» »

Realna vrednost prenosnika

Realna vrednost prenosnika

DIZL_ ::

Pozdravljeni,

zanima me če mi lahko poveste kakšna je realna vrednost prenosnika:

Lenovo Thinkpad T400
Procesor: Intel Core 2 DUO P8600 2,40GHZ
Ram: 8GB DDR3 1066MHZ
Grafika: Ati Radeon HD 3470 256MB
Disk: 120GB Kingston Hyper X SSD + 750GB WD Scorpio Black HDD (7200rpm)
Zaslon: 14.1"

Računalnik je dejansko kot nov, tipkovnica ni nič obrabljena. Računalnik je brez praske.

Hvala vam za informacije :)

solatko ::

200€
Delo krepa človeka

DIZL_ ::

Ni to malo nizko? Glede na to da ima prenosnik nov RAM, SSD in pa HDD?

blackbfm ::

Karkoli boš dobil zanj si lahko vesel. Tole noben pri zdravi pameti ne bo kupoval, pa ne zaradi rama in diskov. Procesor je par generacij zadaj (slaba zmogljivost, visoka poraba), plato in baterijo lahko odnese iz danes na jutri...evo realno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Invictus ::

Vsi rabljeni računalniki so kot novi ... Zanimivo .. Jih ljudje hranijo v škatlah?

Če boš dobil 200 EUR, ga kar daj ... Ne razmišljaj preveč.

Nekaj vrednosti ima samo zaradi SSD in 8 GB RAM. Ki pa skupaj staneta (nova) manj kot 100 EUR.

Sam bi ti ponudil točno toliko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Silvo ::

Moj predlog..vzami SSD in dodatni ram ven in prodaj prenosnik za čim več,če je seveda ohranjen.

lp,S
Silvo

Brias ::

DIZL_ je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me če mi lahko poveste kakšna je realna vrednost prenosnika:

Lenovo Thinkpad T400
Procesor: Intel Core 2 DUO P8600 2,40GHZ
Ram: 8GB DDR3 1066MHZ
Grafika: Ati Radeon HD 3470 256MB
Disk: 120GB Kingston Hyper X SSD + 750GB WD Scorpio Black HDD (7200rpm)
Zaslon: 14.1"

Računalnik je dejansko kot nov, tipkovnica ni nič obrabljena. Računalnik je brez praske.

Hvala vam za informacije :)


ce je dobra baterije ( 2 uri+ )

lahko spises oglas v smislu prodam tako in tako ..

da je se prodaja komp samo z ssdjem za 310 eur...

das ceno na bolhi 310 eur


in na koncu:

cena 310 eur

- lahko dodam 750gb wd black disk, kateri je v nosilcu ki pase v bay za opticno enoto, cena je 50 eur visja, a ce uporabljate oba diska, potem ne morete uporabljati DVD enote.

v vsakem primeru spustis max 20 eur .... ( 290 samo SSD / 340 eur SSD+HDD )

ce je vse ok ...

bos imel prodano v roku 14 dni ...


ce ti bo ostal disk in caddy, zacnes prodajati ko vidis kako bos prodal laptop ... ( ce se imas opticno enoto .. )


ce je baterija 0, odstej se 35 eur na predlagane cene ...

DIZL_ ::

Zakaj bi pa plato odneslo iz danes na jutri?? Sj ni to en acer ali podobno? Sem imel že kar precej Thinpad prenosnikov in z nobenim nisem imel niti enega samega problema tako, da ni treba pisat takih butastih komentarjev. Laptop je dejansko kot nov ker je bil 95% časa priklopljen na docking station in je bil uporabljen kot namizni računalnik. Pa še to, zakaj bi bila SSD in pa RAM vredna skupaj 100€ če sem že samo za SSD dal dva tedna nazaj 120€ za rame pa 85€? WD HDD pa je star približno en mesec in sem zanj plačal 75€. Za vse komponente imam račun in garancijo.

No ja potem bi bilo verjetno bolje če probam prodati računalnik samo z SSDjem oziroma tako kot je napisal Brias? Ali pa samo z HDD in dam SSD rajši v namizni računalnik? Ali pa da prenosnik enostavno obdržim? :)

Invictus ::

Sam si si kriv, ko preplačuješ komponente pri slovenskih preprodajalcih.

V Nemčiji to dobiš za pol cene ...

Malo si poglej cene tukaj ... geizhals.eu

To daje bil računalnik priklopljen na docking station ni nek pogoj da je 95% nov. Je pač stara škatla ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DIZL_ ::

Vem da sem si sam kriv ja sam zdej je prepozn :) Vem da drugič sigurno naročim iz Nemčije.

shadeX ::

Se strinjam z vsemi komentarji ki so zgoraj napisani. Tudi sam ne bi kupil takega računalnika, ker je procesor že zelo zadaj. Res da RAM ter SSD je mamljiv ampak to je pa tudi vse. Tudi če si 14dni nazaj dal za disk in rame skupaj skoraj 200€, kot so ti povedali zgoraj, jih boš prodal težko za tak denar. Realno bi ti kdo kupil za polovico vrednosti te dve komponente. Mogoče 120€ max. Definitivno pa ne nad 150€, ker ljudje raje reskirajo še tistih 50€ in kupijo komponente sami, ker itak nikoli ne veš kaj kupuješ kadar kupiš rabljeno..

Uglavnem moj predlog je, če rabiš denar, prodaj SSD in RAM-e posebej, ter prenosnik posebej. Še najboljši predlog pa je, da obdržiš vse skupaj.

Silvo ::

Iz Nemčije je vse ceneje,dokler ni problemov:)
shadeX ima najbolj prav..obdrži vse,dokler dela.
Silvo

Invictus ::

Z garancijo manj problemov kot v Sloveniji. Zaenkrat sem še vse dobil nazaj. Novo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Sj ni to en acer ali podobno? Sem imel že kar precej Thinpad prenosnikov in z nobenim nisem imel niti enega samega problema tako, da ni treba pisat takih butastih komentarjev


Hah a mislis da ima acer kaj drugacne komponente oz zakaj mislis da se pa thinkpad ne more pokvarit? Pesek v oci :)) zivljenjska doba danasnjih "potrosniskih" racunalnikov je 2-4 leta, kar je vec je extra in ne more bit tok star racunalnik 3/4 cene novega kot bi ti zelel.

DIZL_ ::

Ne mislim da se thinkpad ne more pokvarit, vem pa, da je narejen veliko bolje kot marsikateri drug prenosnik.

Invictus ::

Imam 7 let starega Thinkpada T60.

Samo nadgradil sem ga z SSD in zamenjal pasto. Dela BP. Je pa ze malo zgonjen. Ne delam najlepse s skatlami.

Ce ne drugega, ima ekran ki ga danes ne dobis vec. 1400x1050. 4:3 razmerje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Mah, nakup bilo katere elektronike je loterija. Lahko nekdo kupi MAC za 2k, ter nekdo drugi HP za 500EUR in mu bo lahko HP deloval mnogo več časa kot MAC. Je pa res da so statistično nekatere znamke boljše kot druge (zdržijo dlje) ampak kot sem napisal v prvi dveh odstavkih.

EDIT: Sem se spomnil en primer. Recimo jaz sem leta 2008 dal za povprečnega asusa 650EUR. Kolegica iz Danske je 2011 kupila MAC za 1.4k. Asus mi danes še vedno deluje ( s to razliko da mi baterija zdrži manj ), kolegici je pa šla matična na mac-u..

Ko mi je to povedala sem dobil samo nasmešek do ušes :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Brias ::

baterija pri temu pri svedati drzi slabi dve uri .... leta 2000 price tag +3000 usd ....


http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

PRENOSNI RAČUNALNIK IBM T23, RABLJEN
Cena: 75,00 EUR (DDV je vračunan!)

PRENOSNI RAČUNALNIK IBM, RABLJEN.

IBM THINKPAD T23 (2647-2TG).
NA ZALOGI, OMEJENA KOLIČINA.
Tehnični podatki:
Procesor: INTEL Pentium III M (1.00 GHz).
Pomnilnik: 256MB SDRAM (100 MHz).
Trdi disk: 20GB HDD IDE.
Optična enota: DVD-ROM.
Grafika: S3 SuperSavage IX/C (16MB).
Povezljivost: Lan, Modem.
Vmesniki: 1x Mouse PS/2, 2x USB 2.0, 3x AUDIO, 1x VGA, 1x S-Video OUT, 1x Parallel Port, 1x Serial Port, 2x PCMCIA.
Zaslon: 14.1" TFT LCD 1024x768 XGA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

blackbfm ::

loh zdrži 2 dni, pa ne bo sprocesiral tok kot neki modernega v 5ih minutah

Invictus ::

Če kdo rabi, mu dam zastonj

Thinkpad T600E.

Deluje, dober ekran, zanič baterija. Dam ga zastonj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Boobiz ::

Kolk bi bla vrednost tega Della?

Specs:
"15.6 1920 x 1080 antiglare
i7-3612QM 2.1 GHz
8GB DDR3 1600MHz (Samsung, kit)
Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon HD 7730M
1TB 5400rpm (Seagate)
Win 7 Home Premium 64bit
DVD+/-RW DL with Blu-Ray
48 Wh, 6 cell
1x HDMI, 4x USB 3.0

Star eno leto, lepo ohranjen z vidnejšo prasko na pokrovu.
I'm drunk, what's your excuse?

ShowDown ::

Smešno je, ko kdo pride povprašat glede vrednosti prenosnika, potem se mu pove realna vrednost, pol pa se prepira da je vreden več. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Elitebook 840/850 ali Lenovo Thinkpad T460s/560

Oddelek: Kaj kupiti
121683 (1317) Škorc
»

Lanska prodaja računalnikov katastrofalna, še zlasti v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7726670 (21545) D3m
»

Računalnik samo za internet

Oddelek: Kaj kupiti
191430 (1236) Blinder

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847250 (33943) dzinks63
»

MacBook Pro VS Lenovo Thinkpad T400s

Oddelek: Kaj kupiti
151963 (1708) darkolord

Več podobnih tem