» »

Ubuntu & Windows 7 - Skupna Raba

Ubuntu & Windows 7 - Skupna Raba

Kamion ::

Živjo!

Imam zelo specifičen problem, torej naj kar opišem.
Imam 3 računalnike:
1. stacionarni (Windows 7 Home Premium)
2. "server" (Ubuntu 12.04)
3. prenosnik (Windows 7 Enterprice)

Na "serverju" sem naredil Samba skupno rabo datotek, z prenosnikom deluje vse kot je treba (datoteke na server, datoteke dol z serverja gredo kot po maslu). Prenosnik pokaže vse 3 računalnike v mapi "Omrežje" - na stacionarnega in na "server" se uspe povezati in delati na njemu.

Z stacionarnega računalnika lahko upravljam "server" po "Povezavi z oddaljenim namizje" (+xrdp na Ubuntu-ju). Problem pa nastane ker mi stacionarni računalnik ne pokaže "serverja" v Omrežju. Torej pokaže 2 računalnika: sebe ter prenosnika, serverja ne pokaže. Če se želim povezati direktno (pot do katerega koli računalnika (\\192.168.0.x)) ali po ikoni v mapi omrežje mi vedno vrže ven sporočilo "Windows ne more dostopati do \\...".

Torej je problem le v stacionarnem računalniku. Ne vem pa kaj bi to lahko bilo.
Vse nastavitve so identične tistim na prenosniku.

LP M
  • spremenil: Kamion ()

Kamion ::

Pa naj povem še to, z prenosnika lahko dostopam do printerja, ki je priklopljen na stacionarni računalnik in iz njega lahko printam.

LP M

PS: Če PINGam (po imenui ali pa po IP) server v CMD zgleda kot da je vse vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

BorutK-73 ::

Si dal vsakemu static IP v routerju?

Kamion ::

Ne, nisem. Ampak prenosnik in server se brez problemov povežeta, zakaj se ne bi še stacionarec.

Kamion ::

Odstranil sem antvirus in izklopil požarni zid, a je še vedno problem.

Aja, še to, z prenosnika vdim stacionarni računalnik in njegove sharane datoteke, a ne morem nič narediti z njimi, ker ne morem dostopati do njih oz. nimam dovoljenja.
Z stacionarnega računalnika pa prav tako vidim prenosnik (serverja ne vidim), a ko se hočem povezati na prenosnik mi napiše "Path not found".

LP M

Kamion ::

Če pingam iz serverja -> stacionarca ne dela ???? "Destination host unreachable"

Iz stacionarca -> server pa dela.

Torej je stacionarc nekako blokiran in ne spusti prometa do njega...?

Tudi če pingam s prenosnika -> stacionarca napiše "Destination host unreachable"
Prenosnik -> server dela

LP M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

BorutK-73 ::

Daj vsem 3 static IP-je. Tako je meni rešilo ta problem.

Kamion ::

Težavo sem rešil.

In sicer sem na novo inštaliral Windows na stacionarca.
Problem pa dela tudi Andtivirus ESET Smart Security, ker ne spusti "sharanja" skozi požarni zid, zato je treba izklopiti ESETov požarni zid in vključiti Windowsovega.

LP M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless printer

Oddelek: Omrežja in internet
5580 (479) intelček
»

T-2 in Linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
112098 (1728) bzp
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132928 (2177) malini
»

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem...

Oddelek: Omrežja in internet
53731 (3658) mdezel5
»

problemi s ftp - prenosom

Oddelek: Omrežja in internet
61475 (1292) Mitch

Več podobnih tem