» »

Certifikati iz Microsofta? Kdo v Sloveniji?

Certifikati iz Microsofta? Kdo v Sloveniji?

Goran's Blog ::

Pozdravljeni.

Mi zna kdo povedat, kdo v Sloveniji izdaja certifikate za Microsoft? Razen podjetja Avtenta nisem našel drugega? Sem jim pisal vendar nič odgovorili...

sajmon ::

neeno ::

http://iqt.avtenta.si tole je spletna stran izobraževalnega centra Avtenta, piši jim pa na:
E: iqt@avtenta.si

Goran's Blog ::

Ok hvala za pomoč!

kloko ::

Prometric, ki izvaja teste za Microsoft, pravi da je v Sloveniji 12 lokacij, kjer lahko opravljaš izpite:

SRC D O O
Phone 386 1 242 8000
Site Code SL0
TRZASKA 116
PP 2988
LJUBLJANA 1111

Kompas Xnet doo
Phone 386 1 5136 990
Site Code SL15
Stegne 7
Ljubljana 1000

S T Slovenija d d
Phone 386 15855691
Site Code SL33
Leskoskova 6
Ljubljana 1000

Housing Co d o o
Phone 386 15684040
Site Code SL38
Verovskova 55A
Ljubljana 1000

Unistar LC d o o Ljubljana
Phone 14755502
Site Code sl39
Kotnikova 32
Ljubljana 1000

QSTC SLOVENIA
Phone 386 14759515
Site Code SL8
Tehnoloski park 18
Building C1 / 3rd Floor (blue)
Ljubljana 1000

ASTEC DOO
Phone 386 1200 8300
Site Code SL9
STEGNE 031
LJUBLJANA SI1000

IBM SLOVENIJA D O O
Phone 0038640456673
Site Code SL10
Ameriska ulica 8
LJUBLJANA 1000
Schedule Appointment
Seat Availability

Avtenta d o o
Phone 386 15836835
Site Code SL17
Stegne 19
Ljubljana 1000

Miska d o o
Phone +38659209450
Site Code SL51
Letaliska 32
Ljubljana

Lancom
Phone 386 2 33 00 261
Site Code SL28
Trzaska cesta 63
Maribor 2000

Zavod Antona Martina Slomska
Phone 38640863616
Site Code SL53
Vrbanska c. 30
Maribor 2000


L.p., Kloko

z00s ::

Adacta

mastah ::

certifikate ne izdaja nihče, dobiš potrdilo o opravljenem tečaju in lahko opravljaš izpit. Certifikat se pa nahaja na tvojem mcp.microsoft.com, kjer ga lahko downloadaš v pdf ali pa kupiš v papirni obliki :)

Goran's Blog ::

mastah je izjavil:

certifikate ne izdaja nihče, dobiš potrdilo o opravljenem tečaju in lahko opravljaš izpit. Certifikat se pa nahaja na tvojem mcp.microsoft.com, kjer ga lahko downloadaš v pdf ali pa kupiš v papirni obliki :)

Dobro veš, da sem to mislil ;)

Invictus ::

Opravljen certifikat hrani Microsoft. Nihče v Sloveniji ne izdaja nikakršnih certifikatov.

Sam prostore za opravljanje imajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goran's Blog ::

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav

harmony ::

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav

Ja na internetu.

Goran's Blog ::

harmony je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav

Ja na internetu.

Sam sem pa mislu,da v eurospinu ali pa merkatorju da jih najdeš!

Invictus ::

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav

Da se vse najti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GMT7 ::

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav


Različni izpiti imajo različno število vprašanj.
Passing rate je 700 pik, pri čemer to ne pomeni ravno 70 %, saj natančnega sistema točkovanja nihče ne pozna.
Praviloma je na sistemskih izpitih okoli 50 vprašanj.
Braindumpat pa se ne spodobi, nekateri se za te izpite dejansko učijo.
Ko bosta ti-paper MCP in nekdo, ki dejansko kaj zna, na razgovoru za službo, kjer ne bo prisotna samo kakšna blondinka iz kadrovske, boš odletel pa kot knof od gat.

Invictus ::

Spet se daje v nič nekoga ki ima certifikat ...

Spet bo prišlo do penisiranja ...

Ampak velikokrat brez certifikata sploh ne prideš mimo filtra ...

Izobrazba pač nekaj velja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GMT7 ::

Invictus je izjavil:

Spet se daje v nič nekoga ki ima certifikat ...

Spet bo prišlo do penisiranja ...

Ampak velikokrat brez certifikata sploh ne prideš mimo filtra ...

Izobrazba pač nekaj velja.


Če leti ta post name, naj pojasnim, da imam izpitov več kot let in nisem več mlad.
Ker sem pa včasih sodeloval pri izbiri IT kadrov, pa samo dobronamerno opozorim, da so papirnati certifikati opazni.
Res je pa, da strokovni izpiti pogosto filter v prvem krogu izbire kandidatov. No, zato so pa potem na vrsti pogovori s kandidati, če prvi filter preveč prepušča.

Goran's Blog ::

GMT7 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav


Različni izpiti imajo različno število vprašanj.
Passing rate je 700 pik, pri čemer to ne pomeni ravno 70 %, saj natančnega sistema točkovanja nihče ne pozna.
Praviloma je na sistemskih izpitih okoli 50 vprašanj.
Braindumpat pa se ne spodobi, nekateri se za te izpite dejansko učijo.
Ko bosta ti-paper MCP in nekdo, ki dejansko kaj zna, na razgovoru za službo, kjer ne bo prisotna samo kakšna blondinka iz kadrovske, boš odletel pa kot knof od gat.


Se strinjam.
Niti ne razumem kako se upajo na pamet to učit...
Najboljše da praktično poskusiš na virtualkah pomoje in vidiš dejansko kako se dela.
A obstajajo taki kateri naredijo programerske certifikate z dudlanjem?:)

Invictus ::

Pri teh vprašanjih na izpitih za certifikat so dostikrat tako bolana vprašanja, da jih težko najdeš celo v uradni dokumentaciji.

Še dobro da jih ni treba narediti 100%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malajlo ::

Programerski certifikati? Kot se spomnim, so samo best practices preverjali.
In ja, eni se res nadudlajo vseh nekaj sto vprašanj. Mogoče pa kaj odnesejo od tega, kaj pa vem. V začetku je fajn v roke dobiti kak braindump, da vidiš, kakšna vprašanja lahko pričakuješ (glej zgoraj o nebulozah) in niti ni nujno, da ravno za tisti certifikat. Pa dve sorti testov imaš. En je klasika, drugi pa adaptivni, ki vrta vate (glih tisto, kar najmanj veš - za časa NT4.0 sem imel pol testa samo co-existence z novelom; migracija pa eno vprašanje...). Meni je pravzaprav čisto vseeno (Prometric je klasičen, če se ne motim, VUE pa adaptiven), ampak nekateri preferirajo adaptivne, menda imaš več možnosti, da prilezeš čez, ker število vprašanj variira.
Aja, pa očitno imajo nekje tudi napake, ker se mi je parkrat zgodilo, da mi je kakšna pika zmanjkala ;)

GMT7 ::

Mirosoftove izpite že nekaj let izvaja samo Prometric.
Adaptivnih testov ni več, po mojem je od tega deset let, kar so bili nazadnje.
Hands on labi so bili samo v beta testiranju.
Demo vprašanj, kjer moraš naklikati nek proces, pa tudi že vsaj pet let nisem videl, če pomislim, sedem let.
Vprašanja so oblike single choice, multiple choice na način select two correct answers in multiple choice na način select all that apply. Možen je kak drag and drop ali point and click, ampak če se prav spominajm, tega na zadnjih izpitih nisem več videval.

harmony ::

Goran's Blog je izjavil:

harmony je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav

Ja na internetu.

Sam sem pa mislu,da v eurospinu ali pa merkatorju da jih najdeš!

Ne na internetu.

In ne vem kaj sprasujes take trivialne stvari tukaj. V drugih postih pa se cudis tistemu, ki se vprasanja uci na pamet.

Ne vem kaj ti bodo vprasanja sploh? Nauci se iz knjige, imas video tutoriale, materiala eno samo tono.

Potem pa pojdi na izpit brez da ves kaksna bodo vprasanja.

Invictus ::

Single/multichoise vprašanja so edina vrianta na Prometricu.

Prometric izvaja certificiranje praktično za vse vednorje na svetu. Nihče tega ne dela več sam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goran's Blog ::

harmony je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

harmony je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Še eno vpršaanje imam.
A ve kdo koliko vprašanj pride na "izpitu" ter ali so ta vprašanja kje objavljena?

lep pozdrav

Ja na internetu.

Sam sem pa mislu,da v eurospinu ali pa merkatorju da jih najdeš!

Ne na internetu.

In ne vem kaj sprasujes take trivialne stvari tukaj. V drugih postih pa se cudis tistemu, ki se vprasanja uci na pamet.

Ne vem kaj ti bodo vprasanja sploh? Nauci se iz knjige, imas video tutoriale, materiala eno samo tono.

Potem pa pojdi na izpit brez da ves kaksna bodo vprasanja.


Mislim, da si tudi ti na faksu če vam je predavatelj dal možnost vpogleda prejšnjih izpitov da si šel skozi vprašanja? Drgači forum je namenjen vprašanjem kar jaz vem ;)

harmony ::

Goran's Blog je izjavil:


Mislim, da si tudi ti na faksu če vam je predavatelj dal možnost vpogleda prejšnjih izpitov da si šel skozi vprašanja?

Seveda, katera pa nikoli niso bila enaka na izpitu.

Tu gre pa za popolnoma enaka vprasanja in se mi zdi skoda casa in denarja, ce se naucis samo vprasanja in odg.

Goran's Blog ::

harmony je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:


Mislim, da si tudi ti na faksu če vam je predavatelj dal možnost vpogleda prejšnjih izpitov da si šel skozi vprašanja?

Seveda, katera pa nikoli niso bila enaka na izpitu.

Tu gre pa za popolnoma enaka vprasanja in se mi zdi skoda casa in denarja, ce se naucis samo vprasanja in odg.

Kar sem bral po forumih naj bi se vprašanja spreminjala, sedaj ne vem ali je to res ali ni?
Jaz si mislim da je tako da ima microsoft recimo 300 vpršaanj in od teh zbere 60 recimo...
Isto je na izpitih majo profesorji tolko vprašanj in potem izberejo, ne morejo delat čudes iz vpršanj.

zero_max ::

Je Microsoft Office Excel 2016 Expert uradno najvišji certifikat, kar se tiče poznavanja Excela, ki ga izda Microsoft?

Invictus ::

Zakaj bi rabil certifikat za Excel?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zero_max ::

Je Microsoft Office Excel 2016 Expert uradno najvišji certifikat, kar se tiče poznavanja Excela, ki ga izda Microsoft?

c3p0 ::

Mislim, da je višji še Microsoft Office Excel 2016 Guru


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radioamaterski izpit

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
357266 (2983) hipertija

Opravljnje izpita

Oddelek: Loža
151763 (1249) zee
»

Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD)

Oddelek: Programiranje
61352 (1172) Alexius Heristalski
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213185 (11794) bedak
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930224 (20390) drzni86

Več podobnih tem