» »

Samsung odklenjene Galaxy Note 3 zaklepa na regije

Samsung odklenjene Galaxy Note 3 zaklepa na regije

Opozorilo na evrospki izdaji Galaxy Note 3, ki preprečuje odpiranje škatle

vir: Android Central
Android Central - Nič posebnega ni, če kupimo telefon v naročniški akciji pri operaterju in dobimo tako na istega operaterja zaklenjen aparat. Po drugi strani v prosti prodaji odklenjen telefon deluje z vsemi operaterji, če to seveda dopuščajo tehnične zmožnosti aparata (podpora za različne frekvence standardov GSM, 3G in LTE). Pred tremi dnevi je Samsung v Evropi začel prodajati Galaxy Note 3 in Galaxy Gear, ki odlično delujeta v navezi (podpora Galaxy Geara za Galaxy S4 prihaja v oktobru, Galaxy S3 in Note 2 bosta podporo prejela do konca leta). V Veliki Britaniji želijo 650 funtov za odklenjen Galaxy Note 3, 300 funtov za Galaxy Gear oz. 850 funtov za komplet. A Galaxy Note 3 je, kupljen popolnoma odklenjen, lahko tudi zaklenjen.

Čeprav ni kupljen pri operaterju bo, glede na opozorilo na škatli, deloval le v Evropski Uniji in v državah, ki so z njo na nek način povezane, še v Švici ter v Albaniji, Andori, Bosni in Hercegovini, Črni Gori, Makedoniji, Monaku, San Marinu, Srbiji in Vatikanu. Če boste v telefon vstavili kartico SIM operaterja, ki ni iz teh držav, telefon, glede na opozorilo, ne bo deloval, še več, prišlo bo do zaklepa kartice SIM.

Evropska izdaja telefona je združljiva z omrežji LTE, medtem ko je v Srednji in Južni Ameriki naprodaj različica z zgolj HSDPA oz. 3.5G podporo. Pri njih je zgodba enaka, njihova različica je prav tako zaklenjena na lokalne operaterje. Situacija s Severno-ameriškimi aparati je bolj meglena, saj imamo tam različne standarde (Galaxy Note 3 za Verizon tako ali tako ne bo deloval izven Verizonovega omrežja), v vsakem primeru pa veliki operaterji aparate večinoma zaklepajo nase. Proste prodaje je malo, saj je težko konkurirati z ugodnimi cenami operaterjev. Znano je le, da azijsko-pacifiške izdaje telefonov nimajo nikakršnega zaklepa.

A vse ni tako črno, kot se zdi. Omejitev namreč velja le za prvo aktivacijo. Če je v tem primeru v evropski model Galaxy Note 3 vstavljena recimo ameriška kartica SIM, se bo telefon zaklenil - odklenejo ga lahko Samsungovi predstavniki v (lokalnih!) servisih. Če bo prva aktivacija uspešno opravljena z eno izmed dovoljenih kartic SIM, težav od tukaj naprej ne bo več, telefon pa bo deloval na vseh (tehnično podprtih) omrežjih z vsemi karticami SIM. Pri potovanju po svetu se torej ne bo treba posluževati dragega gostovanja pri operaterjih, a bo treba paziti pri kupovanju telefonov v spletnih trgovinah.

Paziti pa ne bo treba le pri Galaxy Note 3, saj sta podobnega mehanizma za zaklepanje z nadgradnjo programske opreme deležna še Galaxy Note II in Galaxy S4. Tako bo verjetno pri vseh Samsungovih telefonih od zdaj naprej, razlog pa se najverjetneje skriva v sivi ekonomij, ki naj bi jo te poteze vsaj otežile.

22 komentarjev

mrTwelveTrees ::

ah, če ga bodo rootali, bodo tudi naredili program ki to odkleme,...

...:TOMI:... ::

Sicer se mi pa zdi, da je tole zaklepanje dober biznis in še več bo tega, ker ukinjajo roaming.
Tomi

bojsi ::

V novici bi bilo koristno omeniti, da se ta regijski "zaklep" nanaša tudi na S4, S4 mini ter Note 2, ki so bili izdelani po juliju 2013.
Ni mi pa jasno, v čem je smisel tega zaklepanja...

...:TOMI:... ::

€€€, $$$, ???, ???, to so razlogi za zaklep.
Tomi

PrimozR ::

bojsi je izjavil:

V novici bi bilo koristno omeniti, da se ta regijski "zaklep" nanaša tudi na S4, S4 mini ter Note 2, ki so bili izdelani po juliju 2013.
Ni mi pa jasno, v čem je smisel tega zaklepanja...

Za S4 in Note 2 je.

Gregor P ::

To je dovoljeno v EU, takole zaklepati telefone?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

...:TOMI:... ::

Seveda.
Tomi

MrStein ::

Proste prodaje je malo, saj je težko konkurirati z ugodnimi cenami operaterjev.

Ponekod imajo operaterji ugodne cene aparatov? Vau!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

francek1 ::

Zdaj se misli še Samsung zasrat?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bosmla ::

Res ga vedno bolj se***. Recimo nadgradnja OS-a za Note 2, ki je se ni in bo kot Gear na voljo "do novega leta" verjetno pa sploh ne - kupi Josko nov telefon.

Nummy ::

bosmla je izjavil:

Res ga vedno bolj se***. Recimo nadgradnja OS-a za Note 2, ki je se ni in bo kot Gear na voljo "do novega leta" verjetno pa sploh ne - kupi Josko nov telefon.

Zato pa čimdlje stran od samsunga.

tikitoki ::

WTF?! Vsaka normalna oseba ne bo nikoli kupila "odklenjenega" in vbistvu zakljenjenega telefona. Pomoje je sam problem, ker se veliko oseb problema ploh ne bo zavedala.
Tudi ne vem kaj mislijo s tem narediti, razen, da se bodo izredno zamerili vsakemu uporabniku, ki bo imel zaradi tega pr potovanju problem in bodo nato samsung veselo bojkotirali.

Lightning17 ::

Simobil novih telefonov ne zaklepa več. Če imaš zaklenjen Simobilov telefon, ti ga odklenejo brezplačno. Velja pa to le za naročnino.

Zgodovina sprememb…

lukar ::

Malo nerodno torej je, če kupiš telefon v prosti prodaji in greš z njim recimo v Ameriko, kjer ga ne moreš uporabiti v njihovih omrežjih? Preprodaja je ena stvar, povsem realna uporaba pa druga.

bluefish ::

Bo treba do konca prebrati novico in ne le naslova.
Vse je odvisno le od prve aktivacije, pozneje lahko mile volje vstavljaš SIM kartice drugih operaterjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

francek1 ::

Nummy je izjavil:

bosmla je izjavil:

Res ga vedno bolj se***. Recimo nadgradnja OS-a za Note 2, ki je se ni in bo kot Gear na voljo "do novega leta" verjetno pa sploh ne - kupi Josko nov telefon.

Zato pa čimdlje stran od samsunga.


Sem že na Hyundaiu Q6...Samsung se lahko skrije...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

PrimozR ::

Zakaj bi pri vseh teh odličnih Android telefonih kupil _klon_ Samsunga?? o.O

VaeVictis ::

francek1 ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj bi pri vseh teh odličnih Android telefonih kupil _klon_ Samsunga?? o.O

Klon? Karakteristike si poglej. Čreva so od SGS 4. Mislim, da je vreden 250 EUR, kolikor te pride z davkom...Aja, nima pa benchmark boosterja, s katerim Samsung goljufa naivne, kot si ti...

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

PrimozR ::

Naivne, kot sem jaz? Pomojem si popolnoma zgrešil point mojega posta. Ne vem zakaj bi kupoval Samsunga, če imaš pa na trgu toliko odličnih telefonov. Še manj mi je pa jasno, zakaj bi potem kupoval nek poceni klon, ki se trudi izgledati kot Samsung, če... imaš na trgu toliko odličnih telefonov.

Ni mi torej jasno, zakaj bi se nekdo tako močno potrudil sklonirati tako slabe odločitve na področju konstrukcije in grafičnega vmesnika... No ampak po drugi strani je jasno, da marketingarji res znajo prodati vse... :/

francek1 ::

Pomoje se razumeš le sam....mi pa lahko za primer daš link do enega tvojega "odličnega" telefona, ki je cenejši in boljši...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

PrimozR ::

Kje sem pa rekel karkoli od cenejšega?

Sicer pa, od SGS4 so IMO boljši HTC One, Xperia Z, Xperia Z1, LG G2 postaja isti pofl (LG vztrajno kopira Samsung pri vseh slabih odločitvah), še vedno bi bistveno raje ta moment vzel Nexus 4 kot SGS4 (po mnenju mnogih je sicer to zelo osebna odločitev), našlo bi se jih pa še ene par. Hell, s pištolo na glavi in izborom med SGS4 in iPhone 5 raje vzamem slednjega, pa sem neizmeren pristaš Androida.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy Note 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9023653 (16072) camper66
»

Pisanje IMEI številke v mobilnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
61790 (1604) blackbfm
»

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5321583 (17158) Doman
»

Samsung goljufa tudi pri testih Galaxy Note 3

Oddelek: Novice / Android
4322197 (18294) Jst
»

Samsung predstavil največji pametni telefon

Oddelek: Novice / Android
4913224 (10489) Bor H

Več podobnih tem