkusil z online čekerji za odprte porte in kljukal na ruterju odprto/zaprto. In očitno mi port 5000 odpre, 5001 pa v vsakem testu kaže zaprt.

boogie ::

Hvala vsem.
Našel rešitev. V nastavitvah NAS sem moral odkljukat "enable HTTPS connection", ki gre preko 5001.

KTr1sk ::

Zanima me za Hoferjev internet za odpiranje portov, sim kartica je v modemu
Huawei B315
navodila sem našel tukaj
https://www.cfos.de/sl/cfos-personal-ne...

ampak še vedno kaže, da je port zaprt,so kje kakšne druge nastavitve ali je to odvisno od Hoferja,da je port zaprt? hvala za odgovor
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ToniT ::

Preko Hot ne bo šlo, ker na modemu nimaš zunanjega IP.

GupeM ::

Si za Hoferjevim (v resnici A1 ali Telekom, ne vem točno) NAT-om, zato to ne bo šlo.

KTr1sk ::

Torej nizkocenovno operaterji, kateri gostujejo v drugem omrežju, ni možnosti "open port iz forward port"? (Hot, Izi,Bob)...bi pri ostalih delovalo na enakem modemu?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ToniT ::

Ne! Pri vseh operaterjih si za NAT. Mislim, da obstajajo nekateri poslovni paketi, kjer dobiš zunanji IP.Seveda so pa tam druge cene.

GupeM ::

ToniT je izjavil:

Ne! Pri vseh operaterjih si za NAT. Mislim, da obstajajo nekateri poslovni paketi, kjer dobiš zunanji IP.Seveda so pa tam druge cene.

Tako je. Lahko pa zaprosiš za IPv6. Tam pa imaš lasten zunanji IP. Ne vem točno, ali so kakšna pravila glede tega, ali je treba samo zaprosit, pa dobiš.

Sicer pa lagk o zadevo rešiš tako, da obe napravi (tisto na Huawei modnemu in zunanjo napravo) povežeš na isti VPN, pa potem v bistvu preko VPN-ja dostopaš. Je še bolj varno. Razen če rabiš public access, recimo za HTTP server ali kaj podobnega.

KTr1sk ::

Hvala, torej pride v poštev samo fiksni internet?
Potrebuje se pa za Helium bobcat 300...in dokler ni odprt port 44158 javlja napako Relayed, kar je pa vzrok da je zaprt port
How To Fix a RELAYED Helium Hotspot
[FIXED] How to Fix RELAYED Helium Miner Hotspot (Port Forwarding 44158)

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Voluharr ::

Če potrebuješ IPv4 lahko pri določenih operaterjih zakupiš statični IP (javni).
Drugače pa je opcija nekega poceni VPSa in VPN povezava do tja, ter dostopaš preko prvega IPja.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Port forwarding apache 2 težave

Oddelek: Omrežja in internet
14580 (309) cookiemonstr
»

SSH forwarding na Mikrotiku

Oddelek: Omrežja in internet
101676 (1416) miki133
»

Router z nastavitvami firewalla po imenih ali mac naslovih???

Oddelek: Kaj kupiti
51127 (1059) tomaz321
»

Kateri port uporabiti? POMAGAJTE hvala

Oddelek: Omrežja in internet
61364 (1232) [SkA]
»

Trojan: SOCKETS DE TROIE, na portu 5000

Oddelek: Pomoč in nasveti
91661 (1527) Simeroni

Več podobnih tem